Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 42 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Όλα θα πάνε καλά και θα γυρίσεις σπίτι με το μωράκι σου τον σωστό χρόνο. Μεγάλη μέρα σήμερα η γιορτή των Βαΐων. Ο Θεός και η Παναγία να είναι μαζί σου! 🙏

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 50 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Anemoni περιέγραψε μας σε παρακαλω πώς ηταν οι συσπάσεις που ένιωθες;;

Καλημερα!!! Περα απο τα πονακια περιόδου που μ ειπε οτι ειναι φυσιολογικα γτ ειναι προπαρασκευαστικες, ενιωθα σαν να μαζευει η κοιλια μ μπουνιτσες.. Δεν ξερω πως αλλιώς να το περιγράψω... Καμια σχεση με οταν μαζευεται το μωρο σε ένα σημείο.. Και εγω ειχα απορία, αλλα οταν συνέβησαν το καταλαβα... Ειναι πολυ χαρακτηριστικη αίσθηση... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 53 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλημερα!!! Περα απο τα πονακια περιόδου που μ ειπε οτι ειναι φυσιολογικα γτ ειναι προπαρασκευαστικες, ενιωθα σαν να μαζευει η κοιλια μ μπουνιτσες.. Δεν ξερω πως αλλιώς να το περιγράψω... Καμια σχεση με οταν μαζευεται το μωρο σε ένα σημείο.. Και εγω ειχα απορία, αλλα οταν συνέβησαν το καταλαβα... Ειναι πολυ χαρακτηριστικη αίσθηση... 

Καλημέρα... Ναι κάπως έτσι είναι κ εγώ ένιωθα κοιλιά να μαζεύει κάπως περίεργα πονακια περιόδου αλλά εγώ ένιωθα και ένα μυϊκό πόνο χαμηλά κολπικά που ήταν σαν πιάσιμο σαν τράβηγμα πολύ έντονο ακόμα και όταν άλλαζα πλευρό το βράδυ πονουσα εσωτερικά ήταν πολύ περίεργος πόνος αυτός.. Και ειδικά μια μέρα πριν μπω στ νοσοκομείο δεν μπορούσα ούτε να περπατήσω άνετα..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Καλημέρα... Ναι κάπως έτσι είναι κ εγώ ένιωθα κοιλιά να μαζεύει κάπως περίεργα πονακια περιόδου αλλά εγώ ένιωθα και ένα μυϊκό πόνο χαμηλά κολπικά που ήταν σαν πιάσιμο σαν τράβηγμα πολύ έντονο ακόμα και όταν άλλαζα πλευρό το βράδυ πονουσα εσωτερικά ήταν πολύ περίεργος πόνος αυτός.. Και ειδικά μια μέρα πριν μπω στ νοσοκομείο δεν μπορούσα ούτε να περπατήσω άνετα..

Αυτό το μυικο πονο που λες εγω δν τον ειχα... Μαλλον για αυτο κριθηκε αναγκαιο εσυ να κανεις εισαγωγή ενω εγω οχι.. Ηταν πιο εντονες προφανως οι δικες σ... Τεσπα, σημασια εχει να πανε ολα καλα και ολα αυτα θα τα ξεχάσουμε :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αυτό το μυικο πονο που λες εγω δν τον ειχα... Μαλλον για αυτο κριθηκε αναγκαιο εσυ να κανεις εισαγωγή ενω εγω οχι.. Ηταν πιο εντονες προφανως οι δικες σ... Τεσπα, σημασια εχει να πανε ολα καλα και ολα αυτα θα τα ξεχάσουμε :)

Ναι ναι μόλις τους είπα για τους μυϊκους πόνος χαμηλά με έβαλαν αμέσως στ μηχάνημα.. Έτσι είναι κορίτσι μου όπως τα λες μόλις γεννησουμε με το καλό όλα θα τα ξεχάσουμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Marimarv είπε:

Ναι ναι μόλις τους είπα για τους μυϊκους πόνος χαμηλά με έβαλαν αμέσως στ μηχάνημα.. Έτσι είναι κορίτσι μου όπως τα λες μόλις γεννησουμε με το καλό όλα θα τα ξεχάσουμε 

Καλημερα κοριτσια!! Διαβαζω για τις συσπασεις που ειχατε. Τι σας συνεστησε εσας ο γιατρος?? Ειχα κ γω εντονες κ εκαναν τον τραχηλο να μικρυνει κ τωρα παιρνω προληπτικα αντιβιωση κ ουτροτζεσταν κ αυξησα το μαγνησιο. Κ περισσοτερη ξαπλα επισης.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Διαβαζω για τις συσπασεις που ειχατε. Τι σας συνεστησε εσας ο γιατρος?? Ειχα κ γω εντονες κ εκαναν τον τραχηλο να μικρυνει κ τωρα παιρνω προληπτικα αντιβιωση κ ουτροτζεσταν κ αυξησα το μαγνησιο. Κ περισσοτερη ξαπλα επισης.

Εμένα κορίτσι μου μου έκαναν εισαγωγή με όρους.. Μου έδωσαν βέβαια ότι κ σε εσένα ουτρατζεσταν μαγνήσιο έξτρα και μου κάνουν και ενέσεις κορτιζόνης.. Σήμερα βέβαια μου είπαν ότι ο τράχηλος μου είναι καλός.. Αντιβίωση γτ σου έδωσαν? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marimarv είπε:

Εμένα κορίτσι μου μου έκαναν εισαγωγή με όρους.. Μου έδωσαν βέβαια ότι κ σε εσένα ουτρατζεσταν μαγνήσιο έξτρα και μου κάνουν και ενέσεις κορτιζόνης.. Σήμερα βέβαια μου είπαν ότι ο τράχηλος μου είναι καλός.. Αντιβίωση γτ σου έδωσαν? 

Φοβηθηκε ο γιατρος μηπως φταιει καποιο μικροβιο κ εκανα χθες καλλιεργεια κολπικου υγρου. Μεχρι ομως να βγουν τα αποτελεσματα μου ειπε να ξεκινησω αντιβιωση γιατι αν ειναι μικροβιο αυτο που μου προκαλεσε τις συσπασεις τοτε πρεπει να το προλαβουμε. Αν επιτρεπεται με ποσο τραχηλο σε εκαναν εισαγωγη?? Εμενα απο 4 πριν 2 εβδομαδες, προχθες με τις συσπασεις κατεβηκε στο 2,8 και φοβηθηκε ο γιατρος μαλλον μην ειναι καποιο μικροβιο και μου προκαλεσει προωρο τοκετο για αυτο κ η αντιβιωση. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Φοβηθηκε ο γιατρος μηπως φταιει καποιο μικροβιο κ εκανα χθες καλλιεργεια κολπικου υγρου. Μεχρι ομως να βγουν τα αποτελεσματα μου ειπε να ξεκινησω αντιβιωση γιατι αν ειναι μικροβιο αυτο που μου προκαλεσε τις συσπασεις τοτε πρεπει να το προλαβουμε. Αν επιτρεπεται με ποσο τραχηλο σε εκαναν εισαγωγη?? Εμενα απο 4 πριν 2 εβδομαδες, προχθες με τις συσπασεις κατεβηκε στο 2,8 και φοβηθηκε ο γιατρος μαλλον μην ειναι καποιο μικροβιο και μου προκαλεσει προωρο τοκετο για αυτο κ η αντιβιωση. 

@nanoula90 εισαι κσυ σε νοσοκομείο η έχεις γυρίσει σπίτι; ποια αντιβίωση σου έδωσε αν επιτρέπεται; εύχομαι να σταματήσουν γρήγορα οι συσπάσεις και με την ξεκούραση και το ουτροτζεσταν να ανέβει και ο τράχηλος!

