Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , Ασία είπε:

Εγώ όποτε του λέω να μου βάλει κρέμα στα πόδια επειδή δεν φτάνω με κοιτάει με ύφος που δείχνει πως βαριέται κ μου βάζει.από μόνος του όμως δεν είπε ποτέ να μου βάλει. νιώθω ότι είναι αγγαρεία γι αυτόν. θα τον ήθελα πιο τρυφερό, να με ρωτάει για την εγκυμοσύνη, πως νιώθω το σώμα μου πλέον, πως νιώθω ψυχολογικά, να συζητάμε περισσότερο το θέμα εγκυμοσύνη κ όχι μόνο όταν εγώ ανοίγω κουβέντα.έχει τα άγχη του με τη δουλειά συνέχεια οπότε τον καταλαβαίνω αλλά ούτε μια φορά δεν έπιασε την κοιλιά μου να δει πως κλωτσάει από μόνος του.Για τα κιλά δεν μου λέει τίποτα, όταν τον ρωτάω λέει ότι έχω μικρή κοιλιά κ σιγά πόσα κιλά έχω πάρει (ήδη είμαι στα +11). ας μην σχολιάσω το θέμα σεξ που δεν υπάρχει καν μεταξύ μας, λες κ είμαι η αδερφή του πλέον, καμία κουβέντα,τίποτα.κάθομαι κ το σκέφτομαι κ νιώθω πως δεν με θέλει καθόλου ερωτικά. Ούτε καν ερωτικά βλέμματα πλέον.

 

Δεν θα είναι τίποτα. εμένα μου έτυχε να δω αίμα κατακόκκινο και ήταν από τον πρωκτό. δεν τρόμαξα καθόλου γιατί το υποψιαστηκα.

κορίτσια χρόνια πολλά σε όλες!!να χαίρεστε την οικογένεια σας!!με το καλό να έρθουν κ τα μωράκια μας με έναν πόνο κ χωρίς ταλαιπωρίες!!! να μας προσέχει η Παναγία μας κ να φυλάει τα μωράκια μας!!! να βοηθήσει κ άλλες κοπέλες να ζήσουν το θαύμα!! Δεν ξέρω για σας, αλλά για μένα η Παναγία έκανε το θαύμα κ δεν θα το ξεχάσω!!!!

Ασία αυτά όλα που σκέφτεσαι τα συζητησες με τον άντρα σου? Αν οχι να του τα πεις, οχι σε στυλ καβγά αλλα σαν συζητηση. Ας μην κρατάμε πράγματα μεσα μας μετα μαζεύονται και γίνεται ενα μεγάλο μπαμ και ο αλλος διερωτάται απο που του ήρθε. Να του πεις πως νιώθεις και να του εξηγήσεις πως θα τον ήθελες λιγο πιο τρυφερό. Να του πεις οτι αισθάνεσαι οτι μπορεί να μην τον ελκύεις πλεον, για να σου πει οτι δεν ισχύει και να σου εξαλείψει τις αμφιβολίες σου. Οι πιο πολλοί άντρες φοβούνται να κανουν σεξ στην εγκυμοσύνη, μηπως και κάνουν κακό στο μωρο. Η νομίζουν οτι μπορει η εγκυος να μην θέλει, να μην νιωθει άνετα. Δεν σημαίνει απαραιτητα οτι δεν σε ποθει πια. Καθε σχέση θέλει δουλειά και κουβεντα πολύ κουβέντα μεταξυ του ζευγαριού.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

3 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Χρονια πολλα!!! Και του χρονου αγκαλιά με το μωρακι σας!!! Μαρακι πρωτο παιδακι ειναι;;; πολυ αντρες νιώθουν οτι θα χασουν τη φροντίδα της γυναικας του και αντιδρούν παράξενα! Ισως ειναι απο αυτο προσπάθησε να του δειξεις οτι δεν θα αλλαξει κατι και θα τον φροντίζεις και αυτόν! Και οι αντρες μικρα παιδια ειναι!!! 

