Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου μακάρι!!!! Πότε έχεις ΠΗΤ εσύ??? Έχεις μπει στις 56 μέρες?? 

Εμένα μου έχουν πει 29/10 αλλά επειδή κατά 90% θα πάω με καισαρική δεν βλέπω να παίρνω όλο τον μήνα.. Έτσι όπως το υπολόγισα χθες στις 56 μέρες μπαίνω 3 Σεπτέμβρη.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Καλημερα!!! Ολα θα ειναι τελεια με το μπεμπακι!!! Θα περιμενουμε νεοτερα

Μακάρι κοπέλα μου!!! Έφυγα θα σας πω τα νέα μόλις γυρίσω!!! 

πρίν από 39 λεπτά , Marimarv είπε:

Εμένα μου έχουν πει 29/10 αλλά επειδή κατά 90% θα πάω με καισαρική δεν βλέπω να παίρνω όλο τον μήνα.. Έτσι όπως το υπολόγισα χθες στις 56 μέρες μπαίνω 3 Σεπτέμβρη.. 

Δεν έχει να κάνει αν γέννησης νωρίτερα εσύ θα πας σύμφωνα με την ΠΗΤ που σου έχει δώσει!!!! Οπότε παίρνεις το χαρτί από τον γιατρό που θα λέει 29 Οκτωβρίου και το πας στο ΙΚΑ 3 με 4 Σεπτεμβρίου όσο ποιο γρήγορα τόσο ποιο γρήγορα θα πάρεις τα λεφτά!! και μετά σου βάζουν τα λεφτά από δέκα μέρες δεν αργούν να μπουν πριν την γέννα τα παίρνουμε!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Ουτε καν εγω με τοσο βαρος που νιωθω εχει γυρισει κ με το κεφαλι κατω καπου 15 σεπτεμβρη με κοβω... με πητ 24/9 τωρα θαδειξει γιατι σε 2 βδομαδες εχω κολπικη εξεταση και θα μου πει περιπου μου ειπε ποσο εχει κατεβει...

Μονο την β επιπεδου

κολπική εξέταση?εννοείς που σου βάζει το χέρι του να ελέγξει τον τράχηλο? έτσι έχω ακούσει πως κάνουν κ πονάει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Μακάρι κοπέλα μου!!! Έφυγα θα σας πω τα νέα μόλις γυρίσω!!! 

Δεν έχει να κάνει αν γέννησης νωρίτερα εσύ θα πας σύμφωνα με την ΠΗΤ που σου έχει δώσει!!!! Οπότε παίρνεις το χαρτί από τον γιατρό που θα λέει 29 Οκτωβρίου και το πας στο ΙΚΑ 3 με 4 Σεπτεμβρίου όσο ποιο γρήγορα τόσο ποιο γρήγορα θα πάρεις τα λεφτά!! και μετά σου βάζουν τα λεφτά από δέκα μέρες δεν αργούν να μπουν πριν την γέννα τα παίρνουμε!!! 

Αχχχχ ωραία ωραία πολύ καλό που μπαίνουν νωρίτερα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Ασία είπε:

κολπική εξέταση?εννοείς που σου βάζει το χέρι του να ελέγξει τον τράχηλο? έτσι έχω ακούσει πως κάνουν κ πονάει.

Θα ενώσεις τα ποδαράκια σου στις πατούσες, θα ανοίξεις τα γονατακια σου , θα είσαι ήρεμη και χαλαρή και δεν θα πονέσεις καθόλου ! Εμένα με "κοιτάει" από τον 6ο μήνα έτσι λογω συσπάσεων. Αν βρεις το κόλπο όλα καλά! Εντάξει ειναι ενοχλητικό, αλλά δεν υποφέρεις αν δεν σφιχτεις. Μην αγχώνεσαι για αυτό! Ολόκληρο παιδάκι θα κάνουμε! Αυτό να σκέφτεσαι.... έρχονται τα θαυματακια μας!

  • Μου αρέσει 3

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Ασία είπε:

κολπική εξέταση?εννοείς που σου βάζει το χέρι του να ελέγξει τον τράχηλο? έτσι έχω ακούσει πως κάνουν κ πονάει.

ναι αυτην εννοωωωτωρα αν ποναω θα μαθω σε λιγες μερες!


