Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα!!!ταλαιπωρηκα για να έρθει γι'αυτο και εχω τόσο άγχος!τέλεια θα πάνε!!!ήρθαν για να μείνουν και τον Αυγούστο να γεμίσουν την αγκαλιά μας!!!

Περνάει ο καιρός. Σαν χτες μου φαίνεται που πήρα τηλ να μάθω αποτελέσματα χοριακής και δε μπορούσα να σταματήσω το κλάμα δε το πίστευα ότι τα κατάφερα σ λέω ήμουν σε φάση μελαγχολίας. Όλα καλά να πάνε για όλες τις μέλλουσες μανούλες.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα!!! Εγω κοριτσια ειμαι 1.70 58 κιλα κ ως τωρα πηρα 2 κιλακια,παλι καλα γιατι ημουν σε ακινησια αλλα οι εμμετοι εδιναν κ επαιρναν! Σημερα εχω γιατρο,θα γραψω χαρτι με αποριες γιατι ολο ξεχναω... μακαρι να ναι ολα ενταξει... ποσο θελω να περασει ο καιρος κ να πανε ολα καλα.Ας μπει κ ο Απριλης!!

  • Μου αρέσει 3

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και εγώ τα πάω καλά από κιλά. 1.70 και 70 κιλά ξεκίνησα και μέχρι στιγμής 4 κιλακια με συντροφεύουν. Με βλέπω να παίρνω σίγουρα 8 ακόμα. Παραπάνω να μην είναι. Λιγότερα δεν μας χαλάνε.

Εγώ δεν το νιώθω κάθε μέρα.

Μέρα παρά μέρα η ανά δύο μέρες. Και σε άσχετες στιγμές... πιστεύω ανάλογα που θα μας βρει. Αν ήμαστε σε κίνηση μπορεί και να μην το καταλάβουμε..

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από εμένα!

Μόλις πήραμε τα πρώτα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης, μέχρι εδώ όλα καλά :)

Και τελικά, μας την έσκασε το ζαβολιάρικο: μπέμπης τελικά και όχι μπέμπα! Και τώρα είναι σίγουρο, γιατί είναι βάσει χρωμοσωμάτων. Καλά έλεγα εγώ που δεν θέλω ούτε ροζ ούτε γαλάζια, όλα πράσινα τα θέλω, ουδέτερα!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Heidelberg είπε:

Καλησπέρα από εμένα!

Μόλις πήραμε τα πρώτα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης, μέχρι εδώ όλα καλά :)

Και τελικά, μας την έσκασε το ζαβολιάρικο: μπέμπης τελικά και όχι μπέμπα! Και τώρα είναι σίγουρο, γιατί είναι βάσει χρωμοσωμάτων. Καλά έλεγα εγώ που δεν θέλω ούτε ροζ ούτε γαλάζια, όλα πράσινα τα θέλω, ουδέτερα!

Αντε μπραβο!!! Πολλες θα πεσουν εξω στο φυλο! Ολα τελεια!

  • Μου αρέσει 2

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Heidelberg είπε:

Καλησπέρα από εμένα!

Μόλις πήραμε τα πρώτα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης, μέχρι εδώ όλα καλά :)

Και τελικά, μας την έσκασε το ζαβολιάρικο: μπέμπης τελικά και όχι μπέμπα! Και τώρα είναι σίγουρο, γιατί είναι βάσει χρωμοσωμάτων. Καλά έλεγα εγώ που δεν θέλω ούτε ροζ ούτε γαλάζια, όλα πράσινα τα θέλω, ουδέτερα!

Μπράβο κοριτσάκι....  Για να δούμε πόσα μωρά θα αλλάξουν μετά το Πάσχα. Γιατί στην Β.επιπεδου θα είναι όλα σίγουρα πια. Εσύ το έκλεισες για να δούμε και τα υπόλοιπα κορίτσια. Έπεσαν μέσα οι γιατροί τους....