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ.. Ναι πρώτο μας παιδάκι είναι.. Πολύ σωστό παιδιά είναι κ αυτοί.. Τι να πω ίσως είναι κ αυτό... Πάντως η αλλαγή του είναι πολύ μεγάλη στα νεύρα και στον εκνευρισμό από το πριν μείνω έγκυος.. 

Link to comment
Share on other sites

@Καλησπέρα κορίτσια !Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν. Να μας βοηθήσει η Παναγία να γεννησουμε γερά μωράκια.

Θέμα σύζυγος:εμένα να πω την αλήθεια δε με βοήθησε από την αρχή που ξερνοβολουσα σε τιποτα.. Απλα μου έκανε τοστ να φάω κ ξεπλενε την λεκανη κ μου την εφερνε κ έλεγε σε όλον τον κόσμο ότι δεν έχω τίποτα κ είμαι μια χαρά.. Ουτε μια μακαροναδα να κάνει η να πλύνει τα πιάτα.κ δεν ήταν ποτέ γλυκός η τρυφερός η να πιασει από μόνος του την κοιλιά μου @Ασία..απλά Εγώ δεν αφήνω τίποτα να περασει έτσι .. Κ καποιες φορές μαλώνουμε κ εμείς. @Marimarv  esena o dikos doyleyei opote ,perimemei apo sena na ta kaneis. Mporeis na toy eksigiseis oti kaneis oti mporeis k oti den prepei na koutazesai k poly.k an dn katalabainei ,tote kane mprosta oti se ponaei katw xamila i koilia sou,oti zorizesai poly na sikwtheis app to krebati ktl.. Egw pleon pou dyskoleyomai k to blepei ,twra katalabainei..apla prospathise na min stenoxwriesai polu ..

Episis gia to thema sex ,na kserete oti o k o giatros moy eipe oti oi perissoteroi antres exoyn poly megalo komplex k dn theloyn

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Ασία αυτά όλα που σκέφτεσαι τα συζητησες με τον άντρα σου? Αν οχι να του τα πεις, οχι σε στυλ καβγά αλλα σαν συζητηση. Ας μην κρατάμε πράγματα μεσα μας μετα μαζεύονται και γίνεται ενα μεγάλο μπαμ και ο αλλος διερωτάται απο που του ήρθε. Να του πεις πως νιώθεις και να του εξηγήσεις πως θα τον ήθελες λιγο πιο τρυφερό. Να του πεις οτι αισθάνεσαι οτι μπορεί να μην τον ελκύεις πλεον, για να σου πει οτι δεν ισχύει και να σου εξαλείψει τις αμφιβολίες σου. Οι πιο πολλοί άντρες φοβούνται να κανουν σεξ στην εγκυμοσύνη, μηπως και κάνουν κακό στο μωρο. Η νομίζουν οτι μπορει η εγκυος να μην θέλει, να μην νιωθει άνετα. Δεν σημαίνει απαραιτητα οτι δεν σε ποθει πια. Καθε σχέση θέλει δουλειά και κουβεντα πολύ κουβέντα μεταξυ του ζευγαριού.

έχεις μεγάλο δίκιο σε αυτά που λες, συμφωνώ απόλυτα. τα έχουμε συζητήσει όλα αυτά κ για το σεξ κ γενικά για την συμπεριφορά κ τον καταλαβαίνω μπορώ να πω.Αλλά όσο να ναι έχω κι εγώ το παράπονο μου, θα τον ήθελα πιο τρυφερό.Είναι με τις ώρες του πχ πριν λίγο για πρώτη φορά μου έβαλε κρέμα στα πόδια με χαρά λες κ είδε ότι το σχολίασα εδώ χαχαχα για το σεξ φοβάται μην γίνει τίποτα, να πω την αλήθεια κι εγώ δεν θέλω να κάνουμε γιατί φοβάμαι αλλά θα ήθελα να μου δείχνει ότι με θέλει όπως παλιά, όχι απλά να μου το λέει δηλαδή. εκείνος λες προτιμάει να μην το έχει καθόλου στο μυαλό του όσο μπορεί κ να το ξεχάσουμε για ένα διάστημα.τι να πεις....

