Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Marimarv είπε:

Όχι εγώ εννοείται σπίτι μου έμεινα αυτός έφυγε καλύτερα κιόλας έμεινα σπίτι μου και είχα την ηρεμία μου.. Εμένα είχαν πολύ ανήσυχη η μικρή σήμερα πολύ κλάμα ούτε στ στήθος δεν ηρεμεί δεν μου έχει φάει καθόλου καλά σήμερα έφαγε λίγο κατά τς 12 μετά ξύπνησε 4 και τώρα πάλι το ίδιο δεν θέλει ούτε στήθος 5 λεπτά μόνο να τράβηξε γάλα μετά κλάμα πολυ

Κάτι θα την ενοχλεί μωρέ.. Κάνε μασάζ στην κοιλίτσα να ηρεμεί όταν κλαίει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 30 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Τι συμπτώματα αλλά έχει?? 

Και όταν ανεβαίνει το φαγητό πάλι πάνω. Όταν τρώει και κλεει. Περισσότερα δεν θυμαμε γιατί εμείς τελικά δεν είχαμε απλώς μου έκανε κάποιες ερωτήσεις ο γιατρός. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alex. Arap είπε:

Και όταν ανεβαίνει το φαγητό πάλι πάνω. Όταν τρώει και κλεει. Περισσότερα δεν θυμαμε γιατί εμείς τελικά δεν είχαμε απλώς μου έκανε κάποιες ερωτήσεις ο γιατρός. 

Ευτυχώς δεν έχουμε τίποτα από όλα αυτά.. Αυτή όταν τρώει το απολαμβάνει.. Χάχα χα χα χα χα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ασία είπε:

έχω ακούσει πως τα μωράκια που έχουν παλινδρόμηση (Δεν ξέρω για ποιο λόγο) πίνουν ξένο γάλα.εσείς τι πίνετε? σας είπε κάτι σχετικό ο παιδίατρος?

εμάς πάντως δεν μας είπε κανένας για ακτινογραφία. μας είπαν όμως για ακοόγραμμα τον πρώτο μήνα.

Αυτά τα ξενύχτια ρε κορίτσια μέχρι πότε θα κρατήσουν? όσο θηλάσουμε? αλήθεια, για τον θηλασμό τι σκέφτεστε, πόσο θέλετε/λέτε να θηλάσετε?

Εγω θα ήθελα ιδανικα σίγουρα μέχρι 6 μηνων και αν αντεχω, μέχρι και χρονο που θα ξεκινήσει φρέσκο γαλα, για να μη δωσω σκονη.. Τωρα βλεποντας και κανοντας... Προς το παρόν στοχος μου ειναι το 4μηνο

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρθα Κ είπε:

Ευτυχώς δεν έχουμε τίποτα από όλα αυτά.. Αυτή όταν τρώει το απολαμβάνει.. Χάχα χα χα χα χα 

Μπράβο το κορίτσι είναι φαγανω εμείς δεν ειμαστε στο γαλα με το ζόρι το πίνουμε. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εμηρθε περίοδο σε καμία...?? Εμένα δεν είχε σταματήσει το αίμα μέχρι τώρα πότε είχα ποτέ όχι.. Εδώ και 2 μέρες είχα πονακια περιόδου και σήμερα είδα αίμα έντονο όπως την περίοδο.. Αλλά δεν ξέρω ρε γαμωτο γτ δεν είχα καθαρίσει μέχρι τώρα για να καταλάβω.. Μειώνεται το γάλα τώρα αν μου έρθει περίοδος? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια εμηρθε περίοδο σε καμία...?? Εμένα δεν είχε σταματήσει το αίμα μέχρι τώρα πότε είχα ποτέ όχι.. Εδώ και 2 μέρες είχα πονακια περιόδου και σήμερα είδα αίμα έντονο όπως την περίοδο.. Αλλά δεν ξέρω ρε γαμωτο γτ δεν είχα καθαρίσει μέχρι τώρα για να καταλάβω.. Μειώνεται το γάλα τώρα αν μου έρθει περίοδος? 

Εμενα εχει σταματήσει απο τη 10η νερα το αιμα απο τα λοχεια... Πονους περιοδου  ειχα κατα καιρους, αλλα αομα δεν ειδα ακομα... Απο οσο ξερω δεν επηρεάζεται το γαλα... Η γευση τ ισως και για αυτο να τσιναει το μωρο, αλλα δεν ξερω αν μειωνεται η ροή... Δεν πιστεύω όμως... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια εμηρθε περίοδο σε καμία...?? Εμένα δεν είχε σταματήσει το αίμα μέχρι τώρα πότε είχα ποτέ όχι.. Εδώ και 2 μέρες είχα πονακια περιόδου και σήμερα είδα αίμα έντονο όπως την περίοδο.. Αλλά δεν ξέρω ρε γαμωτο γτ δεν είχα καθαρίσει μέχρι τώρα για να καταλάβω.. Μειώνεται το γάλα τώρα αν μου έρθει περίοδος? 

