Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Μη φοβάσαι και μένα οριακή ήταν η καμπύλη ζαχάρου και από τότε μετράω ζάχαρο 7 φορές την μέρα και με παρακολουθεί ενδοκρινολογος και το πρώτο ντομπλερ βγήκε τέλειο.. Οπότε μη φοβάσαι όλα θα είναι τέλεια!!! 

Να σου πω την αλήθεια πιο πολύ ανησυχώ για το ότι δεν έχω κάνει άλλη εξέταση θυρεοειδή από τον Μάιο μήπως έχει αλλάξει κάτι.. Εσύ έκανες κάθε μήνα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Να σου πω την αλήθεια πιο πολύ ανησυχώ για το ότι δεν έχω κάνει άλλη εξέταση θυρεοειδή από τον Μάιο μήπως έχει αλλάξει κάτι.. Εσύ έκανες κάθε μήνα? 

Εγω γενικά θυροειδη δεν έχω άλλα νομίζω ότι ο γιατρός δεν μου την γράφει κάθε μήνα πρέπει και εγώ να έχω να κάνω καιρό!!! Λοιπόν βγάλε το ανχος όλα τέλεια θα είναι η αδερφή μου με θέμα που έπαιρνε χάπι έβγαλε μια μπέμπα θέα και τώρα είναι 4 χρόνων και μας κάνει ναζια και τρελαίνομαι!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Εγω γενικά θυροειδη δεν έχω άλλα νομίζω ότι ο γιατρός δεν μου την γράφει κάθε μήνα πρέπει και εγώ να έχω να κάνω καιρό!!! Λοιπόν βγάλε το ανχος όλα τέλεια θα είναι η αδερφή μου με θέμα που έπαιρνε χάπι έβγαλε μια μπέμπα θέα και τώρα είναι 4 χρόνων και μας κάνει ναζια και τρελαίνομαι!!!! 

Ναι η αλήθεια είναι πως πρέπει να βγάλω αυτό το άγχος μου γτ δεν πάει άλλο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Marimarv είπε:

Ναι η αλήθεια είναι πως πρέπει να βγάλω αυτό το άγχος μου γτ δεν πάει άλλο.. 

Κι εγώ είχα αυξημένη καμπύλη ζαχάρου και κάνω 4 μετρήσεις τη μέρα.Μια χαρά είναι το μωρό με το βάρος του.Αν προσεχεις με τη διατροφή σου μη φοβασαι. Με τον θυροειδή δεν είχα θέμα.Όταν είχα παει στον ενδοκρινολόγο μου έγραψε να κάνω. Είχα κάνει 2 μήνες πιο πριν.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , lenoutso είπε:

Κι εγώ είχα αυξημένη καμπύλη ζαχάρου και κάνω 4 μετρήσεις τη μέρα.Μια χαρά είναι το μωρό με το βάρος του.Αν προσεχεις με τη διατροφή σου μη φοβασαι. Με τον θυροειδή δεν είχα θέμα.Όταν είχα παει στον ενδοκρινολόγο μου έγραψε να κάνω. Είχα κάνει 2 μήνες πιο πριν.

Ναι γενικά προσέχω πάρα πολύ πλέον στ το τρώω.. Απλά ο ανδοκρυνολος με τρόμαξε που δεν έχω κάνει πιο πρόσφατη εξέταση θυρεοειδή έχω να κάνω 3 μήνες αν κ δεν είχα ποτέ θέμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marimarv είπε:

Ααα σε ευχαριστώ κορίτσι μου.. Ναι γενικά προσέχω πάρα πολύ πλέον στ το τρώω.. Απλά ο ανδοκρυνολος με τρόμαξε που δεν έχω κάνει πιο πρόσφατη εξέταση θυρεοειδή έχω να κάνω 3 μήνες αν κ δεν είχα ποτέ θέμα 

Πριν μου γραψει τις εξετασεις μου χε πει ότι ο διαβήτης κύησης συνδέεται με την έλλειψη βιταμινης D.Μετά τις εξετάσεις διαπίστωσα ότι έχω έλλειψη και μου έδωσε χαπάκια να παίρνω.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Marimarv είπε:

Ναι η αλήθεια είναι πως πρέπει να βγάλω αυτό το άγχος μου γτ δεν πάει άλλο.. 

Κοίτα και εγώ έχω ανχος και όλες έχουμε η αλήθεια είναι αυτή απλά δεν πρέπει να το παρακάνουμε γιατί αυτό πάει και στο μωράκι!!!! Τι μωράκι έχεις εσύ??? Είμαι σίγουρη ότι μετά το ντομπλερ θα έρθεις όλο χαρά και θα μας πεις όλα τέλεια κορίτσια μου και στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , lenoutso είπε:

Πριν μου γραψει τις εξετασεις μου χε πει ότι ο διαβήτης κύησης συνδέεται με την έλλειψη βιταμινης D.Μετά τις εξετάσεις διαπίστωσα ότι έχω έλλειψη και μου έδωσε χαπάκια να παίρνω.