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Εγώ όποτε του λέω να μου βάλει κρέμα στα πόδια επειδή δεν φτάνω με κοιτάει με ύφος που δείχνει πως βαριέται κ μου βάζει.από μόνος του όμως δεν είπε ποτέ να μου βάλει. νιώθω ότι είναι αγγαρεία γι αυτόν. θα τον ήθελα πιο τρυφερό, να με ρωτάει για την εγκυμοσύνη, πως νιώθω το σώμα μου πλέον, πως νιώθω ψυχολογικά, να συζητάμε περισσότερο το θέμα εγκυμοσύνη κ όχι μόνο όταν εγώ ανοίγω κουβέντα.έχει τα άγχη του με τη δουλειά συνέχεια οπότε τον καταλαβαίνω αλλά ούτε μια φορά δεν έπιασε την κοιλιά μου να δει πως κλωτσάει από μόνος του.Για τα κιλά δεν μου λέει τίποτα, όταν τον ρωτάω λέει ότι έχω μικρή κοιλιά κ σιγά πόσα κιλά έχω πάρει (ήδη είμαι στα +11). ας μην σχολιάσω το θέμα σεξ που δεν υπάρχει καν μεταξύ μας, λες κ είμαι η αδερφή του πλέον, καμία κουβέντα,τίποτα.κάθομαι κ το σκέφτομαι κ νιώθω πως δεν με θέλει καθόλου ερωτικά. Ούτε καν ερωτικά βλέμματα πλέον.

 

Δεν θα είναι τίποτα. εμένα μου έτυχε να δω αίμα κατακόκκινο και ήταν από τον πρωκτό. δεν τρόμαξα καθόλου γιατί το υποψιαστηκα.

κορίτσια χρόνια πολλά σε όλες!!να χαίρεστε την οικογένεια σας!!με το καλό να έρθουν κ τα μωράκια μας με έναν πόνο κ χωρίς ταλαιπωρίες!!! να μας προσέχει η Παναγία μας κ να φυλάει τα μωράκια μας!!! να βοηθήσει κ άλλες κοπέλες να ζήσουν το θαύμα!! Δεν ξέρω για σας, αλλά για μένα η Παναγία έκανε το θαύμα κ δεν θα το ξεχάσω!!!!

@Ασία σε καταλαβαίνω απόλυτα απόλυτα όμως ακριβώς το ίδιο και εγώ ποτέ δεν θα κάνει τίποτα από μόνος του και όπως λες και εσύ πότε δεν θα πιάσει από μόνος του την κοιλιά μου η να ενδιαφερθεί πως νιώθω.. Είναι στον άντρα μάλλον το να πω.. Πριν κάτι μέρες ήμασταν για μπάνιο με ένα φιλικό μας ζευγάρι έγκυος και η άλλη κοπέλα αλλά ο άντρας της συνέχεια της χαϊδεύε την κοιλιά της ήταν πολύ τρυφερό... Εμένα ο δικός μου ούτε μια φορά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

@Ασία σε καταλαβαίνω απόλυτα απόλυτα όμως ακριβώς το ίδιο και εγώ ποτέ δεν θα κάνει τίποτα από μόνος του και όπως λες και εσύ πότε δεν θα πιάσει από μόνος του την κοιλιά μου η να ενδιαφερθεί πως νιώθω.. Είναι στον άντρα μάλλον το να πω.. Πριν κάτι μέρες ήμασταν για μπάνιο με ένα φιλικό μας ζευγάρι έγκυος και η άλλη κοπέλα αλλά ο άντρας της συνέχεια της χαϊδεύε την κοιλιά της ήταν πολύ τρυφερό... Εμένα ο δικός μου ούτε μια φορά.. 

