Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, Angot said:

      χαχαχαχ παρούσα !

      Τι μέντιουμ είσαι εσυ …. Δώσε μες ευχές  μέλλουσα μαμά να μας πάνε κ ας όλα καλα !!! Δ περνάνε οι μέρες κορίτσι Παρασκευή έχω επίσημη πρεμιέρα χαχαχαχ εμάς εδώ στο εξωτερικό μας δίνουν περισσότερες μέρες περίπου 14 μετά την εμβρυομεταφορα ! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Δεν το είχαμε βάλει στο πρόγραμμα δεν κάναμε προσπάθειες δλδ απλά δεν προσεχαμε και είχαμε πει ότι δεν μας και να έρθει θα είμαστε μια χαρά... Να σου πω την αλήθεια εγώ ήμουν αυτή που όταν το έμαθα μου ήρθε κεραμίδια και αγχώθηκα για όλα αυτά που θα έρθουν αυτός από την αρχή ήταν πολύ πολύ πιο ψυχρεμος και θετικός.. Η μπάλα μας πήρα από την μέρα που σταμάτησα την δουλειά μου.. Εκεί άρχισε να μου πετάει ότι αυτός όλη μέρα τρέχει και δουλεύει για εμάς ενώ εγώ κάθομαι.. Η πριν 2 μέρες που δεν είχαμε προλάβει να πάμε σούπερ μάρκετ και στο σπίτι δεν είχα κάτι να του μαγειρέψω το βράδυ που γύρισε και είχα στο μυαλό μου να φάμε κανένα σουβλάκι άρχισε να λέει ότι δεν με ενδιαφέρει τίποτα πια ότι όλο κάθομαι κ τέτοια.. Κ εννοείται πως δεν είναι έτσι όλο το σπίτι γενική κάνω κάθε Κυριακή πάντα του έχω φαγητό απλά θα πιαστεί από την μέρα που για κάποιο λόγο δεν θα έχω κάτι. Δλδ η μία μέρα διαγραφεί όλες τις άλλες.. Σήμερα γίναμε μπίλιες γτ ενώ πριν είχαμε μιλήσει για άσχετο καθόλου σοβαρό θέμα σε υψηλούς τόνους εγώ του εκκλησία επιδεικτικά την πόρτα στ υπνοδωμάτιο.. Αν είναι δυνατόν τι βρήκε να πιαστεί.. Κ αααααααλλα πολλά που θα σας ζαλίσω αν τα γράψω.. 

@ada32 Άντα μου να σου πω ποια είναι η απάτη του όταν του λέω ότι δεν πρέπει να κουράζομαι κ πολύ.. Μου λέει μα όλη μέρα στ σπίτι είσαι τι κουράζεσαι άλλες δουλεύουν μέχρι τον 8ο αυτή είναι η απάντηση του και όταν του είπα εάν μπορεί να μου βάλει λίγη κρέμα στ πόδια και να μου κάνει ένα ελαφρύ μασάζ μου λεει μόνη σου δεν μπορείς... 

 

Κατάλαβα τι λες.. Απο ότι κατάλαβα δεν έχεις καποιο πρόβλημα με την εγκυμοσύνη σου απλά σταμάτησες την δουλειά λόγω της φύσης της δουλειάς κ σου την "λέει" ο άντρας σου. Συμβουλή προσπάθησε να μη δίνεις σημασία κ όταν του ζήτας κατι ,πες το ηρεμα κ αν σ πει οχι οπως για τν  κρεμα να του εξηγεις οτι δν φτανεις.. Οτι γενικα καποια πραγματα δε  μπορεις να τα κανεις.. Κ απέφυγε όσο μπορείς τους τσακωμούς γτ δεν σου κάνουν καλό.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Καλημερα πως ειστε σημερα? Τελικα ολοι οι αντρες λιγο πολυ τα ιδια κανουν. Σας διαβαζα χθες το βραδυ και ειπα δυνατα οτι ολες τα ιδια τραβαμε και με ρωτησε τι εννοω. Εεεε και για αλλη μια φορα του ειπα πραγματακια που με ενοχλουν αλλα και αλλα που συμβαινουν σε καποιες απο εσας. Πηρε το υφος του παιδιου που μολις το εχεις μαλωσει, σκαει ενα χαμογελο και παιρνει μια κρεμα σωματος κι ηρθε να μου τριψει τα ποδια. Κατι τετοια κανει και δεν μπορω να του κρατησω κακια. Μου εκανε και μια ομορφη αλυσιδα δωρο για τη γιορτη μου και αντε να κανεις σοβαρη συζητηση μετα.

Παντως για το θεμα σεξ εμεις που το εχουμε απαγορευμενο, κοιμομαστε σαν αδελφακια και με ενοχλει λιγακι εως πολυ που δεν βλεπω την επιθυμια καθολου απο την πλευρα του. Κανει καποιες κινησεις οταν γκρινιαζω αλλα απο μονος του τπτ. Και αυτο που του λεω ειναι οτι αγχωνομαι για το αν ειναι προσωρινο αυτο ή μονιμο...

