Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Ασία είπε:

πως τον έκοψες τον θηλασμό? μια κι έξω η σιγά σιγά?Από ην αρχή επειδή είχε ανεβάσει πάρα πολύ ίκτερο τον θήλαζα και μετά έπαιρνε και συμπλήρωμα. Άρχισα να του κόβω γεύματα ανά δύο μέρες και στο τέλος πήρα και ένα χάπι για δύο μέρες. Εγώ όμως είχα πολύ λίγο γάλα και το πολύ σε έξι μέρες σταμάτησε τελείως.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

On 23/11/2018 at 2:53 ΠΜ, anemoni1989 είπε:

Κατσικισιο σκονη? 

Καλησπέρα κορίτσια πόσες από εσάς ς τα μωράκια σας έχουν παλινδρόμηση; Κ τι συμπτώματα έχουν έχουν κλάμα; 

7 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Κοριτσια καλημέρα! Τι κανετε? Εγω σερνομαι! Τη θηλασα για ακομη μια φορά στο μιαμισαωρο και θελω να αρχίσω να κοπαναω το κεφάλι μου στον τοίχο! 

Επισης,  γυρναει το παιδακι καποιας κοπελας?? Τη βαζω πλαγια και γυρναει ανασκελα συνέχεια και σαν να μην φτάνει αυτο, σημερα το βράδυ γυρναγε συνέχεια στο πλαι (καθετα στο λικνο δηλαδή και απο τον πατο που την έβαζα, την έβρισκα στο κεφαλαρι! 

Τέτοιο βράδυ ειχα απο την αρχη να περασω... 

Και εμένα γυρνάει ανάσκελα κ εχω συνέχεια το νου μου γρ έχει παλινδρόμηση κ φοβάμαι μην βγάλει γουλιες κ πνίγει φαντάσου στο λίκνο που τον έχω έβγαλα τις πάντες για να τον βλέπω. Κ ξεκίνησε κ ερχόταν στα κάγκελα κ κοκλαγε το κεφάλι του εκεί κ φοβήθηκα μην χτυπήσει κ τις ξαναβαλα έχει αρχίσει κ σταθεροποιεί το κεφάλι του κ Κοπανάκι όπου βρει αν εσένα δεν έχει θέμα με παλινδρόμηση μην φοβάσαι να κοιμάται ανάσκελα.μπρουμητα έχει απαγορευθει

On 21/11/2018 at 1:32 ΠΜ, linaa είπε:

ουτε εγω κρατησα ρουτινα την βρηκε μονος του μην ανχωνεσε ακολουθα οτι θελει το μικρο κ καποια στιγμη μαγικα το βρισκουν μονα τους. εμενα ενω ειχε κανει την νυχτα μερα για ενα διαστημα κ κοιμοταν κατα τις 3 τα ξημερωματα ξαφνικα αρχισε να κοιματε το βραδυ απο τις 9:30 μεχρι τις 4:30 χωρις να κανω τιποτα. τωρα κοιματε απο τις 11 μεχρι τις 6:30 μονος του. ολα ρυθμιζονται εκει γυρω στους δυομιση μηνες. 

Μακάρι γρ κ εμένα ενώ κοιμάται γύρω στις 10 ξυπνάει στη μία κ μετά έχουμε μαραθώνιο ξανακοιμηθεί κατά τις 6 το πρωί. Μέχρι τις 10 μετά ξυπνάει τον θηλάζω κ ξανακοιμηθεί μέχρι τη μια. Τι να κάνω; Δεν πάει άλλο τον κρατάω ξύπνιο από τις πέντε το απόγευμα μπας κ κουραστεί αλλά του πάλι τα ίδια πότε θα στρώσει;τις προάλλες 3 η ώρα το βράδυ δεν άντεχα άλλο τον έβαλα στο ριλαξ κ Νάσου γέλια κ χαρές κ εγώ να νυστάζω κ αυτός γελαει

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εμεις παμε πολυ καλα. Θηλαζω λιγακι, δινω και μπουκαλι. Ευτυχως αφου αλλαξαμε αρκετα γαλατα, και κατσικισιο, καταληξαμε στο hipp, σταματησε να κανει γουλιτσες η μικρη και τα κακα της ειναι πολυ καλα. 