Είναι στον χαρακτήρα του καθενός!τι να κάνουμε, εγώ πιστεύω πως όταν θα έρθουν τα μωράκια μας θα είναι πολύ τρυφεροι μαζί τους. Τώρα περισσότερα χάδια κάνει στον σκύλο μας παρά σε μένα κ στην κοιλιά μου χαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Ασία είπε:

Είναι στον χαρακτήρα του καθενός!τι να κάνουμε, εγώ πιστεύω πως όταν θα έρθουν τα μωράκια μας θα είναι πολύ τρυφεροι μαζί τους. Τώρα περισσότερα χάδια κάνει στον σκύλο μας παρά σε μένα κ στην κοιλιά μου χαχαχαχα

Χαχαχαχα σε νιώθω... Ας εναποθεσουμε τις ελπίδες μας για την γενιά λοιπόν.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marimarv είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ.. Ναι πρώτο μας παιδάκι είναι.. Πολύ σωστό παιδιά είναι κ αυτοί.. Τι να πω ίσως είναι κ αυτό... Πάντως η αλλαγή του είναι πολύ μεγάλη στα νεύρα και στον εκνευρισμό από το πριν μείνω έγκυος.. 

Ηθελε να κάνετε παιδακι η έτυχε;;; θελω να πω οτι μπορει να του ηρθε ξαφνικα η αλλαγη και να μην το εχει συνειδητοποίηση ακομη.... πιστευω με το καιρο και αμα του δείξεις οτι τον φροντίζεις και εκείνον θα αλλάξει!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Ηθελε να κάνετε παιδακι η έτυχε;;; θελω να πω οτι μπορει να του ηρθε ξαφνικα η αλλαγη και να μην το εχει συνειδητοποίηση ακομη.... πιστευω με το καιρο και αμα του δείξεις οτι τον φροντίζεις και εκείνον θα αλλάξει!!!

Δεν το είχαμε βάλει στο πρόγραμμα δεν κάναμε προσπάθειες δλδ απλά δεν προσεχαμε και είχαμε πει ότι δεν μας και να έρθει θα είμαστε μια χαρά... Να σου πω την αλήθεια εγώ ήμουν αυτή που όταν το έμαθα μου ήρθε κεραμίδια και αγχώθηκα για όλα αυτά που θα έρθουν αυτός από την αρχή ήταν πολύ πολύ πιο ψυχρεμος και θετικός.. Η μπάλα μας πήρα από την μέρα που σταμάτησα την δουλειά μου.. Εκεί άρχισε να μου πετάει ότι αυτός όλη μέρα τρέχει και δουλεύει για εμάς ενώ εγώ κάθομαι.. Η πριν 2 μέρες που δεν είχαμε προλάβει να πάμε σούπερ μάρκετ και στο σπίτι δεν είχα κάτι να του μαγειρέψω το βράδυ που γύρισε και είχα στο μυαλό μου να φάμε κανένα σουβλάκι άρχισε να λέει ότι δεν με ενδιαφέρει τίποτα πια ότι όλο κάθομαι κ τέτοια.. Κ εννοείται πως δεν είναι έτσι όλο το σπίτι γενική κάνω κάθε Κυριακή πάντα του έχω φαγητό απλά θα πιαστεί από την μέρα που για κάποιο λόγο δεν θα έχω κάτι. Δλδ η μία μέρα διαγραφεί όλες τις άλλες.. Σήμερα γίναμε μπίλιες γτ ενώ πριν είχαμε μιλήσει για άσχετο καθόλου σοβαρό θέμα σε υψηλούς τόνους εγώ του εκκλησία επιδεικτικά την πόρτα στ υπνοδωμάτιο.. Αν είναι δυνατόν τι βρήκε να πιαστεί.. Κ αααααααλλα πολλά που θα σας ζαλίσω αν τα γράψω.. 

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

@Καλησπέρα κορίτσια !Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν. Να μας βοηθήσει η Παναγία να γεννησουμε γερά μωράκια.