@Marimarv πως είσαι σήμερα κορίτσι μου; είδες καθόλου διάφορα; να μείνεις μέσα όσο χρειαστεί!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , bella32 είπε:

@nanoula90 εισαι κσυ σε νοσοκομείο η έχεις γυρίσει σπίτι; ποια αντιβίωση σου έδωσε αν επιτρέπεται; εύχομαι να σταματήσουν γρήγορα οι συσπάσεις και με την ξεκούραση και το ουτροτζεσταν να ανέβει και ο τράχηλος!

@Marimarv πως είσαι σήμερα κορίτσι μου; είδες καθόλου διάφορα; να μείνεις μέσα όσο χρειαστεί!

Να σαι καλα κοπελα μου ! Οχι δεν πηγα νοσοκομειο κοριτσι μου κ ευχομαι να μην χρειαστει. Πηγα απο το ιατρειο του γιατρου κ με ειδε. Παιρνω την rulid, ετσι λεγεται, 3 μαγνησια την ημερα και ουτροτζεσταν κολπικα. Τη Δευτερα θα με ξαναδει ο γιατρος και ελπιζω ο τραχηλος να ναι ενταξει γιατι η αληθεια ειναι οτι φοβηθηκα στην αρχη παρα πολυ. Ειμαι πολυ λιγων εβδομαδων ακομα και δεν θελω ουτε να σκεφτομαι τι θα γινοταν στην χειροτερη περιπτωση.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2018 at 7:34 ΜΜ, Μαρθα Κ είπε:

Άντα μου και εγώ τόσα δηλώνω βασικό αλλά μου έβαλαν 680 δεν ξέρω γιατί... Έχεις παιδάκι άλλο εσύ?? 

Όχι δεν έχω. Μήπως επειδή Ασφαλιζω εγω τον σύζυγό μου; τον έχω Σαν προστατευόμενο μέλος..δεν ξέρω τι να πω..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Διαβαζω για τις συσπασεις που ειχατε. Τι σας συνεστησε εσας ο γιατρος?? Ειχα κ γω εντονες κ εκαναν τον τραχηλο να μικρυνει κ τωρα παιρνω προληπτικα αντιβιωση κ ουτροτζεσταν κ αυξησα το μαγνησιο. Κ περισσοτερη ξαπλα επισης.

Μ συβεστησε ξεκούραση, ξεκούραση, ξεκούραση και παλι ξεκούραση γτ διαφορετικα μ ειπε θα μ εκανε εισαγωγη για τοκολυτικα... Οποτε και εγω τ να κανω, τη βγαζω ταβλα σ κρεβάτι ή καναπε! Οχι πως μπορώ να κάνω κάτι άλλο... Μολις πω λιγο να ξετσουτσουνεψω, αμέσως έχω ενοχλησεις και πρέπει να ξαπλωσω για να ηρεμησω... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μ συβεστησε ξεκούραση, ξεκούραση, ξεκούραση και παλι ξεκούραση γτ διαφορετικα μ ειπε θα μ εκανε εισαγωγη για τοκολυτικα... Οποτε και εγω τ να κανω, τη βγαζω ταβλα σ κρεβάτι ή καναπε! Οχι πως μπορώ να κάνω κάτι άλλο... Μολις πω λιγο να ξετσουτσουνεψω, αμέσως έχω ενοχλησεις και πρέπει να ξαπλωσω για να ηρεμησω... 

