Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

      Μην ανχωνεσε το ότι δεν έχεις αίμα σημαίνει ότι ο οργανισμός ανταποκρίνεται σωστα . Το μωρό έτσι Κ αλλιώς όσο περνάνε οι εβδομάδες θα ανεβαίνει πιο ψηλά οπότε το πιο λογικό ο οργανισμός σου να ανταποκριθηκε σωστά Κ να ανταπεξέρχετε στις πιέσεις. Το ότι κάνει μια πρόβλεψη ο γιατρός δεν σημαίνει ότι θα γίνει ακριβώς αυτό που λέει. Σου λέει το χειρότερο για να είσαι προετοιμασμένη δεν είναι μάντης να ξέρει ακριβώς τι θα γίνει . Αν ανχωνεσε πήγαινε για ένα υπέρηχο για να σου φεύγουν οι σκέψεις . 

       

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , bella32 είπε:

πωπω σε καταλαβαίνω.. κμεις έτσι είμαστε από χτες.. κ σφίγγεται πολύ κ κοκκινίζει ολόκληρος κ μου δαγκώνει το στήθος πολύ!! νυστάζω... και πονάνε οι θηλές μου..

Ναι ναι έτσι κ εμένα κ εκεί που την έχω στήθος και έχει αποκοιμηθει ξαφνικά πετάγεται κλαίει και κάνει ότι κ ο δικός σου.. Ρε συ και εμένα από χθες είναι έτσι.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 42 λεπτά , bella32 είπε:

πωπω σε καταλαβαίνω.. κμεις έτσι είμαστε από χτες.. κ σφίγγεται πολύ κ κοκκινίζει ολόκληρος κ μου δαγκώνει το στήθος πολύ!! νυστάζω... και πονάνε οι θηλές μου..

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω μήπως έχετε κολικούς; γίνετε σαν μπατζαρι και ουρλιάζει; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω μήπως έχετε κολικούς; γίνετε σαν μπατζαρι και ουρλιάζει; 

Ναι..  Έτσι ακριβώς.. έχει κολικούς το καημένο.. κ δεν μπορώ να το βοηθήσω.. θα δω παιδίατρο μεθαύριο μήπως μου δώσει καμία σταγόνα 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Ναι..  Έτσι ακριβώς.. έχει κολικούς το καημένο.. κ δεν μπορώ να το βοηθήσω.. θα δω παιδίατρο μεθαύριο μήπως μου δώσει καμία σταγόνα 

Υπομονή θέλει αγάπη... Τιποτα δεν μπορεί να τους σταματήσει... Κρεμασε το στον ωμο σου και ριξε με πιστολάκι στην κοιλια του μπας και ανακουφιστει απ το ζεστό αέρα... 

Εμεις παλι σήμερα μαρτυρησαμε... Ανα μια μιαμιση ωρα ξυπναγε.. Στο τέλος κοιμηθηκαμε αγκαλιά γτ δεν άντεξα 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρααα!!! Διάβασα τα περισσότερα που γράφετε αλλά τώρα κατάφερα να σας γράψω!! Εμείς είμαστε 53 ημερών και του φτιάχνω πλέον 180ml. Είναι πολύ ήσυχος λες και δεν υπάρχει μωρό στο σπίτι. Έφτιαξε μόνος του τον ύπνο και τα γεύματα. Τρώει ανά 4-6 ώρες σπάνια να ζητήσει στο 3ωρο και κοιμάται περίπου 4-5 ώρες. Σε λίγες μέρες θα πάμε για τα εμβόλια, ένα κανονικό μας είπε και ένα πόσιμο.Για να φτιάξει τα ωράρια του ύπνου μας βοήθησε πιστεύω ότι από τις δέκα και μετά το βράδυ χαμηλωνα τα φώτα και υπήρχε ησυχία, βέβαια όλη την υπόλοιπη μέρα μιλάμε κανονικά και του βάζω συνέχεια μουσική ή τραγουδάκια. Πριν λίγες μέρες γύρισε από μπρούμυτα ανάσκελα το ζουζούνι.. Όσο για τους κολικούς μάλλον εμείς τους περάσαμε την δεύτερη βδομάδα και κράτησε για πέντε μέρες, μάλλον είμαστε από τους τυχερούς.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Ναι..  Έτσι ακριβώς.. έχει κολικούς το καημένο.. κ δεν μπορώ να το βοηθήσω.. θα δω παιδίατρο μεθαύριο μήπως μου δώσει καμία σταγόνα 

Καλημέρα ναι συζήτησε το μαζί του γιατί είναι κρίμα να παιδεύετε έτσι τα έχω περασει και Καταλαβενω. 