Ευελπιστω για ολες να βρουμε ισορροπιες με τους αντρες μας και να ηρεμησουμε


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Δεν το καταλαβαίνουν αυτο οι αντρες οτι για εμας αλλαζουν τα παντα τα παντα ομως!!! Νομιζουν οτι μονο αυτοι εχουν παραπανω ευθύνες!!! Σιγουρα θα ειναι δυσκολα να συνηθίσουμε τους νεους ρολους μας αλλα πιστευω με υπομονή και επιμονη ολα θα πανε καλα!!! Ενα μωρο ειναι μεγαλη αλλαγή... και εγω φοβαμαι πως θα είμαστε μετα τον ερχομό του μωρού και αν θα ξαναβρούμε τους ρυθμούς μας και αν θα αντέξει την τοση πίεση ο αντρας μου...

Υπομονή κορίτσι μου.. Εσύ έχεις αίμα ,Εγώ έχω Εμετους..κ κάθε μέρα λεω στον εσυτο μου κανε υπομονη. Κανε υπομονη γτ δεν εμεινε πολυ ειδικα αν κλεισειε κ τη 32η εβδ εισαι σουπερ,εγω την κλεινω αυριο κ λιγακι ηρεμησα. Δεν μας εμεινε πολυ κ εξαλλου ο μπεμπης σου ειναι μια χαρα . ξερεις ποσες φορες εχω πει οτι δεν αντεχω αλλο κ ακομα κ τωρα στις διακοπες που ξερνουσα αλλα θα περασουν οι μερες..

πρίν από 59 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Έχετε πιάσει μεγάλο θέμα με τους άντρες.... Εγώ που είμαι στη δεύτερη εγκυμοσύνη θα σας πω τα δικά μου συμπεράσματα! Οι άντρες όπως τους είχαμε μάθει, έτσι θα είναι και κατά την εγκυμοσύνη (με μικρές εξαιρέσεις). Ο άντρας θα καταλάβει ότι έγινε μπαμπάς αφού τα νινακια μας γίνουν 4-5 μηνών, ενώ η γυναίκα γινεται μάνα απο τη στιγμή που μαθαίνει ότι είναι έγκυος! Οπότε αν κάποιος άντρας πριν δεν το είχε με τα χάδια μην περιμένετε να σας κάνει χάδια στη κοιλίτσα γιατί γι'αυτό ακόμη δεν έχει αλλάξει κάτι! Όπως το ίδιο ισχύει και για τις δουλειές του σπιτιού. Αν πριν τον είχατε άρχοντα δεν θα κατανοήσει ότι εμείς κουραζόμαστε ακόμη και όταν αναπνέουμε πλέον! Ούτε εγώ δουλεύω από την αρχή της εγκυμοσύνη, παίρνω άδειες και έχω και ένα 5 χρόνο και θ γκρινιάξει αν δεν έχω σιδερωσει γιατί αυτός δουλεύει πολύ! Πλέον δεν δίνω πολύ σημασία, φροντίζω να ξεκουράζομαι και να κάνω ότι μπορώ και τίποτα πάνω από τις δυνάμεις μου! Μετά τη γέννα στο 3μηνο με 4μηνο που μπαίνουμε πάλι σε ρυθμούς θα ισιωσουν όλα! Μην αγχώνεστε για τέτοια θέματα! Κανένας αντρας, ακόμη και αν θέλει ένα παιδί δεν μπορεί να προετοιμαστεί όπως μια γυναίκα... Θα τους πάρει χρόνο! Θα γίνει με τον καιρό!

Ακριβώς κ εγώ κάνω ότι μπορώ κ ας γκρινιαξει κ να τσακωθει μονος του... Χαχαχα

2 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Ο δικός μου ο σύζυγος είναι τρυφερός πολύ το βράδυ που θα ξαπλώσει δίπλα μου θα βάλει το χέρι στην κοιλιά μου αλλά φοβάται μην πιέζει την μπέμπα και εγώ ρίχνω πολλά γέλια και δεν με αφήνει να κάνω μπάνιο μόνη μου σπίτι να είναι και αυτός και αν του μιλήσω έρχεται να μου πλύνει τα πόδια ότι θέλω... Εμείς κάνουμε μεγάλους τσακωμούς για βλακιες αλλά δεν μας κρατάει μετά από μια ώρα τα έχουμε βρει και περισσότερο εγώ έχω νεύρα..!!! Σεξ ούτε καν αν έχουνε κάνει 3 φορές στην εγκυμοσύνη ούτε αυτός ούτε εγώ θέλω φοβάμαι.. Μετά κορίτσια θα του δώσουμε να καταλάβει όλες μας!!! Το Σάββατο έχω γιατρό αντε να δω πόσο έχει πάει η μπέμπα μου και ότι όλα είναι καλά!!! Εσείς τι κάνετε??? Εγώ πλέων όταν γυρνάω στο δεξί πλευρό με σπρώχνει την ενοχλώ και όποτε αριστερά όπως κοιμόμουν και ανάσκελα αλλά όταν είμαι ανάσκελα και είμαι κουρασμένη ρίχνω πολύ ροχαλητό ενώ πρώτα δεν το είχα αυτό, πίκρα εχθές μου λέει ο σύζυγος κατά τις 3 σε πιάσε δεν μπορούσα να κοιμηθώ και του λέω γιατί δεν με ξυπνουσες?? σε λυπήθηκα ήθελα να ξεκουραστείς ο γλυκός μου!! 