  • Μου αρέσει 2

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Heidelberg είπε:

Καλησπέρα από εμένα!

Μόλις πήραμε τα πρώτα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης, μέχρι εδώ όλα καλά :)

Και τελικά, μας την έσκασε το ζαβολιάρικο: μπέμπης τελικά και όχι μπέμπα! Και τώρα είναι σίγουρο, γιατί είναι βάσει χρωμοσωμάτων. Καλά έλεγα εγώ που δεν θέλω ούτε ροζ ούτε γαλάζια, όλα πράσινα τα θέλω, ουδέτερα!

Μπράβο κορίτσι μου!!!πολύ χαρηκα!!!τώρα μπορείς να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις!!!

Αντρακι λοιπόν!!!μια χαρά!!!

Εμένα λέει ο άντρας μου στον γιατρό σε κάθε υπέρηχο μετά την αυχενικη, τελικά δεν έχει πουλί;;;είναι σίγουρα κοριτσάκι;;;στον τελευταίο υπέρηχο του λέει ο άνθρωπος κοιτά, τίποτα ανάμεσα από τα πόδια της!!!

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην αγχώνεστε με τα κιλά!! Οκ όλα με μέτρο κ χωρίς υπερβολές κ μια χαρά θα είστε!!! Στην πρώτη εγκυμοσύνη πήρα 13 κιλά κ σε δυο μήνες έχασα 20!! Θηλαζα βέβαια κ επινα πααααρα πολύ νερό!!! Ξεκίνησα 58 έφτασα 71 κ μετά επανήλθα στα κιλά που είχα πολύ πριν την εγκυμοσύνη. 1,69 κ 51-52 κιλά... τώρα ξεκίνησα 62. Με εμετούς έφτασα 59 κ τώρα είναι ξανά 62. Αλλά δεν αγχώνομαι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια και απο μενα!!!!!Ειχα πολλα τρεξιματα και πολυ αγχος γιαυτο χαθηκα λιγακι!!!!! τελικα πηραμε τα αποτελεσματα απο την εξεταση αιματος ολα καλα και το φυλο αυτου αγοραρος!!!! Με την αεργκυμοσυνη ολα καλα απλως επεσε ο αιματοκριτης μου στο 27 αλλα δεν εχω ζαλλες Ολα καλα.Το μωρο ακομα δεν το εχω νιωσει ειμαι στην 17η εβδομαδα και τη δευτερα εχουμε ραντεβου με το γιατρο να το δουμε και να τον ακουσουμε!!!!

κοριτσια με τα κιλα μην αγχωνεστε ας ζησουμε την εμπειρια και μετα διαιτα!!!! εγω εχω βαλει 5 κιλα!!!!!Αν το θελησουμε μια χαρα θα τα χασου,ε!!

πρίν από 40 λεπτά , Sam13 είπε:

Κορίτσια μην αγχώνεστε με τα κιλά!! Οκ όλα με μέτρο κ χωρίς υπερβολές κ μια χαρά θα είστε!!! Στην πρώτη εγκυμοσύνη πήρα 13 κιλά κ σε δυο μήνες έχασα 20!! Θηλαζα βέβαια κ επινα πααααρα πολύ νερό!!! Ξεκίνησα 58 έφτασα 71 κ μετά επανήλθα στα κιλά που είχα πολύ πριν την εγκυμοσύνη. 1,69 κ 51-52 κιλά... τώρα ξεκίνησα 62. Με εμετούς έφτασα 59 κ τώρα είναι ξανά 62. Αλλά δεν αγχώνομαι!! 

Σαμ μου να μας πεις πως το εκανες γιατι το βλεπω δυσκολο μονο 13 κιλα να βαλω εγω!!!!Ασε που λενε με το θηλασμο οτι πρεπει να τρως καλα για να εχεις γαλα!!!Αρα δυσκολακι να τα χασουμε!!!

2 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Καλησπέρα από εμένα!

