Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Κοριτσια παλλινδρομησε το μωρο, κριμα κ χαιρομουν που ειχα παρει χαλαρα την εγκυμοσυνη κ δεν αγχωνομουν κ ετσι θα περναγε γρηγορα ο καιρος. Βρε νινι τι εχετε περασει με αυτο το μπεμπη;; περαστικα σας ευχομαι!!!!


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έλα ρε συ Nefel!!!Πολυ κρίμα!!!!συμβαίνουν και αυτα τι να κάνουμε!

Ο Γιαννάκης ταλαιπωρήθηκε πολυ στο νοσοκομείο με τον όρο πιο πολυ γιατί τον τραβούσε και τον έβγαζε οπότε βάλαμε 4 φορές καινούριο όρο αλλα κατα τα αλλα ήταν πολυ συνεργάσιμος ο καλός μου τώρα είναι πολυ καλα φουλ αταξία....όλη μέρα βγάζει Κατσαρολες και ταπερ απο τα ντουλάπια.....δεν βρήκα ευκαιρία να βγω στην αγορα να πάρω προστατευτικά...σε λίγο ξεκινάει η μετακόμιση απο το εξοχικό οπότε στο άλλο σπίτι είναι η πρώτη μου δουλεια αυτη!

Κάνατε βηματακια???


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε συ Nefel!!!Πολυ κρίμα!!!!συμβαίνουν και αυτα τι να κάνουμε!

Ο Γιαννάκης ταλαιπωρήθηκε πολυ στο νοσοκομείο με τον όρο πιο πολυ γιατί τον τραβούσε και τον έβγαζε οπότε βάλαμε 4 φορές καινούριο όρο αλλα κατα τα αλλα ήταν πολυ συνεργάσιμος ο καλός μου τώρα είναι πολυ καλα φουλ αταξία....όλη μέρα βγάζει Κατσαρολες και ταπερ απο τα ντουλάπια.....δεν βρήκα ευκαιρία να βγω στην αγορα να πάρω προστατευτικά...σε λίγο ξεκινάει η μετακόμιση απο το εξοχικό οπότε στο άλλο σπίτι είναι η πρώτη μου δουλεια αυτη!

Κάνατε βηματακια???

oxi moνη της, ειναι μικρη ακομα η δικια μου, μεχρι τα γενεθλια πιστευω μπορει να περπατησει, τωρα θελει καπου να κρατιεται, ειναι κ πολυ φοβιτσιαρα. χτες της πηραμε καθισματακι για το ποδηλατο μας κ κρανος να την παιρνουμε μαζι. Ανυπομονω να τη βαλουμε. Αυτο με τις κατσαρολες, τα ταπερ κ τα κουταλια ειναι η κλασσικη αταξια. Δε πα να παιρνεις εσυ παιχνιδια, αυτα τα ταπερ θελουν κ τα ντουλαπια, ανακαλυπτουν θησαυρους ολη μερα, τι να τα κανουν τα παιχνιδια;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!! Nefel συγχαρητήρια!! με το καλό οι εξετάσεις σας και ένα ακόμα γερό μωρό στην οικογένεια! άσε τα άγχη με την περίμετρο κεφαλής και κοίτα το βιβλιάριο! ;)

πώς τα πήγαν τα μωρά σας με το νερό; ο Γιάννης ξετρελλάθηκε, μέχρι που έκανε και τα ποδαράκια και σκεφτόμουν να του βάλω μπρατσάκια. Τελικά για λόγους ευκολίας δεν το έκανα! η μεγάλη μου ήταν δίπλα χωρίς μπρατσάκια και ψιλοπνιγότανε, καταλαβαίνετε..

του έφυγε και το έκζεμα και ξεμπερδέψαμε τελείως! μα τί άγχος και αυτό που ήτανε με την αλλεργία (που δεν ήτανε τελικά).. λίγα εξανθηματάκια μου έκανε στην αρχή στην παραλία αλλά δεν ήτανε τίποτα, από τη ζέστη μάλλον.

μπουσουλάει κιόλας από τον Αύγουστο ο χοντρούλης και τον κυνηγάω! σηκώνεται τώρα και όρθιος στα έπιπλα και φοβάμαι γιατί κάτω δεν έχω χαλιά. Εσείς τί κάνετε; είστε πάντα από πίσω;

Καλό φθινόπωρο!