Εσύ έχεις καταπληκτικό άντρα!!ε κ οι μικροι τσακωμοι χρειάζονται λιγάκι..Όσο για την μπέμπα περιμενουμε νεα σου.

πρίν από 11 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημερα πως ειστε σημερα? Τελικα ολοι οι αντρες λιγο πολυ τα ιδια κανουν. Σας διαβαζα χθες το βραδυ και ειπα δυνατα οτι ολες τα ιδια τραβαμε και με ρωτησε τι εννοω. Εεεε και για αλλη μια φορα του ειπα πραγματακια που με ενοχλουν αλλα και αλλα που συμβαινουν σε καποιες απο εσας. Πηρε το υφος του παιδιου που μολις το εχεις μαλωσει, σκαει ενα χαμογελο και παιρνει μια κρεμα σωματος κι ηρθε να μου τριψει τα ποδια. Κατι τετοια κανει και δεν μπορω να του κρατησω κακια. Μου εκανε και μια ομορφη αλυσιδα δωρο για τη γιορτη μου και αντε να κανεις σοβαρη συζητηση μετα.

Παντως για το θεμα σεξ εμεις που το εχουμε απαγορευμενο, κοιμομαστε σαν αδελφακια και με ενοχλει λιγακι εως πολυ που δεν βλεπω την επιθυμια καθολου απο την πλευρα του. Κανει καποιες κινησεις οταν γκρινιαζω αλλα απο μονος του τπτ. Και αυτο που του λεω ειναι οτι αγχωνομαι για το αν ειναι προσωρινο αυτο ή μονιμο...

Ευελπιστω για ολες να βρουμε ισορροπιες με τους αντρες μας και να ηρεμησουμε

Μαράκι κ εσύ έχεις καταπληκτικό άντρα!!! Όσο για το σεξ εφόσον σας έχει πει ο γιατρός όχι ,είναι λογικό να μην κάνει κίνηση.. Ειναι ψυχολογικό το κομμάτι..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Υπομονή κορίτσι μου.. Εσύ έχεις αίμα ,Εγώ έχω Εμετους..κ κάθε μέρα λεω στον εσυτο μου κανε υπομονη. Κανε υπομονη γτ δεν εμεινε πολυ ειδικα αν κλεισειε κ τη 32η εβδ εισαι σουπερ,εγω την κλεινω αυριο κ λιγακι ηρεμησα. Δεν μας εμεινε πολυ κ εξαλλου ο μπεμπης σου ειναι μια χαρα . ξερεις ποσες φορες εχω πει οτι δεν αντεχω αλλο κ ακομα κ τωρα στις διακοπες που ξερνουσα αλλα θα περασουν οι μερες..

Ακριβώς κ εγώ κάνω ότι μπορώ κ ας γκρινιαξει κ να τσακωθει μονος του... Χαχαχα

Καλημέρα! Πως και πως περιμένω να φυγω να ειμαι κοντα στο γιατρό μου αυτο με αγχώνει ποιο πολυ οτι αν με πιάσει μεγαλη αιμορραγία δεν θα εχω το γιατρο μου... τη Τρίτη εχω το ντομπλερ ελπιζω να ειναι ολα καλα και να ηρεμησω παλι... πολυ ψυχοφθόρο ολο αυτο παω τουαλέτα και δεν ξερω τι με περιμένει... και εσυ με τους εμετους χάλια σε καταλαβαίνω η αδελφή μου εκανε εμετο μεχρι και την ωρα τις γεννας και ηταν κουρελι οποτε σε φαντάζομαι... υπομονή λιγο μας έμεινε...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , ada32 είπε:

Υπομονή κορίτσι μου.. Εσύ έχεις αίμα ,Εγώ έχω Εμετους..κ κάθε μέρα λεω στον εσυτο μου κανε υπομονη. Κανε υπομονη γτ δεν εμεινε πολυ ειδικα αν κλεισειε κ τη 32η εβδ εισαι σουπερ,εγω την κλεινω αυριο κ λιγακι ηρεμησα. Δεν μας εμεινε πολυ κ εξαλλου ο μπεμπης σου ειναι μια χαρα . ξερεις ποσες φορες εχω πει οτι δεν αντεχω αλλο κ ακομα κ τωρα στις διακοπες που ξερνουσα αλλα θα περασουν οι μερες..

