Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Κοριτσια πήγα με τον σύζυγο και τελικά καταλήξαμε στο καρότσι της μάρκας cam μας το άφησε 430 και είναι 3 σε 1!!! Εσείς πήρατε καρότσια??? Απλά το χρώμα δεν ξέρω ποιο να πάρω μπλε σκούρο με άσπρο ή μπεζ σκούρο με άσπρο? Το θέλω ουδέτερο αν κάνω δεύτερο παιδάκι και δεν είναι κοριτσάκι να κάνει!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κ εγώ πιστεύω λόγο θέσης πλακούντα θα πάω με καισαρική και σίγουρα γιρο στς 10 μέρες νωρίτερα τελευταία ημερομηνία έχω 29/10 αλλά θα ήθελα πάρα πολύ να γεννήσω στς 20/10

Τωρα για καρότσι και ρουχαλάκια εγώ μπορώ να πω έχω μπερδευτεί πολύ γτ τα κοιτάω όλα από ίντερνετ στ νησί που μένω είναι ελάχιστες οι επιλογές και ακριβά τα ρουχαλάκια οπότε κοίτα από h&m.. Και τώρα είμαι σε μεγάλο δίλημμα για το καρότσι κοιτάζω τα 3 σε 1 αλλά δεν ξέρω μήπως είναι περιττά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Marimarv είπε:

Κ εγώ πιστεύω λόγο θέσης πλακούντα θα πάω με καισαρική και σίγουρα γιρο στς 10 μέρες νωρίτερα τελευταία ημερομηνία έχω 29/10 αλλά θα ήθελα πάρα πολύ να γεννήσω στς 20/10

Τωρα για καρότσι και ρουχαλάκια εγώ μπορώ να πω έχω μπερδευτεί πολύ γτ τα κοιτάω όλα από ίντερνετ στ νησί που μένω είναι ελάχιστες οι επιλογές και ακριβά τα ρουχαλάκια οπότε κοίτα από h&m.. Και τώρα είμαι σε μεγάλο δίλημμα για το καρότσι κοιτάζω τα 3 σε 1 αλλά δεν ξέρω μήπως είναι περιττά 

Και εγώ μου έχει δώσει ημερομηνία τελευταία 10 Οκτωβρίου αλλά εμένα κάτι μου λέει ότι έως 25 Σεπτεμβρίου θα έχω γέννηση!!! Γιατί περιττά βρε κορίτσι αφού και η καλαθουνα και το κάθισμα αυτοκινήτου χρειάζονται!!! Κοίτα όπως και να πάμε καισαρική η φυσιολογικά το θέμα είναι να πάνε όλα καλά να κρατήσουμε γερά μωράκια και να είμαστε γερές και εμείς!!!! 

Η @lina@linaa@lina@linaa να γέννησε άραγε καλά έχω κάνει ταγκ τόσες φορές το όνομα δεν μπορώ να το σβήσω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Και εγώ μου έχει δώσει ημερομηνία τελευταία 10 Οκτωβρίου αλλά εμένα κάτι μου λέει ότι έως 25 Σεπτεμβρίου θα έχω γέννηση!!! Γιατί περιττά βρε κορίτσι αφού και η καλαθουνα και το κάθισμα αυτοκινήτου χρειάζονται!!! Κοίτα όπως και να πάμε καισαρική η φυσιολογικά το θέμα είναι να πάνε όλα καλά να κρατήσουμε γερά μωράκια και να είμαστε γερές και εμείς!!!! 

Η @lina@linaa@lina@linaa να γέννησε άραγε καλά έχω κάνει ταγκ τόσες φορές το όνομα δεν μπορώ να το σβήσω 

