Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Εμεις βάζουμε laroche posse κατι τετοιο τεσπα...50αρι.

δε νομιζω να γραφει παιδικο πανω αλλα αυτο μου εδωσε ο γιατρος.

αντικουνουπικο βαζω το πριζακι με το υγρο στο σαλονι...δεν κανει;εγω φοβαμαι τα μολυσμενα κουνουπια περισσοτερο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Fine Δεν Κάνει το υγρό οπουδήποτε μέσα στο σπίτι καλύτερα πάρε τα αυτοκόλλητα που τα κολλας πάνω στο κρεβατακι η ένα φυτικό αντικουνουπικο έχει και η απιβιτα και τα κορρε.το έβαζα και εγω στην Κυριακή το μπουκαλακι και όταν το είπα στην γιατρο μου τσιριζε...και στην εγκυμοσύνη μου το είχε πει η γυναικολογος να φανταστείς....αφού υπάρχει φυτική λύση.εμείς αν βγούμε έξω στο μπαλκόνι καιω καφε ελληνικό είναι πολυ αποτελεσματικό και δεν μπαίνουν ούτε μέσα.φέτος αν έχουμε το ίδιο τραγικό πρόβλημα με πέρυσι θα πάρουμε και έναν ικρο ανεμιστήρα για το μπαλκόνι και με το καφεδάκι τα κουνουπακια πανε σε άλλη παραλία!!!!

Πήρατε καμία κρέμα για τα ουλα?κάθε βράδυ ξυπανει με αυτα τα δόντια όσο πήγαμε να στρωσουμε....σκέφτομαι να του βάζω μόνο όταν έχει πολυ γκρίνια και μόνο το βράδυ έχει καμία φυτική?γνωρίζει καμία σας ?


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες!!! Λοιπόν να σας πω κ τα δικά μας νέα. Η δικη μου εκανε αλλεργια, μαλλον στο γιαουρτι, 3 φορες εδωσα απο λιγο, κοκκινισε γυρω απο το στομα κ την τριτη φορα, το βραδυ ειχε γεμισει απο πανω μεχρι κατω κατακκοκινη ηταν κ ξυνοταν, το στηθος της ειβναι γεματο γρατζουνιες. Το σαββατο το βραδυ κοιμηθηκαμε μαζι κ ο αντρας μου στον καναπε για να ελεγχω γτ της εδωσα φενιστιλ κ λεει δεν κανει κατω του ενος ετους το χαρτι κ μπορει να προκαλεσει απνοια. Δεδομενου οτι προκαλει υπνηλια κ ενα μωρο μπορει να κοιμηθει βαρια κ να μην αντιδρα αν κατι παει στραβα να ξυπνησει ειχα χεστει πανω μου αλλα δε γινοταν να μη το δωσω το παιδι ξυνοταν σαν τρελο. Παντως πιο αποτελεσματικο κ ανακουφιστικο ηταν μασαζ με λαδακι καλεντουλας της απιβιτα, πανω στην τρελα μου νυχτιατικα αρχισα τα τηλ κ μου λεει μια φιλη μου λαδι καλεντουλας αν εχεις, ευτυχως κατα τυχει ειχα ενα της βελεντα το χα παρει για ενυδατωση αλλα δεν της εκανε τιποτα κ ετσι το ειχα στα αζητητα. Παρηγγειλα απο ιντερνετ κ σαμπουαν - αφρολουτρο βελεντα κ κρεμα για αλλαγη πανας. Αυτες τις μερες ολο ψαχνω στο ιντερνετ. Τα βελεντα θεωρουνται κορυφαια, αλλα εχουν πολυ υψηλη βαθμολογια στις αλλεργιες κ στην πυροδοτηση αυτοανοσων. κ το φοβαμαι λιγο αλλα αφου δεν της εκανε αλλεργια το λαδι πιστευω ουτε τα αλλα θα της κανουν. Τελικα δεν ειναι να εμπιστευεσαι τπτ, τεσπα τωρα τα παρηγγειλα. Το καλυτερο για την αλλαγη πανας ειναι κεραλοιφη τελικα κ δουλεια κανει κ εχεις το κεφαλι σου ησυχο δεδομενου οτι το βαζεις καθε μερα κ απορροφαται απο το σωμα του παιδιου. Γενικα τωρα με τη ζεστη γεμισει δροτσιλες, κοκκινιλες, ερεθισμους στις πτυχωσεις του λαιμου, ενα χαλι, ενυδατωνω διαρκως τι να πω που να αρχισουν κ οι γερες ζεστες. Κατα τ αλλα εχει γινει ενα πολυ βολικο παιδακι, μες στη μερα , το βραδυ ξυπναει 2 φορες, δε με πειραζει γτ ετσι ειμαι σιγουρη οτι θα διατηρηθει ο θηλασμος. Αντηλιακο μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα στο φρεζυντερμ, ετσι ψαχνω ψαχνω κ στο τελος καταληγω στην πιο ευκολη μεση λυση . Θελω να πω οτι το καλυτερο αντηλιακο κ αντικουνουπικο ειναι τα badger, τα παραγγελνεις απο αμερικη, κ ειπα που να τρεχω τωρα. Κ με τα αφρολουτρα τα πιο αγνα ειναι τα hugo naturals, αλλα παλι ειπα που να τρεχω κ παρηγγειλα απο αμαζον. Πηρα κ λα ρος ποσε αντηλιακο αλλα μετα το ψαξα κ ειδα οτι δεν κανει τοσο μεγαλο δεικτη για τα μωρα. Κ αντικονουπικο πηρασ ενα απιβιτα κ μετα διαβασα οτι λεει οχι κατω απο 3 ετων. Τι να κανω τελικα;;; ολο ψαχνω , πεταω λεφτα κ κανω μια τρυπα στο νερο.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