Θέμα σύζυγος:εμένα να πω την αλήθεια δε με βοήθησε από την αρχή που ξερνοβολουσα σε τιποτα.. Απλα μου έκανε τοστ να φάω κ ξεπλενε την λεκανη κ μου την εφερνε κ έλεγε σε όλον τον κόσμο ότι δεν έχω τίποτα κ είμαι μια χαρά.. Ουτε μια μακαροναδα να κάνει η να πλύνει τα πιάτα.κ δεν ήταν ποτέ γλυκός η τρυφερός η να πιασει από μόνος του την κοιλιά μου @Ασία..απλά Εγώ δεν αφήνω τίποτα να περασει έτσι .. Κ καποιες φορές μαλώνουμε κ εμείς. @Marimarv  esena o dikos doyleyei opote ,perimemei apo sena na ta kaneis. Mporeis na toy eksigiseis oti kaneis oti mporeis k oti den prepei na koutazesai k poly.k an dn katalabainei ,tote kane mprosta oti se ponaei katw xamila i koilia sou,oti zorizesai poly na sikwtheis app to krebati ktl.. Egw pleon pou dyskoleyomai k to blepei ,twra katalabainei..apla prospathise na min stenoxwriesai polu ..

Episis gia to thema sex ,na kserete oti o k o giatros moy eipe oti oi perissoteroi antres exoyn poly megalo komplex k dn theloyn

@ada32 Άντα μου να σου πω ποια είναι η απάτη του όταν του λέω ότι δεν πρέπει να κουράζομαι κ πολύ.. Μου λέει μα όλη μέρα στ σπίτι είσαι τι κουράζεσαι άλλες δουλεύουν μέχρι τον 8ο αυτή είναι η απάντηση του και όταν του είπα εάν μπορεί να μου βάλει λίγη κρέμα στ πόδια και να μου κάνει ένα ελαφρύ μασάζ μου λεει μόνη σου δεν μπορείς... 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου παλι αιμα μου ηρθε... δεν θα σταματήσει ποτε αυτή η ταλαιπωρία νιωθω πως δεν αντέχω αλλο...

πρίν από 3 λεπτά , Marimarv είπε:

Δεν το είχαμε βάλει στο πρόγραμμα δεν κάναμε προσπάθειες δλδ απλά δεν προσεχαμε και είχαμε πει ότι δεν μας και να έρθει θα είμαστε μια χαρά... Να σου πω την αλήθεια εγώ ήμουν αυτή που όταν το έμαθα μου ήρθε κεραμίδια και αγχώθηκα για όλα αυτά που θα έρθουν αυτός από την αρχή ήταν πολύ πολύ πιο ψυχρεμος και θετικός.. Η μπάλα μας πήρα από την μέρα που σταμάτησα την δουλειά μου.. Εκεί άρχισε να μου πετάει ότι αυτός όλη μέρα τρέχει και δουλεύει για εμάς ενώ εγώ κάθομαι.. Η πριν 2 μέρες που δεν είχαμε προλάβει να πάμε σούπερ μάρκετ και στο σπίτι δεν είχα κάτι να του μαγειρέψω το βράδυ που γύρισε και είχα στο μυαλό μου να φάμε κανένα σουβλάκι άρχισε να λέει ότι δεν με ενδιαφέρει τίποτα πια ότι όλο κάθομαι κ τέτοια.. Κ εννοείται πως δεν είναι έτσι όλο το σπίτι γενική κάνω κάθε Κυριακή πάντα του έχω φαγητό απλά θα πιαστεί από την μέρα που για κάποιο λόγο δεν θα έχω κάτι. Δλδ η μία μέρα διαγραφεί όλες τις άλλες.. Σήμερα γίναμε μπίλιες γτ ενώ πριν είχαμε μιλήσει για άσχετο καθόλου σοβαρό θέμα σε υψηλούς τόνους εγώ του εκκλησία επιδεικτικά την πόρτα στ υπνοδωμάτιο.. Αν είναι δυνατόν τι βρήκε να πιαστεί.. Κ αααααααλλα πολλά που θα σας ζαλίσω αν τα γράψω.. 

Μμμμ καταλαβα... άλλαξαν οι ισορροπίες απο τη μια δεν δουλευεις ποια απο την αλλη δεν κανεις οτι εκανες που ειναι πολυ φυσικα ολα αυτα αλλα απο την αλλη πολλες αλλαγες μαζεμένες... κανε υπομονη και προσπαθησε να του μιλας για το πως νιώθεις στην ανάγκη παρτου δωρο ενα βιβλιο για την εγκυμοσύνη και γενικα για τη ζωη με ενα μωρο! Μην το αφήνεις ομως το θεμα γτ μετα τη γέννηση πιστευω ειναι ποιο δυσκολο αν τωρα εχουν αλλαξει 10 πράγματα μετα θα ειναι 20! Προσπάθησε να του δείχνεις οτι τον νοιάζεσαι και οτι τον φροντίζεις μπορει να νιωθει ζήλια!

