Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

      Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Μακάρι πραγματικά 🙏... Σαν ψέμα θα μου φανεί...

      Χοριακή μου είπαν σε 9 μέρες, άρα την άλλη Πέμπτη.. να δω πως θα περάσουν!!

      Επίσης αν γνωρίζει κάποια από εσάς να μου πει σχετικά με το επίδομα που σου δινει ο εοππυ μετά τη διαδικασία, εχω πάρει τη βεβαίωση απο το κεντρο .. την καταθετω στον εοππυ εδω κλεινοντας  ραντεβου; Υπαρχει χρονικό περιθώριο;

      Επισης μου δηλωσαν την αδεια για τη δουλειά.. πρεπει να το καταθεσω και στον λογιστή του εργοδότη ή φαίνεται αυτοματα στο συστημα;;

       

      4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Για το σπέρμα προσωπικα θα πρότεινα τις profertil ... Δυστυχως ειναι ακριβές, αλλα θεωρώ ότι κάνουν δουλειά! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

ΕΓΩ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΤΟΝ ΜΕΤΡΗΣΑ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ 6 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ 3ΜΙΣΙ ΕΚΑΤΟΣΤΑ....ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΑΝΑΦΕΡΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ, ΘΑ ΡΙΞΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΗ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕ ΤΑ ΣΚΑΛΙΖΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΟΤΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ....ΕΠΙΣΗΣ ΔΕ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΧΑΠΙΑ ΠΟΛΛΑ...ΜΟΝΟ ΣΙΔΗΡΟ ΚΑΙ ΦΙΛΙΚΟ..ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ...ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΠΟΛΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΙΣ ΕΛΕΙΨΕΙΣ ΘΑ ΔΟΥΜΕ...ΕΧΩ ΚΑΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟΝ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΖΑΧΑΡΟΥ

Τον μετράνε και στην αυχενική τον τράχηλο, αποκλείεται να μην γράφει  μέτρηση τραχήλου!μου είπε ο γιατρός ότι ακριβής μετρήσεις τραχήλου ξεκιναμε από την 18η βδομάδα και μας νοιάζει πόσο θα είναι στην β'επιπεδου και όχι στην αυχενική!

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Για το πότε είναι βιώσιμο το έμβρυο μου τα έχει εξηγήσει ο γιατρός!αλλά αυτό με την περίδεση δεν το γνώριζα!νόμιζα οτι μετά  απο την 21η δεν μπορούν να σου κάνουν!

Δυστυχως κανουν και τοτε...βασικα ευτυχως. Εχουν σωθει ετσι πολλα μωρακια!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Τον μετράνε και στην αυχενική τον τράχηλο, αποκλείεται να μην γράφει  μέτρηση τραχήλου!μου είπε ο γιατρός ότι ακριβής μετρήσεις τραχήλου ξεκιναμε από την 18η βδομάδα και μας νοιάζει πόσο θα είναι στην β'επιπεδου και όχι στην αυχενική!

ego stin auxeniki den ekana kolpiko kai apo ton kiliako den anefere tipota...to xarti den eida an grafei kati


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Δυστυχως κανουν και τοτε...βασικα ευτυχως. Εχουν σωθει ετσι πολλα μωρακια!

Οπότε υπάρχουν λύσεις κορίτσια μου!!!!θα το παρακολουθουμε πιο συχνά και όλα θα πάνε τέλεια!!! 

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

mh to psaxnete toso poli re koritsia...palia oute perideseis kanan, oute xapia ena soro epernan kai mia xara genousan ston agro...an ine kati anisixitiko tha sas pei o giatros.....

Αχ και γω ετσι ελεγα. Τι καλα που θα ταν. Να ξερεις τοτε εκανα πεντε παιδια και ειχαν χασει και αλλα 3. Εγω δεν εχω σκοπο ουτε να κανω 5 ουτε φυσικα να χασω τη μονακριβη μου. Συγγνωμη αλλα δυστυχως δεν ειναι θεμα ψαξιματος. 