 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Υπομονή θέλει αγάπη... Τιποτα δεν μπορεί να τους σταματήσει... Κρεμασε το στον ωμο σου και ριξε με πιστολάκι στην κοιλια του μπας και ανακουφιστει απ το ζεστό αέρα... 

Εμεις παλι σήμερα μαρτυρησαμε... Ανα μια μιαμιση ωρα ξυπναγε.. Στο τέλος κοιμηθηκαμε αγκαλιά γτ δεν άντεξα 

αχ κ μένα έτσι σήμερα..στα 50 λεπτά με 1 ωρα κάτι το μάτι γαρίδα..κ κλάμα...έτρωγε,  τον έπαιρνε ο ύπνος,  μέχρι να ρευτει,  τα έκανε πάνω του. άντε να τον αλλάξω, φυσικά ξυπνούσε κ τσιριζε..οποτε ξανά βυζι!!! φαύλος κύκλος! τον έπιασε κ λοξυγγας 2 φορές κ ήταν μέσα στη τσαντίλα!

θα το δοκιμάσω  αυτό με το πιστόλακι..γενικά τον παίρνω σφιχτή αγκαλιά,  του βάζω κ λευκούς ήχους στο κινητό αλλά δεν πτοείται!!

Καλημέρα ειπα;; δεν είπα!!  κουράγια μανες!!!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Ναι..  Έτσι ακριβώς.. έχει κολικούς το καημένο.. κ δεν μπορώ να το βοηθήσω.. θα δω παιδίατρο μεθαύριο μήπως μου δώσει καμία σταγόνα 

Καλημερα κοριτσακι να σας ζησει το μωρακι. Ο μπεμπης μου ειναι 9 μηνων κι εμεις ειχαμε κολικους. πηραμε σταγονες.δεν ξερω αν κανανε κατι.αυτο που σιγουρα βοηθησε ηταν μια αλοιφη της frezyderm colic relief massage gel.ρωτα το γιατρο σου.μολις την εβαζα στην κοιλιτσα  10 λεπτα μετα αρχιζε να αεριζεται και ηρεμουσε


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακι να σας ζησει το μωρακι. Ο μπεμπης μου ειναι 9 μηνων κι εμεις ειχαμε κολικους. πηραμε σταγονες.δεν ξερω αν κανανε κατι.αυτο που σιγουρα βοηθησε ηταν μια αλοιφη της frezyderm colic relief massage gel.ρωτα το γιατρο σου.μολις την εβαζα στην κοιλιτσα  10 λεπτα μετα αρχιζε να αεριζεται και ηρεμουσε

Καλημέρα κορίτσι μου!να σου ζήσει κ σένα ο παιδαρος!! αχ Ευχαριστώ πολυ! θα ρωτήσω γιατρό μπας κ τον βοηθήσω κάπως! κγω προϊόντα αυτής της εταιρείας έχω, για μπάνιο του μικρού, αλλά κ για μένα για την κοιλιά  κ είμαι ευχαριστημένη!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα! Τι κανετε? Εγω σερνομαι! Τη θηλασα για ακομη μια φορά στο μιαμισαωρο και θελω να αρχίσω να κοπαναω το κεφάλι μου στον τοίχο! 

Επισης,  γυρναει το παιδακι καποιας κοπελας?? Τη βαζω πλαγια και γυρναει ανασκελα συνέχεια και σαν να μην φτάνει αυτο, σημερα το βράδυ γυρναγε συνέχεια στο πλαι (καθετα στο λικνο δηλαδή και απο τον πατο που την έβαζα, την έβρισκα στο κεφαλαρι! 

Τέτοιο βράδυ ειχα απο την αρχη να περασω... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 53 λεπτά , bella32 είπε:

αχ κ μένα έτσι σήμερα..στα 50 λεπτά με 1 ωρα κάτι το μάτι γαρίδα..κ κλάμα...έτρωγε,  τον έπαιρνε ο ύπνος,  μέχρι να ρευτει,  τα έκανε πάνω του. άντε να τον αλλάξω, φυσικά ξυπνούσε κ τσιριζε..οποτε ξανά βυζι!!! φαύλος κύκλος! τον έπιασε κ λοξυγγας 2 φορές κ ήταν μέσα στη τσαντίλα!

