Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια! μωρε μπαίνεται να γράφουμε μη το αφήνουμε το καφέ μας. Εμεις 2 μηνες που πινει φορμουλα κ ακομα δεν εχουμε παρει ευρω πισω. καλά πόσο τα καθυστερούν;;; η αλλεργιολογος ειπε να της δινω τραχανα αλλα ακομα κ εκει βγαζει σπυράκια οπότε θεωρω οτι εχουμε πολύ δρόμο μεχρι να το ξεπεράσουμε. εχουν σπασει τα νευρα μου δεν εχω τι να της δίνω για απογευματινό. Εμένα ξεκινησε να περπατάει για παιχνιδι 5 μερες πριν τα γενεθλια της, μονο αν καθομασταν ο ενας απο τη μια μερια κ ο αλλος απο την αλλη να το κανει για μετακινηση δεν ηθελε. μετα σταματησε να περπαταει κ για παιχνιδι γτ την πιεσαμε κ για κανα 2 βδομαδες περπατούσε μονο με τπους γονεις μου μολις εβλεπε εμενα η τον αντρα μου καθοταν κατω κ από το τέλος του 13ου μηνα περιπου ολη μερα περπαταει, δεν ξαναμπουσουλησε ποτε. Δε χαμπαριαζει τιποτα παει κ χωνεται αναμεσα στα μεγαλύτερα παιδια, τη σπρωχνουν, πεφτει , ξανασηκωνεται κ ξαναπάει. Απο λεξουλες λεει κακα, μπάπα (βόλτα) όταν βλεπει παπούτσια, μαμα, μπαμπά, γιαγια, γεια, μαμ, βαβ, οταν ακούει σκυλάκι κ επαναλαμβάνει οτι της λες κ το πιο αστειο ειναι οτι καταλαβαινει οτι της λέμε. Γενικα ειναι η πιο χαριτωμένη φάση τους αυτή, ειδικά για τα κοριτσάκια που πιστεύω οτι εξελίσσονται πιο γρήγορα. Τα αγόρια που βλέπω κ γύρω μου κ στα 2 ακόμα καθυστερούν. Δεν ξέρω οι αγορομάνες τι λέτε. Α κ μια μέρα της λέω τι μορφη που εισαι κ επιανε τα μαλλιά της να δει αν εχει κοκαλακι κ οταν ανακαλυψε οτι δεν εχει με πηρε κ με σηκωσε. 13 μηνων παιδι δεν παει πουθενα χωρις κοκκαλακι κ εγω δε λουσαρομαι να σκεφτειτε η μανα μου της τα μαθαινει αυτά. Α κ τον τελευταιο μηνα δειχνει με το δαχτυλο, ειναι πολυ γλυκουλι αυτο. Α κ με παιρνει απο το χερι κ μου δειχνει τα πορτοκαλια να της στιψω. Κ οταν το πιει μου δειχνει το ποτηρι, της λεω δεν εχει αλλο, κ μετα μου ξαναδειχνει τα ποστοκάλια. Ειναι πολύ λιχούδω κ ολη μερα τρωει τρωει τρωει τρωει ασταμάτητα. Μακρυγόρησα ε;; αλλη παιδι δεν έκανε μονο η Μαριώ το Γιάννη. Για δευτερο τριτο πάει καμία;;; εμείς το παλεύουμε αλλά με τέτοια κούραση μας παίρνει ο ύπνος όλη την ώρα κ δεν το πολυπροσπαθώ.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Καλε περπατησαμεεεεε!!!!του φάνηκε πολυ αστείο περπατάει και γελάει μέχρι που και εμένα με πίανει γέλιο μετά....

Νεφέλ πόσο καιρό έχει που έδωσες τις αποδείξεις και δεν πήρες τα χρήματα ακόμη...??να ξέρουμε τι μας περιμένει!!!

Εμένα βρε κορίτσια ειναι πολυ άγριο πάλι το δέρμα του απο Αλεργια αλλα δεν του δίνω τπτ που να προκαλεί Αλεργια έχει μια εβδομάδα και δεν φεύγει το εκζεμα σκέφτηκα την απομένει φορά να του βάλει λίγο ελαιόλαδο.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Καλε περπατησαμεεεεε!!!!του φάνηκε πολυ αστείο περπατάει και γελάει μέχρι που και εμένα με πίανει γέλιο μετά....

