Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Titti είπε:

      Δεν μπορείς να κάνεις προεμφυτευτικό;

      Λες να κάνω? Πόσο κοστίζει? Επίσης, επηρεάζεται το έμβρυο από τον προεμφυτευτικο?

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Όχι θα δουν τον πλακούντα αν έχει γεράσει θα δουν τις αρτηρίες εάν έχουν καλή ροή αυτά . Στην ουσία όλα είναι ελεγμένα απλά στο ντομπλερ τα επιβαιβαιωνει Κ ο εμβρυολογος 

      Όχι ρε συ κάθε διεργεση έχει την δική της δυναμική . Δεν είναι Κ τόσα πολλά τα χρόνια που έχουν περασει Κ δεν έχεις περάσει Κ τα 40 ακόμα . 

      Φοβάμαι ρε Λίνα,δλδ αν στα 36 από τα δέκα ωαρια,έγιναν μόνο πέντε βλαστοκυστες,τωρα στα 39 πιστεύω πως θα δυσκολευτω παρά πολύ..και σιγά μην ξεμπερδεψω με μια ωοληψια μόνο 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Ναι, παίζει και αυτό... Ίσως και τα χρόνια ασφάλισης που έχει ο καθένας συνολικά.

Βγαίνει από τις μικτές αποδοχές του Δεκεμβρίου της προηγούμενης χρονιας και αν έχεις κάποιο παιδί ασφαλισμένο. 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 31 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Ναι, παίζει και αυτό... Ίσως και τα χρόνια ασφάλισης που έχει ο καθένας συνολικά.

10% πάρα πάνω το κάθε παιδί είναι... Γι'αυτό θα ασφαλίσω και το 2ο εγώ, γιατί ο άντρας μου έχει ΟΓΑ! Ευχαριστώ κοριτσακι μου, πετρέλαιο για το χειμώνα θα πάνε όλα αυτά! Τώρα με το μπεμπακι μου θέλουμε πάλι φουλ ζέστη! Και δεν την αντέχω καθόλου την πολύ ζέστη στο σπίτι! Αλλά τι να κάνουμε; Τα βρεφακια θέλουν ζέστη!

Και εγώ θα ασφαλίσω την μπέμπα γιαυτό και εγώ ότι έχω στην άκρη για την μπέμπα.. Ευτυχώς ο γιατρός μου είναι δημόσιο οπότε δεν έχω κλινική και τέτοια έξοδα μόνο ότι θέλω θα δώσω εγώ στον γιατρό μου που του αξίζουν τα πάντα!!! Γερά μωράκια να έχουμε και όλα θα τα φτιάξουμε τα οικονομικά!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Και εγώ θα ασφαλίσω την μπέμπα γιαυτό και εγώ ότι έχω στην άκρη για την μπέμπα.. Ευτυχώς ο γιατρός μου είναι δημόσιο οπότε δεν έχω κλινική και τέτοια έξοδα μόνο ότι θέλω θα δώσω εγώ στον γιατρό μου που του αξίζουν τα πάντα!!! Γερά μωράκια να έχουμε και όλα θα τα φτιάξουμε τα οικονομικά!!! 

Και εμένα το ίδιο, στο νοσοκομείο θα γεννήσω! Και εγώ ότι θα δώσω στο γιατρο μου!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ κορίτσια στο νοσοκομείο θα γεννήσω και θα δώσω χρήματα στ γιατρό που σκεφτόμουν 300€ είναι καλά??? Βέβαια θα δώσω και στ μαία και στον αναισθησιολογος που αλλού δίνουν?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Marimarv είπε:

Κ εγώ κορίτσια στο νοσοκομείο θα γεννήσω και θα δώσω χρήματα στ γιατρό που σκεφτόμουν 300€ είναι καλά??? Βέβαια θα δώσω και στ μαία και στον αναισθησιολογος που αλλού δίνουν?? 

Και εγώ τόσα λέω να δώσω και 50€ στη μαία... Στον αναισθησιολογο να σου πω την αλήθεια το σκεφτομαι γιατί θα κάνω ολική. Αν έκανα επισκληριδιο θα έδινα, τώρα το σκέφτομαι ακόμα.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Και εγώ τόσα λέω να δώσω και 50€ στη μαία... Στον αναισθησιολογο να σου πω την αλήθεια το σκεφτομαι γιατί θα κάνω ολική. Αν έκανα επισκληριδιο θα έδινα, τώρα το σκέφτομαι ακόμα.

Καλημέρα κορίτσι μου.. Γτ θα κάνεις ολική αν επιτρέπεται..? 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Και εμείς χτες με τον άντρα μου αυτό συζητούσαμε ποσά χρήματα να δώσουμε στο γιατρό . Θα κάνω και μια έρευνα αγοράς από γνωστούς και φίλους . Όχι ότι είναι και υποχρεωτικό δηλαδή .