NeFel Περαστικά σας!!Το φενιστιλ το δίνουμε σε μικρές δόσεις το είχα διαβάσει και εγω το χαρτακι και ρώτησα την παιδιάτρο δεν έχει φόβο μου είπε σχεδόν όλα τα φάρμακα έτσι γράφουν μέσα για μετα τα 3 ετών Τι να κάνουμε που μας είναι απαραίτητα

Εμείς πήγαμε για επανεξέταση για το βροχωσπασμο και συνεχίζουμε τις εισπνοες δυστυχώς αυτές τις αλλεργίες τις μισωωωωωω!!!!!!

Εμένα μου είπε γιαούρτι ψάρι αυγό αφού γίνει 1,5θα δοκιμάσουμε προς το παρόν να μην προσθέσω τπτ καινούριο.θα πρέπει να φύγει τέλειος αυτός ο βήχας και μετα βλέπουμε ....και αγχωθηκα γιατί ο καημενουλης τρωει μόνο μπνανα μήλο και κοτόπουλο λαχανικά και μοσχάρι αχλαδι δεν του δίνω βγάζει εξανθημα το μόνο που μπορω να προσθέσω είναι φρέσκο δαμασκηνο που δεν μπόρεσα ακόμη να βρω.

Την μάσκα άρχισε να μην την θέλει ενω στην αρχη δεν έδινε σημασία τώρα μου Κάνει όχι όχι με το κεφάλι και τώρα χορευουμε ενω κάνουμε μάσκα.....


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

νινι τι τραβάτε και εσεις....ωχ...

εμεις σας ειπα οτι εχουμε στο αγελαδινο γαλα αλλεργια;;;καλα που θηλαζουμε.και εμεις νεφελακι ειχαμε γινει κοκκινοι γυρω απο τα χειλια με ασπρακια βουλες!!!εγω δεν εδωσα τπτ και ευτυχως εφυγε ..παντως ο γιατρος ειπε ως χρονο να μη ξαναδωσω γαΛΑ εκτος καποιου υποαλλεργικου αν θελω και να εχω παντα το αταραξ μαζι μου με συριγγα!ετσι κυκλοφορω πια!