θα το δοκιμάσω  αυτό με το πιστόλακι..γενικά τον παίρνω σφιχτή αγκαλιά,  του βάζω κ λευκούς ήχους στο κινητό αλλά δεν πτοείται!!

Καλημέρα ειπα;; δεν είπα!!  κουράγια μανες!!!

Καλημέρα κορίτσι μου... Μια από τα ίδια από τς 5 πάρα κλάμα.. Το στήθος μου πονάει τόσο πολύ από το τράβηγμα που κάνει ούτε μπλούζα δεν μπορώ να αντέξω.. Σήμερα έχουμε να πάμε και για τς ευχές στς 11 να δω πως θα είναι η κατάσταση. Εμένα οι λευκοί ήχοι από το κινητό πιάνουν πάντως.. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, stella92 είπε:

Κορίτσια καλημέρααα!!! Διάβασα τα περισσότερα που γράφετε αλλά τώρα κατάφερα να σας γράψω!! Εμείς είμαστε 53 ημερών και του φτιάχνω πλέον 180ml. Είναι πολύ ήσυχος λες και δεν υπάρχει μωρό στο σπίτι. Έφτιαξε μόνος του τον ύπνο και τα γεύματα. Τρώει ανά 4-6 ώρες σπάνια να ζητήσει στο 3ωρο και κοιμάται περίπου 4-5 ώρες. Σε λίγες μέρες θα πάμε για τα εμβόλια, ένα κανονικό μας είπε και ένα πόσιμο.Για να φτιάξει τα ωράρια του ύπνου μας βοήθησε πιστεύω ότι από τις δέκα και μετά το βράδυ χαμηλωνα τα φώτα και υπήρχε ησυχία, βέβαια όλη την υπόλοιπη μέρα μιλάμε κανονικά και του βάζω συνέχεια μουσική ή τραγουδάκια. Πριν λίγες μέρες γύρισε από μπρούμυτα ανάσκελα το ζουζούνι.. Όσο για τους κολικούς μάλλον εμείς τους περάσαμε την δεύτερη βδομάδα και κράτησε για πέντε μέρες, μάλλον είμαστε από τους τυχερούς.

 Καλημέρα!ωραία νέα έχετε εσείς!δίνεις ξένο γάλα μόνο? γι αυτό κοιμάται τόσες ώρες συνεχόμενες?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Είμαι μανουλα ήδη και περιμένω σε 2 εβδομάδες και τα διδυμακια μου, διάβασα τους προβληματισμούς σας σχετικά με τους κολικούς και είπα μήπως μπορώ να βοηθήσω..... Επειδή περάσαμε κι εμείς πολύ δυσκολα με τους κολικούς, μου έδειξαν έναν τρόπο που τα ανακουφίζει αρκετά μπορώ να πω!!! Όπως τα έχετε αγκαλιά σε στάση ρεψιματος, ανεβάστε το μωρό αρκετά ψηλά (μη φοβηθείτε δε θα σας πέσει!!!!) ούτως ώστε ο ώμος σας να πιέζει την κοιλιτσα του, τόσο όσο φυσικά.... Ένας άλλος τρόπος είναι να είστε καθιστή και να βάλετε το μωρό στα γόνατα σας μπρουμυτα, με το ίδιο σκεπτικό, να ακουμπάει η κοιλιτσα του στα γόνατα σας και να πιέζετε ελαφρά....ελπιζω να βοήθησα. Έστω και λίγο!!! Υπομονή, κολικοι είναι θα περάσουν!!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

 Καλημέρα!ωραία νέα έχετε εσείς!δίνεις ξένο γάλα μόνο? γι αυτό κοιμάται τόσες ώρες συνεχόμενες?

Ναι δυστυχώς σταματήσαμε στις 20 μέρες το θηλασμό. Βέβαια και όταν θήλαζα περίπου ανά τρίωρο έτρωγε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , stella92 είπε:

Ναι δυστυχώς σταματήσαμε στις 20 μέρες το θηλασμό. Βέβαια και όταν θήλαζα περίπου ανά τρίωρο έτρωγε.

πως τον έκοψες τον θηλασμό? μια κι έξω η σιγά σιγά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...