Το λέω γτ μια γνώση μου από όσο μου είναι καλύτερα τα 2σε1 και να πάρω ξεχωριστά το κάθισμα αυτοκινήτου.. Εγώ έχω δει ένα πολύ ωραίο στο Λητώ είναι 3σε1 πολύ ωραίο αλλά μου φαίνεται κάπως ακριβό.. Εννοείται δεν με πειράζει καθόλου ο ε θα γεννήσω αρκεί να γεννηθεί καλά το μωράκι μου.. Και σε όλες μας να γεννηθούν γερά τα μικρά μας 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Και εγώ μου έχει δώσει ημερομηνία τελευταία 10 Οκτωβρίου αλλά εμένα κάτι μου λέει ότι έως 25 Σεπτεμβρίου θα έχω γέννηση!!! Γιατί περιττά βρε κορίτσι αφού και η καλαθουνα και το κάθισμα αυτοκινήτου χρειάζονται!!! Κοίτα όπως και να πάμε καισαρική η φυσιολογικά το θέμα είναι να πάνε όλα καλά να κρατήσουμε γερά μωράκια και να είμαστε γερές και εμείς!!!! 

Η @lina@linaa@lina@linaa να γέννησε άραγε καλά έχω κάνει ταγκ τόσες φορές το όνομα δεν μπορώ να το σβήσω 

Από ότι είδα γέννησε η κοπέλα 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Θα την ψαξω τη μαρκα αυτη αν και γενικά δεν βρίσκω νούμερα.

Ειπα στο κατάστημα να τα μαζέψει όλα τα πράγματα και να τα στείλουν γτ εχω 2 μεταφορικες για το νησι. Ειπαμε γυρω στις 20/8 αλλά δεν εχω νεότερα τους ακόμα. Προς το παρόν προσπαθώ να χωρισω τα ρούχα σε κατηγορίες και μεγέθη για να δω αν χρειάζομαι τπτ αλλο

Ειναι τέλεια αυτα τα σουτιεν... και εχει νουμερα...απο Λ...τω το πηρα! Εγω θελω να κανω τοσα πολλα να τακτοποιήσω λιγο το σπιτι τα πράγματα του μωρου αλλα αυτο το αιμα δεν με αφήνει....

3 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Κοριτσια πήγα με τον σύζυγο και τελικά καταλήξαμε στο καρότσι της μάρκας cam μας το άφησε 430 και είναι 3 σε 1!!! Εσείς πήρατε καρότσια??? Απλά το χρώμα δεν ξέρω ποιο να πάρω μπλε σκούρο με άσπρο ή μπεζ σκούρο με άσπρο? Το θέλω ουδέτερο αν κάνω δεύτερο παιδάκι και δεν είναι κοριτσάκι να κάνει!! 

Εγω θα έπαιρνα σε μπεζ ειναι ποιο ουδετερο απο το μπλε!!! Καλοριζικοοοο!!!

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Λοιπον για την καφε βλεννα μιλησα με το γιατρο. Απο μονο του δεν ειναι τπτ μου ειπε. Αν εχω πονο περιοδου κ πονο στη μεση εκει να ανησυχησω. Κ φυσικα συσπασεις. Ειπα οτι νιωθω κσποιες φορες να πετρωνει αλλα λεει στη φαση αυτη θελουμε καποιες συσπασουλες. Μεχρι 10 τη μερα ειναι νορμαλ. Αν θελω λεει να ξεαγχωθω να παω να κανω καρδιοτομογραφο; σωστα το ειπα;; αλλα λεω να περιμενω το ραντεβου μου αφου νιωθω την μικρη μου κανονικα...

Μμμμμ θεμα αντρα.. εμενα κοριτσια με βοηθαει στα πσντα.. οχι μη βιαστειτε να πειτε οτι ειμαι τυχερη. Εμεις εχουμε αλλο θεμα. Θελει να βγαινουμε συνεχεια. Καφε ποτο θαλασσσ φαγητο ταξιδια... εεε ποσο να αντεξω. Καποιες μερες μπορω καποιες οχι. Κ τωρα ειδικα περιμενα να καταλαβαινει οτι με νταλα ηλιο δυσκολευομαι να ειμαι ολη μερα στα beach bar.. αρα ολοι κατι εχουν κ φταιει το γεγονος οτι δε μπορουν να κατανοησουν 100% την κατασταση μας. Πολυ κουβεντα κοριτσια.. κ το βασικο, ποτε δεν πεφτουμε για υπνο μαλωμενοι. Κ ποτε χωρια. Κ την αλλη μερα ειναι ολα καλα..

