Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

 

Και εγω αναρρωτιομουν χαρά μου!γιατί έχει χαθεί!ελπίζω να είναι όλα καλά και απλά να μην μπαίνει στο forum!

Μακάρι. Εύχομαι να βρει τον χρόνο να μπει να μας πει τι κανει πως ειναι.

  • Μου αρέσει 2

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Εμένα μεγάλωσε νωρίς και είπε να κάνει ενα μικρό διάλειμμα γιατί θα γίνει τεράστια!!!!

Ναι, είμαι!πάντα ήμουν έτσι!δΔεν ειχα ποτε κοιλια κκαι εκανε μπαμ η εμφανιση της!εγω εχω πάρει 2 κιλά!

Ναι,να είναι καλά και το μέγεθος της κοιλιτσας δεν μας πειράζει!

Αυτο το θεμα με τα κιλα ποναει κοριτσια εγω εχω παρει 10 ελπιζω να μην παρω πολλα απο εδω κ περα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!! 

Διαβάζω τα καλά σας νέα και χαίρομαι :-)

@Χαρά Τριανταφυλλακι. @rapounzel_rapounzelΚαι γω αναρωτιέμαι μέρες τώρα που χάθηκε η agusta. Ελπίζω να είναι καλά...

Το μέγεθος τις κοιλιάς μη σας απασχολεί καθόλου κορίτσια. Έχει να κάνει με το αν είναι πρώτη κύηση, αν η γυναίκα είναι γυμνασμενη, ακόμα και αν είναι ψιλή κ.α. Έχω φίλη που είχε από νωρίς κάνει μια τεράστια κοιλιά  είχε πάρει 20 κιλά αλλά το μωράκι της γεννήθηκε 2.500γρ. Εχω άλλη που είχε φυσιολογική κοιλιά, είχε πάρει 9 κιλά κιλά όλα και όλα και το μωρό της γεννήθηκε 4.200! 

Πάντως εμένα έχει δύο βδομάδες που εκανα κοιλιά. Αλλά επειδή φοράω φαρδιές μπλούζες δεν με καταλαβαίνει κανείς. 

Το μωρό έχω 2 βδομάδες που άρχισα να το καταλαβαινω από μέσα. Σήμερα όμως ειναι η τρίτη μέρα που αρχίσαμε εγώ και ο άντρας μου να το καταλαβαίνουμε ακουμπώντας το χέρι μας πάνω στην κοιλιά. Έχουμε τρελαθεί :-D

 

  • Μου αρέσει 2

ZWS3p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Katerina.84 είπε:

Αυτο το θεμα με τα κιλα ποναει κοριτσια εγω εχω παρει 10 ελπιζω να μην παρω πολλα απο εδω κ περα

Εγώ αποφάσισα να κρατιέμαι τα βράδια. Τρώω παξιμάδια με γαλοπούλα και αγγουράκια και τέλος. Εδώ και μια εβδομάδα δεν έχω πάρει γραμμάριο. Θέλει προσοχή πρέπει να είμαστε κομψές!!!!!

πρίν από 18 λεπτά , Maraki2018 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! 

Διαβάζω τα καλά σας νέα και χαίρομαι :-)

@Χαρά Τριανταφυλλακι. @rapounzel_rapounzelΚαι γω αναρωτιέμαι μέρες τώρα που χάθηκε η agusta. Ελπίζω να είναι καλά...

Το μέγεθος τις κοιλιάς μη σας απασχολεί καθόλου κορίτσια. Έχει να κάνει με το αν είναι πρώτη κύηση, αν η γυναίκα είναι γυμνασμενη, ακόμα και αν είναι ψιλή κ.α. Έχω φίλη που είχε από νωρίς κάνει μια τεράστια κοιλιά  είχε πάρει 20 κιλά αλλά το μωράκι της γεννήθηκε 2.500γρ. Εχω άλλη που είχε φυσιολογική κοιλιά, είχε πάρει 9 κιλά κιλά όλα και όλα και το μωρό της γεννήθηκε 4.200! 