Ποια κοπελα ελεγε οτι θα κανει beaute μετα τη γεννα; Τα καταφερε τελικα;

Εγω λεω να ξεκινησω διατροφη γιατι εχω ξεφυγει.

Ξερετε μηπως ποιο μοντελο αφυγραντηρα ειναι καλο;


e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Συμπασχω! 

Εσυ δεν ελεγες; 

Για τα σπυρακια μπορεις να δοκιμασεις να μην τρως γαλακτοκομικα για δυο βδομαδες, να δεις μηπως βελτιωθουν.

Εγω πηγα για laser μασχαλες γιατι ειχε προσφορα γνωριμιας δωρεαν, αλλα τιποτα αλλο για την ωρα. Ομως κοιμαμαι παρα πολυ καλα... 


e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2018 at 2:03 ΜΜ, Marimarv είπε:

Εγώ πάντως κορίτσια δεν έχω καταφέρει με τίποτα να βάλω πρόγραμμα και δεν ξέρω και πως μπορεί να γίνει αυτό αφού μου ξυπνάει άλλες φορές στς 3 ώρες και άλλες φορές στ 1 ώρα... Και μου παίρνει και 2 ώρες να την θήλασω εκτός του ότι την αλλάζω πάντα πριν την θήλασω κατά την διάρκεια που την θηλάζω μπορεί να ξανά κάνει κακά της οπότε πρέπει να περιμένω να ρευτει πρώτα μετά να την αλλάξω κ μεχρι τότε έχει ξανά κοιμηθεί ξυπνάει όταν την αλλάζω και μετά αργεί πάρα πολύ να ξανά κοιμηθεί δλδλ σύνολο μπορεί να μας πάρει και 3 ώρες όλο αυτό.. πόσο 

Πόσο σ καταλαβαίνω κ εμένα μια από τα ίδια μου περνει ενα τρίωρο κ το χειρότερο είναι μόλις περάσει το τρίωρο με αλλαγή Πάνας τάισμα ρέψιμο κ όλα τα σχετικά ..κ λες άντε τώρα θα κοιμηθεί επιτέλους ξαφνικά αρχίζει κ ξαναπειναει!


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , ναντια δε είπε:

Beaute;;;; Εδώ άμα κάνω μπάνιο ευχαριστημεν η θα ειμαι:twisted:

Μια από τα ίδια.. Κ πότε δεν προλαβαίνω να φτιάξω κ μαλλιά μετά το μπάνιο.. Αλλά δεν υπάρχει λόγος γτ μόνιμος πιασμενα πάνω είναι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , ναντια δε είπε:

Beaute;;;; Εδώ άμα κάνω μπάνιο ευχαριστημεν η θα ειμαι:twisted:

Oh so true!!! Χαχαχα

Εμενα εχει ελαφρα παλινδρομηση. Κανει γουλιτσες κι εναν περιεργο ηχο (σα γαιδαρακος ειναι δυσκολο να το περιγραψω) ειδικα οταν κοιμαται. Σα να πιανεται η ανασα του. Δυο φορες μου εχει πνιγει, του εχει βγει απο την μυτη και μια φορα πιυ τον ταισα πολυ εκανε κι εναν εμετουλη. Χαλαρα πραγματα ομως, το ελεγχουμε.

Και κολικους εχει λιγο οπως κ σπυρακια κ πρασινα κακακια. Προς το παρον εκοψα το γαλα (οχι ομως τα γαλακτοκομικα που εχουν υποστει ζημωση γιαουρτι τυρι) κ φαινεται να επανερχεται.

Εμενα τον πιανει κρεσεντο κλαματος οταν πειναει κ οταν θελει να κοιμηθει κ απο τα πολλα νευρα δεν μπορει.

Στην κοιλιτσα κανουμε μασαζ με κεραλοιφη κ στα μαλλακια που βλεπω να μου κανει νινιδα θα βαλω χαμομηλελαιο. Στα σπυρακια κεραλοιφη. Αυτα τα δικα μας...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, arous είπε:

Εσυ δεν ελεγες; 

Για τα σπυρακια μπορεις να δοκιμασεις να μην τρως γαλακτοκομικα για δυο βδομαδες, να δεις μηπως βελτιωθουν.

