Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , EVI18 είπε:

Είχα λίγο σκούρο αίμα δυο εβδομάδες και δύο μέρες είδα κόκκινο οχι λίγο όμως. μου είπαν ότι το έμβρυο θα είχε χρωμοσωματικές ανωμαλίες. δεν ένιωσα κάτι,ουσιαστικά το είδαμε στον υπέρηχο.αλλά τα συμπτώματα απ' ότι έχω καταλάβει διαφέρουν. άλλες πονάνε,άλλες έχουν πάρα πολύ αίμα.καλύτερα μην ταυτιστείς γιατί μπορεί σε σένα να μην ισχύει κάτι από αυτά. σε ποιά εβδομάδα είσαι?έχεις αίμα?

Ειμαι στην 8η ειχα μια αποκοληση στην 6η κ απο τοτε μια εχω αιμα πολυ μια λιγο μια καθολου διαφορων χρωματων απλα εχω ανχωθει γενικα γιατι δε ξερω αν ειναι ολο αυτο απτην αποκοληση η τπτ αλλο με καθυσηχαζει ο γιατρος μου βεβαια αλλα νομιζω το κανει για να μενω ηρεμη εχω ραντεβου αυριο κ θα δω τι γινεται μακαρι να ειναι ολα καλα 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Ειμαι στην 8η ειχα μια αποκοληση στην 6η κ απο τοτε μια εχω αιμα πολυ μια λιγο μια καθολου διαφορων χρωματων απλα εχω ανχωθει γενικα γιατι δε ξερω αν ειναι ολο αυτο απτην αποκοληση η τπτ αλλο με καθυσηχαζει ο γιατρος μου βεβαια αλλα νομιζω το κανει για να μενω ηρεμη εχω ραντεβου αυριο κ θα δω τι γινεται μακαρι να ειναι ολα καλα 

και εγω με ελαφρια αποκολληση απο την 6η.νομιζω όσο περναει κάθε βδομάδα μειώνεται η πιθανότητα αποβολής.είναι καλό αν δεν έχεις δει κόκκινο αιμα αλλα κ αλλες κοπελες που εχουν δει πήγαν μια χαρά.είναι τελείως υποκειμενικό,νομίζω δεν έχει κανόνες. απο εξωσωματική κ εσύ?και εγώ θα πάω αύριο να δω τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , EVI18 είπε:

και εγω με ελαφρια αποκολληση απο την 6η.νομιζω όσο περναει κάθε βδομάδα μειώνεται η πιθανότητα αποβολής.είναι καλό αν δεν έχεις δει κόκκινο αιμα αλλα κ αλλες κοπελες που εχουν δει πήγαν μια χαρά.είναι τελείως υποκειμενικό,νομίζω δεν έχει κανόνες. απο εξωσωματική κ εσύ?και εγώ θα πάω αύριο να δω τι γίνεται.

Ναι απο εξωσωματικη οντως ειναι διαφορετικα στον καθενα τι να πω θα δουμε αυριο να φανταστω οτι εισαι κατω κ εσυ?ευχομαι να ειναι καλα τα νεα κ για τις δυο μας 

Τα υπολοιπα κοριτσια τι κανετε?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!πόσες από εσάς είναι εγκυούλες αυτήν την εποχή και θα γεννήσουν το 2019;;;εγώ είμαι μόλις 7 εβδομάδων μετά από δύο παλλίνδρομες και προληπτικά μου χορήγησε ο γιατρός μου Σαλοσπίρ των 180,innohep ενέσεις καθημερινά,κορτιζόνη και προγεστερόνη!παίρνει κάποια άλλη κάτι ανάλογο;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια τι κανετε? Πως τα πατε?

Εγω συνεχιζω με τις αναγουλες ολη μερα .Καμια φορα πεφτει και η πιεση μου και ειμαι συχνα εξαντλημενη.

Κατα τα αλλα ολα καλα, εχει τρομερη ζεστη, πηγαμε και για μπανακι αλλα μπηκα μονο μια φορα και βγηκα αμεσως γιατι εχω αγχος και θελω να προσεχω :-P Εσεις πως πατε κοριτσια εχετε κανονισει καθολου διακοπες?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε? Πως τα πατε?

