Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Nima21 είπε:

      Μολις διαβασα το μήνυμα σου ότι ψαχνεις και πραγματικα θυμώνω και στεναχωριέμαι ρε γμτ.. εγω φαντασου είχα ανοιξει την τελευταια γκοναλ για λιγες μοναδες και εκλαιγα την ενεση που θα πηγαινε απατη.. και ρωτουσα εδω επαρχία που μενω αν υπάρχει κοπελα που θα τη χρειαστει.. ευτυχως βρεθηκε μια κοπελα, οριακα ηταν μετα το άνοιγμα αλλα της ειπα να μιλήσει με τους γιατρους της πριν τη χρησιμοποιησει. . Ειναι τεραστιο κριμα να πετιεται  πανακριβο υλικο ενω αλλες γυναίκες το χρειαζονται.. ρωτα και σε φαρμακεια αν γνωριζουν καποια κοπελα που της περισσσευει .. εγω ετσι κατάφερα να τη δωσω γιατι μενω σε επαρχια

      Έτσι ακριβώς. Διαβάζω κ γω και απαντώ σε άλλες κοπέλες γιατί μου περίσσεψαν 600 απ' την τελευταία gonal, μην πάει χαμένη. Θέλω να βοηθήσω οποία κοπέλα μπορεί να χρειαστεί gonal πριν πάει χαμένη. 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 50 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Η μικρή μου πλέων μπήκε σε πρόγραμμα πίνει γάλα δέκα το βράδυ και ξυπνάει έξι το πρωί το μωράκι μου ξεκουράζεται και η μανούλα έτσι!!! Αλλά ρε παιδιά πολύ γάλα θέλει εχθές της έφτιαξα το βράδυ 170 όσο πίνει συνέχεια και μετά κλάμα πολύ ήθελε και άλλο και πήρα τηλ την γιατρό γιατί δεν ξέρω αν μπορώ να της δώσω λόγο ότι είναι πολύ μικρή ακόμα και μου είπε δώσε στο παιδί να μην πεινάει αλλά από τι βλέπω θα μας το αύξηση γιατί σε καθε γεύμα το στραγγίζει. 

Αχ ζηλευω η μανα η νυσταγμενη... Σου βγηκε φαγανας η κοπελα!! Θελει να μεγαλωσει!!!! :x

Καλημερα κορες!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

12 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια σας είπαν εσάς οι παιδίατροι σας για ακτινογραφία στα ισχια μετά τς 40 μέρες?? 

Ναι κορίτσι τα περισσότερα μαιευτήρια σου λένε να  τι κάνεις την εξέταση και εγω την έκανα καλό είναι να την κανεις. 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως ήταν η νύχτα σας.. Εμείς αϋπνίες από τς 4

καλημέρα!! εμείς σήμερα κοιμηθήκαμε 1 ωρα κ ένα τέταρτο συνεχόμενο!!! ένιωσα ότι κοιμόμουν 8ωρο χα χα! βέβαια μετά με τάραξε! ελπίζω να κοιμηθώ λίγο το μεσημέρι..λείπει κ ο άντρας μου Κρήτη κ τα κάνω όλα μόνη μου...ουφφ 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , bella32 είπε:

καλημέρα!! εμείς σήμερα κοιμηθήκαμε 1 ωρα κ ένα τέταρτο συνεχόμενο!!! ένιωσα ότι κοιμόμουν 8ωρο χα χα! βέβαια μετά με τάραξε! ελπίζω να κοιμηθώ λίγο το μεσημέρι..λείπει κ ο άντρας μου Κρήτη κ τα κάνω όλα μόνη μου...ουφφ 

Εμείς κοιμήθηκαμε 2 ώρες κ από τς 4 κοιμήθηκε τώρα αλλά να δω για πόσο... Καλά μην νομίζεις κ εμένα που ο άντρας μου εινσι εδώ όλα μόνη μου τα κσνω.. Αφού σήμερα είχαμε να πάμε στους γονείς του κατά τ 1 αλλά επειδή η μικρή ήταν στ στήθος κ αργούσε να φάει έφυγε μόνος του.. Κ είχε το θράσος να μου πει ότι δεν μπορώ να βάλω πρόγραμμα.. Αυτός καλά κοιμόταν όλο το βράδυ γτ κοιμάται στ σαλόνι κ μιλάει κιόλας.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Πονάνε μωρέ κ δεν μπορούμε να τα βοηθήσουμε εμένα πάλι Μ έκανε εμετό 2 φορές έχει παλινδρόμηση κ υποφέρει κ μαζί με αυτό κ εγώ άστα. Ακομα ξυπνιος