Εγω πηγα για laser μασχαλες γιατι ειχε προσφορα γνωριμιας δωρεαν, αλλα τιποτα αλλο για την ωρα. Ομως κοιμαμαι παρα πολυ καλα... 

Εγω πηγα για beaute πριν τη γεννα!!!  Αχχαχαχαχαχαχα 

Μήπως εκεί μπερδευτηκες??? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , Marimarv είπε:

Μια από τα ίδια.. Κ πότε δεν προλαβαίνω να φτιάξω κ μαλλιά μετά το μπάνιο.. Αλλά δεν υπάρχει λόγος γτ μόνιμος πιασμενα πάνω είναι.. 

 Έτσι κ εγώ ρε κορίτσια προπαβενεται να βγείτε έξω ;; Βόλτα; Εγώ έχω κλειστεί μεσα

πρίν από 20 λεπτά , Marimarv είπε:

Μια από τα ίδια.. Κ πότε δεν προλαβαίνω να φτιάξω κ μαλλιά μετά το μπάνιο.. Αλλά δεν υπάρχει λόγος γτ μόνιμος πιασμενα πάνω είναι.. 

Κάπως έτσι κ εγώ.

 

πρίν από 24 λεπτά , Marimarv είπε:

Μια από τα ίδια.. Κ πότε δεν προλαβαίνω να φτιάξω κ μαλλιά μετά το μπάνιο.. Αλλά δεν υπάρχει λόγος γτ μόνιμος πιασμενα πάνω είναι.. 

 Έτσι κ εγώ ρε κορίτσια προπαβενεται να βγείτε έξω ;; Βόλτα; Εγώ έχω κλειστεί μεσα

πρίν από 24 λεπτά , Marimarv είπε:

Μια από τα ίδια.. Κ πότε δεν προλαβαίνω να φτιάξω κ μαλλιά μετά το μπάνιο.. Αλλά δεν υπάρχει λόγος γτ μόνιμος πιασμενα πάνω είναι.. 

Κάπως έτσι κ εγώ.

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, arous είπε:

Γεια σας! Εμεις παμε πολυ καλα. Θηλαζω λιγακι, δινω και μπουκαλι. Ευτυχως αφου αλλαξαμε αρκετα γαλατα, και κατσικισιο, καταληξαμε στο hipp, σταματησε να κανει γουλιτσες η μικρη και τα κακα της ειναι πολυ καλα. 

Ποια κοπελα ελεγε οτι θα κανει beaute μετα τη γεννα; Τα καταφερε τελικα;

Εγω λεω να ξεκινησω διατροφη γιατι εχω ξεφυγει.

Ξερετε μηπως ποιο μοντελο αφυγραντηρα ειναι καλο;

εγώ ήμουν μια από αυτές που το ζουσε ότι θα πάει για μποτε!!! βέβαια μετά τις 40 μέρες,  αλλά έτσι όπως το κόβω δε βλέπω να αλλάζει κάτι μέσα σε 10 μερες! ίσα που προλαβαίνω να κάνω μπάνιο!!

@Marimarv @ναντια δε το μαλλί μου δε μπορώ ούτε να το βλέπω! μονίμως με ένα λαστιχάκι πάνω! Έχω μπει στο πειρασμό να το κουρεψω μόνη μου αλλά κ πάλι δε θα προλάβω!!! ελπίζω για Χριστούγεννα να καταφέρω να τα βαψω.  αλήθεια,  εσείς τα βάφετε;αν ναι, επιτρέπεται η βαφή στο θηλασμό;

κοιμάται,  μπαίνω στο δωμάτιο κ λες και με μυρίζει σαν λαγωνικο κ αρχίζει κ κλαιει!!!! που με καταλαβαίνει;;;

εγώ κορίτσια χτες μετά από κάτι εξετάσεις που βγήκα να κάνω μπήκα στα κλεφτά σε ένα μαγαζί κ δοκίμασα μια φούστα! την αγόρασα κιόλας ( black Friday) ,βέβαια δε ξέρω πότε θα αξιωθω να τη φορέσω!!