Πάντως εμένα έχει δύο βδομάδες που εκανα κοιλιά. Αλλά επειδή φοράω φαρδιές μπλούζες δεν με καταλαβαίνει κανείς. 

Το μωρό έχω 2 βδομάδες που άρχισα να το καταλαβαινω από μέσα. Σήμερα όμως ειναι η τρίτη μέρα που αρχίσαμε εγώ και ο άντρας μου να το καταλαβαίνουμε ακουμπώντας το χέρι μας πάνω στην κοιλιά. Έχουμε τρελαθεί :-D

 

Ναι έχεις δίκιο δεν παίζει ρολο το μωράκι με την κοιλιά απλά σκέφτηκα - εφόσον έχει φουσκώσει η κοιλιά γιατί δε βλέπω αισθητή διαφορά κάθε εβδομάδα; Και μπήκα σε σκέψεις ως συνήθως. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Εγώ αποφάσισα να κρατιέμαι τα βράδια. Τρώω παξιμάδια με γαλοπούλα και αγγουράκια και τέλος. Εδώ και μια εβδομάδα δεν έχω πάρει γραμμάριο. Θέλει προσοχή πρέπει να είμαστε κομψές!!!!!

Προσπαθω αλλα ειναι φορες που δεν μπορω να αντισταθω θελω να φαω σαβουρα χαχαχα!!!ελπιζω μετα την γεννα με γυμναστικη κ διατροφη να τα χασω δεν αγχωνομαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 18/3/2018 at 10:47 ΜΜ, modena είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! 

@Zouzou94 περαστικά!! Κάπου διάβασα ότι στην εγκυμοσύνη τα πολλά βότανα δεν κάνουν καλό όμως. Δες το λιγάκι να σαι σίγουρη .

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Κ εγώ έτσι το σκέφτομαι! Θα του το συζητήσω στην Β επιπέδου κ εγώ.. 

@gogouli88 περιμένουμε με αγωνία τα καλα τα νέα σας!!

 

Καλησπέρα! Σε ευχαριστώ πολύ! Δεν κάνω υπερβολές..όλα με μέτρο! Σε ευχαριστώ πάντως! :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Maraki2018 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! 

Διαβάζω τα καλά σας νέα και χαίρομαι :-)

@Χαρά Τριανταφυλλακι. @rapounzel_rapounzelΚαι γω αναρωτιέμαι μέρες τώρα που χάθηκε η agusta. Ελπίζω να είναι καλά...

Το μέγεθος τις κοιλιάς μη σας απασχολεί καθόλου κορίτσια. Έχει να κάνει με το αν είναι πρώτη κύηση, αν η γυναίκα είναι γυμνασμενη, ακόμα και αν είναι ψιλή κ.α. Έχω φίλη που είχε από νωρίς κάνει μια τεράστια κοιλιά  είχε πάρει 20 κιλά αλλά το μωράκι της γεννήθηκε 2.500γρ. Εχω άλλη που είχε φυσιολογική κοιλιά, είχε πάρει 9 κιλά κιλά όλα και όλα και το μωρό της γεννήθηκε 4.200! 

Πάντως εμένα έχει δύο βδομάδες που εκανα κοιλιά. Αλλά επειδή φοράω φαρδιές μπλούζες δεν με καταλαβαίνει κανείς. 

Το μωρό έχω 2 βδομάδες που άρχισα να το καταλαβαινω από μέσα. Σήμερα όμως ειναι η τρίτη μέρα που αρχίσαμε εγώ και ο άντρας μου να το καταλαβαίνουμε ακουμπώντας το χέρι μας πάνω στην κοιλιά. Έχουμε τρελαθεί :-D

 

Ναι, δεν έχει σημασία!ούτε η εξέλιξη της εγκυμοσύνης με το μέγεθος κοιλιτσας ούτε με το βάρος του μωρού και φυσικά ούτε το δικό μας βάρος με τα κιλά του μωρού!

