Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

fine Και πολυ καλα θα κάνετε με το τραπέζι!!!εμείς πάλι θα κάνουμε κανονικό τραπέζι 180 άτομα.Μπομπονιερες τι έκανες?εμείς κάναμε λουτρινα αρκουδακια σε σούπερ τιμη απο το ιντερνετ και προσκλητηρια στον υπολογιστή μια Χαρούλα βγήκαν!!θέμα βάφτισης είχα Κάνει τα προσκλητηρια σε σχήμα αερόστατο με την προϋπόθεση να βρω λαμπάδες και τέτοια με αυτο το θέμα αλλα τελικά μου άρεσαν τα Βαφτιστικα με θέμα τον πρίγκιπα απο το ίντερνετ κιαυτα οπότε στο προσκλητήριο έβαλα και μια κορώνα για να δένει .....τώρα τι σχέση έχει το αερόστατο με την κορώνα μην με ρωτάς ούτε εγω ξέρω. ....

Η κυριακιτσα έχει μάλλον επιφυκιτιδα μου ξύπνησε το μεσημέρι με ένα μάτι τούμπανο!!!!εύχομαι να μην κολλήσει ο μικρουλης .αύριο έχουμε εμβόλιο οπότε θα την πάω και την Κυριακή να δούμε τι είναι.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας Κοριτσακια και απο τη χαμενη!!!Τι κανετε?

Νινη Κυριακη περαστικα σου ευχομαι!!!!ΚΑι στα δυο παιδακια...

ΕΜεις περασαμε μια μικρη ιωσουλα...και οι δυο αλλα τωρα ειμαστε καλα!!!!

ΒΑφτιση εμεις θα κανουμε τελη Αυγουστου μαλλον και θα τα ετοιμασω ολα μονη μου με κατι φιλες μου εδω....Πολυ μου αρεσει να το κανω....:tongue::tongue::tongue:

Επισης εμεις μπουσοολαμε κανονικτοτατα και πιανομαστε και σηκωνομαστε και περπαταμε πισμενη απο τον καναπε....Στοχος να πιασει τα παιχνιδια του θοδωρη!!!Εχει φαγωθει μιλαμε...ΕΤσι δεν τους προλαβαινω τωρα πια και ολο τρεχω!!!!!!


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Κι εμείς κλείσαμε βάφτιση 24 Ιουνίου! δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμη τις ετοιμασίες αλλά έχουμε και την εμπειρία της πρώτης βάφτισης και θα την κάνουμε καρμπόν σχεδόν. Μετά τη βάφτιση είχαμε πάει απέναντι από την εκκλησία στο πατρικό μου που έχει πολύ ωραία πυλωτή, όπου είχα ένα πολύ απλό catering με τσιμπητά κρύα, αναψυκτικά, μπύρες και κρασιά και γλυκάκια. Το τραπέζι για φαγητό (π.χ. για 15-20 άτομα) μπορεί να βγει πιο ακριβά και δεν μου αρέσει παρα πολύ να είναι μόνο το σόι, προτιμώ όλοι να κεραστούν. Άλλωστε και εμείς και τα παιδιά είναι κουρασμένα από το μυστήριο. Μπομπονιέρες θα κάνω μόνη με φίλες κουτάκια απλά, θα βάλω και 6-10 μπαλονάκια με αέριο στην εκκλησία, θα στολίσω με κορδελίτσες το χώρο και όλα καλά :)

Από αρκουδίσματα τίποτα. δεν τον βάζω πολύ μπρούμυτα η αλήθεια είναι.. Αλλά κάθεται πολύ καλά στο καρότσι. Στο κρεβάτι πέφτει αν τον αφήσω όμως.

Βγήκε η IgE η γενική 9.61 και μας είπε η παιδίατρος οτι είναι ανεβασμένη. Η εξέταση έγινε 7 Δεκεμβρίου και ακόμα περιμένουμε γιατί την κάναμε στο Παίδων (!) που τα στέλνει αλλού τα RAST. Δεν κατάλαβα όμως αν σχετίζεται με τροφική αλλεργία ή όχι. Θα μπορούσε να είναι και από άλλα αλλεργιογόνα; Αύριο μάλλον θα πάρουμε και τις πιο εξειδικευμένες εξετάσεις σε αυγό, γάλα, ψάρι, μοσχάρι κ.α.


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Χαθηκα κι εγω,οποτε εχω ελευθερο χρονο ασχολουμε με τις προετοιμασιες γαμου-βαφτισης...φτασαν οι μερες!20 μαιου θα γινουν.Εχει κάνει καμία αλλη γαμο και βαφτιση μαζι η κάποια να εχει παει ως καλεσμενη?πως σας φανηκε?

