Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , ada32 είπε:

 

 

Κομπλε εισαι. Λες για τα βελουτέ.. ??Εινσι όμορφα κ χοντρα για αυτό έλεγα..θα το σκεφτώ..

Απο τις αδελφης μου τα μωρα το ειχα δει. Επειδή τα βρεφη εχουν τα χερακια μπουνιτσες αμα τους φορουσε βελουτέ γεμιζαν χνούδι... οτι ειναι ομορφα ειναι!!!

πρίν από 7 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Εγώ κουβέρτα πικε θα έχω γιατί δεν νομίζω ότι θα κάνει κρύο κορίτσια μου!! Αχ τι ωραία που είναι αυτά τα ψώνια που κάνουμε τώρα!!! Και εγώ όταν περπατάω πόνο από κάτω κάποιες φορές!!!! Το άλλο Σάββατο έχω γιατρό για να δούμε τι θα μου πει πως το βλέπει το μωράκι μου!!! 

Εγω πλέον οταν περπαταω πετρωνει η κοιλια μ και νιωθω βάρος.. το επομενο ραντεβού ειναι το ντομπλερ ελπιζω να ειναι ολα καλα...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

@Μαρία1430 κορίτσι μου καλησπέρα τι κάνεις πως είσαι.. Ρε συ να σε ρωτήσω κτ γτ μεσολαβεί σαββατοκύριακο και δεν έχω μιλήσει ακόμα με την γιατρό μου.. Μετράω το ζάχαρο μου το πρωί μετά πόση ώρα μετά το φαγητό πρέπει να το μετράω και ξέρεις ποιες είναι οι τιμές που πρέπει να έχω??? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Marimarv είπε:

@Μαρία1430 κορίτσι μου καλησπέρα τι κάνεις πως είσαι.. Ρε συ να σε ρωτήσω κτ γτ μεσολαβεί σαββατοκύριακο και δεν έχω μιλήσει ακόμα με την γιατρό μου.. Μετράω το ζάχαρο μου το πρωί μετά πόση ώρα μετά το φαγητό πρέπει να το μετράω και ξέρεις ποιες είναι οι τιμές που πρέπει να έχω??? 

ειδα την ερωτηση κ επειδη μετραω κ εγω ζαχαρο ειπα να σου απαντησω. θα μετρας το πρωι νηστικη. μετα τα γευματα θα το μετρας μετα απο μια ωρα ακριβως. οι τιμες εξαρτωνται απο το γιατρο εμενα μου εχει πει μεχρι 130 μετα το γευμα. 

σε αλλες κοπελες ειναι μεχρι 140 παραπανω απαγορευεται

 

μετα απο μια ωρα παντα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

ειδα την ερωτηση κ επειδη μετραω κ εγω ζαχαρο ειπα να σου απαντησω. θα μετρας το πρωι νηστικη. μετα τα γευματα θα το μετρας μετα απο μια ωρα ακριβως. οι τιμες εξαρτωνται απο το γιατρο εμενα μου εχει πει μεχρι 130 μετα το γευμα. 

σε αλλες κοπελες ειναι μεχρι 140 παραπανω απαγορευεται

 

μετα απο μια ωρα παντα

Αχχχ σε ευχαριστώ πολύ γτ έχω μπερδευτεί λίγο με όλα αυτά και μέχρι την Δευτέρα που θα δω την γιατρό μου ήθελα να κάνω ήδη κάποιες μετρήσεις.. Και κάτι ακόμα να σε ρωτήσω τ μετρας μετα απο κάθε γεύμα δλδ 4 με 5 φορές την μέρα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Αχχχ σε ευχαριστώ πολύ γτ έχω μπερδευτεί λίγο με όλα αυτά και μέχρι την Δευτέρα που θα δω την γιατρό μου ήθελα να κάνω ήδη κάποιες μετρήσεις.. Και κάτι ακόμα να σε ρωτήσω τ μετρας μετα απο κάθε γεύμα δλδ 4 με 5 φορές την μέρα? 