@Alekk  πως ξεχώριζεις τη παλινδρόμηση από τις απλές γουλιτσες; εγώ έχω μπερδευτεί λίγο.  γτ κάνει γουλιές,  αλλά όχι σε όλα τα γεύματα.  και 2, 3 φορές έχει κάνει σαν εμετό,  έβγαλε αρκετό πράγμα! Η γιατρός όμως δε μου έχει π ε ι για γοπ.  σήμερα πχ έτρωγε με βουλιμία κοντά στα 50 λεπτά κ πήγα να τον σηκώσω να ρευτει κ τα έβγαλε όλα.. μήπως πρέπει να σπάω τα γεύματα στη μέση γτ του πέφτει πολύ το γάλα;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , ναντια δε είπε:

 Έτσι κ εγώ ρε κορίτσια προπαβενεται να βγείτε έξω ;; Βόλτα; Εγώ έχω κλειστεί μεσα

Κάπως έτσι κ εγώ.

 

 Έτσι κ εγώ ρε κορίτσια προπαβενεται να βγείτε έξω ;; Βόλτα; Εγώ έχω κλειστεί μεσα

Κάπως έτσι κ εγώ.

 

Πιο κλεισμένη μέσα δεν γίνεται κορίτσι μου.. Η μόνη μας έξοδος ήταν μια φορά στον παιδίατρο και σήμερα για τς ευχές μέχρι την εκκλησία κ πάλι σπίτι.. 

πρίν από 12 λεπτά , bella32 είπε:

εγώ ήμουν μια από αυτές που το ζουσε ότι θα πάει για μποτε!!! βέβαια μετά τις 40 μέρες,  αλλά έτσι όπως το κόβω δε βλέπω να αλλάζει κάτι μέσα σε 10 μερες! ίσα που προλαβαίνω να κάνω μπάνιο!!

@Marimarv @ναντια δε το μαλλί μου δε μπορώ ούτε να το βλέπω! μονίμως με ένα λαστιχάκι πάνω! Έχω μπει στο πειρασμό να το κουρεψω μόνη μου αλλά κ πάλι δε θα προλάβω!!! ελπίζω για Χριστούγεννα να καταφέρω να τα βαψω.  αλήθεια,  εσείς τα βάφετε;αν ναι, επιτρέπεται η βαφή στο θηλασμό;

κοιμάται,  μπαίνω στο δωμάτιο κ λες και με μυρίζει σαν λαγωνικο κ αρχίζει κ κλαιει!!!! που με καταλαβαίνει;;;

εγώ κορίτσια χτες μετά από κάτι εξετάσεις που βγήκα να κάνω μπήκα στα κλεφτά σε ένα μαγαζί κ δοκίμασα μια φούστα! την αγόρασα κιόλας ( black Friday) ,βέβαια δε ξέρω πότε θα αξιωθω να τη φορέσω!!

@Alekk  πως ξεχώριζεις τη παλινδρόμηση από τις απλές γουλιτσες; εγώ έχω μπερδευτεί λίγο.  γτ κάνει γουλιές,  αλλά όχι σε όλα τα γεύματα.  και 2, 3 φορές έχει κάνει σαν εμετό,  έβγαλε αρκετό πράγμα! Η γιατρός όμως δε μου έχει π ε ι για γοπ.  σήμερα πχ έτρωγε με βουλιμία κοντά στα 50 λεπτά κ πήγα να τον σηκώσω να ρευτει κ τα έβγαλε όλα.. μήπως πρέπει να σπάω τα γεύματα στη μέση γτ του πέφτει πολύ το γάλα;

Αχχχ κ εγώ αυτή την απορία έχω για την βαφή στον θηλασμο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , bella32 είπε:

εγώ ήμουν μια από αυτές που το ζουσε ότι θα πάει για μποτε!!! βέβαια μετά τις 40 μέρες,  αλλά έτσι όπως το κόβω δε βλέπω να αλλάζει κάτι μέσα σε 10 μερες! ίσα που προλαβαίνω να κάνω μπάνιο!!