νεφελακι εσυ εισαι σαν εμενα ολο ψαχνεσαι....δεν παει αλλο.ολοι με περνανε για υστερο.

το απογευμα τελικα τι του δινεις εσυ?και εγω θηλαζω 2 φορες το βραδυ και λεω παλι καλα για να διατηρηθουν οι θηλασμοι αλλα τις τελευταιες μερες δεν αντεχω αλλο και καμια φορα του βαζω πιπιλα.αν σε μια ωρα εχει ξαναξυπνησει τον θηλαζω και ετσι ειμαστε στη 1-2 φορες θηλασμους το βραδυ.παρεπιπτοντως κοιμομαστε ακομα στο ιδιο δωματιο και ξυπναω 4-5 φορες τη νυχτα..τον ακουω ρε κοριτσια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και τελικά βρήκα δαμάσκηνα φρέσκα!!!και πάλι άλεργια!!!!και πολυ γρήγορα μέσα σε δυο ώρες κατακοκκινος πάλι!

Πήγαμε σήμερα για εμβόλιο δεν είχε ακροαστικα όλα καλα αλλα απο γκαντεμια άλλο τπτ τα φαρμακεία δεν μας έδιναν το εμβόλιο και δεν ξέρω πόσο καιρο θα πάρει το έχουμε καθυστερήσει πολυ ευτυχώς είναι επαναληπτικο.τυχερός ο Γιαννάκης έφυγε χαρούμενος απο το ιατρείο.

Απο κιλά πως πάτε??εμένα μου είπε 10 κιλά και 74 ύψος.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολες!τι κανετε?

εμεις την προηγουμενη κυριακη παντρευτηκαμε και βαφτησαμε την αγορινα μας, επισημα Δημήτρης.Περάσαμε πολυ ωραια,το ευχαριστηθηκα πολυ το μυστηριο,ο μικρος εκλαψε οταν τον βουτηξε ο παπας στην κολυμπηθρα αλλα μετα ηρεμησαμε και μεχρι το βραδυ στο μαγαζι ηταν ενα αστερι,ουτε η μουσικη τον πηραξε ουτε ο κοσμος.

Τωρα στα καθημερινα μας...πηγαμε στο γιατρο για εμβολιο ειμαστε 9 κιλα και 75 εκ.τωρα πλεον τρωμε οτι φρουτο και οτι λαχανικο θελουμε,μονο τις φραουλες μου ειπε να προσεχω.Θα τρωει και απτα δικά μας φαγητα χωρις αλατι.Αυριο θα δοκιμάσουμε και ψαρακι,απ'τον αλλο μηνα μου ειπε οτι λογικα θα δοκιμασουμε και αβγο.΄

εσεις πως πατε?ααα τα παιδάκια σας θα τα πατε θαλασσιτσα το καλοκαιρι?


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μένα!!!

Μόλις σημερα γύρισα απο ένα εξαημερο καλοκαιρινό ταξιδακι στην Κύπρο ενω στην αρχη γκρινιαζα και δεν ήθελα να πάω τελικά τα παιδάκια μου μείνανε στην μαμα μου και εμείς πήγαμε για δουλειές του άντρα μου στην Κύπρο και αγω φυσικά ελιωσα στην πισίνα του ξενοδοχείου τελικά όλο αυτο το είχα ανάγκη απλά τώρα που γύρισα τρέχω....πλυντήρια .....σπίτι χάλια....τον γιαννάκη τον βρήκα πιο γεματουλη μόλις γύρισα και κουρεμενο είχαν παει και για κουρεμα!!!!τώρα μπορω να του κάνω και καρφακια!!!!

ελσουλα εύχομαι ότι καλύτερο σε σένα και τον άντρα σου και ο μικρουλης να είναι καλοφωτιστος η προετοιμασίες είναι πολυ κουραστικές αλλα αυτο που μετράει είναι να περάσεις καλα εκείνη την μέρα.