έχω ακούσει πως τα μωράκια που έχουν παλινδρόμηση (Δεν ξέρω για ποιο λόγο) πίνουν ξένο γάλα.εσείς τι πίνετε? σας είπε κάτι σχετικό ο παιδίατρος?

εμάς πάντως δεν μας είπε κανένας για ακτινογραφία. μας είπαν όμως για ακοόγραμμα τον πρώτο μήνα.

Αυτά τα ξενύχτια ρε κορίτσια μέχρι πότε θα κρατήσουν? όσο θηλάσουμε? αλήθεια, για τον θηλασμό τι σκέφτεστε, πόσο θέλετε/λέτε να θηλάσετε?

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Τ@anemoni1989Εμένα Μου γυρνούσε από την 4 Εβδομάδα Έτσι. Τον έβαζα πλάι κ γυρνούσε . Επίσης κοιμάται σε πορτ Μπεμπε κ τον βαζω ψηλά στο κεφάλι ενώ τον βρισκω κάτω στα πόδια στριμογμενο.

Εμένα πλέον μας ακουει κ γελάει. Ειναι τέλειο!!

Τι beaute καλέ;;; εδώ μπάνιο δεν προλαβαινω να κάνω....κ εγώ 2 φορές έχω βγει.. Κ σιγά την βολτα. 

Απο κιλα έιμαι -19 κιλα. Βέβαια δν τρώω πολύ άλλα τα  γλυκά τα τσακιζψ κάθε μέρα. Έχω να Αλλά 9 κιλά .πηγα 67 Τώρα. Εγώ έχω ακόμα κοιλια κ μπουτια..λέω να κάνω διατροφή σε διατροφολογο για να χάσω λίπος.

Όσο για την παλινδρόμηση ξ εγώ έχω μπερδευτει. εμένα αν δεν ρέυτει μου βγαζει κατι γουλιές ισα ισα τρέχει λίγο γάλα με σάλιο.

Επίσης έχω θέμα. Μου γυρίζει το κεφάλι μόνο αριστερά. Τον βάζω δεξιά κ γυρνάει αριστερα. Κ φοβάμαι μήπως έχει κάτι...

Και εγώ το ίδιο θέμα έχω από την αρχή που ήρθαμε σπίτι θέλει μόνο την μια πλευρά μου γυρίζει το κεφάλι όλο να το πάει εκεί που θέλει αλλά την πιέζω να κάτσει και από την άλλη της βάζω εμπόδια όταν πάει να γυρίσει και μαλακά με το χέρι μου της το ξανά βάζω στην μεριά που πρέπει να είναι.. Μιλάμε κλάμα δεν την θέλει με τίποτα την δεξιά μεριά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Ασία είπε:

έχω ακούσει πως τα μωράκια που έχουν παλινδρόμηση (Δεν ξέρω για ποιο λόγο) πίνουν ξένο γάλα.εσείς τι πίνετε? σας είπε κάτι σχετικό ο παιδίατρος?

εμάς πάντως δεν μας είπε κανένας για ακτινογραφία. μας είπαν όμως για ακοόγραμμα τον πρώτο μήνα.

Αυτά τα ξενύχτια ρε κορίτσια μέχρι πότε θα κρατήσουν? όσο θηλάσουμε? αλήθεια, για τον θηλασμό τι σκέφτεστε, πόσο θέλετε/λέτε να θηλάσετε?