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , 2angels είπε:

Θα ενώσεις τα ποδαράκια σου στις πατούσες, θα ανοίξεις τα γονατακια σου , θα είσαι ήρεμη και χαλαρή και δεν θα πονέσεις καθόλου ! Εμένα με "κοιτάει" από τον 6ο μήνα έτσι λογω συσπάσεων. Αν βρεις το κόλπο όλα καλά! Εντάξει ειναι ενοχλητικό, αλλά δεν υποφέρεις αν δεν σφιχτεις. Μην αγχώνεσαι για αυτό! Ολόκληρο παιδάκι θα κάνουμε! Αυτό να σκέφτεσαι.... έρχονται τα θαυματακια μας!

τι ακριβώς θα βάλει μέσα? δάχτυλα??κάποιο όργανο? και θα με πασπατευει για ώρα?? θα σφιξω δόντια!

έχεις πολλές συσπάσεις την μέρα? γίνεται πέτρα η κοιλιά σε ένα σημείο για μισό λεπτό περίπου? έχεις κ πόνο μαζί ή απλά ένα σφίξιμο σα να μαζεύεται όλη η κοιλιά στο σημείο που γίνεται πέτρα?τι σου έχει πει ο γιατρός γι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ασία είπε:

τι ακριβώς θα βάλει μέσα? δάχτυλα??κάποιο όργανο? και θα με πασπατευει για ώρα?? θα σφιξω δόντια!

έχεις πολλές συσπάσεις την μέρα? γίνεται πέτρα η κοιλιά σε ένα σημείο για μισό λεπτό περίπου? έχεις κ πόνο μαζί ή απλά ένα σφίξιμο σα να μαζεύεται όλη η κοιλιά στο σημείο που γίνεται πέτρα?τι σου έχει πει ο γιατρός γι αυτό?

Κορίτσια εμένα δεν με έχει κοιτάξει ποτέ έτσι.. Γτ το κάνουν αυτό.. Και εγώ νιώθω την κοιλιά μου να σκληραίνει αρκετές φορές μέσα στ μέρα απλά θεωρούσα ότι είναι από κινήσεις του μωρού έκανα λάθος? 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια μου όλα τέλεια με την μπέμπα μου έχει μεγαλώσει αρκετά πριν 11 μέρες ήταν κοντά 1500 και σήμερα πήγε 2160 είμαι πολύ χαρούμενη!!! Είναι με το κεφάλι κάτω έχει πάρει θέση!!!! Θα ξεκινήσω με μαία μαθήματα τοκετού για αν θα πάω φυσιολογικό τοκετό να ξέρω από ανάσες και τέτοια θεωρώ θα με βοηθήσει αρκετά!!!! Όσο για το κολπικό υπέρηχο που ο γιατρός βάζει όλο το χέρι μέσα όπου να πιάσει κεφάλι θα γίνει σε όλες μας προς το τέλος έχω ακούσει κοπέλες που πονάνε άλλες όμως όχι!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια για όλες μας!!! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Ασία είπε:

τι ακριβώς θα βάλει μέσα? δάχτυλα??κάποιο όργανο? και θα με πασπατευει για ώρα?? θα σφιξω δόντια!

έχεις πολλές συσπάσεις την μέρα? γίνεται πέτρα η κοιλιά σε ένα σημείο για μισό λεπτό περίπου? έχεις κ πόνο μαζί ή απλά ένα σφίξιμο σα να μαζεύεται όλη η κοιλιά στο σημείο που γίνεται πέτρα?τι σου έχει πει ο γιατρός γι αυτό?

1 με 2 δαχτυλακια θα βάλει ( με γάντι και τζελ) χαχαχα, όχι δεν θα σε πασπατεψει για ώρα, μην φοβασαι! Χαλαρή να είσαι. Δεν χρειάζεται να σφίξεις τα δόντια γιατί θα σφιχτεις και το σώμα σου. Διαφραγματικες  αναπνοουλες  να παίρνεις γιατί σε βλέπω με πολύ άγχος.... Χαχαχα! 

Είχα γύρω στις 40 συσπάσεις τη μέρα. Νοσηλευτηκα και για λίγο . Είχα και πόνο ,ναι. Αλλά ήταν από πολύ νωρίς. 