@Marimarv @ναντια δε το μαλλί μου δε μπορώ ούτε να το βλέπω! μονίμως με ένα λαστιχάκι πάνω! Έχω μπει στο πειρασμό να το κουρεψω μόνη μου αλλά κ πάλι δε θα προλάβω!!! ελπίζω για Χριστούγεννα να καταφέρω να τα βαψω.  αλήθεια,  εσείς τα βάφετε;αν ναι, επιτρέπεται η βαφή στο θηλασμό;

κοιμάται,  μπαίνω στο δωμάτιο κ λες και με μυρίζει σαν λαγωνικο κ αρχίζει κ κλαιει!!!! που με καταλαβαίνει;;;

εγώ κορίτσια χτες μετά από κάτι εξετάσεις που βγήκα να κάνω μπήκα στα κλεφτά σε ένα μαγαζί κ δοκίμασα μια φούστα! την αγόρασα κιόλας ( black Friday) ,βέβαια δε ξέρω πότε θα αξιωθω να τη φορέσω!!

@Alekk  πως ξεχώριζεις τη παλινδρόμηση από τις απλές γουλιτσες; εγώ έχω μπερδευτεί λίγο.  γτ κάνει γουλιές,  αλλά όχι σε όλα τα γεύματα.  και 2, 3 φορές έχει κάνει σαν εμετό,  έβγαλε αρκετό πράγμα! Η γιατρός όμως δε μου έχει π ε ι για γοπ.  σήμερα πχ έτρωγε με βουλιμία κοντά στα 50 λεπτά κ πήγα να τον σηκώσω να ρευτει κ τα έβγαλε όλα.. μήπως πρέπει να σπάω τα γεύματα στη μέση γτ του πέφτει πολύ το γάλα;

Φανταζομαι οτι παλινδρομηση ειναι οταν το φαινομενο ειναι καθημερινο. Νομιζω οτι δεν ειναι κατι να ανησυχεις κι εσυ, μαλλον παραφαγε αυτες τις φορες γι αυτο τα εβγαλε μετα. Ο γιατρος μ μου εχει πει οτι δεν μας ανησυχει αν βγαζει το περισσιο γαλα. Εγω αυτο που κανω οταν βλεπω οτι δεν εχει σταματημο τον κοβω για λιγο. Παιζουμε ή ρευεται ή τον αλλαζω και αν δεν ησυχαζει μετα απο κανα 15λεπτο παλι στηθος.

Με γεια τη φουστα! Κι εγω θελω αλλα ειμαι σαν μπογος ακομα

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, stella92 είπε:

Κορίτσια καλημέρααα!!! Διάβασα τα περισσότερα που γράφετε αλλά τώρα κατάφερα να σας γράψω!! Εμείς είμαστε 53 ημερών και του φτιάχνω πλέον 180ml. Είναι πολύ ήσυχος λες και δεν υπάρχει μωρό στο σπίτι. Έφτιαξε μόνος του τον ύπνο και τα γεύματα. Τρώει ανά 4-6 ώρες σπάνια να ζητήσει στο 3ωρο και κοιμάται περίπου 4-5 ώρες. Σε λίγες μέρες θα πάμε για τα εμβόλια, ένα κανονικό μας είπε και ένα πόσιμο.Για να φτιάξει τα ωράρια του ύπνου μας βοήθησε πιστεύω ότι από τις δέκα και μετά το βράδυ χαμηλωνα τα φώτα και υπήρχε ησυχία, βέβαια όλη την υπόλοιπη μέρα μιλάμε κανονικά και του βάζω συνέχεια μουσική ή τραγουδάκια. Πριν λίγες μέρες γύρισε από μπρούμυτα ανάσκελα το ζουζούνι.. Όσο για τους κολικούς μάλλον εμείς τους περάσαμε την δεύτερη βδομάδα και κράτησε για πέντε μέρες, μάλλον είμαστε από τους τυχερούς.

Τα ίδια κ εγώ για το βράδυ. Απλα εμένα την μέρα με ταλαιπωρεί λιγάκι.βέβαια εντάξει μωρό είναι,μη ζητάω πολλά κ εγώ .. Θα κάτσει κ λίγο ξύπνιο κ θα γκρινιάζει..Αλλά την νύχτα είμαστε μια χαρά. Δίνεις μόνο ξένο ; 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...