Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! Όσες δίνετε ξένο σας έχει πει ο παιδίατρος όριο να τα ξυπνάτε; Εμένα μου είχε πει 30ημερων που πήγαμε ότι στις έξι ώρες να τον ξυπνάω. Ο μικρούλης μου όμως έφαγε στις 10:20 κοιμήθηκε περίπου στις 11:30 και ξύπνησε στις 7:00. Στο επόμενο γεύμα θα τον ζυγίσω να δω και πως τα πάμε, συνήθως παίρνει 350γρ τη βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

7 ώρες πρίν, Comet είπε:

Μπορει να εδραιωθηκε ο θηλασμος.Ποτε βαζεις το θηλαστρο;Αν θες να αυξησεις την παραγωγη σου βαζεις θηλαστρο καπακι μετα το θηλασμο για 20 λεπτα.ετσι δινεις σημα στον οργανισμο οτι το μωρο δεν χορτασε για να παραγει κι αλλο.κι οπωσδηποτε θηλασμο η θηλαστρο 1 φορα το βραδυ.εγω ετσι σε λιγες μερες απο κει που δεν εβγαζα τιποτα εφτασα 150 μλ τη φορα.ρωτα και συμβουλο θηλασμου.αλλα θελει καλο θηλαστρο να εχει και φαση διεγερσης οχι μονο να αντλει

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Θα δοκιμάσω το θήλαστρο όπως μου είπες... καλο θήλαστρο εχω της medela που εχει φαση διεγερσης


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , stella92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Όσες δίνετε ξένο σας έχει πει ο παιδίατρος όριο να τα ξυπνάτε; Εμένα μου είχε πει 30ημερων που πήγαμε ότι στις έξι ώρες να τον ξυπνάω. Ο μικρούλης μου όμως έφαγε στις 10:20 κοιμήθηκε περίπου στις 11:30 και ξύπνησε στις 7:00. Στο επόμενο γεύμα θα τον ζυγίσω να δω και πως τα πάμε, συνήθως παίρνει 350γρ τη βδομάδα.

Αχ σε ζηλευω και εσενα!!! 

Εμεις σήμερα κοιμηθηκαμε 2 4ωρα σερί! Δεν έχει ξαναγίνει!! Θέλω να κλαψω από την συγκίνηση!!!! 

350γρ είναι καλα?? Πρέπει δηλαδή να παιρνουν 1,5 κιλο το μήνα??? Πολλά δεν είναι??? 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αχ σε ζηλευω και εσενα!!! 

Εμεις σήμερα κοιμηθηκαμε 2 4ωρα σερί! Δεν έχει ξαναγίνει!! Θέλω να κλαψω από την συγκίνηση!!!! 

350γρ είναι καλα?? Πρέπει δηλαδή να παιρνουν 1,5 κιλο το μήνα??? Πολλά δεν είναι??? 

Καλημερα ανεμώνη σόρυ που πετάγομαι πρέπει να περνούν την ημέρα από 20 έως 40 γρ. Τόσο πολύ μένει ξύπνιο βάρος περνετε; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αχ σε ζηλευω και εσενα!!! 

Εμεις σήμερα κοιμηθηκαμε 2 4ωρα σερί! Δεν έχει ξαναγίνει!! Θέλω να κλαψω από την συγκίνηση!!!! 

350γρ είναι καλα?? Πρέπει δηλαδή να παιρνουν 1,5 κιλο το μήνα??? Πολλά δεν είναι??? 

Το λιγότερο που μου είπε ο παιδίατρος είναι 150γρ τη βδομάδα, μέγιστο όριο μου είπε ότι δεν υπάρχει. Σε λίγο ο δικός μας θα διπλασιάσει το βάρος που γεννήθηκε. Επειδή γεννήθηκε μικρούλης παίρνει με διαφορετικό βαθμό βάρος και ύψος. Φαντάσου στις 30 ημέρες είχε πάρει 6 πόντους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλημερα ανεμώνη σόρυ που πετάγομαι πρέπει να περνούν την ημέρα από 20 έως 40 γρ. Τόσο πολύ μένει ξύπνιο βάρος περνετε; 

Εννοούσα το βράδυ.. Τη μερα κοιμαται φουλ!! Ναι ειχε παρει 700γρ στις 30 μερες και 5 πόντους υψος.. Για αποκλειστικο μητρικό μου ειπε η παιδιατρος ειναι πολυ καλα.. Δεδομένου οτι ειχε γεννηθει και μικρούλα!! 