Κατατ'αλλα ο μικρος μου μπουσουλαει και αλωνιζει το σπιτι.Ειχαμε κι εναν ελαφρυ βηχα και με σιροπακι μας περασε.


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και απο μένα!!!

Πήγαμε στην παιδιάτρο μας σήμερα η επιφυκιτιδα συνεχιζόταν όπως και το βροχοσπασμα οπότε καταλήξαμε σε εισπνοες και αντιβιωση στην βάφτιση του την Κυριακή μου είπε πως θα είναι καλα.Έχω άγχος....ελπίζω να πανε όλα καλα.

Έλσουλαα έχω παει στης ξαδερφηης μου βασικά εδω ο δικός μας Πάπας δεν ξέρω αν ισχύει παντού....το απόγευμα της προηγούμενης μέρας απο τα δυο μυστήρια καλεί το ζευγάρι και τους κουμπάρους μόνο με απλά ρούχα και λέει τα λόγια μέχρι τον αρραβώνα οπότε την αλλη μέρα τους παντρεύει και δεν μενεουν πολλα λόγια και έτσι γάμος δεν διαρκεί πολυ εκείνη τηνμερα και μετα ξεκινάει η βάφτιση για να καταλάβεις μέχρι το σημείο που φοράς τις βερεες και την αλλη μέρα μένουν μόνο τα Στέφανα.δες το και αν γινεται και σε εσάς είναι πολυ καλο για το μωρο πιο πολυ

Ζωή και ελσουλα μια χαρα τα πάτε....ο δικός μου δεν μπουσουλαει ακόμη Κάνει προσπάθειες βεβαια...αλλα έχει μέλλον νομίζω και απο δόντια τπτ ακόμη είναι φουσκωμένα τα ουλα του και έχει πολυ φαγούρα.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

νινι κυριακη εγινε η βαπτιση;να σου ζησει ο μικρος σου πριγκηπας!πως παει η επεπιφυκιτιδα;

και εγω κατι εξισου κουλο εκανα.καραβακια απο σατεν με καταρτι και πανω κρεμεται ενας πριγκηπακος...χαχαχα.τα προσκλητηρια ειναι με καραβακια πολυ ωραια και απλα.

ρε εμας καθεται στον πωπω πολυ καλα πια αρκετη ωρα αλλα οταν τον εχω κατω ολο στριφογυριζει σε μεγαλη επιφανεια μια ανασκελα μια μπρουμητα αλλα δεν μπουσουλαει.ορθιος δεν το συζητω.δεν μπορει μονο αν τον κραταω και κανει και καλα βηματακια...κολοκυθια...

Link to comment
Share on other sites

Νινί Κυριακή να σου ζήσει!

Ελσούλα πήγα σε νησί τον Ιούλιο σε γάμο/βάφτιση. Ήταν πολύ ωραία, και μάλιστα μετά έμαθε η νύφη οτι ήταν ήδη έγκυος στο δεύτερο! το παιδί βέβαια κάποια στιγμή στην αγκαλιά κουράστηκε γιατί κράτησε αρκετή ώρα, φυσούσε και έκανε και λίγο κρύο γιατί ήταν πάνω στη θάλασσα το εκκλησάκι. Κάποια στιγμή που έκλαιγε πολύ της έδειξα ένα ωραίο λουλούδι που μάζεψα από τον κήπο και σταμάτησε :). Μετά είχε φαγητό σε ένα πολύ ωραίο εστιατόριο από αυτά που λειτουργούν όλη μέρα στην παραλία πάνω στην άμμο. Σουπερ!

Η βάφτιση της κόρης μου ήταν αρκετά τραυματική εμπειρία για μένα γιατί δεν μπορούσα να χωνέψω το γεγονός οτι ο παπάς παίρνει το παιδί και το βουτάει μέχρι μέσα τρεις φορες ενώ σπαράζει και μετά γίνεται όλος αυτός ο πανικός .. μέχρι να το ντύσεις (δύσκολο κομμάτι αυτό και ήθελα να το κάνω μόνη μου) και να ηρεμήσει λίγο από την εξάντληση τα 'χεις δει όλα!


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Ευχαρισστω για τις ευχές!με το καλο και οι δικές σας βαφτισεις!

Λοιπόν ο Γιαννάκης ήταν πολυ καλός στην βάφτιση του δεν εκλαψε καθόλου μα καθόλου ο καημενουλης δεν ακούστηκε καθόλου η φωνουλα του η Κυριακή απο την άλλη καθόταν σε μια γωνία απο την στεναχώρια της που ασχολούμαστε όλοι με τον μπεμπη και δεν κουνηθηκε ήταν η γλυκιά μου πολυ στεναχωρημενη ούτε τις βασικές αταξιες δεν έκανε.....