Εμένα μου ήρθε και σήμερα είμαι στο τελείωμα αλλά δύο μέρες πολύ αίμα το ένιωθα πρώτη φορά έτσι έγινα χάλια.. Αλλά εγώ δίνω ξένο γάλα εσύ που δίνεις δικό σου νομίζω σου ήρθε λίγο γρήγορα αλλά καλύτερα να καθαρίσεις και  να φύγει το πριξημο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Εμένα μου ήρθε και σήμερα είμαι στο τελείωμα αλλά δύο μέρες πολύ αίμα το ένιωθα πρώτη φορά έτσι έγινα χάλια.. Αλλά εγώ δίνω ξένο γάλα εσύ που δίνεις δικό σου νομίζω σου ήρθε λίγο γρήγορα αλλά καλύτερα να καθαρίσεις και  να φύγει το πριξημο. 

Ναι ρε συ και εγώ δεν περίμενα τόσο γρήγορα.. Απλά ελπίζω να μην έχω θέμα με τον θηλασμο.. 

πρίν από 16 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εμενα εχει σταματήσει απο τη 10η νερα το αιμα απο τα λοχεια... Πονους περιοδου  ειχα κατα καιρους, αλλα αομα δεν ειδα ακομα... Απο οσο ξερω δεν επηρεάζεται το γαλα... Η γευση τ ισως και για αυτο να τσιναει το μωρο, αλλα δεν ξερω αν μειωνεται η ροή... Δεν πιστεύω όμως... 

Αχ λες να είναι αυτό γτ πονακια είχα από χθες εγώ.. Δεν περίμενα να έρθει τόσο νωρίς 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marimarv είπε:

Ναι ρε συ και εγώ δεν περίμενα τόσο γρήγορα.. Απλά ελπίζω να μην έχω θέμα με τον θηλασμο.. 

Αχ λες να είναι αυτό γτ πονακια είχα από χθες εγώ.. Δεν περίμενα να έρθει τόσο νωρίς 

Η αιμα μ ειπε πως μπορεί και πανω σ μηνα να μ ρθει... Δεν ισχύει πως την καθυστερει η περιοδος... 

Επισης μου ειπε πψς ειναι πολυ εύκολο να ξαναμεινω εγκυος και θελει προσοχη, γτ δεν ισχύει πως ο θηλασμος αποτελεί αντισυλληψη! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια πως ειστε; Διαβασα στα γρηγορα τα νεα σας και βλέπω οτι τα μωρακια έχουν όλα τη δικη τους ρουτίνα. Υπομονή και κουραγιο σε ολες

Κι εγώ νιώθω πτωμα γτ εχω γυρίσει στο μαγαζί και προς το παρόν έχω και το μωρό μαζί. Γενικά όμως είναι ήσυχο παιδάκι, απλά μου τρώει ολη την ενέργεια. Εεε εντάξει όχι πάντα έχουμε και γκρίνια και δυσκολιες και τα πάντα.

Φαντάζομαι πόσο πιο δύσκολα ειστε εσείς με τα πιο ζορικα μωράκια. Διαβασα και διαφορα για τους συζύγους. Εμένα ο δικός μου τρελαίνεται που δεν τον βλέπει πολύ λογω δουλειας και βοηθάει αρκετά. 

Όσον αφορά τα λοχεια που διαβασα, εμένα το αίμα μου σταματησε στις 38 μέρες. Θα μου έρθει περίοδος σύντομα αραγε; Επίσης εκεινες τις μερες δλδ πριν 5-6 μερες σταμάτησε η υπερπαραγωγή γάλακτος και με το θήλαστρο δεν βγάζω σχεδόν καθόλου. Ο μικρός όμως πίνει κανονικά. Σκέφτομαι να παρω και ξενο για τις ωρες που θα δουλευω και θα τον έχει η πεθερά μου. Τι λετε;


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Και εγώ το ίδιο θέμα έχω από την αρχή που ήρθαμε σπίτι θέλει μόνο την μια πλευρά μου γυρίζει το κεφάλι όλο να το πάει εκεί που θέλει αλλά την πιέζω να κάτσει και από την άλλη της βάζω εμπόδια όταν πάει να γυρίσει και μαλακά με το χέρι μου της το ξανά βάζω στην μεριά που πρέπει να είναι.. Μιλάμε κλάμα δεν την θέλει με τίποτα την δεξιά μεριά. 