Ακριβώς κ εγώ κάνω ότι μπορώ κ ας γκρινιαξει κ να τσακωθει μονος του... Χαχαχα

Εσύ έχεις καταπληκτικό άντρα!!ε κ οι μικροι τσακωμοι χρειάζονται λιγάκι..Όσο για την μπέμπα περιμενουμε νεα σου.

Μαράκι κ εσύ έχεις καταπληκτικό άντρα!!! Όσο για το σεξ εφόσον σας έχει πει ο γιατρός όχι ,είναι λογικό να μην κάνει κίνηση.. Ειναι ψυχολογικό το κομμάτι..

Καλος ειναι μωρε κι ας με τρελαινει. Οσο και ψυχολογικο να ειναι το κομματι ειδικα οι αντρες εχουν ενονα και σωματικες αναγκες κατι το οποιο φαινεται σπανια στον δικο μου, οποτε (μιας και οι ορμονες βαρανε διαλυση) σκεφτομαι ή οτι εχει αλλη ή οτι δεν με θελει πλεον. Πιθανον να ειμαι υπερβολικη αλλα....

Παιδευεσαι ακομα με τους εμετους βρε κοριτσι? Απελπισια φανταζομαι αλλα οπως λες εμεινε πολυ λιγο. 8 εβδομαδες το πολυ για εσενα!!!

πρίν από 12 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα! Πως και πως περιμένω να φυγω να ειμαι κοντα στο γιατρό μου αυτο με αγχώνει ποιο πολυ οτι αν με πιάσει μεγαλη αιμορραγία δεν θα εχω το γιατρο μου... τη Τρίτη εχω το ντομπλερ ελπιζω να ειναι ολα καλα και να ηρεμησω παλι... πολυ ψυχοφθόρο ολο αυτο παω τουαλέτα και δεν ξερω τι με περιμένει... και εσυ με τους εμετους χάλια σε καταλαβαίνω η αδελφή μου εκανε εμετο μεχρι και την ωρα τις γεννας και ηταν κουρελι οποτε σε φαντάζομαι... υπομονή λιγο μας έμεινε...

Η δικη σου η φαση με το αιμα ειναι υπερβολικα ψυχοφθορα. Εδω που εφτασες ομως να μην φοβασαι για τπτ. το μωρακι σου ειναι ζωντανο και βιωσιμο οτι και να γινει. Σε λιγες μερες θα εισαι και κοντα στο γιατρο σου. Σου ειπε ποτε να κατεβεις ΑΘηνα?

Εμενα λογικα θα μου πει στο doppler...

 

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλος ειναι μωρε κι ας με τρελαινει. Οσο και ψυχολογικο να ειναι το κομματι ειδικα οι αντρες εχουν ενονα και σωματικες αναγκες κατι το οποιο φαινεται σπανια στον δικο μου, οποτε (μιας και οι ορμονες βαρανε διαλυση) σκεφτομαι ή οτι εχει αλλη ή οτι δεν με θελει πλεον. Πιθανον να ειμαι υπερβολικη αλλα....

Παιδευεσαι ακομα με τους εμετους βρε κοριτσι? Απελπισια φανταζομαι αλλα οπως λες εμεινε πολυ λιγο. 8 εβδομαδες το πολυ για εσενα!!!

Η δικη σου η φαση με το αιμα ειναι υπερβολικα ψυχοφθορα. Εδω που εφτασες ομως να μην φοβασαι για τπτ. το μωρακι σου ειναι ζωντανο και βιωσιμο οτι και να γινει. Σε λιγες μερες θα εισαι και κοντα στο γιατρο σου. Σου ειπε ποτε να κατεβεις ΑΘηνα?

Εμενα λογικα θα μου πει στο doppler...

 

Αυτο σκέφτομαι οτι το μωρακι μου ειναι καλα δοξα το Θεό... Ναι μου ειπε 10 Σεπτεμβρίου να ειμαι Αθήνα 10 μερες πριν τον 9ο... ποτε εχεις ειπαμε ντομπλερ εσυ;

Ρε κοριτσια ασχετο ποσα σουτιεν θηλασμου χρειαζόμαστε;;; ειναι και πανάκριβα τα άτιμα!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , ada32 είπε:

Κατάλαβα τι λες.. Απο ότι κατάλαβα δεν έχεις καποιο πρόβλημα με την εγκυμοσύνη σου απλά σταμάτησες την δουλειά λόγω της φύσης της δουλειάς κ σου την "λέει" ο άντρας σου. Συμβουλή προσπάθησε να μη δίνεις σημασία κ όταν του ζήτας κατι ,πες το ηρεμα κ αν σ πει οχι οπως για τν  κρεμα να του εξηγεις οτι δν φτανεις.. Οτι γενικα καποια πραγματα δε  μπορεις να τα κανεις.. Κ απέφυγε όσο μπορείς τους τσακωμούς γτ δεν σου κάνουν καλό.

