Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , ada32 είπε:

Τα ίδια κ εγώ για το βράδυ. Απλα εμένα την μέρα με ταλαιπωρεί λιγάκι.βέβαια εντάξει μωρό είναι,μη ζητάω πολλά κ εγώ .. Θα κάτσει κ λίγο ξύπνιο κ θα γκρινιάζει..Αλλά την νύχτα είμαστε μια χαρά. Δίνεις μόνο ξένο ; 

Ναι πλεον μόνο ξένο! Λογικό να ακούγονται και λίγο μωρά είναι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 ώρα πρίν, bella32 είπε:

εγώ ήμουν μια από αυτές που το ζουσε ότι θα πάει για μποτε!!! βέβαια μετά τις 40 μέρες,  αλλά έτσι όπως το κόβω δε βλέπω να αλλάζει κάτι μέσα σε 10 μερες! ίσα που προλαβαίνω να κάνω μπάνιο!!

@Marimarv @ναντια δε το μαλλί μου δε μπορώ ούτε να το βλέπω! μονίμως με ένα λαστιχάκι πάνω! Έχω μπει στο πειρασμό να το κουρεψω μόνη μου αλλά κ πάλι δε θα προλάβω!!! ελπίζω για Χριστούγεννα να καταφέρω να τα βαψω.  αλήθεια,  εσείς τα βάφετε;αν ναι, επιτρέπεται η βαφή στο θηλασμό;

κοιμάται,  μπαίνω στο δωμάτιο κ λες και με μυρίζει σαν λαγωνικο κ αρχίζει κ κλαιει!!!! που με καταλαβαίνει;;;

εγώ κορίτσια χτες μετά από κάτι εξετάσεις που βγήκα να κάνω μπήκα στα κλεφτά σε ένα μαγαζί κ δοκίμασα μια φούστα! την αγόρασα κιόλας ( black Friday) ,βέβαια δε ξέρω πότε θα αξιωθω να τη φορέσω!!

@Alekk  πως ξεχώριζεις τη παλινδρόμηση από τις απλές γουλιτσες; εγώ έχω μπερδευτεί λίγο.  γτ κάνει γουλιές,  αλλά όχι σε όλα τα γεύματα.  και 2, 3 φορές έχει κάνει σαν εμετό,  έβγαλε αρκετό πράγμα! Η γιατρός όμως δε μου έχει π ε ι για γοπ.  σήμερα πχ έτρωγε με βουλιμία κοντά στα 50 λεπτά κ πήγα να τον σηκώσω να ρευτει κ τα έβγαλε όλα.. μήπως πρέπει να σπάω τα γεύματα στη μέση γτ του πέφτει πολύ το γάλα;

Όσον αφορά την παλινδρόμηση εμένα έχει κάνει σύνολα 4 φορές; Ρουκέτα όταν ήταν πιο μικρός. Κ εκλέγεται σχεδόν μετά από κάθε γεύμα έδειχνε ότι κάτι τον ενοχλούσε. Στην αρχή Μ είχε πει η παιδίατρος άστο κ βλέπουμε πως θα συνεχιστεί με αποτέλεσμα να κλαίει όλο κ πιο συχνά κ πιο έντονα με απότςλεσμα να φοβάμαι να τον ταισω κάνω μικτό τάισμα.. μετά αποφασίσαμε να πάμε για υπέρηχο κάπου 1.5 μηνών κ διαγνώστηκε με μετρίου βαθμού παλινδρόμηση αλλάξαμε 3 γάλατα κ καταλήξαμε σε ένα ποτήρι σχετικά είναι καλύτερο από τα άλλα. Αλλά να του περάσουν τα συμπτώματα όχι ακόμα όπως μας είπε συνήθως περνάνε κάπου στον 6 μήνα με την εισαγωγή της Στερεάς τροφής. Τώρα τον κρατάω τουλάχιστον μία ώρα για να χωνέψει λίγο έχω κάνει ανάκληση στο κρεβάτι κ υπάρχουν μέρες που θα μου βγάλει γουλιες και 2 ώρες μετά το φαι.γουλιες μου βγάζει κάθε μέρα μια με δύο φορές άλλες φορές πιο πολύ κ άλλες πιο λίγο. Τι ο μόνο που κάνω είναι υπομονή να μεγαλώσει λίγο να ηρεμήσει.

1 ώρα πρίν, Marimarv είπε:

Πιο κλεισμένη μέσα δεν γίνεται κορίτσι μου.. Η μόνη μας έξοδος ήταν μια φορά στον παιδίατρο και σήμερα για τς ευχές μέχρι την εκκλησία κ πάλι σπίτι.. 

Αχχχ κ εγώ αυτή την απορία έχω για την βαφή στον θηλασμο...