Ειμαστε οι ατυχες που πρεπει να προσεχουμε, να αγχωνομαστε και να περναμε 9 μηνες αγκαλια με ενα κινητο!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Αχ και γω ετσι ελεγα. Τι καλα που θα ταν. Να ξερεις τοτε εκανα πεντε παιδια και ειχαν χασει και αλλα 3. Εγω δεν εχω σκοπο ουτε να κανω 5 ουτε φυσικα να χασω τη μονακριβη μου. Συγγνωμη αλλα δυστυχως δεν ειναι θεμα ψαξιματος. 

Ειμαστε οι ατυχες που πρεπει να προσεχουμε, να αγχωνομαστε και να περναμε 9 μηνες αγκαλια με ενα κινητο!

 

an sas eipe o giatros na iste se epifilaki allazei....ego eipa na mi psaxneste mones sas giati ine krima toso agxos...alla an iparxoun themata kai go de tha imoun xalari


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , elenistam είπε:

ego stin auxeniki den ekana kolpiko kai apo ton kiliako den anefere tipota...to xarti den eida an grafei kati

Λογικά θα γράφει αν και με τον κοιλιακό δεν μπορούν να κάνουν σωστή μέτρηση!, νομίζω είχες πει οτι σου έγραφε κάποια στιγμή που είχαμε ξανα αναφερθεί!

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

an sas eipe o giatros na iste se epifilaki allazei....ego eipa na mi psaxneste mones sas giati ine krima toso agxos...alla an iparxoun themata kai go de tha imoun xalari

Ευτυχώς που έχει εξελιχθεί η επιστήμη και πλέον ελέγχουμε διάφορα πράγματα και προλαβαινουμε τα προβλήματα!προφανώς και μας έχει ο γιατρός σε έλεγχο γιατί δεν είναι στο κατάλληλο μέγεθος!

Και πρέπει να ψάχνουμε και μόνες κάποια πράγματα!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Λογικά θα γράφει αν και με τον κοιλιακό δεν μπορούν να κάνουν σωστή μέτρηση!, νομίζω είχες πει οτι σου έγραφε κάποια στιγμή που είχαμε ξανα αναφερθεί!

otan sas egrapsa itan stis 7 bdomades pou ekana akoma kolpiko...:)...tora mporei na mou kanoun tin epomeni fora...tha rotiso an ine anageo na kano


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

otan sas egrapsa itan stis 7 bdomades pou ekana akoma kolpiko...:)...tora mporei na mou kanoun tin epomeni fora...tha rotiso an ine anageo na kano

Στην β'επιπεδου πρέπει να τον μετρήσουν κολπικά δεν γίνεται αλλιώς!κάνουμε τέτοιες εξετάσεις για να είμαστε σίγουρες αν είναι να κάνουν την μισή είναι σαν να μην την έχεις κάνει!

πρίν από 9 λεπτά , iwanna24 είπε:

Δυστυχως κανουν και τοτε...βασικα ευτυχως. Εχουν σωθει ετσι πολλα μωρακια!

Ευτυχώς που έχουν εξελιχθεί τα πράγματα και προλαβαίνουν καταστάσεις!!! 

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Στην β'επιπεδου πρέπει να τον μετρήσουν κολπικά δεν γίνεται αλλιώς!κάνουμε τέτοιες εξετάσεις για να είμαστε σίγουρες αν είναι να κάνουν την μισή είναι σαν να μην την έχεις κάνει!

pantos apo files pouy ekanan auxeniki den tous metrisan ton traxilo...nomizo se mia kopela ekanan kai kako giati tis erethisan ton traxilo ke exase to moro ston pempto....logika eine stin euxeria tou giatrou de ksero na sou po me sigouria


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

pantos apo files pouy ekanan auxeniki den tous metrisan ton traxilo...nomizo se mia kopela ekanan kai kako giati tis erethisan ton traxilo ke exase to moro ston pempto....logika eine stin euxeria tou giatrou de ksero na sou po me sigouria

Οταν κάνεις σωστή αυχενική σε εγκεκριμένο γιατρό και όχι όπου να ναι στην κάνουν σωστά!και κολπικό δηλαδή!

Όσο αφορά την φίλη σου να της ερέθισε τον τράχηλο στην 12η βδομάδα και να τι έχασε στον 5ο απο αυτό μου φαίνεται λίγο απίθανο!

Και ο γιατρός σου μετράει τον τράχηλο μετά την β'επιπεδου, αν ήταν έτσι δεν θα έμενε μωρό ζωντανό!