Σταμάτησα γτ είχα χαμηλό πλακούντα και ειχα και αιματωμα στν πλακούντα και ο γιατρός μου είπε ότι θέλει προσοχή.. Η ξαδέρφη του όμως η οποία είναι έγκυος ένα μήνα πιο μπροστά από εμένα είχε κ αυτή χαμηλό πλακούντα και έπαθε μια αποκόλληση έμεινε σπίτι της 20 μέρες και μετά γύρισε στ δουλειά και καταλαβαίνεις όταν του λέω δεν θέλω να κουράζομαι τόσο πολύ η οτιδήποτε του κάνω κάποιο παράπονο ότι έχω κουραστεί η ότι πονάει η μέση μου αμέσως μου λέει ότι εντάξει δεν κάνω και τίποτα ότι όλη μέρα σπίτι είναι κ ότι η ξαδέρφη του ακόμα δουλεύει.. Πάντως αυτό προσπαθώ να κάνω αφήνω πολλά να πέσουν κάτω γτ δεν θέλω να είμαι συνέχεια σε ένταση τι φταίει και το καημένο το μικρούλι που κουβαλάω να τα νιώθει όλα αυτά.. 

12 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Χαχαχαχα σε νιώθω... Ας εναποθεσουμε τις ελπίδες μας για την γενα λοιπόν.. 

 

12 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Χαχαχαχα σε νιώθω... Ας εναποθεσουμε τις ελπίδες μας για την γέννα λοιπόν.. 

 

πρίν από 53 λεπτά , ada32 είπε:

Υπομονή κορίτσι μου.. Εσύ έχεις αίμα ,Εγώ έχω Εμετους..κ κάθε μέρα λεω στον εσυτο μου κανε υπομονη. Κανε υπομονη γτ δεν εμεινε πολυ ειδικα αν κλεισειε κ τη 32η εβδ εισαι σουπερ,εγω την κλεινω αυριο κ λιγακι ηρεμησα. Δεν μας εμεινε πολυ κ εξαλλου ο μπεμπης σου ειναι μια χαρα . ξερεις ποσες φορες εχω πει οτι δεν αντεχω αλλο κ ακομα κ τωρα στις διακοπες που ξερνουσα αλλα θα περασουν οι μερες..

Ακριβώς κ εγώ κάνω ότι μπορώ κ ας γκρινιαξει κ να τσακωθει μονος του... Χαχαχα

Εσύ έχεις καταπληκτικό άντρα!!ε κ οι μικροι τσακωμοι χρειάζονται λιγάκι..Όσο για την μπέμπα περιμενουμε νεα σου.

Μαράκι κ εσύ έχεις καταπληκτικό άντρα!!! Όσο για το σεξ εφόσον σας έχει πει ο γιατρός όχι ,είναι λογικό να μην κάνει κίνηση.. Ειναι ψυχολογικό το κομμάτι..

Εμένα κορίτσια όχι δώρο δεν μου έκανε στ γιορτή μου χθες αλλά φρόντισε να την περάσουμε και με τσακωμούς και εννοείται όλη μέρα να μην μιλάμε.. Εγώ πάντως αυτό που φοβάμαι πιο πολύ είναι το μετά εδώ δεν μπορούμε να τα βρούμε οι δύο μας τι θα γίνει όταν έρθει και το παιδάκι μας δεν ξέρω εάν θα αντέξουμε αυτή την πίεση και να σας πω την αλήθεια έχω σκεφτεί πολλές φορές ότι δεν θα κρατήσει πολύ η σχέση μας και θα χωρίσουμε.. Ο άντρας μου έχει το κακό ελάττωμα πιστεύεις πως έχει πάντα δίκιο σε όλα και ότι πάντα στους τσακωμούς μας φταίω εγώ.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλημερα πως ειστε σημερα? Τελικα ολοι οι αντρες λιγο πολυ τα ιδια κανουν. Σας διαβαζα χθες το βραδυ και ειπα δυνατα οτι ολες τα ιδια τραβαμε και με ρωτησε τι εννοω. Εεεε και για αλλη μια φορα του ειπα πραγματακια που με ενοχλουν αλλα και αλλα που συμβαινουν σε καποιες απο εσας. Πηρε το υφος του παιδιου που μολις το εχεις μαλωσει, σκαει ενα χαμογελο και παιρνει μια κρεμα σωματος κι ηρθε να μου τριψει τα ποδια. Κατι τετοια κανει και δεν μπορω να του κρατησω κακια. Μου εκανε και μια ομορφη αλυσιδα δωρο για τη γιορτη μου και αντε να κανεις σοβαρη συζητηση μετα.

Παντως για το θεμα σεξ εμεις που το εχουμε απαγορευμενο, κοιμομαστε σαν αδελφακια και με ενοχλει λιγακι εως πολυ που δεν βλεπω την επιθυμια καθολου απο την πλευρα του. Κανει καποιες κινησεις οταν γκρινιαζω αλλα απο μονος του τπτ. Και αυτο που του λεω ειναι οτι αγχωνομαι για το αν ειναι προσωρινο αυτο ή μονιμο...