Μπάνια εμείς λέμε να αρχίσουμε αυτη την εβδομάδα αν συνεχίσει έτσι ο καιρός το καλο είναι πως δεν χρειάζεται να πάρω ούτε αυτοκίνητο με το καρότσι θα πηγαίνουμε παραλία η Κυριακή άρχισε να μου λέει για το θέμα ανησυχεί αν έχει μαγιώ και πολλα καπέλα θα της χρειαστούν λέει....


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • 1 month later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμεις τώρα γυρισαμε απο διακοπες με 2 θετικα τεστ παραμασχαλα. Χαχα!!! Μακαρι να τα καταφέρω να τα βγάλω πέρα με την κούραση , το τρεξιμο κ τις δουλειες του σπιτιου. Ηδη εσκυψα να καθαρισω τη μπανιερα κ νιωθω οτι πιεστηκα πολυ κ φοβαμαι. Αλλα δε γινεται να το κλωθω κ το δευτερο οπω;ς την Αριάδνη, ειναι αδυνατον. Περπατήσατε;;; εμεις τωρα περπαταμε με το ενα χερι αλλα μια ασταθεια την εχουμε. Με το θηλασμο λεω να σταματησω σιγα σιγα πολυ σιγα ομως. Εδωσα 30μλ αντιαλλεργικο σημερα με καλαμακι, το ηπιε κ δεν παρουσιασε καποιο προβλημα. Θα το παω καμια βδομαδα ετσι κ μετα θα δινω συμπληρωμα μετα το πρωινο κ το βραδυνο. Ποναει πολυ το στηθος πλεον. Ρε γμτ το αντιαλλεργικο εχει σιροπι γλυκοζης, αν ειναι δυνατον, τι να κανω ομως.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις τώρα γυρισαμε απο διακοπες με 2 θετικα τεστ παραμασχαλα. Χαχα!!! Μακαρι να τα καταφέρω να τα βγάλω πέρα με την κούραση , το τρεξιμο κ τις δουλειες του σπιτιου. Ηδη εσκυψα να καθαρισω τη μπανιερα κ νιωθω οτι πιεστηκα πολυ κ φοβαμαι. Αλλα δε γινεται να το κλωθω κ το δευτερο οπω;ς την Αριάδνη, ειναι αδυνατον. Περπατήσατε;;; εμεις τωρα περπαταμε με το ενα χερι αλλα μια ασταθεια την εχουμε. Με το θηλασμο λεω να σταματησω σιγα σιγα πολυ σιγα ομως. Εδωσα 30μλ αντιαλλεργικο σημερα με καλαμακι, το ηπιε κ δεν παρουσιασε καποιο προβλημα. Θα το παω καμια βδομαδα ετσι κ μετα θα δινω συμπληρωμα μετα το πρωινο κ το βραδυνο. Ποναει πολυ το στηθος πλεον. Ρε γμτ το αντιαλλεργικο εχει σιροπι γλυκοζης, αν ειναι δυνατον, τι να κανω ομως.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΘΑΥΜΑΣΤΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο θα έχει παρέα το κοριτσάκι σου!!!!!!!!!

Εμείς θέλουμε πολύ αλλά εγώ δεν δουλεύω και δουλειά δεν βλέπω να βρίσκω κιόλας...Δεν παίζει τπτ...οπότε προς το παρόν καμώνομαστε...:D

Το στήθος γιατί σε ποναει;από τα δόντια;εμείς τώρα βγάλαμε 2 και με ψιλοπονάει η αλήθεια είναι παρα του οτι δεν δαγκώνει..ποιο υποαλλεργικό δίνεις;το πίνει;εγω ειχα δοκιμάσει το frisolac ac αλλά δεν το ηπιε με τπτ...

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΘΑΥΜΑΣΤΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο θα έχει παρέα το κοριτσάκι σου!!!!!!!!!