κοιτα οτι τρωω το μετραω για να δω τι με πειραζει κιολας. ο ενδοκρινολογος μου ειχε πει οτι αν κανεις κανονικο γευμα στο ενδιαμεσο δηλαδη ποσοτητα να το μετρας. τωρα εγω μετραγα κ μικρα γευματακια απο περιεργεια αν με πειραζουν πχ καποιο σνακ τυρι ψωμακι ντοματα ενα μικρο. καλο ειναι να μετρας κ ενδιαμεσα καμια φορα πχ ενδιαμεσα πχ μετα απο δυο τρεις ωρες μου ειχε πει να εχω μεχρι 100.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

κοιτα οτι τρωω το μετραω για να δω τι με πειραζει κιολας. ο ενδοκρινολογος μου ειχε πει οτι αν κανεις κανονικο γευμα στο ενδιαμεσο δηλαδη ποσοτητα να το μετρας. τωρα εγω μετραγα κ μικρα γευματακια απο περιεργεια αν με πειραζουν πχ καποιο σνακ τυρι ψωμακι ντοματα ενα μικρο. καλο ειναι να μετρας κ ενδιαμεσα καμια φορα πχ ενδιαμεσα πχ μετα απο δυο τρεις ωρες μου ειχε πει να εχω μεχρι 100.

Ναι ναι κατάλαβα.. Ωραία θα το κοιτάζω κ στα ενδιάμεσα.. Είναι δεύτερη μερα που έχω μπει σε όλο αυτό και με έχει αγχώσει αρκετά... Καλά βέβαια όλη μου την εγκυμοσύνη με άγχος την έχω περάσει μέχρι τώρα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Ναι ναι κατάλαβα.. Ωραία θα το κοιτάζω κ στα ενδιάμεσα.. Είναι δεύτερη μερα που έχω μπει σε όλο αυτό και με έχει αγχώσει αρκετά... Καλά βέβαια όλη μου την εγκυμοσύνη με άγχος την έχω περάσει μέχρι τώρα.. 

α συμπασχω στο ανχος!!!! σου βγαινουν καλες οι μετρησεις? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

α συμπασχω στο ανχος!!!! σου βγαινουν καλες οι μετρησεις? 

Ααααα επιτέλους και ένας άνθρωπος να με καταλαβαίνει στο άγχος.. Το πρωί πριν φάω είχα 87 μετά το πρωινό 100 το μεσημέρι να σου πω την αλήθεια επειδή δεν έφαγα σπίτι μου δεν το κοίταξα και τώρα με το απογευματινό θα το μετρήσω σε 10'

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Ααααα επιτέλους και ένας άνθρωπος να με καταλαβαίνει στο άγχος.. Το πρωί πριν φάω είχα 87 μετά το πρωινό 100 το μεσημέρι να σου πω την αλήθεια επειδή δεν έφαγα σπίτι μου δεν το κοίταξα και τώρα με το απογευματινό θα το μετρήσω σε 10'

ενταξει καλα εισαι!!! θα το περνεις μαζι το μηχανακι συνεχεια τωρα στην αρχη . μετα απο δυο εβδομαδες βεβαια ψιλομαθαινεις τι σε πειραζει κ ξερεις οποτε δε θα εχεις πολλες εκπληξεις στα φαγητα που εχεις μετρησει ξανα τρεις τεσσερις φορες.

ασε το ανχος δεν με αφησε ποτε! τωρα επιτελους κοντευω κ ακομα κ τωρα αναποδιες μου τυχαινουν τελος παντων ελπιζω να ηρεμησω εστω μολις σαραντισουμε.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marimarv είπε:

@Μαρία1430 κορίτσι μου καλησπέρα τι κάνεις πως είσαι.. Ρε συ να σε ρωτήσω κτ γτ μεσολαβεί σαββατοκύριακο και δεν έχω μιλήσει ακόμα με την γιατρό μου.. Μετράω το ζάχαρο μου το πρωί μετά πόση ώρα μετά το φαγητό πρέπει να το μετράω και ξέρεις ποιες είναι οι τιμές που πρέπει να έχω??? 