  • Λυπημένη/-ος 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Μάντη είπε:

Κοριτσια μου παλι αιμα μου ηρθε... δεν θα σταματήσει ποτε αυτή η ταλαιπωρία νιωθω πως δεν αντέχω αλλο...

Μμμμ καταλαβα... άλλαξαν οι ισορροπίες απο τη μια δεν δουλευεις ποια απο την αλλη δεν κανεις οτι εκανες που ειναι πολυ φυσικα ολα αυτα αλλα απο την αλλη πολλες αλλαγες μαζεμένες... κανε υπομονη και προσπαθησε να του μιλας για το πως νιώθεις στην ανάγκη παρτου δωρο ενα βιβλιο για την εγκυμοσύνη και γενικα για τη ζωη με ενα μωρο! Μην το αφήνεις ομως το θεμα γτ μετα τη γέννηση πιστευω ειναι ποιο δυσκολο αν τωρα εχουν αλλαξει 10 πράγματα μετα θα ειναι 20! Προσπάθησε να του δείχνεις οτι τον νοιάζεσαι και οτι τον φροντίζεις μπορει να νιωθει ζήλια!

Ναι οι αλλαγές είναι πολλές.. Βέβαια για μένα είναι πολύ περισσότερες από αυτόν γτ εμένα άλλαξε τελείως μα τελείως η καθημερινότητα μου δούλευα πάρα πολλές ώρες ήμουν τελείως ανεξάρτητη οικονομικά κ απλά πολλά άλλα οι αλλαγές επηρέασαν αυτόν τελικά και  ναι αυτό είναι που με αγχώνει πιο πολύ το μετά.. Ναι μεν τώρα έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα αλλά ακόμα είμαστε οι δύο μας.. Στα πιο δύσκολα φοβάμαι πολύ για το τι θα γίνει.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Marimarv είπε:

Ναι οι αλλαγές είναι πολλές.. Βέβαια για μένα είναι πολύ περισσότερες από αυτόν γτ εμένα άλλαξε τελείως μα τελείως η καθημερινότητα μου δούλευα πάρα πολλές ώρες ήμουν τελείως ανεξάρτητη οικονομικά κ απλά πολλά άλλα οι αλλαγές επηρέασαν αυτόν τελικά και  ναι αυτό είναι που με αγχώνει πιο πολύ το μετά.. Ναι μεν τώρα έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα αλλά ακόμα είμαστε οι δύο μας.. Στα πιο δύσκολα φοβάμαι πολύ για το τι θα γίνει.. 