Έμενα η παιδίατρος Μ είπε μπορώ να τα βάψω αλλά μόνο με φυτική νύχια κ τέτοια κανονικά τα παντα


...:-D

Link to comment
Share on other sites

On 23/11/2018 at 6:40 ΜΜ, ada32 είπε:

Άνα ποσες ωρες της δίνεις ;

Ανά 3 ώρες μόνο όταν κοιμάται κάποιες φορές μπορεί να πάει 4 αλλά αυτό σπάνια μέσα στην μέρα.. Μόνο την νύχτα πίνει γάλα κατα τις ενάμιση με δέκα και μου ξυπνάει πλέων κατά τις 6. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πει κάτι για μποτε μετά τη γέννα!!ακόμη όμως όχι από το σπίτι δεν βγαίνω αλλά ούτε να καθίσω δεν μπορώ άνετα χαχαχα έχουμε καιρό γι αυτά.από κιλά πως είστε κορίτσια? Εγώ εντυπωσιάστηκα πως έφυγε η κοιλιά μετά τη γέννα έτσι ξαφνικά, δεν το περίμενα να ξεφουσκώσει σε ένα δευτερόλεπτο! είχα πάρει 17-18 κιλά στην εγκυμοσύνη κ έχω χάσει τα μισά, όμως αν δεν είχα δει την ζυγαριά θα πίστευα πως έχω χάσει 15.νιώθω το σώμα μου όπως πριν την εγκυμοσύνη, ας έχει 9 κιλά επιπλέον.Όλοι μου έλεγαν από την πρώτη μέρα να βγάλω ζώνη για να μαζέψω την κοιλιά κι εγώ ήμουν αντίθετη, ώσπου όταν βγήκα από το νοσοκομείο η κοιλιά μου ήταν φλατ χωρίς να κάνω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ασία είπε:

Εγώ είχα πει κάτι για μποτε μετά τη γέννα!!ακόμη όμως όχι από το σπίτι δεν βγαίνω αλλά ούτε να καθίσω δεν μπορώ άνετα χαχαχα έχουμε καιρό γι αυτά.από κιλά πως είστε κορίτσια? Εγώ εντυπωσιάστηκα πως έφυγε η κοιλιά μετά τη γέννα έτσι ξαφνικά, δεν το περίμενα να ξεφουσκώσει σε ένα δευτερόλεπτο! είχα πάρει 17-18 κιλά στην εγκυμοσύνη κ έχω χάσει τα μισά, όμως αν δεν είχα δει την ζυγαριά θα πίστευα πως έχω χάσει 15.νιώθω το σώμα μου όπως πριν την εγκυμοσύνη, ας έχει 9 κιλά επιπλέον.Όλοι μου έλεγαν από την πρώτη μέρα να βγάλω ζώνη για να μαζέψω την κοιλιά κι εγώ ήμουν αντίθετη, ώσπου όταν βγήκα από το νοσοκομείο η κοιλιά μου ήταν φλατ χωρίς να κάνω κάτι.

Εγώ τα έχασα όλα.. Είχα πάρει 10 γτ με την διατροφή για το ζάχαρο και να ήθελα δεν μπορούσα να πάρω γραμμάριο πάνω από τα 10.. Στε 20 μέρες μου είχαν μείνει μόνο 2 και τώρα είμαι στα κιλά μου ακριβώς.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Marimarv είπε:

Εγώ τα έχασα όλα.. Είχα πάρει 10 γτ με την διατροφή για το ζάχαρο και να ήθελα δεν μπορούσα να πάρω γραμμάριο πάνω από τα 10.. Στε 20 μέρες μου είχαν μείνει μόνο 2 και τώρα είμαι στα κιλά μου ακριβώς.. 

Α είσαι ωραία εσύ. μαμά - μοντέλο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Α είσαι ωραία εσύ. μαμά - μοντέλο!

Χάχαχα να ναι καλά ο ενδοκρινολογος δεν με άφηνε να φάω τίποτα πέραν από την διατροφή που μου είχε δώσει.. Είχα μπουχτίσει στα βραστά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μια από τα ίδια μπάνιο με το ζόρι προλαβαίνω να κάνω τα μαλλιά ούτε καν να τα φτιάξω όλο κοτσίδα... Από διατροφή έχω αρχίσει και κανω και για τώρα τα Χριστούγεννα λέω να βρω ένα χρώμα να βάψω τα μαλλιά αν και να σας πω την αλήθεια έχω βολευτεί τόσο καιρό που δεν τα έβαφα.. Σήμερα έχουμε λίγο γκρίνια κάτι την ενοχλεί και δεν μπορεί να κοιμήθη νομίζω μας πιάνουν σιγά σιγά κολικοί. Εκεί που κοιμάται σφίγγεται και κοκκινίζει και μετά κλαίει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μια από τα ίδια μπάνιο με το ζόρι προλαβαίνω να κάνω τα μαλλιά ούτε καν να τα φτιάξω όλο κοτσίδα... Από διατροφή έχω αρχίσει και κανω και για τώρα τα Χριστούγεννα λέω να βρω ένα χρώμα να βάψω τα μαλλιά αν και να σας πω την αλήθεια έχω βολευτεί τόσο καιρό που δεν τα έβαφα.. Σήμερα έχουμε λίγο γκρίνια κάτι την ενοχλεί και δεν μπορεί να κοιμήθη νομίζω μας πιάνουν σιγά σιγά κολικοί. Εκεί που κοιμάται σφίγγεται και κοκκινίζει και μετά κλαίει. 