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

νεφελακι μου λυπάμαι πολύ...εχω χασει μωρο και ξερω πως ειναι.ο χρονος απαλυνει τον πονο...μην ακους τους πολυλογαδες γυρω σου...δεν κανουν καλο.εσυ προσπαθησε να μην το πολυσυζητας και θα "περασει" πιο ευκολα...

που γραφει την περιμετρο κεφαλης κατα τη γεννηση;εγω μονο βλεπω οτι 9 μηνων μου γραφει ο γιατρος 45,5 και οτι ειναι στην 50 εκατοστιαια θεση.καλα γενικα και εμεις μικρο μωρο ειμαστε αλλα δεν θα κατσω να σκασω.γερο μωρο να ειναι και ας κανουν αλλοι τους φασουλες...

αυτο το γαλα ειναι υποαλλεργικο;και εγω θελω να του δωσω κατι τωρα.δεν θελω να κοψω θηλασμο αλλα θελω να τον δοκιμασω να πινει αν χρειαζεται να λειπω κ τπτ αλλο απο μητρικο.εσυ τελικα σταματησες εντελως το θηλασμο;

νινι μου σε καταλαβαινω και εμεις το περασαμε αν θυμασαι 4 μηνων τον ορο και δεν παλευεται ..αχ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια!!

Πως είναι τα μωρακια σας?εμείς παλεύουμε με τις αλλεργίες....πήγαμε σε παιδογαστρενετρολογο και κάναμε και Rast test το οποίο βγήκε αρνητικό αλλα άλεργια έχουμε.....στο γάλα και μάλλον και στη γλουτενη μοσχάρι και κοτόπουλο.αυγά και ψάρια δεν δοκίμασα και ούτε πρόκειται.....προς το παρόν...έχω βαρεθεί να ιψαχνω συνταγές στο ίντερνετ!!!εύχομαι να μην κρατήσουν πολυ!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Γεια σας κορίτσια!!

Πως είναι τα μωρακια σας?εμείς παλεύουμε με τις αλλεργίες....πήγαμε σε παιδογαστρενετρολογο και κάναμε και Rast test το οποίο βγήκε αρνητικό αλλα άλεργια έχουμε.....στο γάλα και μάλλον και στη γλουτενη μοσχάρι και κοτόπουλο.αυγά και ψάρια δεν δοκίμασα και ούτε πρόκειται.....προς το παρόν...έχω βαρεθεί να ιψαχνω συνταγές στο ίντερνετ!!!εύχομαι να μην κρατήσουν πολυ!!!!

ΩΡΑΙΟ!

Μιλάς πάντα για το δικό σου το παιδί ή για το δικό μου;;;κάναμε και εμείς RAST TEST το οποίο έδειξε αρνητικο αλλά αλλεργία έχουμε αφου όταν πίνουμε η τρώμε κατι με αγελαδινο γάλα τα κοκκινιζουμε!!!!

λεει ο γιατρος η εξεταση ανιχνευει καποιους τυπους αλλεργιας στο γαλα.εμεις ισως να εχουμε αλλο τυπο αλλεργιας τον οποιο δεν τον δειχνει...και ρωταω:ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΑ ΤΣΑΜΠΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλε κορίτσια τι κάνετε?

Fine Σας έχει αλλάξει διαιτολόγιο?εμεις αυτή την στιγμή τρώμε κουνελι λαγό γαλοπουλα κατσίκι και αρνί....δεν μπορώ να τα βρω όλα αυτά όταν τα θέλω....αλλα το παλεύω παρόλαυτα ο μικρουλης ειναι πολυ καλύτερα...εύχομαι να ανέβηκε ο αιματικριτης του γιατί ήταν πολυ χαμηλά με τις δίαιτες...το γάλα μου το άλλαξαν σε υδρολυμενης πρωτεΐνες και το δικαιολογεί και το ΙΚΑ όπως και τις κρεμες....και μονίμως διαβάζω όλες τις ετικέτες απο μπισκότα κτλ.παντως ο μικρουλης ειναι πολυ καλύτερα.μετα τα Χριστούγεννα θα ξανά πάμε στον γιατρό .


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Καλε κορίτσια τι κάνετε?