Μόλις πήραμε τα πρώτα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης, μέχρι εδώ όλα καλά :)

Και τελικά, μας την έσκασε το ζαβολιάρικο: μπέμπης τελικά και όχι μπέμπα! Και τώρα είναι σίγουρο, γιατί είναι βάσει χρωμοσωμάτων. Καλά έλεγα εγώ που δεν θέλω ούτε ροζ ούτε γαλάζια, όλα πράσινα τα θέλω, ουδέτερα!

Ομοιοπαθουσες!! και γω αγορακι τελικα!!!! Να τους χαιρομαστε!!!Γερα και ακαλοφωτιστα να ειναι!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

Agusta               ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

gogouli88       ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Sam13        ΠΗΤ 08/08/2018 Β 04/4

Heidelberg       ΠΗΤ 15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Katerina.84     ΠΗΤ  15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! Β 12/4

rapounzel_rapounzel    ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! Β 19/4

modena    ΠΗΤ 19/08/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!! Β 12/4

Melissoula27      ΠΗΤ 19/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! Β 12/4

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018    Β 17/4

Maraki2018     ΠΗΤ 22/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! Β 19/4

Nefeli2014        ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! Β 16/4

samiam                       ΠΗΤ 24/08/2018

Filisia87            ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Mariloux                   ΠΗΤ 26/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

marakiinlove        ΠΗΤ 27/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Zouzou94        ΠΗΤ 28/08/2018 

Coset                     ΠΗΤ 30/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

vaclia                     ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

elenistam          ΠΗΤ 03/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

Γεια σας κορίτσια μου!! 

@Melissoula27 εγώ τον κατάλαβα την Δευτέρα κ μετά σήμερα πάλι. Χτες τίποτα όλη μέρα.. νομίζω είναι φυσιολογικό.

Για τα κιλά δεν ξέρω τι να πω.. προχτές 67.1 και σήμερα 67.5.. Έτσι όπως το πάω θα φτάσω στον ένατο συν 20 κιλά. Θα προσπαθήσω να μαζευτω..

4 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Καλησπέρα από εμένα!

Μόλις πήραμε τα πρώτα αποτελέσματα της αμνιοπαρακέντησης, μέχρι εδώ όλα καλά :)

Και τελικά, μας την έσκασε το ζαβολιάρικο: μπέμπης τελικά και όχι μπέμπα! Και τώρα είναι σίγουρο, γιατί είναι βάσει χρωμοσωμάτων. Καλά έλεγα εγώ που δεν θέλω ούτε ροζ ούτε γαλάζια, όλα πράσινα τα θέλω, ουδέτερα!

Τέλεια!!  Ποδοσφαιρική ομάδα φτιάχνουμε!! Χαχαχα

Για να δούμε πλάκα πλάκα μην μας το αλλάξουν κ στις υπόλοιπες! 

  • Χαχα 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!πολύ χαρηκα!!!τώρα μπορείς να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις!!!

Αντρακι λοιπόν!!!μια χαρά!!!

Εμένα λέει ο άντρας μου στον γιατρό σε κάθε υπέρηχο μετά την αυχενικη, τελικά δεν έχει πουλί;;;είναι σίγουρα κοριτσάκι;;;στον τελευταίο υπέρηχο του λέει ο άνθρωπος κοιτά, τίποτα ανάμεσα από τα πόδια της!!!

Κι εγώ που του έλεγα ότι θα είχαμε πολλά αυγουστιάτικα αντράκια να διαλέξει γαμπρό, όταν μεγαλώσει, δεν τον έπειθα τον δικό μου.... Σήμερα μου'λεγε "στα'λεγα, δεν στα'λεγα, αγόρι είναι!" Λες και το ήξερε! :-P:-P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!πολύ χαρηκα!!!τώρα μπορείς να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις!!!

Αντρακι λοιπόν!!!μια χαρά!!!