Θηλζω κ δίνω κ συμπλήρωμα όχι απαραίτητα κ με τον θηλασμό συμβαίνει δεν έχει οριμασει ακόμα το πεπτικό του με αποτέλεσμα να γυρνάει πίσω η τροφη


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Και εγώ το ίδιο θέμα έχω από την αρχή που ήρθαμε σπίτι θέλει μόνο την μια πλευρά μου γυρίζει το κεφάλι όλο να το πάει εκεί που θέλει αλλά την πιέζω να κάτσει και από την άλλη της βάζω εμπόδια όταν πάει να γυρίσει και μαλακά με το χέρι μου της το ξανά βάζω στην μεριά που πρέπει να είναι.. Μιλάμε κλάμα δεν την θέλει με τίποτα την δεξιά μεριά. 

Μηπως κάνει κάνει το σώματακι της σαν τόξο μόλις τρώει; 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Μηπως κάνει κάνει το σώματακι της σαν τόξο μόλις τρώει; 

 

Δεν το έχω προσέξει αγκαλίτσα όπως όλα τα μωρά τρώει.. Γιατί τι γίνετε άμα κάνει σαν τόξο?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Εμείς κοιμήθηκαμε 2 ώρες κ από τς 4 κοιμήθηκε τώρα αλλά να δω για πόσο... Καλά μην νομίζεις κ εμένα που ο άντρας μου εινσι εδώ όλα μόνη μου τα κσνω.. Αφού σήμερα είχαμε να πάμε στους γονείς του κατά τ 1 αλλά επειδή η μικρή ήταν στ στήθος κ αργούσε να φάει έφυγε μόνος του.. Κ είχε το θράσος να μου πει ότι δεν μπορώ να βάλω πρόγραμμα.. Αυτός καλά κοιμόταν όλο το βράδυ γτ κοιμάται στ σαλόνι κ μιλάει κιόλας.. 

στα χαμένα όλη μέρα σήμερα! δεν ξεκολλάει από πάνω μου! Αφού δεν τα έκανα πάνω μου!!Τώρα βρήκα λίγο χρονο,  να πλύθω να χτενιστω,  να πιω ένα τσαγακι.. πωπω δεν καταλαβαίνουν οι άντρες τελικά.. και τελικά πηγές μόνη σου;; εγώ κατά πάσα πιθανότητα θα καθόμουν σπίτι με το παιδί για να "βγάλω πρόγραμμα". με πιάνει πολύ ειρωνεία όταν νευριάζω! ουφ!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

@Ασία μου κάνατε εξετάσεις για γοπ;;; τι συμπτώματα είχατε; ο δικος μ δυο μερες τωρα εχει μειώσει πολυ το γαλα που πίνει και βγάζει συνεχεια γουλιες... καο οταν τρωει κλαίει... εχω απογοητευτη συνέχεια κάτι παθαίνει...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Δεν το έχω προσέξει αγκαλίτσα όπως όλα τα μωρά τρώει.. Γιατί τι γίνετε άμα κάνει σαν τόξο?? 

Έχει συνήθως παλινδρομηση έτσι μου είχε πει ο γιατρός που έκανα τον υπέρυχο. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, bella32 είπε:

στα χαμένα όλη μέρα σήμερα! δεν ξεκολλάει από πάνω μου! Αφού δεν τα έκανα πάνω μου!!Τώρα βρήκα λίγο χρονο,  να πλύθω να χτενιστω,  να πιω ένα τσαγακι.. πωπω δεν καταλαβαίνουν οι άντρες τελικά.. και τελικά πηγές μόνη σου;; εγώ κατά πάσα πιθανότητα θα καθόμουν σπίτι με το παιδί για να "βγάλω πρόγραμμα". με πιάνει πολύ ειρωνεία όταν νευριάζω! ουφ!

Όχι εγώ εννοείται σπίτι μου έμεινα αυτός έφυγε καλύτερα κιόλας έμεινα σπίτι μου και είχα την ηρεμία μου.. Εμένα είχαν πολύ ανήσυχη η μικρή σήμερα πολύ κλάμα ούτε στ στήθος δεν ηρεμεί δεν μου έχει φάει καθόλου καλά σήμερα έφαγε λίγο κατά τς 12 μετά ξύπνησε 4 και τώρα πάλι το ίδιο δεν θέλει ούτε στήθος 5 λεπτά μόνο να τράβηξε γάλα μετά κλάμα πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...