Fine Σας έχει αλλάξει διαιτολόγιο?εμεις αυτή την στιγμή τρώμε κουνελι λαγό γαλοπουλα κατσίκι και αρνί....δεν μπορώ να τα βρω όλα αυτά όταν τα θέλω....αλλα το παλεύω παρόλαυτα ο μικρουλης ειναι πολυ καλύτερα...εύχομαι να ανέβηκε ο αιματικριτης του γιατί ήταν πολυ χαμηλά με τις δίαιτες...το γάλα μου το άλλαξαν σε υδρολυμενης πρωτεΐνες και το δικαιολογεί και το ΙΚΑ όπως και τις κρεμες....και μονίμως διαβάζω όλες τις ετικέτες απο μπισκότα κτλ.παντως ο μικρουλης ειναι πολυ καλύτερα.μετα τα Χριστούγεννα θα ξανά πάμε στον γιατρό .

doinggg...δηλαδή ο γιατρός μου αν του το ζητήσω (είναι στον εοππυ και μου γράφει τα εμβόλια) θα μπορεί να μ γράφει κ γάλα;εμείς ακόμα θηλάζουμε γιατι και το θέλουμε και οι δυο αλλά και όσες φορές του δοκίμασα να του δώσω κάποιο ξένο υποαλλεργικό δεν το πίνει με τπτ..αηδιάζει.καλά γενικά με όλα αηδιάζει ο γιός μου...τπτ δεν του αρέσει εκτός από δυο τρια φαγητά...μέχρι 2 μήνες πριν έτρωγε τα πάντα και όλα του άρεσαν κ τωρα δεν θέλει τπτ...

διαιτολόγιο όχι δεν έχουμε αλλάξει γιατι;υποτίθεται ως την τελευταία φορά τρώγαμε και μοσχάρι και κοτόπουλο.τώρα βέβαια δεν τρώει κ τπτ γιατί όπως αποδείχθηκε σήμερα ξυπνήσαμε με 39,5...

Link to comment
Share on other sites

α και εμας η φεριττινη του ηταν χαμηλη παρα το οτι την πριν 2 μηνες που κάναμε την εξέταση τρώγαμε τον άμπακα...τώρα μας έδωσε dextifer...

επίσης μιραντα που γράφουν οτι έχουν γάλα και ένα κεικ συγκεκριμενο του εμπορίου τρώμε...τι κουλό ε;

φαρίν λακτε βγαλαμε ενα καρο κοκκινακια...αχ αχ αχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Fine τα γάλατα και οι κρεμες γράφονται κανονικά αρκει να υπάρχει γνωμάτευση για Αλεργια εμείς έχουμε απο παιδογαστρενετρολογο και πρέπει τ γάλατα φυσικά να ειναι ειδικά όχι απλά υποαλεργικο τριάντα ευρώ το ένα κάνει και η κρέμα δέκα.....ευτυχώς που γράφονται....

Εμένα υποφέρει απο τα δοντακια βγήκαν μόνο τέσσερα και πιστεύω πως πλέον ειναι σκληρά τα όπλα του και τον ζόρι ζουν.

Εγώ τον καημενουλη του δίνω μόνο φρυγανιες και γαλετες ειναι τ μόνα που δεν έχουν γάλα.σογια γαλακτοποιητες κ.τλ.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Fine τα γάλατα και οι κρεμες γράφονται κανονικά αρκει να υπάρχει γνωμάτευση για Αλεργια εμείς έχουμε απο παιδογαστρενετρολογο και πρέπει τ γάλατα φυσικά να ειναι ειδικά όχι απλά υποαλεργικο τριάντα ευρώ το ένα κάνει και η κρέμα δέκα.....ευτυχώς που γράφονται....

Εμένα υποφέρει απο τα δοντακια βγήκαν μόνο τέσσερα και πιστεύω πως πλέον ειναι σκληρά τα όπλα του και τον ζόρι ζουν.

Εγώ τον καημενουλη του δίνω μόνο φρυγανιες και γαλετες ειναι τ μόνα που δεν έχουν γάλα.σογια γαλακτοποιητες κ.τλ.

δηλαδη εμενα που το rast του γραφει αρνητικο δεν θα δικαιουμαι να μου γραφει το υποαλλεργικο ο γιατρος; έλεος ...