Στις 10 εχω το πρώτο nst, για να δούμε !


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! κγω σε δημόσιο θα γεννήσω και σκέφτομαι να δώσω κάποια χρήματα στο γιατρό μου ( αν τα δεχτεί) . θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε εκτός από ληξιαρχική πράξη γάμου και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, τι άλλα χαρτιά ζητάνε εκείνη τη μέρα; 

Επίσης, έχετε δική σας μαία; εγώ δεν έχω και σκέφτομαι ότι θα ήταν χρήσιμη για να μου δείξει κάποια θέματα και για ανώδινο τοκετό και για αναπνοές αλλά και μετά για θηλασμό.  λέτε να υπάρχει κάποιος σύλλογος που μπορείς να βρεις προσωπικό ; ο γιατρός μου έχει μια και δεν υπάρχει περίπτωση να προλάβει και μετά είναι αυτές στο νοσοκομείο που θα γεννήσω αλλά δεν ξέρω αν μπορούν  να αναλάβουν προσωπικά..

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , bella32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! κγω σε δημόσιο θα γεννήσω και σκέφτομαι να δώσω κάποια χρήματα στο γιατρό μου ( αν τα δεχτεί) . θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε εκτός από ληξιαρχική πράξη γάμου και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, τι άλλα χαρτιά ζητάνε εκείνη τη μέρα; 

Επίσης, έχετε δική σας μαία; εγώ δεν έχω και σκέφτομαι ότι θα ήταν χρήσιμη για να μου δείξει κάποια θέματα και για ανώδινο τοκετό και για αναπνοές αλλά και μετά για θηλασμό.  λέτε να υπάρχει κάποιος σύλλογος που μπορείς να βρεις προσωπικό ; ο γιατρός μου έχει μια και δεν υπάρχει περίπτωση να προλάβει και μετά είναι αυτές στο νοσοκομείο που θα γεννήσω αλλά δεν ξέρω αν μπορούν  να αναλάβουν προσωπικά..

Καλημέρα κοπέλα μου και εγώ σε δημοσιο νοσοκομείο θα γεννησω βρήκα μια μαία μου έκανε σπίτι μαθήματα τοκετού με πληρώμη βέβαια αλλά δεν μπορούμε να έχουμε δικιά μας μαία οποία έχει βάρδια στο νοσοκομείο ξέρω... Πάντως μου έφυγε πολύ ανχος γιατί τώρα είμαι έτοιμη!!! Όταν γεννήσεις θα σου δώσει χαρτί ο γιατρός μαζί με το εξιτήριο και ότι αλλά χαρτιά σου ζητήσουν στο ΙΚΑ.. Εγώ πάντως που θα την ασφαλίσω εγώ μου είπαν να έχω και μια υπεύθυνη δηλώσω του πατέρα όπου θα λέει ότι δέχεται το παιδί να το ασφαλίσω εγώ.. Τα άλλα χαρτιά τα έχω γράψει αλλά δεν τα έχω μαζί μου να στα πω τώρα!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου και εγώ σε δημοσιο νοσοκομείο θα γεννησω βρήκα μια μαία μου έκανε σπίτι μαθήματα τοκετού με πληρώμη βέβαια αλλά δεν μπορούμε να έχουμε δικιά μας μαία οποία έχει βάρδια στο νοσοκομείο ξέρω... Πάντως μου έφυγε πολύ ανχος γιατί τώρα είμαι έτοιμη!!! Όταν γεννήσεις θα σου δώσει χαρτί ο γιατρός μαζί με το εξιτήριο και ότι αλλά χαρτιά σου ζητήσουν στο ΙΚΑ.. Εγώ πάντως που θα την ασφαλίσω εγώ μου είπαν να έχω και μια υπεύθυνη δηλώσω του πατέρα όπου θα λέει ότι δέχεται το παιδί να το ασφαλίσω εγώ.. Τα άλλα χαρτιά τα έχω γράψει αλλά δεν τα έχω μαζί μου να στα πω τώρα!! 

κατάλαβα! Ευχαριστώ  πολύ! θα ρωτήσω και τον γιατρό για τα χαρτιά, λογικά θα ξέρει! η αν πάρω κάνα τηλ στο νοσοκομείο να μου πουν! κγω μαία για το σπίτι ψάχνω καθώς δε μπορώ να πάω σε αυτά τα σεμινάρια που γίνονται ανα διαστήματα..μετά στο νοσοκομείο εντάξει, ας με αναλάβουν  εκείνες οι μαιες! θα το ψάξω και θα φερω κγω μαία με πληρωμή στο σπίτι! πιστεύω θα με ξεαγχωσει πολύ.


