Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

οποτε δεν ειμαι η μονη .. εγω οταν αλλαζω πλευρα με ποναει η κοιλια κατω .. κ με ενοχλεια αρκετα..

Ναι... έτσι... κ αυτή την ενόχληση θα την νιώθουμε όλο κ πιο έντονη όσο φουσκώνουμε λογικά.

 

3 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Κοριτσια μεγαλο πρόβλημα ο ύπνος... σε λιγο δεν θα χωράμε στο κρεβάτι! Ενα σας λεω για να καταφερω να κοιμηθώ εστω και λιγο εχω δυο μαξιλαρια στο κεφαλι 2 μαξιλαρια θηλασμού αυτα τα μακριά και ενα μαξιλαρι για να ακουμπάω τα χερια μ γτ μουδιαζουν οταν τα πλακωνω!!!! Δράμα η κατάσταση!!!:?

 

 

χαχαχα σε φαντάζομαι, εσύ όντως δεν θα χωράς στο κρεβάτι με τόσα μαξιλάρια!Εγώ ένα στην κοιλιά έχω μόνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 28 λεπτά , Ασία είπε:

Ναι... έτσι... κ αυτή την ενόχληση θα την νιώθουμε όλο κ πιο έντονη όσο φουσκώνουμε λογικά.

 

χαχαχα σε φαντάζομαι, εσύ όντως δεν θα χωράς στο κρεβάτι με τόσα μαξιλάρια!Εγώ ένα στην κοιλιά έχω μόνο.

Αστα δεν μπορω με τιποτα εχω αρκετες ενοχλήσεις και δεν βολεύομαι χωρις ολα αυτα τα μαξιλάρια! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Αστα δεν μπορω με τιποτα εχω αρκετες ενοχλήσεις και δεν βολεύομαι χωρις ολα αυτα τα μαξιλάρια! 

κι εσύ δεν έχεις μεγάλη κοιλιά απ ότι θυμάμαι... που να φτάσουμε στον 9ο, τι μας περιμένει...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Ασία είπε:

κι εσύ δεν έχεις μεγάλη κοιλιά απ ότι θυμάμαι... που να φτάσουμε στον 9ο, τι μας περιμένει...

Νομιζω πως για 7ο δεν εχω τεραστια κανονική θα ελεγα!!! Οσοι με βλεπουν λενε οτι δεν εχω πολυ κοιλία!!! Καλα στον 9ο θα κοιμάμαι χωρις τον αντρα μου δεν θα χωράμε!!!!!:tongue:

  • Χαχα 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Νομιζω πως για 7ο δεν εχω τεραστια κανονική θα ελεγα!!! Οσοι με βλεπουν λενε οτι δεν εχω πολυ κοιλία!!! Καλα στον 9ο θα κοιμάμαι χωρις τον αντρα μου δεν θα χωράμε!!!!!:tongue:

χαχαχα 

Επειδή θυμάμαι πως πήρες λίγα κιλά ως τώρα φαντάστηκα πως έχεις μικρή κοιλιά. κι εγώ λένε έχω μικρή κοιλιά, φαντάσου με είδε ο μικροβιολόγος κ από την κοιλιά νόμιζε πως είμαι στον πέμπτο ακόμη κ να φανταστείς πως έχω πάρει και 10 κιλά!!! άραγε τώρα στο τέλος μεγαλώνει απότομα? επειδή μεγαλώνει κ το μωρό γρήγορα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

χαχαχα 

Επειδή θυμάμαι πως πήρες λίγα κιλά ως τώρα φαντάστηκα πως έχεις μικρή κοιλιά. κι εγώ λένε έχω μικρή κοιλιά, φαντάσου με είδε ο μικροβιολόγος κ από την κοιλιά νόμιζε πως είμαι στον πέμπτο ακόμη κ να φανταστείς πως έχω πάρει και 10 κιλά!!! άραγε τώρα στο τέλος μεγαλώνει απότομα? επειδή μεγαλώνει κ το μωρό γρήγορα?

5 με 6 κιλα πηρα δεν τα λες και λιγα βασικα τωρα τα πηρα σχεδόν και τα 5 σε ενα μηνα!!! Νομιζω οσο πλησιάζουμε στο τελος τοσο ποιο μεγαλη θα ειναι!!!! Σαν καρπουζι!!! Χαχαχαχχααα!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Κοριτσια μεγαλο πρόβλημα ο ύπνος... σε λιγο δεν θα χωράμε στο κρεβάτι! Ενα σας λεω για να καταφερω να κοιμηθώ εστω και λιγο εχω δυο μαξιλαρια στο κεφαλι 2 μαξιλαρια θηλασμού αυτα τα μακριά και ενα μαξιλαρι για να ακουμπάω τα χερια μ γτ μουδιαζουν οταν τα πλακωνω!!!! Δράμα η κατάσταση!!!:?

 

 

Άρα δεν είμαι η μόνη... Κ εγω νόμιζα ότι μονο το νιώθω κ δεν ήθελα να γράψω για να μην φανεί ότι γκρινιάζω συνέχεια..κ εγώ σκέφτομαι να παω να πάρω μαξιλαρι θηλασμου

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου φρίκη ο ύπνος εγώ δυσκολεύομαι να αλλάξω πλευρό όταν κοιμάμαι καί όταν ξυπνάω για τουαλέτα με χτυπάει η μέση στο πόδι και τό ένα πόδι το σέρνω για να πάω... αφού κάθε βράδυ ξυπνάω τον άντρα μου και τού λέω έχε τό νου σου πάω τουαλέτα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου φρίκη ο ύπνος εγώ δυσκολεύομαι να αλλάξω πλευρό όταν κοιμάμαι καί όταν ξυπνάω για τουαλέτα με χτυπάει η μέση στο πόδι και τό ένα πόδι το σέρνω για να πάω... αφού κάθε βράδυ ξυπνάω τον άντρα μου και τού λέω έχε τό νου σου πάω τουαλέτα..