Εμένα λέει ο άντρας μου στον γιατρό σε κάθε υπέρηχο μετά την αυχενικη, τελικά δεν έχει πουλί;;;είναι σίγουρα κοριτσάκι;;;στον τελευταίο υπέρηχο του λέει ο άνθρωπος κοιτά, τίποτα ανάμεσα από τα πόδια της!!!

Κ ο δικός μου τα ίδια.. του λέει γιατρέ ξαναδες το φύλο.. να μαστε σίγουροι! Εγώ το έχω πει στον κόσμο! Χαχαχα

  • Χαχα 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vaclia είπε:

Καλησπερα κοριτσια και απο μενα!!!!!Ειχα πολλα τρεξιματα και πολυ αγχος γιαυτο χαθηκα λιγακι!!!!! τελικα πηραμε τα αποτελεσματα απο την εξεταση αιματος ολα καλα και το φυλο αυτου αγοραρος!!!! Με την αεργκυμοσυνη ολα καλα απλως επεσε ο αιματοκριτης μου στο 27 αλλα δεν εχω ζαλλες Ολα καλα.Το μωρο ακομα δεν το εχω νιωσει ειμαι στην 17η εβδομαδα και τη δευτερα εχουμε ραντεβου με το γιατρο να το δουμε και να τον ακουσουμε!!!!

κοριτσια με τα κιλα μην αγχωνεστε ας ζησουμε την εμπειρια και μετα διαιτα!!!! εγω εχω βαλει 5 κιλα!!!!!Αν το θελησουμε μια χαρα θα τα χασου,ε!!

Σαμ μου να μας πεις πως το εκανες γιατι το βλεπω δυσκολο μονο 13 κιλα να βαλω εγω!!!!Ασε που λενε με το θηλασμο οτι πρεπει να τρως καλα για να εχεις γαλα!!!Αρα δυσκολακι να τα χασουμε!!!

Ομοιοπαθουσες!! και γω αγορακι τελικα!!!! Να τους χαιρομαστε!!!Γερα και ακαλοφωτιστα να ειναι!!!

Με το καλό να τον κρατησεισ Αγκαλιά σου!!! Για τον αιματοκρίτη τι σου είπε ο γιατρός;με πόσο ξεκίνησες; έχω κ εγώ το ίδιο θέμα :/ 27 κ εμένα. Λοιπόν έχω να σας πω ότι στον γιο μου μετά τον Μάιο... ξεκίνησα το καρπούζι... έτρωγα νορμαλ αλλά ζητούσα τρέλα καρπούζι κ περπατούσα παρα πολύ! Ίσως ήταν αυτά που με κράτησαν στα χαμηλά κιλά!! Έχασα 20 γιατί δεν είχα βοήθεια στο σπίτι όποτε έκανα τα πάντα+ θηλασμό κ εννοείται έτρωγα φυσιολογικά απλά η υπερβολή ήταν το νερό!! Περισσότερο νερό απ'οτι στην εγκυμοσύνη. 

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΥΠΝΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ....ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΜΑ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.....ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΝΟ ΑΛΛΑ ΠΙΕΖΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ.....ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΝΙΩΣΑ...ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΧΑΜΗΛΑ....ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΕΧΩ ΝΕΑ ΤΗΣ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

ΕΓΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΥΠΝΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ....ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΜΑ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.....ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΝΟ ΑΛΛΑ ΠΙΕΖΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ.....ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΝΙΩΣΑ...ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΧΑΜΗΛΑ....ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΑ ΕΧΩ ΝΕΑ ΤΗΣ

Βρε κοριτσαρα μου το έγραψες κ σε άλλο σχόλιο σου, γιατί δεν το συζητάς με τον γιατρό σου;; μήπως είχες καμία πέτρα στα νεφρά (λέω εγώ τώρα) κ σε δυσκολεύει να κατουρήσεις μέχρι να βγει;; σε ποια εβδομάδα είσαι;; 

μην σε ανησυχεί ο πλακούντας!! Ανεβαίνει σιγά σιγά!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...