Εμείς θέλουμε πολύ αλλά εγώ δεν δουλεύω και δουλειά δεν βλέπω να βρίσκω κιόλας...Δεν παίζει τπτ...οπότε προς το παρόν καμώνομαστε...:D

Το στήθος γιατί σε ποναει;από τα δόντια;εμείς τώρα βγάλαμε 2 και με ψιλοπονάει η αλήθεια είναι παρα του οτι δεν δαγκώνει..ποιο υποαλλεργικό δίνεις;το πίνει;εγω ειχα δοκιμάσει το frisolac ac αλλά δεν το ηπιε με τπτ...

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!!! To στηθος ποναει απο την εγκυμοσυνη, δοντια εχουμε εδω κ πολλους μηνες 7. Γαλα δινω το nutriben ατ. ΞΕκινησα 30 μλ το απογευμα με καλαμακι να δω αν θα την πειραξει, λεω το πινει γτ δεν καταλαβε οτι παω να της κοψω στηθος. Την πρωτη μερα το πιε πριν καταλαβει τι πινει γτ το καλαμακι το εμπιστευεται. Τη δευτερη λιγο ζοριστηκε αλλα το πιε, 60 μλ ηταν σιγα. Μετα το κατεβαζε σε δευτερολεπτα, μετα της εδωσα συμπληρωμα μετα το πρωι 60 μλ φωναζε κι αλλο, της εφτιαξα αλλα τοσα κ χτες ειπα να της δωσω πρωτα φορμουλα μετα στηθος για να δω αν το θελει το στηθος η το χει μονο για φαγητο. Ε ηπιε το γαλα ηρθε στηθος πιπιλισε μια δυο κ εφυγε για παιχνιδι, κοινως χεστηκε. Οποτε αφου δεν την πειραζει κ δειχνει να ειναι ετοιμη προχωραω. Σκονη ξεσκονη αυτο πινουν τοσα παιδια κ χρονο που θηλασε πηρε παρα πολλα. Οκ λεει σιροπι γλυκοζης οτι εχει μεσα τι να κανω να πεθανω η μανα;;; Δε χρειαζεται να ρισκαρω να θηλαζω στην εγκυμοσυνη. Οι εξετασεις μου ειναι ηδη πολυ οριακες σε σιδηρο ασβεστιο κ φοβαμαι.

Please please please ποια μπορει ας κοιτασει τις μετρησεις των παιδιων της για την περιμετρο κεφαλιου.. Εμεις στους 10 μηνες κ κατι ειχαμε 10 εκατοστα παρει απο τοτε που γεννηθηκε. Ξερω οτι μεχρι το χρονο πρεπει να παρουν 12 αλλα εμεις δε θα τα χουμε παρει. Μη μου πειτε αριθμο, αλλα ποσο πηρε συνολικα μεχρι τωρα. Μ εχουν πιασει φοβιες οτι εχω στερησει απο το παιδι πραγματα με το θηλασμο κ οτι δεν αναπτυσσοταν καλα


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Κοπελιαααααα!!!!!πολυ τέλεια!!!!!πρέπει να προσεχείς !!!

Μιας και είπατε για δόντια εμένα ο δικός μου έβγαλε δυο οχτώ μηνός και απο τότε τπτ τέλος.....και δεν φαίνονται απο πάνω να είναι έτοιμα....

Εμείς είχαμε μια περιπέτειουλα....είχε πνευμωνια ο μικρουλης απο ιό με 40 Πυρετο μείναμε στο νοσοκομείο 5 μέρες και τώρα όλα καλα δόξα το Θεό είναι μια Χαρούλα!!!!και εγω απο το άγχος μου είχα περίοδο κάθε 15....Θύελλα ορμονών!!!!!κάτι πάθανε!!!!

τώρα ξανααρχησαμε τα μπανάκια

Άντε να Τα λέμε μην χανόμαστε!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...