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Marimarv είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Γτ θα κάνεις ολική αν επιτρέπεται..? 

Δεν θέλει ο γιατρός να κάνω επισκληριδιο ίσως λόγω υπέρτασης... Θέλει ολική! Και στο πρώτο ολική είχα κάνει.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα... Χθες όλη μέρα ένιωθα περίεργα πονακια χαμηλά δεν έδωσα σημασία όμως γτ θεώρησα ότι είναι φυσιολογικά.. Σήμερα πήγα στ νοσοκομείο να δείξω κάποιες εξετάσεις μου τους περιέγραψα τα χθεσινά πονακια μου και με έβαλαν αμέσως στ μηχάνημα και είδαν ότι κάνω συσπάσεις και θα μου κάνουν εισαγωγή και ενέσεις κορτιζόνης.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα... Χθες όλη μέρα ένιωθα περίεργα πονακια χαμηλά δεν έδωσα σημασία όμως γτ θεώρησα ότι είναι φυσιολογικά.. Σήμερα πήγα στ νοσοκομείο να δείξω κάποιες εξετάσεις μου τους περιέγραψα τα χθεσινά πονακια μου και με έβαλαν αμέσως στ μηχάνημα και είδαν ότι κάνω συσπάσεις και θα μου κάνουν εισαγωγή και ενέσεις κορτιζόνης.. 

Είσαι στο νοσοκομείο δηλαδή τώρα;; Είχες αρκετές συσπάσεις;; Εγώ νιώθω πονακια περιόδου δεν ειναι φυσιολογικα αυτά;;; Εσυ τι ένιωθες;; Μην αγχώνεσαι είσαι σε καλά χέρια θα σε παρακολουθουν στενά.

@Μάντη περιμένουμε τα δικά σου νέα απο τον γιατρό στην Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Είσαι στο νοσοκομείο δηλαδή τώρα;; Είχες αρκετές συσπάσεις;; Εγώ νιώθω πονακια περιόδου δεν ειναι φυσιολογικα αυτά;;; Εσυ τι ένιωθες;; Μην αγχώνεσαι είσαι σε καλά χέρια θα σε παρακολουθουν στενά.

@Μάντη περιμένουμε τα δικά σου νέα απο τον γιατρό στην Αθήνα.

Ναι είμαι στ νοσοκομείο με όρους μου έκαναν ένεσης κορτιζόνης μου είπαν ότι δεν πρέπει να κουραστω καθόλου θα μείνω σίγουρα 3 μέρες εδώ είχα αρκετές συσπάσεις ναι. Ένιωθα πιο πολύ πονακια σαν μυϊκά από κάτω κολπικά από κάτω πονουσα κ όταν περπατούσα χθες βασικά σε κάθε μου κίνηση αλλά κορίτσι μου είχα κάποια πονακια περιόδου.. Ρώτα κ εσύ τν γιατρό σου για να είσαι σίγουρη. Εγώ τα θεώρησα φυσιολογικά πονακια από βάρος κτλ αλλά τελικά δεν ήταν έτσι μου είπαν ευτυχώς που ήρθες νωρίς και το προλάβαμε.. Εντωμεταξύ είχα έρθει απλά για να δείξω τις εξετάσεις αίματος που είχα κάνει κ τους ενημέρωσα ότι πονάω αλλά τεκίλα δεν ήταν φυσιολογικοί πονοι.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Marimarv είπε:

Ναι είμαι στ νοσοκομείο με όρους μου έκαναν ένεσης κορτιζόνης μου είπαν ότι δεν πρέπει να κουραστω καθόλου θα μείνω σίγουρα 3 μέρες εδώ είχα αρκετές συσπάσεις ναι. Ένιωθα πιο πολύ πονακια σαν μυϊκά από κάτω κολπικά από κάτω πονουσα κ όταν περπατούσα χθες βασικά σε κάθε μου κίνηση αλλά κορίτσι μου είχα κάποια πονακια περιόδου.. Ρώτα κ εσύ τν γιατρό σου για να είσαι σίγουρη. Εγώ τα θεώρησα φυσιολογικά πονακια από βάρος κτλ αλλά τελικά δεν ήταν έτσι μου είπαν ευτυχώς που ήρθες νωρίς και το προλάβαμε.. Εντωμεταξύ είχα έρθει απλά για να δείξω τις εξετάσεις αίματος που είχα κάνει κ τους ενημέρωσα ότι πονάω αλλά τεκίλα δεν ήταν φυσιολογικοί πονοι.. 

Ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις. Θα σου κανουν και τις ενεσεις και κομπλε. Ακριβως τα ιδια εχω κι εγω. Θα το πω αυριο στο μεγαλο ντοπλερ. Σε ποια εβδομαδα εισαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...