Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Μπραβο τελεια τα νεα!!! Ντομπλερ εκανες εεε;;; σε ποια εβδομάδα εισαι τώρα;;; ποιο πολυ με αγχώνει η εξεταση με το χερι παρά η γέννα!!!

Έκανα αλλά 4 Σεπτεμβρίου θα κάνω επαναληπτικό λογο του ζαχάρου το πρώτο βγήκε τέλειο!!!! Τώρα είμαι 32+3...να σου πω και εγώ αυτή την εξέταση με το χέρι την φοβάμαι αλλά από την άλλη ολόκληρο παιδί θα βγάλουμε!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 14 λεπτά , 2angels είπε:

1 με 2 δαχτυλακια θα βάλει ( με γάντι και τζελ) χαχαχα, όχι δεν θα σε πασπατεψει για ώρα, μην φοβασαι! Χαλαρή να είσαι. Δεν χρειάζεται να σφίξεις τα δόντια γιατί θα σφιχτεις και το σώμα σου. Διαφραγματικες  αναπνοουλες  να παίρνεις γιατί σε βλέπω με πολύ άγχος.... Χαχαχα! 

Είχα γύρω στις 40 συσπάσεις τη μέρα. Νοσηλευτηκα και για λίγο . Είχα και πόνο ,ναι. Αλλά ήταν από πολύ νωρίς. 

Κάθε γυναίκα περιγράφει αλλιώς τις συσπάσεις, δεν ένιωθα και γω πάντα το ίδιο.

Ψυχραιμία , όχι άγχος,ε;

καλέ για ένα δύο δάχτυλα μιλάμε?σιγά στο πράγμα,εγώ έχω ακούσει για ολόκληρο χέρι κ τρόμαξα!!

Τώρα συνεχίζουν οι συσπάσεις? δεν είναι κάτι που πρέπει να σε ανησυχεί ε? εύχομαι όλα να έρθουν με το καλό στην ώρα τους!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Marimarv είπε:

Αντε κορίτσι μου μπράβο μπράβο τέλεια τα νέα σου.. Είδες που αγχώθηκες χωρίς λίγο όλα καλά.. Τώρα χαλάρωσε να απολαύσεις το υπόλοιπο που σου μένει.. 

ποια εβδομαδα εισαι?


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ασία είπε:

αργότερα θα μας κοιτάξουν έτσι για να δουν πως πάει ο τράχηλος. Είναι νωρίς ακόμη για μας.

αν νιώθεις αυτό το πέτρωμα που περιέγραψα πιο πάνω χωρίς πόνο είναι συσπάσεις κ δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Εγώ έχω κάθε μέρα κ ως τώρα δεν με πονούσαν καθόλου, τώρα ξεκίνησα σιγά σιγά να νιώθω μια μικρή δυσφορία όταν με πιάνουν, δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι.

Ναι δεν μπορώ να πω ότι πονάω όταν σκληραίνει απλά νιώθω λίγο περίεργα όχι όμως πόνο.. Θα ρωτήσω και την γιατρό μου όταν πάω.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Έκανα αλλά 4 Σεπτεμβρίου θα κάνω επαναληπτικό λογο του ζαχάρου το πρώτο βγήκε τέλειο!!!! Τώρα είμαι 32+3...να σου πω και εγώ αυτή την εξέταση με το χέρι την φοβάμαι αλλά από την άλλη ολόκληρο παιδί θα βγάλουμε!!! 

Ισως επειδη δεν ηξερα οτι γίνετε αυτη η εξέταση μου ηρθε απότομα!!! Ενω τη γεννα οσο να πεις την εχω χωνέψει!!!  Σου ειπε ποσο υπολογιζει να γεννηθεί;;; 

 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ασία είπε:

καλέ για ένα δύο δάχτυλα μιλάμε?σιγά στο πράγμα,εγώ έχω ακούσει για ολόκληρο χέρι κ τρόμαξα!!

Τώρα συνεχίζουν οι συσπάσεις? δεν είναι κάτι που πρέπει να σε ανησυχεί ε? εύχομαι όλα να έρθουν με το καλό στην ώρα τους!!!

Εγω κορίτσια πάντως ξέρω ότι στο τέλος από φίλες μου και τις αδερφές μου ο γιατρός βάζει όλο το χέρι μέσα.. Στην φίλη μου έπιασε κεφάλι του μωρού!!! Δεν πειράζει όμως βρε κορίτσια εδώ ολόκληρη γέννα θα κάνουμε!!!! Γερά μωράκια και γερές μανούλες!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marimarv είπε:

Ναι δεν μπορώ να πω ότι πονάω όταν με σκληραίνει απλά νιώθω λίγο περίεργα όχι όμως πόνο.. Θα ρωτήσω και την γιατρό μου όταν πάω.. 

Έτσι όπως το ακούω πιστεύω πως είναι σαν τις δικές μου που δεν είναι ανησυχητικές.είχα ρωτήσει τον γιατρό κ μου είπε να μην δίνω καν σημασία. ρώτησε τον κι εσύ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Εγω κορίτσια πάντως ξέρω ότι στο τέλος από φίλες μου και τις αδερφές μου ο γιατρός βάζει όλο το χέρι μέσα.. Στην φίλη μου έπιασε κεφάλι του μωρού!!! Δεν πειράζει όμως βρε κορίτσια εδώ ολόκληρη γέννα θα κάνουμε!!!! Γερά μωράκια και γερές μανούλες!!! 

Ακούγετε λίγο τρομακτικό χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρθα Κ είπε:

Εγω κορίτσια πάντως ξέρω ότι στο τέλος από φίλες μου και τις αδερφές μου ο γιατρός βάζει όλο το χέρι μέσα.. Στην φίλη μου έπιασε κεφάλι του μωρού!!! Δεν πειράζει όμως βρε κορίτσια εδώ ολόκληρη γέννα θα κάνουμε!!!! Γερά μωράκια και γερές μανούλες!!! 