1 hour ago, stella92 είπε:

Το λιγότερο που μου είπε ο παιδίατρος είναι 150γρ τη βδομάδα, μέγιστο όριο μου είπε ότι δεν υπάρχει. Σε λίγο ο δικός μας θα διπλασιάσει το βάρος που γεννήθηκε. Επειδή γεννήθηκε μικρούλης παίρνει με διαφορετικό βαθμό βάρος και ύψος. Φαντάσου στις 30 ημέρες είχε πάρει 6 πόντους.

Και εμεις 5 πόντους πηραμε στις 30 μερες και 700γρ σχεδόν... Εσυ θηλαζεις ή δίνεις ξενο?? Σορυ αν το εχεις ξαναοει, αλλα μαζευτηκαν πολλες λεπτομέρειες τωρα τελευταία και δε θυμαμαι 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Εννοούσα το βράδυ.. Τη μερα κοιμαται φουλ!! Ναι ειχε παρει 700γρ στις 30 μερες και 5 πόντους υψος.. Για αποκλειστικο μητρικό μου ειπε η παιδιατρος ειναι πολυ καλα.. Δεδομένου οτι ειχε γεννηθει και μικρούλα!! 

Και εμεις 5 πόντους πηραμε στις 30 μερες και 700γρ σχεδόν... Εσυ θηλαζεις ή δίνεις ξενο?? Σορυ αν το εχεις ξαναοει, αλλα μαζευτηκαν πολλες λεπτομέρειες τωρα τελευταία και δε θυμαμαι 

Ωχ έχει μπερδέψει τη Μερα από την νύχτα. Αντε να του το αλλάξεις. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμενα,!!

14 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια εμηρθε περίοδο σε καμία...?? Εμένα δεν είχε σταματήσει το αίμα μέχρι τώρα πότε είχα ποτέ όχι.. Εδώ και 2 μέρες είχα πονακια περιόδου και σήμερα είδα αίμα έντονο όπως την περίοδο.. Αλλά δεν ξέρω ρε γαμωτο γτ δεν είχα καθαρίσει μέχρι τώρα για να καταλάβω.. Μειώνεται το γάλα τώρα αν μου έρθει περίοδος? 

Σε εμενα ηρθε στις 45 μερες!! Πολυ αιμααα!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Ωχ έχει μπερδέψει τη Μερα από την νύχτα. Αντε να του το αλλάξεις. 

Ειναι μικρό ακόμα.. 37 ημερων... Σιγα σιγα που μπορώ να την απασχολω, θα φροντίσω να ξυπναει τη μερα για να ναι κουρασμενη τη νύχτα!!!  Ηδη κάπως τα βολευουμε


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα κορίτσια! πως είστε! εγώ χτες βράδυ κάπως καλύτερα! αντί να ξυπνάει μονίμως,  κοιμήθηκε και 1 ωρα συνεχόμενα στο λικνο!!! βέβαια έχει να ενεργηθει από χτες το απόγευμα κ τον βλέπω να ζορίζεται το καημένο..

Αύριο κλείνουμε μήνα κ έχω μεγάλη αγωνία για τις μετρήσεις που θα μας κάνει η παιδίατρος! Επίσης,  ακόμη κάνουμε εξετάσεις για χολερυθρινη.. οι τιμές για άμεση είναι ακόμη πάνω από το όριο, αλλά τουλάχιστον έπεσε από τη πρώτη εξέταση..

κορίτσια,  βάζουν κ σας δαχτυλακια στα μάτια;;; ο δικός μου θα τα βγάλει οπως παει.. χτες ειδα ενα κοκκινο σημαδι στο άσπρο του ματιού.. μα δεν τον προλαβαίνω!

