Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

@Μαρθα Κ 29+6 είμαι τώρα, πως περνάει ο καιρός ! Λέω να ρωτήσω αν χρειάζεται να συνεχίσω με 2 ή μήπως μπορώ να μη παίρνω κάθε μέρα 2. 

Αντε να κάνουμε και αυτή την τελευταία εξέταση όλες να μπούμε στην τελική ευθεία !

 


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 6 λεπτά , eamo είπε:

@Μαρθα Κ 29+6 είμαι τώρα, πως περνάει ο καιρός ! Λέω να ρωτήσω αν χρειάζεται να συνεχίσω με 2 ή μήπως μπορώ να μη παίρνω κάθε μέρα 2. 

Αντε να κάνουμε και αυτή την τελευταία εξέταση όλες να μπούμε στην τελική ευθεία !

 

Έλα βρε είμαστε ακριβώς τό ίδιο 29+6 τέλεια!!! θά κάνεις ότι σου πει ο γιατρός σού με το σίδερο... σε λίγο θα κάνεις καί εσύ ντομπλερ εύχομαι νά είναι τέλειο!!!

1 hour ago, irinikavala είπε:

Μαλλον απο αυτο ειναι. Λενε ειναι ο καλυτερος τροπος απορροφησης..ασε που λενε πλεον δεν μας τραβαει πολυ το μπεμπακι

Αχ ωραια ευχαριστω.  Να εχω μια ιδεα.  Κ μεις κοριτσακι.. κ ανυπομονω να την δω. Πεμπτη βραδυ εχω εγω.. πλησιαζει παντως ο καιρος ε; αχ μακαρι ολα να πανε καλα.. σε ολες μας

Όλα θά πάνε τέλεια θά δεις !!! άντε περιμένουμε πώς και πώς τώρα τά δικά σου ευχάριστα νέα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2018 at 12:09 ΠΜ, ada32 είπε:

Τελικά τα αποτελέσματα μου είναι μια χαρά.. Να σου πω την αλήθεια έκτος από το ξύδι ,έβαλα κ dactarin πούδρα για μύκητες κ επιτέλους ειδα Διαφορα. Με ξύνουν ελάχιστα τώρα. Όποτε μπορεί να ήταν κ μύκητες,τι να πω..εσύ τις εκανες τις εξετασεις;

Τις έκανα κι εγώ.. Μια χαρά βγήκαν όλες! Οπότε είναι τα δερματικα μου..υπομονή και τίποτα άλλο!!! Αρκεί που δεν είναι τίποτα σοβαρό και για τις δύο μας.. Όλα καλα.. Συνεχίζουμε!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Είμαι 29+6 ... είναι ένας μεγάλος υπέρηχος πού μετράει τήν ροή τού αίματος αν τό παιδί τρέφεται σωστά... όχι είναι φυσιολογική η μικρή ... 20 λεπτά περίπου κράτησε ο υπέρηχος ... κοιτάει καί τραχήλο καί σου λέει καί τί θέσει έχει τό μωράκι και μετράει και άκρα τού μωρού... εσύ ποτέ έχεις ??? τί φύλο έχεις??? Εγώ μπέμπα!!!

Γιατί λες μακάρι πόσο είναι τό μωράκι καί τί εβδομάδα είσαι?? Η chico είναι πολύ καλή εταιρεία ξέρω εγώ θά πάρω από τήν αρχή ειδική μπουκάλα για κολικούς..

πριν ενα μηνα ηταν 1.200 στις 28 εβδομαδες που εκανα επερυχο τωρα την αλλη πεμπτη εχω ντοπλερ αλλα κοιταω την κοιλια μου και λεω δν παιζει να χωραει πως χωραει φενομαι για πεντε μηνων βεβαια εχω παρει 11 κιλα και ειμαι 32 και 3 και επειδη στην α επιπεδου ειχε βγει πιθανοτητα να μην περνει βαρος προς το τελος για αυτο και εχω ανγωθει βεβαια περνω απο την αρχη ασπιρινη και στην β επιπεδου φαινοντουσαν ολα πολυ καλα αλλα τωρα δν βλεπω να μεγαλωνει η κοιλια βεβαια το μωρο το αισθανομαι κανονικα ..


...:-D

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Nancy31 είπε:

Τις έκανα κι εγώ.. Μια χαρά βγήκαν όλες! Οπότε είναι τα δερματικα μου..υπομονή και τίποτα άλλο!!! Αρκεί που δεν είναι τίποτα σοβαρό και για τις δύο μας.. Όλα καλα.. Συνεχίζουμε!!! 

προφανως ειναι απο το πρηξιμο , τι να πω ... ενυδατωση και ξυδι .. εγω με αυτα ηρεμω.. και φυσικα υπομονη !!!

16 ώρες πρίν, eamo είπε:

@Μαρθα Κ τι ωραία είδες τη μπεμπα σου και όλα μια χαρά ! 

Εγω την άλλη βδομάδα εχω γιατρό , αλλά για doppler δεν είπαμε κάτι . Ίσως μου πει τώρα . Πήρα και τις εξετάσεις όλα οκ, ανέβηκε και ο αιματοκρίτης από 36,5 σε 38,5, είναι λογικό που ανεβαίνει; Δεν ξέρω αν βοήθησε που παίρνω το σίδηρο το βράδυ κατά τις 5 που ξυπνάω για τουαλέτα .  