Δεν το καταλαβαίνουν αυτο οι αντρες οτι για εμας αλλαζουν τα παντα τα παντα ομως!!! Νομιζουν οτι μονο αυτοι εχουν παραπανω ευθύνες!!! Σιγουρα θα ειναι δυσκολα να συνηθίσουμε τους νεους ρολους μας αλλα πιστευω με υπομονή και επιμονη ολα θα πανε καλα!!! Ενα μωρο ειναι μεγαλη αλλαγή... και εγω φοβαμαι πως θα είμαστε μετα τον ερχομό του μωρού και αν θα ξαναβρούμε τους ρυθμούς μας και αν θα αντέξει την τοση πίεση ο αντρας μου...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Ο δικός μου ο σύζυγος είναι τρυφερός πολύ το βράδυ που θα ξαπλώσει δίπλα μου θα βάλει το χέρι στην κοιλιά μου αλλά φοβάται μην πιέζει την μπέμπα και εγώ ρίχνω πολλά γέλια και δεν με αφήνει να κάνω μπάνιο μόνη μου σπίτι να είναι και αυτός και αν του μιλήσω έρχεται να μου πλύνει τα πόδια ότι θέλω... Εμείς κάνουμε μεγάλους τσακωμούς για βλακιες αλλά δεν μας κρατάει μετά από μια ώρα τα έχουμε βρει και περισσότερο εγώ έχω νεύρα..!!! Σεξ ούτε καν αν έχουνε κάνει 3 φορές στην εγκυμοσύνη ούτε αυτός ούτε εγώ θέλω φοβάμαι.. Μετά κορίτσια θα του δώσουμε να καταλάβει όλες μας!!! Το Σάββατο έχω γιατρό αντε να δω πόσο έχει πάει η μπέμπα μου και ότι όλα είναι καλά!!! Εσείς τι κάνετε??? Εγώ πλέων όταν γυρνάω στο δεξί πλευρό με σπρώχνει την ενοχλώ και όποτε αριστερά όπως κοιμόμουν και ανάσκελα αλλά όταν είμαι ανάσκελα και είμαι κουρασμένη ρίχνω πολύ ροχαλητό ενώ πρώτα δεν το είχα αυτό, πίκρα εχθές μου λέει ο σύζυγος κατά τις 3 σε πιάσε δεν μπορούσα να κοιμηθώ και του λέω γιατί δεν με ξυπνουσες?? σε λυπήθηκα ήθελα να ξεκουραστείς ο γλυκός μου!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Έχετε πιάσει μεγάλο θέμα με τους άντρες.... Εγώ που είμαι στη δεύτερη εγκυμοσύνη θα σας πω τα δικά μου συμπεράσματα! Οι άντρες όπως τους είχαμε μάθει, έτσι θα είναι και κατά την εγκυμοσύνη (με μικρές εξαιρέσεις). Ο άντρας θα καταλάβει ότι έγινε μπαμπάς αφού τα νινακια μας γίνουν 4-5 μηνών, ενώ η γυναίκα γινεται μάνα απο τη στιγμή που μαθαίνει ότι είναι έγκυος! Οπότε αν κάποιος άντρας πριν δεν το είχε με τα χάδια μην περιμένετε να σας κάνει χάδια στη κοιλίτσα γιατί γι'αυτό ακόμη δεν έχει αλλάξει κάτι! Όπως το ίδιο ισχύει και για τις δουλειές του σπιτιού. Αν πριν τον είχατε άρχοντα δεν θα κατανοήσει ότι εμείς κουραζόμαστε ακόμη και όταν αναπνέουμε πλέον! Ούτε εγώ δουλεύω από την αρχή της εγκυμοσύνη, παίρνω άδειες και έχω και ένα 5 χρόνο και θ γκρινιάξει αν δεν έχω σιδερωσει γιατί αυτός δουλεύει πολύ! Πλέον δεν δίνω πολύ σημασία, φροντίζω να ξεκουράζομαι και να κάνω ότι μπορώ και τίποτα πάνω από τις δυνάμεις μου! Μετά τη γέννα στο 3μηνο με 4μηνο που μπαίνουμε πάλι σε ρυθμούς θα ισιωσουν όλα! Μην αγχώνεστε για τέτοια θέματα! Κανένας αντρας, ακόμη και αν θέλει ένα παιδί δεν μπορεί να προετοιμαστεί όπως μια γυναίκα... Θα τους πάρει χρόνο! Θα γίνει με τον καιρό!

  • Μου αρέσει 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όντως μεγάλο θέμα! Κοριτσαρες τέλεια σχέση δεν υπάρχει. Τουλάχιστον αυτό που εμείς έχουμε στο μυαλό μας. Αυτό είναι στιγμές και τίποτα άλλο. Κάθε ένας εχει τα ψυχολογικά του και τις πεποιθήσεις του κι αυτά σχεδον ακαταρθωτα να δέσουν  με κάποιου άλλου ανθρώπου. Πόσο μάλλον του αντιθετου φυλου. Μπαίνοντας στη μέση και το οικονομικό ζήτημα λόγω κρίσης ,άστα βραστα. Υπομονή να καταλαγιάσουν οι ορμόνες μας μήπως και δούμε τα πράγματα διαφορετικά. Υπομονή....η μαγική λεξουλα για όλα. 

  • Μου αρέσει 3

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...