Δν φανταζεσε πως σε καταλαβαινω τα ιδια κ χειροτερα συν οτι εχω θεμα με αυτοανοσο με ρευματικα κ πονανε οι αρθρωσεις μου. Αστα δν ξερψ αν πρεπει να βαλω τα γελια η τα κλαμματα....υπομονη λιγο ρμεινε...

On 31/7/2018 at 6:58 ΜΜ, Μαρθα Κ είπε:

Είμαι 29+6 ... είναι ένας μεγάλος υπέρηχος πού μετράει τήν ροή τού αίματος αν τό παιδί τρέφεται σωστά... όχι είναι φυσιολογική η μικρή ... 20 λεπτά περίπου κράτησε ο υπέρηχος ... κοιτάει καί τραχήλο καί σου λέει καί τί θέσει έχει τό μωράκι και μετράει και άκρα τού μωρού... εσύ ποτέ έχεις ??? τί φύλο έχεις??? Εγώ μπέμπα!!!

Γιατί λες μακάρι πόσο είναι τό μωράκι καί τί εβδομάδα είσαι?? Η chico είναι πολύ καλή εταιρεία ξέρω εγώ θά πάρω από τήν αρχή ειδική μπουκάλα για κολικούς..

 

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλό μήνα.. άντε κοντεύουμε κοριτσια.. αφήστε.. κ μένα ο ύπνος δράμα.. δεν υπάρχει.. πλάτη, πλευρά, μέση.. όλα πονάνε.. σήμερα έχω ντόπλερ.. κ περιμένω κ αιματολογικα αποτελέσματα.. αγωνία μπόλικη.. 

εσείς πως είστε? δουλεύετε ακόμα?? εγώ σπίτι.. αράζω πλέον!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημερα κοριτσια! οπως καταλαβαινω εθιξα ενα δυκολο θεμα της εγκυμοσυνης.. αρα ολες το ιδιο ειμαστε .. υπομονη κ παλι υπομονη.. 

@irinikavala καλη επιτυχια! περιμενουμε νεα σου.ποσο  εβδομ εισαι ?  

εγω ακομα δουλευω , εως αυριο κ μετα αδεια κ διακοπουλες επιτελους. 

μ αρεσει που ελεγα οτι το μωρο κινειται πολυ κ με ενοχλει !!χαχαχα απο χθες το βραδυ δεν με κλωτσαει πολυ κ ηδη σαν να ανησυχω .. τι τρελη που ειμαι ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , ada32 είπε:

Kαλημερα κοριτσια! οπως καταλαβαινω εθιξα ενα δυκολο θεμα της εγκυμοσυνης.. αρα ολες το ιδιο ειμαστε .. υπομονη κ παλι υπομονη.. 

@irinikavala καλη επιτυχια! περιμενουμε νεα σου.ποσο  εβδομ εισαι ?  

εγω ακομα δουλευω , εως αυριο κ μετα αδεια κ διακοπουλες επιτελους. 

μ αρεσει που ελεγα οτι το μωρο κινειται πολυ κ με ενοχλει !!χαχαχα απο χθες το βραδυ δεν με κλωτσαει πολυ κ ηδη σαν να ανησυχω .. τι τρελη που ειμαι ..

Να. Μην ανησυχεις και εμενα εχει σταματησει να κλωτσαει κ γυρναει συνεχεια

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

καλημέρα και καλό μήνα.. άντε κοντεύουμε κοριτσια.. αφήστε.. κ μένα ο ύπνος δράμα.. δεν υπάρχει.. πλάτη, πλευρά, μέση.. όλα πονάνε.. σήμερα έχω ντόπλερ.. κ περιμένω κ αιματολογικα αποτελέσματα.. αγωνία μπόλικη.. 

εσείς πως είστε? δουλεύετε ακόμα?? εγώ σπίτι.. αράζω πλέον!

Καλα αποτελέσματα!!!!! Περιμένουμε νεα σου!!! Και εγω σπιτι με κλιματιστικό δεν παλεύεται η ζέστη!!! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

καλημέρα και καλό μήνα.. άντε κοντεύουμε κοριτσια.. αφήστε.. κ μένα ο ύπνος δράμα.. δεν υπάρχει.. πλάτη, πλευρά, μέση.. όλα πονάνε.. σήμερα έχω ντόπλερ.. κ περιμένω κ αιματολογικα αποτελέσματα.. αγωνία μπόλικη.. 

εσείς πως είστε? δουλεύετε ακόμα?? εγώ σπίτι.. αράζω πλέον!

Καλή επιτυχία κοπέλα μου!! περιμένουμε τά νέα σού!!!

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Kαλημερα κοριτσια! οπως καταλαβαινω εθιξα ενα δυκολο θεμα της εγκυμοσυνης.. αρα ολες το ιδιο ειμαστε .. υπομονη κ παλι υπομονη.. 

@irinikavala καλη επιτυχια! περιμενουμε νεα σου.ποσο  εβδομ εισαι ?  

εγω ακομα δουλευω , εως αυριο κ μετα αδεια κ διακοπουλες επιτελους. 

μ αρεσει που ελεγα οτι το μωρο κινειται πολυ κ με ενοχλει !!χαχαχα απο χθες το βραδυ δεν με κλωτσαει πολυ κ ηδη σαν να ανησυχω .. τι τρελη που ειμαι ..

Και μένα υπάρχουν μέρες που είναι πολύ ήσυχη και όταν ηρεμώ τελείως και ξαπλώσω τήν ακούω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...