Νεφέλ πόσο καιρό έχει που έδωσες τις αποδείξεις και δεν πήρες τα χρήματα ακόμη...??να ξέρουμε τι μας περιμένει!!!

Εμένα βρε κορίτσια ειναι πολυ άγριο πάλι το δέρμα του απο Αλεργια αλλα δεν του δίνω τπτ που να προκαλεί Αλεργια έχει μια εβδομάδα και δεν φεύγει το εκζεμα σκέφτηκα την απομένει φορά να του βάλει λίγο ελαιόλαδο.

Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!! 3 μηνες περιμενω τα λεφτά! πάνω απο 400 ευρώ


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γεια σας! Εχω παρα πολυ καιρο να γραψω αλλα μπηκα και διαβασα τα νεα σας μια δυο φορες.

Πολυ κουραση ρε παιδια, ολο τρεχω και δεν προλαβαινω. Ο μικρος πολυ γκρινια. Εχει αρρωστησει 2 φορες και τωρα ειναι παλι με συναχι και τον τσιμπισαν και ψυλλοι! Ναι ψυλλοι! Πηγαμε το σ/κ στο χωριο και γυρισαμε πουα! Βαλε μια φορα ακομα που αρρωστησα εγω και μια διατροφικη δηλητηριαση που επαθε ο αντρας μου, ειμαστε 1μιση μηνα συνεχομενα αρρωστοι...εχουμε φρικαρει! Ευτυχως εχω ξεκινησει ενα μπλογκ το οποιο ειναι η ψυχοθεραπεια μου.

Ο κυριουλης μας εχει τρελανει τελειως. Κανει κινηση να περπατησει αλλα πεφτει. Λεει μαμα, μπαμπα, γιαγια, αγια (=Μαγια η σκυλιτσα μας), γκια (=γεια), απα(=αγκαλια),μαμ. Οταν θηλαζει με χαιδευει και οταν τελειωνει κανει ααα (οπως κανουμε αφου πιουμε κατι ενω διψαγαμε πολυ)...λιωνω! Χαιρεταει και στελνει φιλακια...ξαναλιωνω! Επισης μιμειται το λιονταρι συνεχεια, εκανε και τον ελεφαντα αλλα τωρα σταματησε. Επισης το τερας σηκωνεται ολη την ωρα στο καρεκλακι φαγητου και μου κοβεται το αιμα...καμια ιδεα για να τον κρατησω μεσα στο καθισμα??

Επισης εχει και ονομα πλεον εδω και τρεις μηνες, Νηρεας, πως σας φαινεται?

Νεφελη σιγουρα ισχυει αυτο που λες. Τα κοριτσια ειναι πολυ πιο προχωρημενα.


nKWGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας γεια σας! Εχω παρα πολυ καιρο να γραψω αλλα μπηκα και διαβασα τα νεα σας μια δυο φορες.

Πολυ κουραση ρε παιδια, ολο τρεχω και δεν προλαβαινω. Ο μικρος πολυ γκρινια. Εχει αρρωστησει 2 φορες και τωρα ειναι παλι με συναχι και τον τσιμπισαν και ψυλλοι! Ναι ψυλλοι! Πηγαμε το σ/κ στο χωριο και γυρισαμε πουα! Βαλε μια φορα ακομα που αρρωστησα εγω και μια διατροφικη δηλητηριαση που επαθε ο αντρας μου, ειμαστε 1μιση μηνα συνεχομενα αρρωστοι...εχουμε φρικαρει! Ευτυχως εχω ξεκινησει ενα μπλογκ το οποιο ειναι η ψυχοθεραπεια μου.

Ο κυριουλης μας εχει τρελανει τελειως. Κανει κινηση να περπατησει αλλα πεφτει. Λεει μαμα, μπαμπα, γιαγια, αγια (=Μαγια η σκυλιτσα μας), γκια (=γεια), απα(=αγκαλια),μαμ. Οταν θηλαζει με χαιδευει και οταν τελειωνει κανει ααα (οπως κανουμε αφου πιουμε κατι ενω διψαγαμε πολυ)...λιωνω! Χαιρεταει και στελνει φιλακια...ξαναλιωνω! Επισης μιμειται το λιονταρι συνεχεια, εκανε και τον ελεφαντα αλλα τωρα σταματησε. Επισης το τερας σηκωνεται ολη την ωρα στο καρεκλακι φαγητου και μου κοβεται το αιμα...καμια ιδεα για να τον κρατησω μεσα στο καθισμα??

