Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Marimarv είπε:

Θα πάω αύριο γτ τώρα δεν θέλω να έχει γίνει λάθος και να το χάσω... Ναι αμέ έχω ένσημα και με το παραπάνω 

Μα δε θα το χάσεις αν έχεις δουλέψει. Το δικαιουσαι και μη φοβάσαι να ρωτάς όσα θέλεις να μάθεις. 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κοριτσια δλδ αυτο το χαρτι της αποφασης το χρειαζεται ο εργοδοτης; Εμενα δε μου ειπαν τιποτα. Το δωσατε ολες; 

@Marimarv ναι αμεσως βγηκε η αποφαση κ σε μενα και σημερα πληρωθηκα κιολας. Ισως αλλαζει απο ΙΚΑ σε ΙΚΑ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elise είπε:

1,71 υψος και 57 κιλα ημουνα λιγο πριν την εγκυμοσυνη, εβαλα ΣΧΕΔΟΝ 9 μεχρι στιγμής 30 +4 σημερα. αλλα ζυγιστηκα πριν 4 μερες. καμπυλη ζαχαρου εκανα ναι, που ηπια εκεινο το μπουκαλι με τη γλυκοζη και απ οτι φαινεται ητανε ολα φυσιολογικα δεν μου ειπανε ΤΙΠΟΤΑ. αίματος μεχρι στιγμής εκανα μονο 2 φορες, στην αρχή μολις βγηκε θετικο το αποτελεσμα της εγκυμοσυνης και 2η φορα μαζί με την καμπυλη ζαχαρου.. 

Και εγω τοσα ειχα βαλει στην βδομαδα που εισαι απο εδω κ περα προσεχε εγω ειμαι 38η με συν 14 κιλα ενω θα μπορουσα να ημουν 12 ανετα αλλα ειδικα τωρα στον 9ο πολυ πεινα!!!


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Μα δε θα το χάσεις αν έχεις δουλέψει. Το δικαιουσαι και μη φοβάσαι να ρωτάς όσα θέλεις να μάθεις. 

Μα κ που ρώτησα μου είπε ένα όχι κ μετά όταν του λέω σίγουρα δεν είναι κάτι άλλο μου δεν με κοίταξε καν απλά κούνησε το κεφάλι του.. Εγώ δεν είπα τίποτα άλλο γτ δεν ήξερα ένα δίνουν απευθείας την απόφαση 

πρίν από 11 λεπτά , Alekk είπε:

Κοριτσια δλδ αυτο το χαρτι της αποφασης το χρειαζεται ο εργοδοτης; Εμενα δε μου ειπαν τιποτα. Το δωσατε ολες; 

@Marimarv ναι αμεσως βγηκε η αποφαση κ σε μενα και σημερα πληρωθηκα κιολας. Ισως αλλαζει απο ΙΚΑ σε ΙΚΑ. 

Ναι ίσως είναι αυτό αλλάζει από περιοχή σε περιοχή γτ τώρα που το θυμήθηκα και όταν βγήκε η απόφαση της πρώτης αναρρωτική μου είπαν να πάω μετά από μια βδομάδα να παρω το χαρτί της απόφασης με το τι θα πάρω 

πρίν από 25 λεπτά , elise είπε:

1,71 υψος και 57 κιλα ημουνα λιγο πριν την εγκυμοσυνη, εβαλα ΣΧΕΔΟΝ 9 μεχρι στιγμής 30 +4 σημερα. αλλα ζυγιστηκα πριν 4 μερες. καμπυλη ζαχαρου εκανα ναι, που ηπια εκεινο το μπουκαλι με τη γλυκοζη και απ οτι φαινεται ητανε ολα φυσιολογικα δεν μου ειπανε ΤΙΠΟΤΑ. αίματος μεχρι στιγμής εκανα μονο 2 φορες, στην αρχή μολις βγηκε θετικο το αποτελεσμα της εγκυμοσυνης και 2η φορα μαζί με την καμπυλη ζαχαρου.. 