Οπως σου τα ειπε ηδη η linna απλως εμενα μου ειπε να μετραω κ στην δευτερη ωρα μετα το φαγητο.. ισως γιατι η καμπυλη μου εκει ειχε το προβλημα

Αχ κοριτσια μου πολυ με βοηθησατε τωρα που διαβασα τα σχολια σας.. νομιζω οτι θελω λιγα φορμακια ακομα για μικρακι κ σιγουρα πρεπει να παρω κ για λιγο μεγαλυτερο..0-3 λογικα ε; οχι 3-6..;;; κ επισης σεντονακια ποσα πηρατε;; 4 πηρα.. ειναι οκ;

Οσο για εσωρουχα πηρα αυτα τα μεγαλα μιας χρησης μπας κ εχω πολυ αιμα αλλα ουτε μετα την αποξεση ειχα πολυ, ουτε στην εγχειρηση για το εξωμητριο. Απλως τις πηρα για σιγουρια.  Τα 4 ειχαν 3 ευρω.

Ααα κ επισης πηρα κ σετ αφρολουτρα σαμπουαν κρεμα για αλλαγη πανας κ ο φαρμακοποιος μου ειπε να παρω κ κρεμα για τις θηλες κ να βαζω απο τωρα. Κ πηρα της frezyderm που λεει χρηση απο τον 4ο μηνα κ κατα τη διαρκεια του θηλασμου. Δεν ειχα ιδεα οτι επρεπε να προετοιμαζω ηδη το στηθος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , irinikavala είπε:

Οπως σου τα ειπε ηδη η linna απλως εμενα μου ειπε να μετραω κ στην δευτερη ωρα μετα το φαγητο.. ισως γιατι η καμπυλη μου εκει ειχε το προβλημα

τελικα σου βγηκε κανενα μεταγευματικο υψηλο? γιατι εμενα εκτος απο την καμπυλη που εδειξε κατι. δεν ειχα ποτε καμια μετρηση περιεργη σε κανενα φαγητο. κ εγω το μετραω κ ενδιαμεσα που κ που ειδικα αν εχω φαει κατι περιεργο. παντα πεφτει ευτυχως. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

τελικα σου βγηκε κανενα μεταγευματικο υψηλο? γιατι εμενα εκτος απο την καμπυλη που εδειξε κατι. δεν ειχα ποτε καμια μετρηση περιεργη σε κανενα φαγητο. κ εγω το μετραω κ ενδιαμεσα που κ που ειδικα αν εχω φαει κατι περιεργο. παντα πεφτει ευτυχως. 

Κοριτσι τι κάνεις εσύ ; έκλεισε ς ημερομηνία για καισ; βάρυνες καθόλου?πως νιώθεις;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Κοριτσι τι κάνεις εσύ ; έκλεισε ς ημερομηνία για καισ; βάρυνες καθόλου?πως νιώθεις;

ada μου αυτο ηταν τριτη γενναω! καθολου βαρος εμεινα στα 6 κιλα!!! δεν περνω με τιποτα βαρος κ ειδικα τωρα που προσεχω τα γλυκα με εκοψε παρα πολυ θα βγω στιλακι! εσυ τι κανεις πηγατε πουθενα για διακοπες? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Εγώ κουβέρτα πικε θα έχω γιατί δεν νομίζω ότι θα κάνει κρύο κορίτσια μου!! Αχ τι ωραία που είναι αυτά τα ψώνια που κάνουμε τώρα!!! Και εγώ όταν περπατάω πόνο από κάτω κάποιες φορές!!!! Το άλλο Σάββατο έχω γιατρό για να δούμε τι θα μου πει πως το βλέπει το μωράκι μου!!! 

Μια χαρά θα είναι  το μωρακι σου! Κάθε πότε πας στον γιατρό ;

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

ada μου αυτο ηταν τριτη γενναω! καθολου βαρος εμεινα στα 6 κιλα!!! δεν περνω με τιποτα βαρος κ ειδικα τωρα που προσεχω τα γλυκα με εκοψε παρα πολυ θα βγω στιλακι! εσυ τι κανεις πηγατε πουθενα για διακοπες? 