Κ εγώ θέλω τόσο πολύ να βαψω τα μαλλια μου αλλά δεν ξέρω μήπως δεν κάνει ρε συ με τον θηλασμο? Βασικά θέλω 2 ώρες για μένα να πάω ένα κομμωτήριο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μια από τα ίδια μπάνιο με το ζόρι προλαβαίνω να κάνω τα μαλλιά ούτε καν να τα φτιάξω όλο κοτσίδα... Από διατροφή έχω αρχίσει και κανω και για τώρα τα Χριστούγεννα λέω να βρω ένα χρώμα να βάψω τα μαλλιά αν και να σας πω την αλήθεια έχω βολευτεί τόσο καιρό που δεν τα έβαφα.. Σήμερα έχουμε λίγο γκρίνια κάτι την ενοχλεί και δεν μπορεί να κοιμήθη νομίζω μας πιάνουν σιγά σιγά κολικοί. Εκεί που κοιμάται σφίγγεται και κοκκινίζει και μετά κλαίει. 

Για κολικοι μου ακούγονται!! Καλως τα δεχτηκες!!! Υπομονη και θα περασουν...  :(

Οσον αφορά τα κιλα, εγω κοριτσια ειμαι μειον 7 κιλα απο οσα ξεκινησα την εγκυμοσύνη μου, αλλα η κοιλια δεν εχει φύγει εντελώς και ειναι το μονο που με στεναχωρει... Τρωω βεβαια αρκετα γιατί λογω θηλασμου πειναω πολυ, αλλα εχω σκοπο μετα τις 40 μερες να μαζευτω σιγα σιγα μπας και μπω σε κανα ρουχο της προκοπής τα Χριστούγεννα! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Θεμα παλινδρόμηση εχω μπερδευτεί! Μεσα στη μερα σε ολα τα γεμάτα παμε καλα βγαζει καποιες φορες γουλιές αλλα οκ μου ειπε η παιδίατρος ειναι φυσιολογικό! Καθε βραδυ ομως μετα το μπανακι του έχουμε θεμα πινει γάλα και κλαίει ασταμάτητα..  δείχνει να πεινάει κατεβάζει μια γουλιά κ κλαμα... Μας παίρνει σίγουρα 2 ωρες μεχρι να καταφέρω να φαει... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Θεμα παλινδρόμηση εχω μπερδευτεί! Μεσα στη μερα σε ολα τα γεμάτα παμε καλα βγαζει καποιες φορες γουλιές αλλα οκ μου ειπε η παιδίατρος ειναι φυσιολογικό! Καθε βραδυ ομως μετα το μπανακι του έχουμε θεμα πινει γάλα και κλαίει ασταμάτητα..  δείχνει να πεινάει κατεβάζει μια γουλιά κ κλαμα... Μας παίρνει σίγουρα 2 ωρες μεχρι να καταφέρω να φαει... 

Καλησπέρα να πας να του κάνεις ένα υπέρυχο για να ξέρεις αν έχει και σε πιο βαθμό είναι γιατί θέλει ειδικό γάλα και κάποια αγωγή. Μην το αφήνεις έτσι Καλυτερα να πας να το κοιτάξεις. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλησπέρα να πας να του κάνεις ένα υπέρυχο για να ξέρεις αν έχει και σε πιο βαθμό είναι γιατί θέλει ειδικό γάλα και κάποια αγωγή. Μην το αφήνεις έτσι Καλυτερα να πας να το κοιτάξεις. 

Θα μιλήσω με τη παιδίατρο αν ειναι να μας πει! Το κακο ειναι οτι δεν μπορει να πιεί αλλο γαλα λογο αλλεργία στο αγελαδινό... κανουμε στοιχειακη διατροφή...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Θα μιλήσω με τη παιδίατρο αν ειναι να μας πει! Το κακο ειναι οτι δεν μπορει να πιεί αλλο γαλα λογο αλλεργία στο αγελαδινό... κανουμε στοιχειακη διατροφή...

Αυτό με την αλλεργία κάνατε εξετάσεις η σας στο είπε η παιδίατρος; συγνώμη για την ερωτήσει αλλά έχω κακη εμπειρία. Αυτά τα γάλατα είναι ειδικά για παληνδρομηση χωρίς αγελαδινό γαλα


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...