@elise δεν σου ζητούσαν κάθε μήνα γενικές αίματος για αιματοκρίτη κτλ? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Marimarv είπε:

Μα κ που ρώτησα μου είπε ένα όχι κ μετά όταν του λέω σίγουρα δεν είναι κάτι άλλο μου δεν με κοίταξε καν απλά κούνησε το κεφάλι του.. Εγώ δεν είπα τίποτα άλλο γτ δεν ήξερα ένα δίνουν απευθείας την απόφαση 

Ναι ίσως είναι αυτό αλλάζει από περιοχή σε περιοχή γτ τώρα που το θυμήθηκα και όταν βγήκε η απόφαση της πρώτης αναρρωτική μου είπαν να πάω μετά από μια βδομάδα να παρω το χαρτί της απόφασης με το τι θα πάρω 

@elise δεν σου ζητούσαν κάθε μήνα γενικές αίματος για αιματοκρίτη κτλ? 

Άλλο η αναρρωτικη άδεια άλλο η μητρότητας!διαφέρουν οι διαδικασίες μη μπερδευεσαι περισσότερο...

Πήγαινε με το καλό και θα λυθούν οι απορίες σου.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Άλλο η αναρρωτικη άδεια άλλο η μητρότητας!διαφέρουν οι διαδικασίες μη μπερδευεσαι περισσότερο...

Πήγαινε με το καλό και θα λυθούν οι απορίες σου.

Ναι ναι θα πάω αύριο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Κορίτσια Μου καλησπέρα! @zina7777  να σου ζήσει ο μπέμπης. Βιαστικός βιαστικός!Τώρα αγχωθηκα γτ πρεπει να πλύνω τα ρουχαλάκια του μωρού κ δεν έχω κάνει τίποτα!!μαντη καλό ταξίδι ! 

Όποια ρώτησε δια το επίδομα του ικα Για τις 56 μέρες,εγώ κατέθεσα τα χαρτιά στις 20.8,βγήκε επιτόπου το ποσό κ η απόφαση κ σήμερα κ Στις 6.9 μπήκαν τα λεφτα. 742.56 ευρω με βασικό μισθό 492καθαρά δηλωμένα.στη θέσσαλονικη αυτό αλλα δεν έχω πάρει αναρρωτ. Ουτε μια μέρα.Εγώ σιγά σιγά φτιάχνω το σπίτι. Πρεπει να πάω νσ αγοράσω σε σελτ. Σεντονακια κ αλλα τετοια κ νς παραγγειλω κρεμες.απορρυπ ρουχων ποιο πηρατε; το αρκαδι μου αρεσε πολυ .

Άντα μου και εγώ τόσα δηλώνω βασικό αλλά μου έβαλαν 680 δεν ξέρω γιατί... Έχεις παιδάκι άλλο εσύ?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Άντα μου και εγώ τόσα δηλώνω βασικό αλλά μου έβαλαν 680 δεν ξέρω γιατί... Έχεις παιδάκι άλλο εσύ?? 

Με αυτό ποτέ δεν κατάλαβα πως το βγάζουν! Εγώ με 600€ βασικό και ασφαλισμένο τον γιο μου, μου έβγαλαν 980€


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Με αυτό ποτέ δεν κατάλαβα πως το βγάζουν! Εγώ με 600€ βασικό και ασφαλισμένο τον γιο μου, μου έβγαλαν 980€

630 βασικο και μου εβγαλαν 904. Και ασφαλισμενος ο μικρος σε μενα... κι εγω την ιδια απορια εχω... λιγο αυθαιρετο μου φαινεται να πω την αληθεια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alekk είπε:

630 βασικο και μου εβγαλαν 904. Και ασφαλισμενος ο μικρος σε μενα... κι εγω την ιδια απορια εχω... λιγο αυθαιρετο μου φαινεται να πω την αληθεια

Μήπως παίζει με το πόσα ένσημα έχεις γενικα η πόσο καιρό έχεις στην ίδια δουλειά; Εχω ακούσει πολύ μεγάλες αποκλίσεις στις αποζημιώσεις του ΙΚΑ... Πήρες καθόλου αναρρωτική στην εγκυμοσύνη;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Μήπως παίζει με το πόσα ένσημα έχεις γενικα η πόσο καιρό έχεις στην ίδια δουλειά; Εχω ακούσει πολύ μεγάλες αποκλίσεις στις αποζημιώσεις του ΙΚΑ... Πήρες καθόλου αναρρωτική στην εγκυμοσύνη;