Ναι ακριβώς. Κ τον βαζω στο πλάι λίγο Από δεξιά κ σφηνωνω Την κουβέρτα για να μην γυρίζει.

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια εμηρθε περίοδο σε καμία...?? Εμένα δεν είχε σταματήσει το αίμα μέχρι τώρα πότε είχα ποτέ όχι.. Εδώ και 2 μέρες είχα πονακια περιόδου και σήμερα είδα αίμα έντονο όπως την περίοδο.. Αλλά δεν ξέρω ρε γαμωτο γτ δεν είχα καθαρίσει μέχρι τώρα για να καταλάβω.. Μειώνεται το γάλα τώρα αν μου έρθει περίοδος? 

Ήρθε σε μένα!!ακριβώς Μόλις 40σαμε!!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως ειστε; Διαβασα στα γρηγορα τα νεα σας και βλέπω οτι τα μωρακια έχουν όλα τη δικη τους ρουτίνα. Υπομονή και κουραγιο σε ολες

Κι εγώ νιώθω πτωμα γτ εχω γυρίσει στο μαγαζί και προς το παρόν έχω και το μωρό μαζί. Γενικά όμως είναι ήσυχο παιδάκι, απλά μου τρώει ολη την ενέργεια. Εεε εντάξει όχι πάντα έχουμε και γκρίνια και δυσκολιες και τα πάντα.

Φαντάζομαι πόσο πιο δύσκολα ειστε εσείς με τα πιο ζορικα μωράκια. Διαβασα και διαφορα για τους συζύγους. Εμένα ο δικός μου τρελαίνεται που δεν τον βλέπει πολύ λογω δουλειας και βοηθάει αρκετά. 

Όσον αφορά τα λοχεια που διαβασα, εμένα το αίμα μου σταματησε στις 38 μέρες. Θα μου έρθει περίοδος σύντομα αραγε; Επίσης εκεινες τις μερες δλδ πριν 5-6 μερες σταμάτησε η υπερπαραγωγή γάλακτος και με το θήλαστρο δεν βγάζω σχεδόν καθόλου. Ο μικρός όμως πίνει κανονικά. Σκέφτομαι να παρω και ξενο για τις ωρες που θα δουλευω και θα τον έχει η πεθερά μου. Τι λετε;

Μπορει να εδραιωθηκε ο θηλασμος.Ποτε βαζεις το θηλαστρο;Αν θες να αυξησεις την παραγωγη σου βαζεις θηλαστρο καπακι μετα το θηλασμο για 20 λεπτα.ετσι δινεις σημα στον οργανισμο οτι το μωρο δεν χορτασε για να παραγει κι αλλο.κι οπωσδηποτε θηλασμο η θηλαστρο 1 φορα το βραδυ.εγω ετσι σε λιγες μερες απο κει που δεν εβγαζα τιποτα εφτασα 150 μλ τη φορα.ρωτα και συμβουλο θηλασμου.αλλα θελει καλο θηλαστρο να εχει και φαση διεγερσης οχι μονο να αντλει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , ada32 είπε:

Ναι ακριβώς. Κ τον βαζω στο πλάι λίγο Από δεξιά κ σφηνωνω Την κουβέρτα για να μην γυρίζει.

Ήρθε σε μένα!!ακριβώς Μόλις 40σαμε!!!

Και εμένα νομίζω σήμερα μου ήρθε που είμαι στις 40 μέρες απλά δεν είχα καθαρίσει τελείως από λοχεια για να καταλάβω.. Σήμερα βέβαια το αίμα που είδα σαν περιόδου ήταν.. Το έντονο της πρώτης μέρας.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Comet είπε:

Μπορει να εδραιωθηκε ο θηλασμος.Ποτε βαζεις το θηλαστρο;Αν θες να αυξησεις την παραγωγη σου βαζεις θηλαστρο καπακι μετα το θηλασμο για 20 λεπτα.ετσι δινεις σημα στον οργανισμο οτι το μωρο δεν χορτασε για να παραγει κι αλλο.κι οπωσδηποτε θηλασμο η θηλαστρο 1 φορα το βραδυ.εγω ετσι σε λιγες μερες απο κει που δεν εβγαζα τιποτα εφτασα 150 μλ τη φορα.ρωτα και συμβουλο θηλασμου.αλλα θελει καλο θηλαστρο να εχει και φαση διεγερσης οχι μονο να αντλει

Στα καπάκια ε?? Εγω βαζω καμια ωρα μετά και βγαζω κανα 100ρι στην καλύτερη στο μισαωρο και μ φαινεται λίγο... Θα δοκιμάσω να βγαζω κατευθείαν μπας και αυξηθεί η παραγωγή μου 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...