Διάβαζα στην αρχή οτι οι αδύνατες και οι γυμνασμενες αργούν να φανεί η κοιλιά κάτι που σε εμένα δεν ισχυει!ενω ήμουν γυμνασμενη και δεν είχα καθόλου λίπος στην κοιλιά η εμφάνιση ηταν άμεση και δεν με χάλασε και καθόλου, το ήθελα τόσο πολύ που χαίρομαι την κοιλαρα μου!!!

Εδω και 2-3 μερες καταλαβαίνω κατι χτυπήματα πιο δυνατά και τα νιώθω στο χέρι μου αλλά μόλις λεω στον άντρα μου πιασε και κουνηθω σταματάει η μπουμπου!που θα πάει, θα μας καταλάβει και ο μπαμπάς μας!!!

  • Μου αρέσει 3

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina.84 είπε:
πρίν από 1 λεπτό , Katerina.84 είπε:

Προσπαθω αλλα ειναι φορες που δεν μπορω να αντισταθω θελω να φαω σαβουρα χαχαχα!!!ελπιζω μετα την γεννα με γυμναστικη κ διατροφη να τα χασω δεν αγχωνομαι

Η αλήθεια είναι ότι δεν πρέπει να στερούμαστε κιόλας. Θα τα χάσουμε μετά τη γέννα σιγά σιγά !! 

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2018 at 10:05 ΠΜ, Sam13 είπε:

Κοιτά αν έχεις παρενέργειες καλά θα είναι να τον ενημερώσεις!! Είναι πολύ καλύτερα κολπικά! Εμένα ένα μου έχει δώσει κ το βάζω βράδυ όταν ξαπλώνω. μου είχε πει κολπικά βοηθάει καλύτερα τον τράχηλο παρα να τα πίνω. 

Εντάξει μην αγχώνεσαι!! Μια φορά έγινε... βάλε ξυπνητήρια στο κινητό σου να σου θυμίζουν τι έχεις να πάρεις.. 

Καλησπερα! Θα τον πω..Σάββατο λογικά θα πάω για να δω πως είμαι..σήμερα νιώθω λες και ζαλίζομαι όλη μέρα..είχα και κάτι μικροσυσπασεις αν κατάλαβα καλά αλλά μου πέρασαν γρήγορα,βέβαια σηκώθηκα το πρωί να βοηθήσω τη μικρή να ετοιμαστεί(και ίσως ζοριστικαμε) ..διότι αλλιώς η μάμα ετοιμάζει το παιδί και αλλιώς ο μπαμπάς! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Katerina.84 είπε:

Αυτο το θεμα με τα κιλα ποναει κοριτσια εγω εχω παρει 10 ελπιζω να μην παρω πολλα απο εδω κ περα

Εγω ήμουν πάντα τυχερή γιατί ενω ετρωγα πολύ δεν έπαιρνα βάρος και έλεγα στην εγκυμοσύνη με αυτά που τρώω θα πάρω 20-25 κιλά!αλλα μάλλον ο μεταβολισμός συνεχίζει να δουλεύει όπως πριν!εμένα μου είπε ο γιατρός να πάρω 10 σύνολο και να μην τρωω σαν γουρούνα!!!χαχαχαχα

Γενικά επειδή εχω και δυο δισκοκήλες δεν κάνει να πάρω βάρος πολύ!λίγο προσοχή με τα κιλά κορίτσια όχι για το σώμα αλλά επειδή δεν είναι καλό και για την γέννα!

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Melissoula27 είπε:

Νόμιζα ότι κάθε εβδομάδα μεγαλώνει κάποιους πόντους!! Rapounzel είσαι πολύ λεπτή!! Εγώ ξεκίνησα 61,5 είμαι 1,68 ύψος κανονικό βάρος και έχω πάρει 5 κιλά ήδη. Δεν πειράζει τα μωράκια μας να είναι καλά!!!

Ακριβώς τα ίδια κ εγώ!! 1.67 κ 62 κιλά άρχισα κ έχω πάρει μέχρι τώρα 5.1 κιλά.. :-( Έτρωγα αυτες τις μέρες με εξόδους που είχαμε πολύ... Προσπαθώ να το ελαττωσω αυτές τις μέρες..