Καθολου αναρρωτικη δεν εχω παρει και για να παρεις τα επιδοματα του ΙΚΑ θες συνολικα 200 ενσημα τα τελευταια δυο χρονια. Ειμαι σταθερα στην ιδια δουλεια εδω και χρονια. Βεβαια εμενα μπορει να εξηγειται γιατι απο τον Απριλιο αλλαξαμε ασφαλιστικο φορεα. Αλλα γενικα πολυυυυ μεγαααλες αποκλισεις, εχεις δικιο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alekk είπε:

Καθολου αναρρωτικη δεν εχω παρει και για να παρεις τα επιδοματα του ΙΚΑ θες συνολικα 200 ενσημα τα τελευταια δυο χρονια. Ειμαι σταθερα στην ιδια δουλεια εδω και χρονια. Βεβαια εμενα μπορει να εξηγειται γιατι απο τον Απριλιο αλλαξαμε ασφαλιστικο φορεα. Αλλα γενικα πολυυυυ μεγαααλες αποκλισεις, εχεις δικιο.

Εγώ έπαιρνα και αναρρωτικες απο τον 2ο μήνα! Ποιος ξέρει τι παίζει... Περιμένω να δω τώρα που θα ασφαλίσω και τον μπέμπη πόσο θα μου βγουν οι 63 μέρες!

 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ έπαιρνα και αναρρωτικες απο τον 2ο μήνα! Ποιος ξέρει τι παίζει... Περιμένω να δω τώρα που θα ασφαλίσω και τον μπέμπη πόσο θα μου βγουν οι 63 μέρες!

 

Για να δουμε, κι εγω περιμενω... Παντως αυτο που σκεφτηκα ειναι οτι μπορει να παιζει ρολο ο τυπος των ενσημων (τυπου βαρεα ή οτι υπαρχει) και σιγουρα υπολογιζεται βασει των μικτων αποδοχων μας.. ποιος ξερει....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Με αυτό ποτέ δεν κατάλαβα πως το βγάζουν! Εγώ με 600€ βασικό και ασφαλισμένο τον γιο μου, μου έβγαλαν 980€

Ούτε εγώ δεν καταλαβαίνω πως τα βγάζουν πάντως αν έχεις παιδί πάει πάρα πάνω.. Πολύ καλά σου έβγαλαν εσένα κοριτσάκι μου να τα χαρείς εύχομαι!!! ♥️ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Alekk είπε:

Για να δουμε, κι εγω περιμενω... Παντως αυτο που σκεφτηκα ειναι οτι μπορει να παιζει ρολο ο τυπος των ενσημων (τυπου βαρεα ή οτι υπαρχει) και σιγουρα υπολογιζεται βασει των μικτων αποδοχων μας.. ποιος ξερει....

Ναι, παίζει και αυτό... Ίσως και τα χρόνια ασφάλισης που έχει ο καθένας συνολικά.

πρίν από 17 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Ούτε εγώ δεν καταλαβαίνω πως τα βγάζουν πάντως αν έχεις παιδί πάει πάρα πάνω.. Πολύ καλά σου έβγαλαν εσένα κοριτσάκι μου να τα χαρείς εύχομαι!!! ♥️ 

10% πάρα πάνω το κάθε παιδί είναι... Γι'αυτό θα ασφαλίσω και το 2ο εγώ, γιατί ο άντρας μου έχει ΟΓΑ! Ευχαριστώ κοριτσακι μου, πετρέλαιο για το χειμώνα θα πάνε όλα αυτά! Τώρα με το μπεμπακι μου θέλουμε πάλι φουλ ζέστη! Και δεν την αντέχω καθόλου την πολύ ζέστη στο σπίτι! Αλλά τι να κάνουμε; Τα βρεφακια θέλουν ζέστη!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...