Ναι κατάλαβα και εμένα μου έχει πει να κάνω βιταμίνη D και κάποιες άλλες 

πρίν από 25 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κοίτα και εγώ έχω ανχος και όλες έχουμε η αλήθεια είναι αυτή απλά δεν πρέπει να το παρακάνουμε γιατί αυτό πάει και στο μωράκι!!!! Τι μωράκι έχεις εσύ??? Είμαι σίγουρη ότι μετά το ντομπλερ θα έρθεις όλο χαρά και θα μας πεις όλα τέλεια κορίτσια μου και στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!! 

Σε ευχαριστώ Μαρθα μου η αλήθεια είναι ότι με το άγχος μου το έχω παρά κάνει.. Απλά ξέρεις έχω στ μυαλό μου ότι μπορεί να έχω αμελήσει πράγματα.. Κοριτσάκι έχω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Αααα τότε είμαι εντάξει γτ και στην αναρρωτική π παλιός μισθός μετρούσε παίρνω 400€ στην αναρρωτική.. Της κυοφοριας λογικά τα παίρνουμε αφού γεννησουμε σωστά?? Οπότε για 56 μέρες δεν πληρωνόμαστε από κάπου..? 

Τις 56 πριν τον τοκετο τα πληρωνομαστε. Εγω βγηκα σε αδεια 17.8 κ τα λεφτα αυτα θα μπουν 7.9. Οσο πιο νωρις τα κάνεις,τόσο πιο γρήγορα θα πληρωθείς

5 ώρες πρίν, Ασία είπε:

καλέ για ένα δύο δάχτυλα μιλάμε?σιγά στο πράγμα,εγώ έχω ακούσει για ολόκληρο χέρι κ τρόμαξα!!

Τώρα συνεχίζουν οι συσπάσεις? δεν είναι κάτι που πρέπει να σε ανησυχεί ε? εύχομαι όλα να έρθουν με το καλό στην ώρα τους!!!

Όχι καλέ μην ανησυχείς!!!εγώ ω έκανα Κολποσκόπηση κ τεστ παπ πριν 20 μέρες κ δεν πόνεσα καθόλου που μου εβαλε κ κολποδιαστολεα..

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ada32 είπε:

Τις 56 πριν τον τοκετο τα πληρωνομαστε. Εγω βγηκα σε αδεια 17.8 κ τα λεφτα αυτα θα μπουν 7.9. Οσο πιο νωρις τα κάνεις,τόσο πιο γρήγορα θα πληρωθείς

Έλα ρε συ τόσο γρήγορα.. Εγώ υπολόγιζα αυτά τα λεφτά η να μπουν αφού γεννήσουν η κάπου εκεί κοντά.. Αλλά απ ότι μου είπαν κ άλλα κορίτσια εδώ είναι πιο νωρίς.. Μια χαρά είναι έτσι.. Εμένα 3 Σεπτέμβρη ξεκινάνε οι 56 μέρες οπότε θα πάω να τα κάνω κάπου εκεί.. Εσένα πόσο σου βγήκε να πάρεις? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Ναι κατάλαβα και εμένα μου έχει πει να κάνω βιταμίνη D και κάποιες άλλες 

Σε ευχαριστώ Μαρθα μου η αλήθεια είναι ότι με το άγχος μου το έχω παρά κάνει.. Απλά ξέρεις έχω στ μυαλό μου ότι μπορεί να έχω αμελήσει πράγματα.. Κοριτσάκι έχω

Τέλεια και εγώ μπέμπα έχω!!! Θα τους βάζουμε τα φορεματάκια τους τις κορδέλες και θα λιώνουμε!!!!!!! Λοιπόν δεν έχεις αμελήσει τίποτα ότι είναι απαραίτητο στο βάζει ο γιατρός σου στις εξετάσεις που κάνουμε όλο αυτό το διάστημα... Έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου???? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Τέλεια και εγώ μπέμπα έχω!!! Θα τους βάζουμε τα φορεματάκια τους τις κορδέλες και θα λιώνουμε!!!!!!! Λοιπόν δεν έχεις αμελήσει τίποτα ότι είναι απαραίτητο στο βάζει ο γιατρός σου στις εξετάσεις που κάνουμε όλο αυτό το διάστημα... Έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου???? 