Ευελπιστω για ολες να βρουμε ισορροπιες με τους αντρες μας και να ηρεμησουμε

Μαράκι χρόνια πολλά για εχθές εύχομαι ότι επιθυμείς να γίνει πραγματικότητα και με το καλό να κρατήσεις ένα γερό μωράκι αγκαλίτσα!!!! Οι άντρες μας είναι αστέρια αν και αυτοί πολλές φορές μας σπάνε τα νεύρα αλλά έχουν περισσότερα καλά οπότε κάνουμε και λίγο τα στραβά μάτια!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Marimarv είπε:

Σταμάτησα γτ είχα χαμηλό πλακούντα και ειχα και αιματωμα στν πλακούντα και ο γιατρός μου είπε ότι θέλει προσοχή.. Η ξαδέρφη του όμως η οποία είναι έγκυος ένα μήνα πιο μπροστά από εμένα είχε κ αυτή χαμηλό πλακούντα και έπαθε μια αποκόλληση έμεινε σπίτι της 20 μέρες και μετά γύρισε στ δουλειά και καταλαβαίνεις όταν του λέω δεν θέλω να κουράζομαι τόσο πολύ η οτιδήποτε του κάνω κάποιο παράπονο ότι έχω κουραστεί η ότι πονάει η μέση μου αμέσως μου λέει ότι εντάξει δεν κάνω και τίποτα ότι όλη μέρα σπίτι είναι κ ότι η ξαδέρφη του ακόμα δουλεύει.. Πάντως αυτό προσπαθώ να κάνω αφήνω πολλά να πέσουν κάτω γτ δεν θέλω να είμαι συνέχεια σε ένταση τι φταίει και το καημένο το μικρούλι που κουβαλάω να τα νιώθει όλα αυτά.. 

 

 

Εμένα κορίτσια όχι δώρο δεν μου έκανε στ γιορτή μου χθες αλλά φρόντισε να την περάσουμε και με τσακωμούς και εννοείται όλη μέρα να μην μιλάμε.. Εγώ πάντως αυτό που φοβάμαι πιο πολύ είναι το μετά εδώ δεν μπορούμε να τα βρούμε οι δύο μας τι θα γίνει όταν έρθει και το παιδάκι μας δεν ξέρω εάν θα αντέξουμε αυτή την πίεση και να σας πω την αλήθεια έχω σκεφτεί πολλές φορές ότι δεν θα κρατήσει πολύ η σχέση μας και θα χωρίσουμε.. Ο άντρας μου έχει το κακό ελάττωμα πιστεύεις πως έχει πάντα δίκιο σε όλα και ότι πάντα στους τσακωμούς μας φταίω εγώ.. 

Πριν μείνεις έγκυος πως ηταν τα πράγματα μεταξυ σας;;; 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Πριν μείνεις έγκυος πως ηταν τα πράγματα μεταξυ σας;;; 

Αααα ήταν πολύ καλά ήμασταν μαζί 5 χρόνια και πραγματικά ήμασταν πολύ πολύ καλά.. είχαμε και τους καυγάδες μας αλλά καμία σχέση με τώρα.. Βέβαια εμείς είχαμε κ το άλλο που πιστεύω έχει συμβάλει σε όλο αυτό είχαμε σκοπό να μείνουμε μαζί και ψάχναμε σπίτι από πριν μείνω έγκυος βρήκαμε όμως σπίτι αφού έμεινα έγκυος και έτσι δεν προλάβαμε να μάθουμε ο ένας τον άλλο πως είναι στο να μένεις μαζί του κάθε μέρα όλη μέρα και τις συνήθειες του  οπότε τώρα με όλες τις υπόλοιπες αλλαγές που έχουν έρθει η κατάσταση έχει γίνει δραματική πέσαν όλα μαζί..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Αααα ήταν πολύ καλά ήμασταν μαζί 5 χρόνια και πραγματικά ήμασταν πολύ πολύ καλά.. είχαμε και τους καυγάδες μας αλλά καμία σχέση με τώρα.. Βέβαια εμείς είχαμε κ το άλλο που πιστεύω έχει συμβάλει σε όλο αυτό είχαμε σκοπό να μείνουμε μαζί και ψάχναμε σπίτι από πριν μείνω έγκυος βρήκαμε όμως σπίτι αφού έμεινα έγκυος και έτσι δεν προλάβαμε να μάθουμε ο ένας τον άλλο πως είναι στο να μένεις μαζί του κάθε μέρα όλη μέρα και τις συνήθειες του  οπότε τώρα με όλες τις υπόλοιπες αλλαγές που έχουν έρθει η κατάσταση έχει γίνει δραματική πέσαν όλα μαζί..