σήμερα είχα κγω πονακια χαμηλά...λέτε να μ έρθει κ μένα περίοδος;;;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ειναι μικρό ακόμα.. 37 ημερων... Σιγα σιγα που μπορώ να την απασχολω, θα φροντίσω να ξυπναει τη μερα για να ναι κουρασμενη τη νύχτα!!!  Ηδη κάπως τα βολευουμε

Καλύτερα να την απασχολεί από τώρα γιατί θα σε δυσκολέψει πολύ μετά 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ειναι μικρό ακόμα.. 37 ημερων... Σιγα σιγα που μπορώ να την απασχολω, θα φροντίσω να ξυπναει τη μερα για να ναι κουρασμενη τη νύχτα!!!  Ηδη κάπως τα βολευουμε

Τη μερα φασαρια ,φως και ας δυσκολευεται τη νυχτα χαμηλωνουμε τα φωτα και κανουμε ησυχια.μονο ετσι θα μαθει τη διαφορα.Αλλα ειναι και μικρη ακομη εχεις δικιο.Προς το παρον κανει μονη της προγραμμα.σιγα σιγα θα το βρειτε.να σου ζησει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια απο μανουλες νοεβριου εδω περα.... ηθελα να ρωτησω και εσας εχει καμια προβλημα κολικών ? ή τελοσπαντων απογευματικο κλαμα on off για καποιες ωρες ? εμας προχτες ο μπεμπης απο τις 20.30 μεχρι τις 00.00 και κατι το κλαμα πηγε συννεφο, σταματουσε να ξεκουραστει και ξανα προς τη δοξα τραβά και χτες απο τις 18.00 και κατι μεχρι τη 01.00 το βραδυ με μικρα διαλειμματα στο ενδιαμεσο εδωσε ρεσιταλ, δοκιμασαμε τα παντα φυσικα ζεστο μαξιλαρι στην κοιλια μασαζ κουνημα καροτσι αγκαλια ασπρο ηχο περπατημα περα δωθε στο σπιτι, τ ι π ο τ α ομως δεν βοηθησε... σταματησε καπου εκει στη 01.00 το βραδυ και μεχρι τις 7,30 δεν ξυπνησε καν για να φαει... δώστε τα φώτα σας βρε κοριτσια γιατι αμα συνεχιστεί αυτο το πραμα δεν ξερω πώς θα την παλέψω... διαβασα οτι εαν αφορα κολικους μπορει να κρατησει μεχρι και τον 4ο μηνα και εχω φρικαρει ασχημα. 16 ημερων μπεμπακι ειναι σημερα...


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, stella92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Όσες δίνετε ξένο σας έχει πει ο παιδίατρος όριο να τα ξυπνάτε; Εμένα μου είχε πει 30ημερων που πήγαμε ότι στις έξι ώρες να τον ξυπνάω. Ο μικρούλης μου όμως έφαγε στις 10:20 κοιμήθηκε περίπου στις 11:30 και ξύπνησε στις 7:00. Στο επόμενο γεύμα θα τον ζυγίσω να δω και πως τα πάμε, συνήθως παίρνει 350γρ τη βδομάδα.

Εγώ δίνω ξένο γάλα και πολλές φορές η μικρή κοιμάται από τις δέκα ως τις εφτά πάρα το πρωί η γιατρός μου έχει πει παιδί πάνω από 3 κιλά δεν το ξυπνάμε ποτέ για να φάει όταν ξυπνήσει θα φάει. Η δικια μου τώρα λογικά θα κοντεύει τα 5 κιλά σήμερα κλείσαμε 50 ημερών. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , bella32 είπε:

Καλήμερα κορίτσια! πως είστε! εγώ χτες βράδυ κάπως καλύτερα! αντί να ξυπνάει μονίμως,  κοιμήθηκε και 1 ωρα συνεχόμενα στο λικνο!!! βέβαια έχει να ενεργηθει από χτες το απόγευμα κ τον βλέπω να ζορίζεται το καημένο..

Αύριο κλείνουμε μήνα κ έχω μεγάλη αγωνία για τις μετρήσεις που θα μας κάνει η παιδίατρος! Επίσης,  ακόμη κάνουμε εξετάσεις για χολερυθρινη.. οι τιμές για άμεση είναι ακόμη πάνω από το όριο, αλλά τουλάχιστον έπεσε από τη πρώτη εξέταση..

κορίτσια,  βάζουν κ σας δαχτυλακια στα μάτια;;; ο δικός μου θα τα βγάλει οπως παει.. χτες ειδα ενα κοκκινο σημαδι στο άσπρο του ματιού.. μα δεν τον προλαβαίνω!

σήμερα είχα κγω πονακια χαμηλά...λέτε να μ έρθει κ μένα περίοδος;;;

Καλά με τα δάχτυλα στα μάτια το κάνει κ εμενελα το βάζει όλο μέσα στο Μέρι με δύναμη.. ήθελα να ήξερα δεν πονάνε;


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...