Καταλαβα. Βλεπω πως πολλες παντως το περναμε αυτο με τις συσπασεις. Οπως κ να χει, αισιοδοξια κ ολα καλα θα πανε για ολες. Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου για τις απαντησεις σας. Με το καλο ευχομαι σε ολες μας!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , nanoula90 είπε:

Να σαι καλα κοπελα μου ! Οχι δεν πηγα νοσοκομειο κοριτσι μου κ ευχομαι να μην χρειαστει. Πηγα απο το ιατρειο του γιατρου κ με ειδε. Παιρνω την rulid, ετσι λεγεται, 3 μαγνησια την ημερα και ουτροτζεσταν κολπικα. Τη Δευτερα θα με ξαναδει ο γιατρος και ελπιζω ο τραχηλος να ναι ενταξει γιατι η αληθεια ειναι οτι φοβηθηκα στην αρχη παρα πολυ. Ειμαι πολυ λιγων εβδομαδων ακομα και δεν θελω ουτε να σκεφτομαι τι θα γινοταν στην χειροτερη περιπτωση.

εντάξει,  σε έχει καλύψει από παντού! παράτα όλα στο σπίτι και ξάπλα όλη μέρα και όσο μπορείς να μη χαϊδεύεις τη κοιλίτσα! πόσο εβδομάδων εισαι; εμένα μου είχε δώσει τη flagyl την αντιβίωση. έχω κγω θέμα με τράχηλο και είμαι ταβλα όλη μέρα.  ήταν να μπω για περιδεση αλλά με ουτροτζεσταν και ακινησία ο τράχηλος μου έφτασε και πάλι σε καλό σημείο!και δεν έκανα την επέμβαση! οποτε ξεκούραση κοπέλα μου και πολλά νερά να πίνεις για ενυδάτωση, έτσι μου είπαν τότε στο νοσοκομείο εμένα.  και όλα καλά θα πάνε!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , nanoula90 είπε:

Φοβηθηκε ο γιατρος μηπως φταιει καποιο μικροβιο κ εκανα χθες καλλιεργεια κολπικου υγρου. Μεχρι ομως να βγουν τα αποτελεσματα μου ειπε να ξεκινησω αντιβιωση γιατι αν ειναι μικροβιο αυτο που μου προκαλεσε τις συσπασεις τοτε πρεπει να το προλαβουμε. Αν επιτρεπεται με ποσο τραχηλο σε εκαναν εισαγωγη?? Εμενα απο 4 πριν 2 εβδομαδες, προχθες με τις συσπασεις κατεβηκε στο 2,8 και φοβηθηκε ο γιατρος μαλλον μην ειναι καποιο μικροβιο και μου προκαλεσει προωρο τοκετο για αυτο κ η αντιβιωση. 

Ναι κατάλαβα.. Και εγώ περιμένω απαντήσεις από κολπικες εξετάσεις.. Να σου πω την αλήθεια δεν μου είπε πόσο είναι απλά μου είπε ότι είναι καλός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , bella32 είπε:

εντάξει,  σε έχει καλύψει από παντού! παράτα όλα στο σπίτι και ξάπλα όλη μέρα και όσο μπορείς να μη χαϊδεύεις τη κοιλίτσα! πόσο εβδομάδων εισαι; εμένα μου είχε δώσει τη flagyl την αντιβίωση. έχω κγω θέμα με τράχηλο και είμαι ταβλα όλη μέρα.  ήταν να μπω για περιδεση αλλά με ουτροτζεσταν και ακινησία ο τράχηλος μου έφτασε και πάλι σε καλό σημείο!και δεν έκανα την επέμβαση! οποτε ξεκούραση κοπέλα μου και πολλά νερά να πίνεις για ενυδάτωση, έτσι μου είπαν τότε στο νοσοκομείο εμένα.  και όλα καλά θα πάνε!

Κ μενα μου το πε αυτο με την κοιλια! Να φανταστεις μου το χε ξαναπει πιο παλια οταν του ανεφερα για πρωτη φορα τις συσπασεις αλλα ελεγα σιγα μωρε τι πειραζει. Κι ομως, εχουν δικιο τελικα. Ειμαι 24 εβδομαδων κοριτσι μου. Περιδεση ποτε κανουν?? Οταν φτασει κατω απο 2,5 ο τραχηλος? Η ακομα πιο κατω?


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...