πωπω αυτό δεν θέλω να το σκέφτομαι από τώρα.σίγουρα θα πονάει πολύ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Ισως επειδη δεν ηξερα οτι γίνετε αυτη η εξέταση μου ηρθε απότομα!!! Ενω τη γεννα οσο να πεις την εχω χωνέψει!!!  Σου ειπε ποσο υπολογιζει να γεννηθεί;;; 

 

Όχι δεν μου είπε γιατί δεν το περιμέναμε να πάει και τόσο.. Κοίτα από τις 34 με 35 εβδομάδες ο γιατρός έχει ποιο σίγουρη εικόνα να μας πει βάρος!!! Γερά μωράκια κοριτσάκι μου τίποτα άλλο και γερές μανούλες να τα μεγαλώσουμε!! 

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Ακούγετε λίγο τρομακτικό χαχαχαχα

Όχι μωρέ δεν είναι απλά θέλει να δει πόσο έχει κατέβει το μωράκι μας!!! Και εγώ τρομάζω στην ιδέα αλλά τι να κάνουμε!!! 

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

πωπω αυτό δεν θέλω να το σκέφτομαι από τώρα.σίγουρα θα πονάει πολύ!

Ούτε εγώ θέλω να το σκεφτούμε αλλά ξέρω κοπέλες που δεν πονεσαν καθόλου και άλλες που τρελάθηκαν στον πόνο... Εμείς θα είμαστε σε αυτές που δεν θα καταλάβουμε τίποτα... Χα χα χα χα χα χα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ πάντως κορίτσια έχω να κάνω Doppler 1 Σεπτέμβρη και έχω αγχωθεί να πω την αλήθεια γτ δεν είχα καλή καμπύλη ζαχάρου.. Επίσης αυτό που με αγχώνει τώρα είναι ότι μίλησα με τον ενδοκρινολογο και με ρώτησε ποτέ ήταν η τελευταία εξέταση που έχω κάνει για θυρεοειδή την TSH και εμένα η τελευταία μου ήταν τον Μάιο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ασία είπε:

καλέ για ένα δύο δάχτυλα μιλάμε?σιγά στο πράγμα,εγώ έχω ακούσει για ολόκληρο χέρι κ τρόμαξα!!

Τώρα συνεχίζουν οι συσπάσεις? δεν είναι κάτι που πρέπει να σε ανησυχεί ε? εύχομαι όλα να έρθουν με το καλό στην ώρα τους!!!

Ολόκληρο χέρι εμένα δεν μου έβαλε ποτέ ο δικός μου! Ουτε σε αυτή την εγκυμοσύνη ούτε σε προηγούμενο τοκετο. Αν υπάρχουν γιατροί με άλλη μέθοδο η κοπέλες που νιώθουν ολόκληρο το χέρι δεν μπορώ να απαντήσω. Αν και αν το σκεφτείς δεν υπάρχει λόγος για ολόκληρο χέρι... τα δύο μακρύτερα δάχτυλα κάνουν τη δουλειά. 

Συνεχίζουν οι συσπάσεις αλλά όχι στον ίδιο ρυθμο. Όσο δεν ανησυχεί ο γιατρός μου και η εμβρυολογος δεν ανησυχώ και γω. Κάτι παραπάνω ξέρουν. 

Με το καλό τα μωράκια μας!!!

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Marimarv είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια έχω να κάνω Doppler 1 Σεπτέμβρη και έχω αγχωθεί να πω την αλήθεια γτ δεν είχα καλή καμπύλη ζαχάρου.. Επίσης αυτό που με αγχώνει τώρα είναι ότι μίλησα με τον ενδοκρινολογο και με ρώτησε ποτέ ήταν η τελευταία εξέταση που έχω κάνει για θυρεοειδή την TSH και εμένα η τελευταία μου ήταν τον Μάιο.. 

υπάρχει δηλαδή σχέση ανάμεσα στο ντοπλερ κ στην καμπύλη σακχάρου? έχεις θέμα με τον θυρεοειδή?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

υπάρχει δηλαδή σχέση ανάμεσα στο ντοπλερ κ στην καμπύλη σακχάρου? έχεις θέμα με τον θυρεοειδή?

Μου είπαν ότι στ Doppler θα δούμε το βάρος και συνήθως τα μωράκια που οι μητέρες τους έχουν ζάχαρο παίρνουν περισσότερο βάρος τώρα δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει περιμένω μέχρι Σεπτέμβρη.. Με θυρεοειδή δεν είχα ποτέ θέμα αλλά ο ενδοκρινολογος ξαφνιάστηκα που δεν την έχω ξανά κάνει από τον Μάιο και φοβάμαι μην έχει αλλάξει κάτι σε αυτό το διάστημα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Marimarv είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια έχω να κάνω Doppler 1 Σεπτέμβρη και έχω αγχωθεί να πω την αλήθεια γτ δεν είχα καλή καμπύλη ζαχάρου.. Επίσης αυτό που με αγχώνει τώρα είναι ότι μίλησα με τον ενδοκρινολογο και με ρώτησε ποτέ ήταν η τελευταία εξέταση που έχω κάνει για θυρεοειδή την TSH και εμένα η τελευταία μου ήταν τον Μάιο.. 

Μη φοβάσαι και μένα οριακή ήταν η καμπύλη ζαχάρου και από τότε μετράω ζάχαρο 7 φορές την μέρα και με παρακολουθεί ενδοκρινολογος και το πρώτο ντομπλερ βγήκε τέλειο.. Οπότε μη φοβάσαι όλα θα είναι τέλεια!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...