Κ εγώ ελπίζω η @Agusta να είναι καλά κ απλά να μην προλαβαινει να μπει να μας γράψει..

 

  • Μου αρέσει 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , modena είπε:

Ακριβώς τα ίδια κ εγώ!! 1.67 κ 62 κιλά άρχισα κ έχω πάρει μέχρι τώρα 5.1 κιλά.. :-( Έτρωγα αυτες τις μέρες με εξόδους που είχαμε πολύ... Προσπαθώ να το ελαττωσω αυτές τις μέρες..

Κ εγώ ελπίζω η @Agusta να είναι καλά κ απλά να μην προλαβαινει να μπει να μας γράψει..

 

  Βρε κορίτσια copy paste είμαστε? Και εγώ 1,68 είμαι και ξεκίνησα με 62 κιλά..(5 κιλά παραπάνω από τότε στη κόρη μου και είδα να εμφανίζεται πιο γρήγορα η κοιλίτσα τωρα) .μέχρι τώρα πήρα λιγότερο από δύο κιλά αλλά με τόσο στο κρεβάτι με βλέπω να εκτοξεύονται..αν και για να είμαι ειλικρινής δεν νιώθω να πεινάω όπως πεινούσα..ίσως επειδή δεν κινούμαι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Zouzou94 είπε:

  Βρε κορίτσια copy paste είμαστε? Και εγώ 1,68 είμαι και ξεκίνησα με 62 κιλά..(5 κιλά παραπάνω από τότε στη κόρη μου και είδα να εμφανίζεται πιο γρήγορα η κοιλίτσα τωρα) .μέχρι τώρα πήρα λιγότερο από δύο κιλά αλλά με τόσο στο κρεβάτι με βλέπω να εκτοξεύονται..αν και για να είμαι ειλικρινής δεν νιώθω να πεινάω όπως πεινούσα..ίσως επειδή δεν κινούμαι! 

χαχαχα εγώ είμαι 108 1,73....δεν εχω βαλει κιλα ακομα γιατί ξεκινησα την εγκυμοσυνη απο τα 115


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Zouzou94 είπε:

  Βρε κορίτσια copy paste είμαστε? Και εγώ 1,68 είμαι και ξεκίνησα με 62 κιλά..(5 κιλά παραπάνω από τότε στη κόρη μου και είδα να εμφανίζεται πιο γρήγορα η κοιλίτσα τωρα) .μέχρι τώρα πήρα λιγότερο από δύο κιλά αλλά με τόσο στο κρεβάτι με βλέπω να εκτοξεύονται..αν και για να είμαι ειλικρινής δεν νιώθω να πεινάω όπως πεινούσα..ίσως επειδή δεν κινούμαι! 

Και εγω μετά την αποκόλληση που σταμάτησα την δουλειά και ήμουν ξάπλα έλεγα οτι θα πάρω κιλά αλλά τελικά δεν πήρα!ο γιατρός μου είπε ότι οι ανάγκες στην εγκυμοσύνη είναι 300 θερμίδες παραπάνω απο πριν!αν κανεις μια νορμαλ διατροφή και δεν τρως όλη μέρα δεν παίρνεις πολλά κιλά!Δεν σε παχαινει η εγκυμοσύνη απο μόνη της αυτά που τρώμε σε παχαινουν!!!τα πολλά συνήθως τα παίρνουμε μετά τον 6ο!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 1.63. Ξεκινησα 48 κιλά και τωρα ειμαι 47..  και η όρεξή μου δε λέει να ανοίξει ενώ ακόμα δεν μπορώ να φάω κρέας.. Ακόμη κι οταν ζορίζομαι δεν καταφερνω να φαω πανω απο μιση μπριζόλα ή ένα δυο μικρα κομματάκια κοτοπουλο. Ελπίζω να αρχίσω να παίρνω σύντομα! Ανησυχω πως κατι δεν πάει καλά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...