Κ χρονια πολλα σε ολες κοριτσια. Κ κυριως στις εορταζουσες..Συγνωμη πιυ δενν ευχηθηκα προχθες αλλα ημουν πολυ ταραγμενη με τα καφε.. να μας βοηθαει ολες η Παναγια..οτι καλυτερο κ με τελειομηνα μωρακια στα χερια μας.. κ με πολυ αγαπη κ ερωτα με τους αντρουληδες μας.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Ειναι τέλεια αυτα τα σουτιεν... και εχει νουμερα...απο Λ...τω το πηρα! Εγω θελω να κανω τοσα πολλα να τακτοποιήσω λιγο το σπιτι τα πράγματα του μωρου αλλα αυτο το αιμα δεν με αφήνει....

Εγω θα έπαιρνα σε μπεζ ειναι ποιο ουδετερο απο το μπλε!!! Καλοριζικοοοο!!!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! στο μπεζ καφέ θα καταλήξουμε!! Καλημέρα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Ειναι τέλεια αυτα τα σουτιεν... και εχει νουμερα...απο Λ...τω το πηρα! Εγω θελω να κανω τοσα πολλα να τακτοποιήσω λιγο το σπιτι τα πράγματα του μωρου αλλα αυτο το αιμα δεν με αφήνει....

Εγω θα έπαιρνα σε μπεζ ειναι ποιο ουδετερο απο το μπλε!!! Καλοριζικοοοο!!!

Καλημερα!!! εγω εκει οταν ειχα ρωτησει με πηγε κατευθειαν σε αυτα που αγορασα. Σε ολα τα αλλα δεν υπαρχουν ικανοποιητικα νουμερα... Οποτε δυσκολα τα πραγματα.

Απο τη μια για το σπιτι και τα πραγματα του μωρου θα σου πω δεν εχεις κανεναν να σε βοηθησει? απο την αλλη κανεις δεν θα στα κανει οπως τα θες, οποτε λιγο υπομονη να σταματησει παλι και να τα κανεις


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Χρόνια πολλά σε όλα τα κορίτσια που γιόρταζαν ή είχαν δικούς τους να γιορτάζουν ! Με το καλό να περάσει ο καιρός και να έχουμε τα μωρά μας αγκαλιά !

Εμεις έχουμε ένα σπίτι εργοτάξιο καλυμμένα όλα με πλαστικά, ελπίζω ως το τέλος του μήνα , αρχές του άλλου να είναι όλα έτοιμα ! Όλο λέω δε θα κουραστώ , αλλά όλο και κάτι κάνω , θα βγει το παιδί και θα με βρίζει . Σήμερα αποφάσισα να μου δωσω ρεπό και έτσι πρόλαβα να διαβάσω τα νέα σας .

 

 

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημερα!!! εγω εκει οταν ειχα ρωτησει με πηγε κατευθειαν σε αυτα που αγορασα. Σε ολα τα αλλα δεν υπαρχουν ικανοποιητικα νουμερα... Οποτε δυσκολα τα πραγματα.

Απο τη μια για το σπιτι και τα πραγματα του μωρου θα σου πω δεν εχεις κανεναν να σε βοηθησει? απο την αλλη κανεις δεν θα στα κανει οπως τα θες, οποτε λιγο υπομονη να σταματησει παλι και να τα κανεις

Καλημέρα! Σκεψου οτι εγω σε αυτο που πηρες πηρα το xl οποτε και το αλλο σε καλύπτει σιγουρα! Εμενα με βολεψε ποιο πολυ απ ολα!!! 

Οσο για το αν εχω κάποιον ναι την πεθερα μου αλλα δεν πρόκειται να τα κανει όπως τα θελω και εκτός απο αυτο δεν θελω να την μπλεκω γτ ανακατεύεται σε ολα!!!! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , eamo είπε:

Καλημέρα ! Χρόνια πολλά σε όλα τα κορίτσια που γιόρταζαν ή είχαν δικούς τους να γιορτάζουν ! Με το καλό να περάσει ο καιρός και να έχουμε τα μωρά μας αγκαλιά !