Κάθε γυναίκα περιγράφει αλλιώς τις συσπάσεις, δεν ένιωθα και γω πάντα το ίδιο.

Ψυχραιμία , όχι άγχος,ε;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου όλα τέλεια με την μπέμπα μου έχει μεγαλώσει αρκετά πριν 11 μέρες ήταν κοντά 1500 και σήμερα πήγε 2160 είμαι πολύ χαρούμενη!!! Είναι με το κεφάλι κάτω έχει πάρει θέση!!!! Θα ξεκινήσω με μαία μαθήματα τοκετού για αν θα πάω φυσιολογικό τοκετό να ξέρω από ανάσες και τέτοια θεωρώ θα με βοηθήσει αρκετά!!!! Όσο για το κολπικό υπέρηχο που ο γιατρός βάζει όλο το χέρι μέσα όπου να πιάσει κεφάλι θα γίνει σε όλες μας προς το τέλος έχω ακούσει κοπέλες που πονάνε άλλες όμως όχι!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια για όλες μας!!! 

Αντε κορίτσι μου μπράβο μπράβο τέλεια τα νέα σου.. Είδες που αγχώθηκες χωρίς λίγο όλα καλά.. Τώρα χαλάρωσε να απολαύσεις το υπόλοιπο που σου μένει.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου όλα τέλεια με την μπέμπα μου έχει μεγαλώσει αρκετά πριν 11 μέρες ήταν κοντά 1500 και σήμερα πήγε 2160 είμαι πολύ χαρούμενη!!! Είναι με το κεφάλι κάτω έχει πάρει θέση!!!! Θα ξεκινήσω με μαία μαθήματα τοκετού για αν θα πάω φυσιολογικό τοκετό να ξέρω από ανάσες και τέτοια θεωρώ θα με βοηθήσει αρκετά!!!! Όσο για το κολπικό υπέρηχο που ο γιατρός βάζει όλο το χέρι μέσα όπου να πιάσει κεφάλι θα γίνει σε όλες μας προς το τέλος έχω ακούσει κοπέλες που πονάνε άλλες όμως όχι!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια για όλες μας!!! 

Μπραβο τελεια τα νεα!!! Ντομπλερ εκανες εεε;;; σε ποια εβδομάδα εισαι τώρα;;; ποιο πολυ με αγχώνει η εξεταση με το χερι παρά η γέννα!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Αντε κορίτσι μου μπράβο μπράβο τέλεια τα νέα σου.. Είδες που αγχώθηκες χωρίς λίγο όλα καλά.. Τώρα χαλάρωσε να απολαύσεις το υπόλοιπο που σου μένει.. 

Ναι ρε αγάπη το πρωί με είχε πιάσει ένα βάρος άστα να πάνε αλλά δόξα τον Θεό όλα καλά και το κοριτσάκι μου μεγαλώνει με γρήγορους ρυθμούς!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια εμένα δεν με έχει κοιτάξει ποτέ έτσι.. Γτ το κάνουν αυτό.. Και εγώ νιώθω την κοιλιά μου να σκληραίνει αρκετές φορές μέσα στ μέρα απλά θεωρούσα ότι είναι από κινήσεις του μωρού έκανα λάθος? 

αργότερα θα μας κοιτάξουν έτσι για να δουν πως πάει ο τράχηλος. Είναι νωρίς ακόμη για μας.

αν νιώθεις αυτό το πέτρωμα που περιέγραψα πιο πάνω χωρίς πόνο είναι συσπάσεις κ δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Εγώ έχω κάθε μέρα κ ως τώρα δεν με πονούσαν καθόλου, τώρα ξεκίνησα σιγά σιγά να νιώθω μια μικρή δυσφορία όταν με πιάνουν, δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Εμένα μου έχουν πει 29/10 αλλά επειδή κατά 90% θα πάω με καισαρική δεν βλέπω να παίρνω όλο τον μήνα.. Έτσι όπως το υπολόγισα χθες στις 56 μέρες μπαίνω 3 Σεπτέμβρη.. 

Μαζί είμαστε και εμένα μου είπε ο γιατρος ΠΗΤ 29/10. Θα είμαστε απο τις τελευταίες του μήνα. Αν και έχω και εγω χαμηλό πλακουντα δεν ξερω τι θα γινει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...