πρίν από 5 λεπτά , elenistam είπε:

pantos apo files pouy ekanan auxeniki den tous metrisan ton traxilo...nomizo se mia kopela ekanan kai kako giati tis erethisan ton traxilo ke exase to moro ston pempto....logika eine stin euxeria tou giatrou de ksero na sou po me sigouria

Στην β'επιπεδου πρέπει να ελέγξουν για προωρότητα!

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Οταν κάνεις σωστή αυχενική σε εγκεκριμένο γιατρό και όχι όπου να ναι στην κάνουν σωστά!και κολπικό δηλαδή!

Όσο αφορά την φίλη σου να της ερέθισε τον τράχηλο στην 12η βδομάδα και να τι έχασε στον 5ο απο αυτό μου φαίνεται λίγο απίθανο!

Και ο γιατρός σου μετράει τον τράχηλο μετά την β'επιπεδου, αν ήταν έτσι δεν θα έμενε μωρό ζωντανό!

ston pempto ekane kolpiko i fili mou ke amesos exase to paidi....de thimame leptomeries.....tin auxeniki mou tin ekana stin kaliteri giatro tis thessalonikis...legete psarra....grapse to onoma tis sto google kai tha matheis moni sou...ke den mou ekane kolpiko...


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , elenistam είπε:

ston pempto ekane kolpiko i fili mou ke amesos exase to paidi....de thimame leptomeries.....tin auxeniki mou tin ekana stin kaliteri giatro tis thessalonikis...legete psarra....grapse to onoma tis sto google kai tha matheis moni sou...ke den mou ekane kolpiko...

Την εχω ξανακουσει!λένε τα καλύτερα!

Αν ο γιατρός είναι κουλος προφανώς και μπορεί να σου δημιουργήσει προβλήματα!

Αλλά επειδή κάνουμε και καλλιέργεια στην εγκυμοσύνη δεν είναι κάτι που αν έκανε κακό θα μας έβαζαν οι γιατροί μας σε κίνδυνο! 

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , iwanna24 είπε:

Και γω πηγαινα στη δουλεια και εκλαιγα απο το αγχος μου...διοτι ποναγα κιολας!

Ειχα πολλες συσπασεις, που πλεον ευτυχως εχουν ελαχιστοποιηθει! Εχεις χαμηλο αιματοκριτη ε? Φανταζομαι παιρνεις σιδηρο αλλο τιποτα?

Θα χρειαστεις μεταγγιση? Νομιζω οτι το θεμα του αιματοκριτη ειναι γενικα ελεγχομενη κατασταση. Κανω λαθος?

Μέσα σε 2 μήνες έπεσε από 37,5 στο 27,5.... παίρνω διπλό σίδηρο, τρώω μονιμως κρέας κ συκωτι αλλά δεν μπορώ να το απορροφήσω σωστα.. πρέπει να κάνω ενέσεις για βιταμίνη b12 κ υψηλή δόση βιταμίνης d για να βοηθήσουν το οργανισμό να απορροφήσει σωστα.. (για τις βιταμίνες έχω κάνει εξετάσεις κ είναι τέρμα χαμηλά!! Αν πέσει στο 23-24 θα χρειαστώ μετάγγιση..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Sam13 είπε:

Μέσα σε 2 μήνες έπεσε από 37,5 στο 27,5.... παίρνω διπλό σίδηρο, τρώω μονιμως κρέας κ συκωτι αλλά δεν μπορώ να το απορροφήσω σωστα.. πρέπει να κάνω ενέσεις για βιταμίνη b12 κ υψηλή δόση βιταμίνης d για να βοηθήσουν το οργανισμό να απορροφήσει σωστα.. (για τις βιταμίνες έχω κάνει εξετάσεις κ είναι τέρμα χαμηλά!! Αν πέσει στο 23-24 θα χρειαστώ μετάγγιση..

Αχ εχεις και τετοια τρεχαματα. Δεν εχω ιδια απο αυτα. Ευχομαι μονο να μην πεσεις. Πιστευω ομως οτι και να πεσει ολα ειναι ελεγχομενα...ολα θα πανε καλα. Ευτυχως που εχετε γνωση των θεματων αυτων και μπορειτε να τα ελεγχετε...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...