Αχχχχχ ναιιιι τα γλυκούλα μας.. Ναι την εμπιστεύομαι.. Θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο εδώ στ νησί που μένω κατά 90% και επειδή δεν έχω εμπιστοσύνη μόνο στους γιατρούς του νοσοκομείου κάθε μήνα με βλέπει και η γιατρός μου έξω νιώθω πιο ασφαλείς μαζί της άλλωστε μπορώ να την πάρω και όποτε θέλω ότι ώρα θέλω να την ρωτήσω το οτιδήποτε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Marimarv είπε:

Αχχχχχ ναιιιι τα γλυκούλα μας.. Ναι την εμπιστεύομαι.. Θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο εδώ στ νησί που μένω κατά 90% και επειδή δεν έχω εμπιστοσύνη μόνο στους γιατρούς του νοσοκομείου κάθε μήνα με βλέπει και η γιατρός μου έξω νιώθω πιο ασφαλείς μαζί της άλλωστε μπορώ να την πάρω και όποτε θέλω ότι ώρα θέλω να την ρωτήσω το οτιδήποτε 

Και εγώ δημόσιο νοσοκομείο θα γεννήσω εκεί είναι ο γιατρός μου και είναι αστέρι καλύτερος και από ιδιώτης εννοώ χωρίς πληρωμή και είναι κατά πάνω μας ανά πάσα ώρα και στιγμή... Αφού λοιπόν έχεις εμπιστοσύνη στην γιατρό ότι ήταν από εξετάσει στην έχει βάλει με βάση το ιστορικό σου γιαυτό ηρέμησε και απόλαυσε αυτό το μαγικό ταξίδι σε λίγο καιρό τελειώνει!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Και εγώ δημόσιο νοσοκομείο θα γεννήσω εκεί είναι ο γιατρός μου και είναι αστέρι καλύτερος και από ιδιώτης εννοώ χωρίς πληρωμή και είναι κατά πάνω μας ανά πάσα ώρα και στιγμή... Αφού λοιπόν έχεις εμπιστοσύνη στην γιατρό ότι ήταν από εξετάσει στην έχει βάλει με βάση το ιστορικό σου γιαυτό ηρέμησε και απόλαυσε αυτό το μαγικό ταξίδι σε λίγο καιρό τελειώνει!!!!!! 

Δίκιο έχεις πολύ δίκιο θα προσπαθήσω να το αποβάλλω.. Εδώ στ δικό μας νοσοκομείο ο βασικός γιατρός και διευθυντής της μαιευτική σαν γιατρός είναι πάρα πολύ καλός τον εμπιστευονται οι γυναίκες με κλειστά μάτια έχει όμως 2 πολύ πολύ μεγάλα ελαττώματα εάν δεν είσαι ας πούμε πελάτισσα του γτ είναι 3 γυναικολόγοι δεν πολυ ασχολείται εγώ πχ όταν πήγα την προηγούμενη φορά επειδή σε όλο το διάστημα ήταν η πρώτη φορά που με έβλεπε δεν ασχολήθηκε πάνω από 7 λεπτά το πολύ.. Και το κορυφαίο ενώ είδε την καμπύλη ζαχάρου μου το μόνο που μου είπε είναι να μην τρώω πολλά γλυκά τίποτα άλλο.. Όταν μίλησα και με την γιατρό μου έξω με συμβούλεψε για σωστή διατροφή μετρήσεις ενδοκρινολόγο κτλ. Και το άλλο του κακό είναι ότι όλες τς βάζει με καισαρική στς 10 τς 8 τις κάνει καισαρική 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Marimarv είπε:

Δίκιο έχεις πολύ δίκιο θα προσπαθήσω να το αποβάλλω.. Εδώ στ δικό μας νοσοκομείο ο βασικός γιατρός και διευθυντής της μαιευτική σαν γιατρός είναι πάρα πολύ καλός τον εμπιστευονται οι γυναίκες με κλειστά μάτια έχει όμως 2 πολύ πολύ μεγάλα ελαττώματα εάν δεν είσαι ας πούμε πελάτισσα του γτ είναι 3 γυναικολόγοι δεν πολυ ασχολείται εγώ πχ όταν πήγα την προηγούμενη φορά επειδή σε όλο το διάστημα ήταν η πρώτη φορά που με έβλεπε δεν ασχολήθηκε πάνω από 7 λεπτά το πολύ.. Και το κορυφαίο ενώ είδε την καμπύλη ζαχάρου μου το μόνο που μου είπε είναι να μην τρώω πολλά γλυκά τίποτα άλλο.. Όταν μίλησα και με την γιατρό μου έξω με συμβούλεψε για σωστή διατροφή μετρήσεις ενδοκρινολόγο κτλ. Και το άλλο του κακό είναι ότι όλες τς βάζει με καισαρική στς 10 τς 8 τις κάνει καισαρική 

Δεν είναι ωραία αυτά που κάνει ένας γιατρός πρέπει να είναι πρώτα άνθρωπος... Τέλος πάντων εμείς κρατάμε το θετικό ότι είναι πολύ καλός γιατρός... Η έξω γιατρό που έχεις δεν γίνετε να γεννήσεις σε αυτή???? Το θέμα είναι να πάνε όλα καλά και με όποιο τρόπο και αν γεννησουμε!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...