Link to comment
Share on other sites

Οχι καλε δεν είπα κάτι τέτοιο και εμένα το ραστ αρνητικό ήταν απλά θέλουν γνωμάτευση απο αλεργιολογο η απο παιδογαστρενετρολογο που θα σου γράφει πάνω στην γνωμάτευση και ποσά γάλατα χρειάζεται το παιδι το μήνα και θα ισχύει για έξι μήνες.το δικό μου για να καταλάβεις γράφει πως έχει αποδεδειγμένη Αλεργια στο γάλα...μπλα μπλα και μετά πως το παιδι χρειάζεται οκτώ κουτιά γάλατα το μήνα και έχει ισχύ για τους επόμενους έξι μήνες.καθε φορά κρατάς το μπαρ κοουντ απο το γάλα η την κρέμα και τα κολλας πάνω στην απόδειξη τα δίνεις στο ΙΚΑ και ό θεοσ βοηθός ποτέ θα πάρεις πίσω τα λεφτά.....δεν εχω παρει ακόμη γιατί μου είπαν να μαζεύονται πολλά και μετά να τα δίνω στο ΙΚΑ .

Βασικά εσύ σε τι γιατρό πηγές?


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι καλε δεν είπα κάτι τέτοιο και εμένα το ραστ αρνητικό ήταν απλά θέλουν γνωμάτευση απο αλεργιολογο η απο παιδογαστρενετρολογο που θα σου γράφει πάνω στην γνωμάτευση και ποσά γάλατα χρειάζεται το παιδι το μήνα και θα ισχύει για έξι μήνες.το δικό μου για να καταλάβεις γράφει πως έχει αποδεδειγμένη Αλεργια στο γάλα...μπλα μπλα και μετά πως το παιδι χρειάζεται οκτώ κουτιά γάλατα το μήνα και έχει ισχύ για τους επόμενους έξι μήνες.καθε φορά κρατάς το μπαρ κοουντ απο το γάλα η την κρέμα και τα κολλας πάνω στην απόδειξη τα δίνεις στο ΙΚΑ και ό θεοσ βοηθός ποτέ θα πάρεις πίσω τα λεφτά.....δεν εχω παρει ακόμη γιατί μου είπαν να μαζεύονται πολλά και μετά να τα δίνω στο ΙΚΑ .

Βασικά εσύ σε τι γιατρό πηγές?

Στο νοσοκομείο το μητέρα πήγα. Εκεί είναί κ ο γιατρός μου οπού μου τις είχε γράψει τις εξετάσεις. Θα τον ρωτήσω. Δεν χάνω τπτ. Όλα τα λεφτά θα τα πάρεις;

Ή Κυριακούλα τι κάνει;

Οι υπόλοιπες κοπελιες χάθηκατε. ..αισθάνομαι σαν να γέννησαμε 10 χρονιά πριν. ..

Link to comment
Share on other sites

Αχ η κυριακουλα!!!!δεν βάζει γλώσσα μέσα.....πήγαμε σήμερα για ψώνια και στο αυτοκίνητο δεν σταμάτησε να λέει παραμύθια στον Γιάννη και να του τραγουδάει για να μην γκρινιαζει πολυ τον προσέχει..τώρα με τις αλεργιες η καημενουλα έμαθε να μην τρώει μπροστά του για να μην ζηλεύει.πολυ συνεργάσιμη.

Για τα λεφτά που με ρωτάς απο παλιότερες συζητήσεις εδώ είδα πως στα δίνουν όλα πίσω αλλα τωρα με τις αλλαγές στα ταμεία εύχομαι να μην έχουν αλλάξει κάτι.παντως μόλις τα πάρω θα σε ενημερώσω.

Σίγουρα θα ισχύει και για σένα αυτό αλλα αν σου φέρει πρόβλημα ο γιατρός εκεί πήγαινε σε έναν παιδογαστρενετρολογο με εξωτερικο ιατρείο εγώ σε εξωτερικο πήγα.και αν σου δώσει γάλα και δεν στο γράψει κρατά εσυ το μπαρ κοουντ στα ειδικά γάλατα ειναι σε αυτοκόλλητο πάνω στο καπάκι γιατί δεν δίνουν σημασία στις ημερομηνίες απο ότι κατάλαβα εμένα τον πρώτο μήνα δεν μου τα έγραψε για να δούμε αν πίνει το γάλα και τα έβαλα και αυτά μέσα και δεν μου είπαν κάτι για τις ημερομηνίες.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...