Εγω συνεχιζω με τις αναγουλες ολη μερα .Καμια φορα πεφτει και η πιεση μου και ειμαι συχνα εξαντλημενη.

Κατα τα αλλα ολα καλα, εχει τρομερη ζεστη, πηγαμε και για μπανακι αλλα μπηκα μονο μια φορα και βγηκα αμεσως γιατι εχω αγχος και θελω να προσεχω :-P Εσεις πως πατε κοριτσια εχετε κανονισει καθολου διακοπες?

Καλημέρα!!! Που Χαθηκες βρε? Μπα δεν θα παμε πουθενά εμείς. Εμένα δεν με αφηνε θαλασσα ως την αυχενική. Πλέον οκ αλλα να μην καθομαι στην αμμο πλύσιμο και αλλαγή μαγιό μετα απο καθε βουτια. Κουραση! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημέρα!!! Που Χαθηκες βρε? Μπα δεν θα παμε πουθενά εμείς. Εμένα δεν με αφηνε θαλασσα ως την αυχενική. Πλέον οκ αλλα να μην καθομαι στην αμμο πλύσιμο και αλλαγή μαγιό μετα απο καθε βουτια. Κουραση! 

Και εγω κατευθειαν αλλαξα μαγιο και φορεσα και μπλουζακι.Μου ειπε επιτρεπεται το μπανιο αλλα με αυτες τις προυποθεσεις. Αλλα εγω ψιλοφοβαμαι οποτε μπηκα για 2 λεπτα ισα να δροσιστω :-P

Χαθηκα γιατι δεν ημουν και πολυ στα πανω μου, με τις αναγουλες και την εξαντληση αλλα επανερχομαι σιγα σιγα.Σημερα θα παρω και τα αποτελεσματα των εξετασεων το απογευμα.Αντε να δουμε

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Και εγω κατευθειαν αλλαξα μαγιο και φορεσα και μπλουζακι.Μου ειπε επιτρεπεται το μπανιο αλλα με αυτες τις προυποθεσεις. Αλλα εγω ψιλοφοβαμαι οποτε μπηκα για 2 λεπτα ισα να δροσιστω :-P

Χαθηκα γιατι δεν ημουν και πολυ στα πανω μου, με τις αναγουλες και την εξαντληση αλλα επανερχομαι σιγα σιγα.Σημερα θα παρω και τα αποτελεσματα των εξετασεων το απογευμα.Αντε να δουμε

Ωωω τέλεια, περιμένουμε νεα. Τελικα εκανες τον θυροειδη η Οταν σου πει ο γιατρός? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

Ωωω τέλεια, περιμένουμε νεα. Τελικα εκανες τον θυροειδη η Οταν σου πει ο γιατρός? 

Τελικά αποφάσισα να κανω οτι μου πει ο γιατρός @Smile89 μου. Θα δούμε λοιπόν 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Eleni 86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ειμαι νέο.μελος και βρισκομαι στη 15η εβδομαδα της πρωτης εγκυμοσύνης!Ελπίζω να πανε ολα καλα σε όλες

Ετσι εντασεσαι...καλη εγκυμοσυνη ευχομαι κ απο εδωω....

Τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν πως πατε;;)

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Eleni 86 καλώς όρισες!!!! Μαζί ειμαστε!!! Κι εγώ 15η διανυω. Πες μας για σένα!!! 

@ΒαλεντιναΧρηστος μια χαρούλα ολα!! Βέβαια Σημερα βγήκα αναγκαστηκα το πρωί για κατι ψώνια, απελπιστική η ζέστη δεν την παλευα! 

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οι εξετασεις ολες βγήκαν καλες :)

Πολυ χαρηκα. @Smile89 θα.μου τη γράψει ναι στις επομενες εξετάσεις.

 

 

1 hour ago, Eleni 86 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ειμαι νέο.μελος και βρισκομαι στη 15η εβδομαδα της πρωτης εγκυμοσύνης!Ελπίζω να πανε ολα καλα σε όλες

Καλως ηρθες Ελενη! :)

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...