Όσο για την επιφυκιτιδα όλα πολυ καλα με την αντιβιωση ήταν μια χαρα Έχει βελτιωθεί η αναπνοή τυ αρκετά

Fine Με θέμα το καράβι μπορείς να Κάνεις πολλα στον στολισμό είναι πολυ ωραίο θέμα πως το έκανες αυτο μετο Σατεεν?Μονή σου?και εμένα ακριβώς τα ίδια Κάνει ο δικός μου μπορει να καθησει πολυ σταθερά και χωρίς βοήθεια αλλα για να μπουσουλισει ούτε λόγος.....


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!Νινι-Κυριακη να σου ζήσει ο Γιαννάκης σου!Αντε να δούμε ο δικός μας τι θα κάνει!Πάντως κι εμείς με τα ματάκια μας βασανιζόμαστε τις τελευταίες μερες..φαγουρα και τσιμπλα.

Ααα βγαλαμε και δοντακια:D...τρια εχουμε,ενα κάτω και 2 πανω οχι τα κεντρικα αλλα τα διπλανα τους τα μικρα(ανάποδο παιδι!...)

Κοριτσια ιδρωνουν τα μωρακια σας?ιδρωνει πολυ ειδικα οταν ακουμπαει το κεφαλι του στο καροτσι μουσκεμα γινεται.Φανταζομαι τι θα γινει στις μεγάλες τις ζέστες!


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ασε ελσουλα υποφέρουν από τη ζέστη τα μωράκια. στο καθισματάκι του αυτοκινήτου θα παίρνεις μαζί σου ένα δροσερό σεντονάκι αγκαλιάς να το βάζεις και όταν υπάρχει και δεύτερο άτομο θα ανάβετε και τον κλιματισμό πριν μπείτε!

20 Μαϊου έχει γεννέθλια η κόρη μου και κλείνει τα 4! θα θυμάμαι την επέτειό σας!


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΝΙΝΙ να σου ζησει ο γιαννακης!αντε και φανταρος!

οχι σε εργοστασιο πηγα για τις μπομπονιερες.

οσο για το θεμα ιδρωτας και εμεις λουτσα γινομαστε στο καροτσι στο καρεκλακι φαγητου - στο καθισμα αυτοκινητου και οταν τον θηλαζω το βραδυνο που ακουμπαει στα χερια μου!

νεφελακι χαθηκες....

Link to comment
Share on other sites

Αχ ελσουλα αυτη η φαγούρα στα ματια είναι πολυ δύσκολη εγω προσπαθησα να μην του βάλω σταγόνες αλλα δεν γινόταν έχουν κορτιζονη και αυτές απο την γυρη μου είπε η παιδιατρος

Ευχάριστω όλες σας για τις ευχές

Και εμανα ο δικός μου ιδρώνει πολυ τον φοραω πάντα φανελακι αλλα σκέφτομαι να το βγάλουμε σιγά σιγά.....εμείς έχουμε και θέμα με τα κουνούπια το απόγευμα αν βγούμε βόλτα τρέχω πριν σουρουπωσει να γυρίσω σπίτι γιατί θα μας φάνε εδω!!!έχει δυο στιμπιματακια και δεν έπιασε ακόμη καλα το Καλοκαιρι

Σήμερα βγηκα στην αγορα και του πήρα σωσίβιο μικρη πισινουλα με τρύπες για τα πόδια και ένα φύλλο για σκιά απο πάνω δεν βλέπω την ώρα να το φουσκωσω!!!!

Αγορασατε αντιηλιακο?ποιο λέτε?εγω πήρα του κορρε δεν το χρησιμοποίησα ακόμη.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Αντηλιακό πηρα απτο φαρμακειο της frezyderm,λεει οτι έχει μονο φυσικά φιλτρα....:?::?:(ποιος ξερει????)Του βαζω στα χερακια γιατι τα κρεμάει εξω απτο καρότσι λες και οδηγάει ο κύριος και θα κατακαούν και στο προσωπο.Και φυσικά καπελάκι.

Πηρα και φυτικο αντικουνουπικο,κανει να τα βαζουμε?αν μοιασει σε μενα παντως ο μικρος θα τον κανουν σουρωτηρι τα κουνούπια.


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελσουλα εγω αντικουνουπικο δεν του βάζω ούτε στην Κυριακή έβαλα ποτε δεν ξέρω γιατί τα πήρα έτσι ανάποδα τα αντικουνουπικα με ενοχλούν εμένα αν βάλω και μάλλον γιαυτο δνε βάζω και στα παιδια.

Τον κουρεψα κορίτσια έγινε πολυ άντρας είχε δυο μπουκλες πάνω απο τα αυτιά και πετούσαν σαν κοριτσάκι ήταν δεν μου τα έκοψε όμως όπως ήθελα για να μπορω να του κάνω καρφακια γμτ μετα το είδα....


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...