πολυ καλες οι εξετασεις σου ! λενε οτι μετα τον εβδομο μηνα δεν πεφτει αλλο ο αιματοκριτης. μπορει να σου το κανει μονος του ο γιατρος το ντομπλερ αν εχει καλο μηχανημα.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , ναντια δε είπε:

πριν ενα μηνα ηταν 1.200 στις 28 εβδομαδες που εκανα επερυχο τωρα την αλλη πεμπτη εχω ντοπλερ αλλα κοιταω την κοιλια μου και λεω δν παιζει να χωραει πως χωραει φενομαι για πεντε μηνων βεβαια εχω παρει 11 κιλα και ειμαι 32 και 3 και επειδη στην α επιπεδου ειχε βγει πιθανοτητα να μην περνει βαρος προς το τελος για αυτο και εχω ανγωθει βεβαια περνω απο την αρχη ασπιρινη και στην β επιπεδου φαινοντουσαν ολα πολυ καλα αλλα τωρα δν βλεπω να μεγαλωνει η κοιλια βεβαια το μωρο το αισθανομαι κανονικα ..

μια χαρα φαινεται το βαρος απο το μωρακι σου . εμενα ηταν 1318 στις 28 εβδ αλλα ειναι αγορακι κ λενε οτι τα κοριτσακια ειναι λιγο πιο μικρα απο τα αγορακια. 

Αρα κανονικα βαρος παιρνει ! κ εγω δεν εχω μεγαλη κοιλια κ ειμαι 29+5. εφοσον το νιωθεις συνεχεια, σημαινει οτι μεγαλωνει.

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Καλημερα και καλο μήνα!!!!! Αύγουστος ενα βημα ποιο κοντα στα μπεμπακια μας!!!!!!!:-P

Καλο μηνα!

 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ναντια δε είπε:

και εγω αγορακι περιμενωωωω... αχ μακαρι αντε να περασουν οι μερες να το δω ...εσυ ποτε εχεις ντοπλερ?

 

αχ νομιζα οτι εχεις κοριτσακι .. εγω εχω 21/8 . γτ τωρα ειμαι 29+5 , εχω ακομα .. θα περιμενουμε νεα σου . αν κ εμενα σε καθε υπερηχο ,ο γιατρος δεν σχολιαζει για το βαρος , το μονο που μου εχει πει ειναι οτι εχουν αποκλισεις οι υπερηχοι ..οποτε μην αγχωνεσαι .. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , ναντια δε είπε:

εχω 9/8 και ευχομαι τα μπεμπακια μας να ειναι καλα και να μεγαλωνουν αντε κοντευουμε ασε που νιωθω οτι με τραβαει ο αφαλος μου...

 αχ αντε γτ δεν αντεχω εγω.. πλεον δεν βολευομαι στο κρεβατι ..κοιμαμαι στο πλαι κ μουδιαζει η μια μερια , μεχρι να γυρισω απο την αλλη , νιωθω την κοιλια να με τραβαει κατω.. κ ταλαιπωρω κ τον αντρα μου. ο καημενος θελει να με αγκαλιασει κ εγ δνε τον αφηνω.. μου εχει μεινει απο τις αρχες της εγκυμοσυνης ,που ενιωθα χαλια το στομαχι μου κ δεν μπορουσα να κουνηθω καθολου κ τωρα δν θελω κανεις να ακουμπαει την κοιλια μου :P ..δηλαδη στον 9 μηνα θα πρεπει να ειναι μεγαλη ταλαιπωρια ο υπνος.. εμενα προς το παρον ο αφαλος εχει γεμισει , πιστευω σε λιγο θα βγει προς τα εξω..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κ καλό μήνα να έχουμε!!κι εγώ που είμαι 27+4 δυσκολεύομαι από τώρα στον ύπνο, ξυπνάω για τουαλέτα το βράδυ κ μετά δεν μπορώ να βολευτω με τίποτα κ περνάει η ώρα κ δεν με παίρνει ο ύπνος. πάλι καλά που δεν δουλεύω τώρα!υπομονή κ θα έρθει ο καιρός λένε που θα μας λείπει αυτή η κοιλίτσα που έχουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ καλό μήνα να έχουμε!!κι εγώ που είμαι 27+4 δυσκολεύομαι από τώρα στον ύπνο, ξυπνάω για τουαλέτα το βράδυ κ μετά δεν μπορώ να βολευτω με τίποτα κ περνάει η ώρα κ δεν με παίρνει ο ύπνος. πάλι καλά που δεν δουλεύω τώρα!υπομονή κ θα έρθει ο καιρός λένε που θα μας λείπει αυτή η κοιλίτσα που έχουμε!!!!

οποτε δεν ειμαι η μονη .. εγω οταν αλλαζω πλευρα με ποναει η κοιλια κατω .. κ με ενοχλεια αρκετα..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μεγαλο πρόβλημα ο ύπνος... σε λιγο δεν θα χωράμε στο κρεβάτι! Ενα σας λεω για να καταφερω να κοιμηθώ εστω και λιγο εχω δυο μαξιλαρια στο κεφαλι 2 μαξιλαρια θηλασμού αυτα τα μακριά και ενα μαξιλαρι για να ακουμπάω τα χερια μ γτ μουδιαζουν οταν τα πλακωνω!!!! Δράμα η κατάσταση!!!:?

πρίν από 50 λεπτά , ada32 είπε:

οποτε δεν ειμαι η μονη .. εγω οταν αλλαζω πλευρα με ποναει η κοιλια κατω .. κ με ενοχλεια αρκετα..

 

1 hour ago, Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ καλό μήνα να έχουμε!!κι εγώ που είμαι 27+4 δυσκολεύομαι από τώρα στον ύπνο, ξυπνάω για τουαλέτα το βράδυ κ μετά δεν μπορώ να βολευτω με τίποτα κ περνάει η ώρα κ δεν με παίρνει ο ύπνος. πάλι καλά που δεν δουλεύω τώρα!υπομονή κ θα έρθει ο καιρός λένε που θα μας λείπει αυτή η κοιλίτσα που έχουμε!!!!

 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...