Επισης εχει και ονομα πλεον εδω και τρεις μηνες, Νηρεας, πως σας φαινεται?

Νεφελη σιγουρα ισχυει αυτο που λες. Τα κοριτσια ειναι πολυ πιο προχωρημενα.

Αχ έχω φτιάξει κ εγω μπλογκ εδω κ 2 μηνες για το σχολειο, πολυ δουλεια ομως. για πες μας το δικο σου μπλογκ να μπω να χαζεψω


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Blue planet συγχαρητήρια πολυ καλό!!!!

Nefel πες μας και εσυ το δικό σου!!

Αγόροομανες σας είπε κάτι ο γιατρός για το πουλάκι του παιδιού?ποτε πρέπει να ανοίξει?

Τωρα περπατάει κανονικά σήμερα κυνηγούσε την κυριακη!!!!

Παίζουν μόνα τους τα δικά σας?εμενα ο δικός μου με τπτ θέλει συνέχεια να παίζει μαζί μου.δεν μπορώ να κάνω τίποτα!ουτε την Κυριακή την θέλει και η Κυριακή η καημενουλα θέλει πολυ να παίζει μαζί του αυτός τσιριζει και την χαλάει τα παιχνιδια.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω κοπελα μου! Εμας ο γιατρος μας ειπε να μην πειραξουμε τιποτα.

Νεφελη πολυ καλη δουλεια, μπραβο! Το δικο μου ειναι το κλασικο χαζομαμαδιστικο μπλογκ καμια σχεση. Να σου πω το google friends connect πως το εβαλες και ταλαιπωρουμαι εδω και κατι μερες???

Και για να μην ξεφευγουμε απο το θεμα μας, ο μικρος μου αρχισε τα πρωτα ατσουμπαλα βηματακια. Φευγει απ'τον καναπε που κρατιεται και ερχεται προς εμας τρεχοντας και πεφτοντας φυσικα αφου απο ισορροπια μηδεν.


nKWGp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια εμεις περπαταμε! Εχω παθει σοκ η χαζομαμα!

Υπαρχει καμια που να θηλαζει ακομα? Αν ναι ποσο συχνα θηλαζει το μωρο μεσα στη μερα? Ο δικος μου συνεχεια! Και αφου πιει λιγο με τραβαει απ'τα μαλλια για να πιω και'γω. Να δειτε χαρα που εχει οσο παριστανω οτι πινω...τρελα!


nKWGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Blue planet εμείς θηλάζουμε ακόμα. Τρεις 4 φορές τη μέρα κ κάΝα δυο τη νύκτα!εσένα;κατά τ'άλλά τρώει;εΜενα με δυσκολία. ..σήμερα δεν ήθελε μεσημεριανό. Ήπιε γάλα κ κοιμήθηκε. Εγώ αγχωνομαι όταν δεν τρώει. ..αχ. ..

Εμείς περπάτησαμε 13 μηνών! Τώρα δεν περπατάει. ..τρέχει! Όλο τρέχει ο Βέγγος!

Εμάς λέει μαμά μπαμπά μαμη (μαμά) μπαμπη (μπαμπά) γιαγιά μαμ(όλη μέρα το λέει_κόλλημα) τα (όταν μου κάνει κούκου) παπά ή παπουκι (παπούτσι και για κάλτσες παντόφλες)

Αυτό που μου αρέσει είναί που προσπαθεί να βάλει τα παπούτσια μας και που του αρέσουν συγκεκριμένα συγκεκριμένα τραγούδια κ όλο χορεύει!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πως τα πάτε με τα παιδάκια σας?

Που θα κάνετε Χριστούγεννα?

Εμείς κρυωσε με πάλι οικογενειακως μας έχει πιάσει όλους συναχι...πολυ κρυοοοο!!!

Ο μικρός έχει κατακόκκιναα Μαγουλα και λείπει η παιδιατρος μας.ξερει καμία σας αν πρέπει να του βάλω κατι?ειναι ξηρά η περιοχή και το σώμα του ειναι ξηρο έχει βέβαια και τις αλεργιες αλλα το αποδίδω περισσότερο στο κρύο γιατί και εγω κάπως έτσι είμαι.

Θέλω πίσω το καλοκαίρι......!!!!!ολη μέρα μέσα βαρέθηκε το καημενουλη!!!

Είπε μαμα!!!!μια φορά όμως άντε να δούμε γιατί κόλλησε με το μπαααμπαααα!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...