Ναι ειναι δυσκολο αν δεν εχεις ζησει με τον αλλο στο ιδιο σπιτι... αλλα πιστευω οτι ειναι θεμα χρονου να βρειτε τις ισορροπίες σας θα ειναι δυσκολο αλλα αφου είσασταν καλα πριν το μωρο θα είσαστε καλα και με το μωρο! Θα δεις χρονο και χωρο θέλει!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Ναι ειναι δυσκολο αν δεν εχεις ζησει με τον αλλο στο ιδιο σπιτι... αλλα πιστευω οτι ειναι θεμα χρονου να βρειτε τις ισορροπίες σας θα ειναι δυσκολο αλλα αφου είσασταν καλα πριν το μωρο θα είσαστε καλα και με το μωρο! Θα δεις χρονο και χωρο θέλει!!!!

Έτσι θέλω να πιστεύω κ εγώ πραγματικά να βρούμε τους ρυθμούς μας γτ αλήθεια σου λέω εάν ήσουν από μια μεριά και μας έβλεπες θα έλεγες καλύτερα να χωρίσετε από τώρα... Θέλω να σε ρωτήσω κάτι ακόμα όμως και να μου πεις την γνώμη σου τι θα έκανες εσύ στ θέση μου.. Στ σπίτι μας κάνει την διαχείριση τον οικονομικών μας ο άντρας μου και έχουμε βγάλει ένα ποσό για τα πραγματάκια που θα χρειαστούμε για το παιδί μας.. Χθες λοιπή έκανα μια λίστα με τα απολύτως απαραίτητα για αρχή του διάβασα λοιπόν την λίστα και θεωρούσε ότι ήταν περιττά όλα αυτά που είχα γράψει.. Βρήκε περιττό δλδ τν βούρτσα που πλένεις τα μπιμπερό την βάση για τα μπιμπερό και κάποια ακόμα.. Εγώ του είπα ότι όλα αυτά χρειάζονται και χρειάζονται ακόμα περισσότερα και γυρνάει και μου λέει οκ θέλω να πάρω και μια δεύτερη γνώμη για όλα αυτά θα ρωτήσω και την μαμά μου.. Πες μου σε παρακαλώ ποια πρέπει να είναι η αντίδραση μου.. Δεν μίλησα γτ ήμασταν χάλια χθες κ είπα να μην το κάνω χειρότερο οπότε σηκώθηκα και πήγα στ δωμάτιο μου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Marimarv είπε:

Έτσι θέλω να πιστεύω κ εγώ πραγματικά να βρούμε τους ρυθμούς μας γτ αλήθεια σου λέω εάν ήσουν από μια μεριά και μας έβλεπες θα έλεγες καλύτερα να χωρίσετε από τώρα... Θέλω να σε ρωτήσω κάτι ακόμα όμως και να μου πεις την γνώμη σου τι θα έκανες εσύ στ θέση μου.. Στ σπίτι μας κάνει την διαχείριση τον οικονομικών μας ο άντρας μου και έχουμε βγάλει ένα ποσό για τα πραγματάκια που θα χρειαστούμε για το παιδί μας.. Χθες λοιπή έκανα μια λίστα με τα απολύτως απαραίτητα για αρχή του διάβασα λοιπόν την λίστα και θεωρούσε ότι ήταν περιττά όλα αυτά που είχα γράψει.. Βρήκε περιττό δλδ τν βούρτσα που πλένεις τα μπιμπερό την βάση για τα μπιμπερό και κάποια ακόμα.. Εγώ του είπα ότι όλα αυτά χρειάζονται και χρειάζονται ακόμα περισσότερα και γυρνάει και μου λέει οκ θέλω να πάρω και μια δεύτερη γνώμη για όλα αυτά θα ρωτήσω και την μαμά μου.. Πες μου σε παρακαλώ ποια πρέπει να είναι η αντίδραση μου.. Δεν μίλησα γτ ήμασταν χάλια χθες κ είπα να μην το κάνω χειρότερο οπότε σηκώθηκα και πήγα στ δωμάτιο μου. 

Παντα εκανε εκεινος τι διαχείριση;;; και τοτε που δουλευες;;; θα σου πω για εμενα και τον αντρα μου δουλευει μονο εκεινος αλλα τα λεφτα τα φέρνει σε εμενα... ποτε δεν μου εχει πει να μην παρω κατι ΑΛΛΑ οταν ειδε τη λιστα που ειχα κανει και εγω με τα ''απαραίτητα'' για το μωρο και ειχα βαλει και εγω βουρτσα καθαρισμου μπιμπερο μου λεει αυτο ειναι εντελως περιττό εγω ελεγα οχι χρειάζεται σιγουρα και του λεω σιγά τοσο πηραμε 5 ευρο εχει αλλα μετα οταν τα ξανα σκέφτηκα και ρωτησα και την αδελφη μ που εχει 2 παιδακια καταλαβα οτι ηταν εντελως περιττά! Θελω να σου πω οτι σαν πρωταρες μαμαδες τα θελουμε ολα αλλα πραγματικα δεν τα χρειαζόμαστε!!! Οποτε σβηστα απο τη λιστα και πες του οτι τελικα τα ξανα κοιταξες και θα τα παρεις μετα τη γεννα αν χρειαστούν! Εγω αυτο θα εκανα γτ πραγματικά ειναι περιττα να τα παρεις απο τωρα!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Μάντη είπε:

Παντα εκανε εκεινος τι διαχείριση;;; και τοτε που δουλευες;;; θα σου πω για εμενα και τον αντρα μου δουλευει μονο εκεινος αλλα τα λεφτα τα φέρνει σε εμενα... ποτε δεν μου εχει πει να μην παρω κατι ΑΛΛΑ οταν ειδε τη λιστα που ειχα κανει και εγω με τα ''απαραίτητα'' για το μωρο και ειχα βαλει και εγω βουρτσα καθαρισμου μπιμπερο μου λεει αυτο ειναι εντελως περιττό εγω ελεγα οχι χρειάζεται σιγουρα και του λεω σιγά τοσο πηραμε 5 ευρο εχει αλλα μετα οταν τα ξανα σκέφτηκα και ρωτησα και την αδελφη μ που εχει 2 παιδακια καταλαβα οτι ηταν εντελως περιττά! Θελω να σου πω οτι σαν πρωταρες μαμαδες τα θελουμε ολα αλλα πραγματικα δεν τα χρειαζόμαστε!!! Οποτε σβηστα απο τη λιστα και πες του οτι τελικα τα ξανα κοιταξες και θα τα παρεις μετα τη γεννα αν χρειαστούν! Εγω αυτο θα εκανα γτ πραγματικά ειναι περιττα να τα παρεις απο τωρα!

Όταν δούλευα μέχρι τον 4ο μήνα δεν είχαμε ακόμα μπει σε ρυθμό για το ποιος θα κρατήσει τα λεφτά οπότε επειδή μείναμε κ μαζί σχετικά πρόσφατα ο καθένας είχε τα δικά του όταν σταμάτησα την δουλειά καταλήξαμε χωρίς εγώ να θέλω κ πολύ να κάνει αυτός την διαχείριση... Μου  είναι πολύ δύσκολο γτ είχα μάθει να έχω τα χρήματα μου και να μην περιμένω από κανέναν να μου δίνει λεφτά για το τι θα αγοράσω και τι θα χρειαστώ.. Έχεις δίκιο θα αρκεστώ στα απολύτως αναγκαία και τα υπόλοιπα θα τα πάρω στν πορεία.. Γτ έχω κουραστεί κ με όλους τους καβγάδες.. Όταν βέβαια γεννήσω με το καλό και επιστρέψω στην δουλειά μου εκεί θα αλλάξουν τα πράγματα γτ ειλικρινά ο άντρας μου έχει πάρα πάρει το πάνω χέρι σε όλα και δεν βγαίνει έτσι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Marimarv είπε:

Όταν δούλευα μέχρι τον 4ο μήνα δεν είχαμε ακόμα μπει σε ρυθμό για το ποιος θα κρατήσει τα λεφτά οπότε επειδή μείναμε κ μαζί σχετικά πρόσφατα ο καθένας είχε τα δικά του όταν σταμάτησα την δουλειά καταλήξαμε χωρίς εγώ να θέλω κ πολύ να κάνει αυτός την διαχείριση... Μου  είναι πολύ δύσκολο γτ είχα μάθει να έχω τα χρήματα μου και να μην περιμένω από κανέναν να μου δίνει λεφτά για το τι θα αγοράσω και τι θα χρειαστώ.. Έχεις δίκιο θα αρκεστώ στα απολύτως αναγκαία και τα υπόλοιπα θα τα πάρω στν πορεία.. Γτ έχω κουραστεί κ με όλους τους καβγάδες.. Όταν βέβαια γεννήσω με το καλό και επιστρέψω στην δουλειά μου εκεί θα αλλάξουν τα πράγματα γτ ειλικρινά ο άντρας μου έχει πάρα πάρει το πάνω χέρι σε όλα και δεν βγαίνει έτσι 

Με τον εγωισμο δεν θα καταφερεις κατι! Προσπάθησε να καταλαβεις και εσυ οτι ισως και αυτος αντιδρα ετσι γτ δεν εχει μαθει να συντηρεί οικογένεια και θα ειναι και αυτος εξω απο τα νερα του!!! Το θεμα δεν ειναι ποιος θα έχει το πανω χερι και ποιος το κατω! Το θεμα ειναι να είστε αγαπημένοι με το μωρακι σας και να υπαρχει σεβασμος και κατανόηση μεταξυ σας! Ισως οταν γεννήσεις με καλο να θες να εισαι περισσότερο καιρο στο σπιτι να μεγαλωσεις το παιδάκι σου!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...