Εμεις έχουμε ένα σπίτι εργοτάξιο καλυμμένα όλα με πλαστικά, ελπίζω ως το τέλος του μήνα , αρχές του άλλου να είναι όλα έτοιμα ! Όλο λέω δε θα κουραστώ , αλλά όλο και κάτι κάνω , θα βγει το παιδί και θα με βρίζει . Σήμερα αποφάσισα να μου δωσω ρεπό και έτσι πρόλαβα να διαβάσω τα νέα σας .

 

 

Μωροετοιμασιες τελεια!!! Εμενα ο δικος μου εχει κατσει πολυ ησυχος αυτες τις μερες κι ελπιζω να ειναι καλα και απλα να μου κραταει μουτρα επειδη ζοριστηκα τις προηγουμενες μερες

πρίν από 6 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα! Σκεψου οτι εγω σε αυτο που πηρες πηρα το xl οποτε και το αλλο σε καλύπτει σιγουρα! Εμενα με βολεψε ποιο πολυ απ ολα!!! 

Οσο για το αν εχω κάποιον ναι την πεθερα μου αλλα δεν πρόκειται να τα κανει όπως τα θελω και εκτός απο αυτο δεν θελω να την μπλεκω γτ ανακατεύεται σε ολα!!!! 

Θα τους ρωτησω οταν ξανακατεβω...

Κι εγω την πεθερα εχω να βοηθαει αλλα καποια πραγματα δεν τα κανει οπως θελω. Στα βαρια πχ τζαμια, παντζουρια, μετακινηση καναπεδων κτλ ειναι ιδιαιτερα χρησιμη

Οποτε κι εγω κοιταω να κανω καποια πραγματα σιγα σιγα ωστε κοντα στο τελος να θελουν απλο φρεσκαρισμα. Ξεκινησα με καταψυξη, ντουλαπια κουζινας και θα συνεχισω με ντουλαπες διακοπτες φωτιστικα απο Σεπτεμβρη. Σκεφτομαι μεσα στο Σεπτεμβρη να κατεβασω αναλογα και με τον καιρο και τα χειμωνιατικα, ωστε μετα να εχω μονο μαζεμα των καλοκαιρινων. Λες να ειναι πολυ νωρις?

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Μωροετοιμασιες τελεια!!! Εμενα ο δικος μου εχει κατσει πολυ ησυχος αυτες τις μερες κι ελπιζω να ειναι καλα και απλα να μου κραταει μουτρα επειδη ζοριστηκα τις προηγουμενες μερες

Θα τους ρωτησω οταν ξανακατεβω...

Κι εγω την πεθερα εχω να βοηθαει αλλα καποια πραγματα δεν τα κανει οπως θελω. Στα βαρια πχ τζαμια, παντζουρια, μετακινηση καναπεδων κτλ ειναι ιδιαιτερα χρησιμη

Οποτε κι εγω κοιταω να κανω καποια πραγματα σιγα σιγα ωστε κοντα στο τελος να θελουν απλο φρεσκαρισμα. Ξεκινησα με καταψυξη, ντουλαπια κουζινας και θα συνεχισω με ντουλαπες διακοπτες φωτιστικα απο Σεπτεμβρη. Σκεφτομαι μεσα στο Σεπτεμβρη να κατεβασω αναλογα και με τον καιρο και τα χειμωνιατικα, ωστε μετα να εχω μονο μαζεμα των καλοκαιρινων. Λες να ειναι πολυ νωρις?

Εγω παίρνω και μια γυναικα και μιυ κανει το σπιτι γτ δουλευει και η πεθερα μ οποτε δεν μπορει να μου κανει ξεσκονισματα και σκουπισματα... νομιζω ειναι νωρις για χειμωνιάτικα το Σεπτεμβρίο... αλλα και εγω σκεφτομαι οτι μεχρι να γυρισω απο Αθήνα πρωτα Θεός θα πρεπει να μου βαλουν και τα χαλιά... αναρωτιέμαι πως θα γινουν ολα αυτα χωρις να ειμαι εδω... ασε που εχω στο σπιτι εχω και πλεκτά και πρεπει να βγουν τα λευκα και να μπουν τα μπεζ... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...