Τέλεια!!μοντέλο θα βγεις!! Επιτέλους έφτασε η ώρα να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά. Εμείς είμαστε διακοπές,για μπάνιο.. Αλλά βλέπω ότι έχω βαρυνει λίγο κ πονάω από κάτω αρκετές φορές . πόσες Εβδ θα εισαι οταν κάνεις την καισ;Γενικά τον τελευταίο μήνα είχες ενοχλήσεις;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , linaa είπε:

ενταξει καλα εισαι!!! θα το περνεις μαζι το μηχανακι συνεχεια τωρα στην αρχη . μετα απο δυο εβδομαδες βεβαια ψιλομαθαινεις τι σε πειραζει κ ξερεις οποτε δε θα εχεις πολλες εκπληξεις στα φαγητα που εχεις μετρησει ξανα τρεις τεσσερις φορες.

ασε το ανχος δεν με αφησε ποτε! τωρα επιτελους κοντευω κ ακομα κ τωρα αναποδιες μου τυχαινουν τελος παντων ελπιζω να ηρεμησω εστω μολις σαραντισουμε.  

Αυτό που λες όλο αναποδιες και σε εμένα κάθε μήνας είχε και κάτι ειλικρινά σου μιλάω δεν θυμάμαι μήνα που να πέρασε ήρεμα.. Τώρα με έχει αγχώσει το ζάχαρο πάρα πολύ όμως και κάτι κρέμες που έβαζα στην αρχη και τελικά δεν επιτρεπόταν στην εγκυμοσύνη... Και δεν φτάνει το άγχος μου ο άντρας μου δεν μπορεί να καταλάβει πως νιώθουμε εμείς που έχουμε την απόλυτη ευθύνη για τα μωρά μας ότι κάνουμε τα επηρεάζει πως να μην έχουμε άγχος. 

Τώρα στο απογευματινό μου ήταν 107 καλά είναι για πρώτη μέρα διατροφής πιστεύω.. 

πρίν από 28 λεπτά , irinikavala είπε:

Οπως σου τα ειπε ηδη η linna απλως εμενα μου ειπε να μετραω κ στην δευτερη ωρα μετα το φαγητο.. ισως γιατι η καμπυλη μου εκει ειχε το προβλημα

Αχ κοριτσια μου πολυ με βοηθησατε τωρα που διαβασα τα σχολια σας.. νομιζω οτι θελω λιγα φορμακια ακομα για μικρακι κ σιγουρα πρεπει να παρω κ για λιγο μεγαλυτερο..0-3 λογικα ε; οχι 3-6..;;; κ επισης σεντονακια ποσα πηρατε;; 4 πηρα.. ειναι οκ;

Οσο για εσωρουχα πηρα αυτα τα μεγαλα μιας χρησης μπας κ εχω πολυ αιμα αλλα ουτε μετα την αποξεση ειχα πολυ, ουτε στην εγχειρηση για το εξωμητριο. Απλως τις πηρα για σιγουρια.  Τα 4 ειχαν 3 ευρω.

Ααα κ επισης πηρα κ σετ αφρολουτρα σαμπουαν κρεμα για αλλαγη πανας κ ο φαρμακοποιος μου ειπε να παρω κ κρεμα για τις θηλες κ να βαζω απο τωρα. Κ πηρα της frezyderm που λεει χρηση απο τον 4ο μηνα κ κατα τη διαρκεια του θηλασμου. Δεν ειχα ιδεα οτι επρεπε να προετοιμαζω ηδη το στηθος

Εγώ είχα στην πρώτη εξέταση καμπύλης υψηλή την τιμή νηστείας ήταν 117 και στην επαναληπτική μετά από 15 μέρες είχα την 3 τιμή στα 159 νομίζω.. Αλλά εγώ δεν έχω πάει ακόμα ενδοκρινολογο γτ εδώ που μένω δεν έχουμε κάποιο μόνιμο και περιμένω να έρθει 20 Αύγουστο.. Οπότε λες να το κάνω κ στ δεύτερη ώρα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...