Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 23 ώρες πρίν, Kate89 είπε:

      Καλημέρα κορίτσια!

      Εμένα η χοριακη ήταν δυστυχώς αρνητική όπως το υποπτευομουν.😞😞

      Έκανα και εξέταση TSH και είναι στο 5 ,ενώ πριν την εμβρυομεταφορα ήταν στο 1.Λετε αυτό να επηρέασε την εμφύτευση;

      Όχι δεν επιρρεαζει η TSH την εμφύτευση! Τη θέλουμε κοντά στο 1 γιατί με τα φάρμακα της εξωσωματικής ο θυρεοειδής απορρυθμίζεται και γενικότερα στην εγκυμοσύνη τη θέλουμε κάτω από 2,5 για την ομαλή ανάπτυξη του εμβρύου. Οπότε ελέγχουμε με τη θετική χοριακη και ρυθμίζουμε ανάλογα τη δόση. Όχι ότι έχει καμία σχέση με την εμφύτευση! Δεν είναι κάτι που έκανες εσύ λάθος κοριτσάκι μου.. δεν ήταν το τυχερό του να έρθει τώρα.. θα έρθει όμως! Και όλα θα πάνε καλά στο τέλος!

      17 ώρες πρίν, artemis88 είπε:

      Ευχαριστω!! Ποσες χοριακες ειχες κανει? Γενικα ποσο πρεπει να φτασει η χοριακη για τον πρωτο υπερηχο?

      Φανταζομαι εκει φαινεται και αν ειναι ενδομητριο ετσι?

      Επισης ο σακος ποτε φαινεται?

      Υπομονή!! Έχεις ακόμα πολλά βήματα μπροστά σου!! Χαχαχαχαχα!! Κουράγιο και όλα να σου πάνε κατ'ευχήν κοριτσάκι μου με ένα τελειόμηνο και υγιέστατο μωράκι πάνω από όλα στην αγκαλιά σου!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλως ορισες!! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να εχεις!!!. Με το καλο!!! 

Αντε ρεεεε τι ωραιαααα!!! 

Ρε φιλε πως μπαινει η φωτο??? 

 

Αμα βρεις τετοιο θελωυκι εγω!!! 

Πας στο tinypic και τη βαζεις εκει. Σου δινει καποια λινκ και  βαζεις το τελευταιο εδω στην προσθήκη επιπρόσθετου υλικου :mrgreen:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nicol_ είπε:

Πας στο tinypic και τη βαζεις εκει. Σου δινει καποια λινκ και  βαζεις το τελευταιο εδω στην προσθήκη επιπρόσθετου υλικου :mrgreen:

Καλε εσυ και αν εισαι χακιερου

 

πρίν από 17 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ααα θέλω και εγω την ταμπελίτσα παρακαλώ!! :D

Γεια σας κούκλες!!

Γεια σου μπεμπουλαααα. Πως εισαι αγορομανα? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλε εσυ και αν εισαι χακιερου

 

Γεια σου μπεμπουλαααα. Πως εισαι αγορομανα? 

Καλα είμαι το χαίρομαι τώρα! Περιμένω το βραδάκι να με πάρουν για τα υπόλοιπα. Πήρα την κολπικη κ έχω ουρεοπλασμα Αααα δεν ήθελα να εχωωω:( Ενταξει ξέρω η πλειοψηφια έχει και δεν το ξερει κιολας. Ολα τα αλλα κ κάτι επαναληπτικες αιματος που έκανα μια χαρά. Εσυ πως είσαι τι κανεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλα είμαι το χαίρομαι τώρα! Περιμένω το βραδάκι να με πάρουν για τα υπόλοιπα. Πήρα την κολπικη κ έχω ουρεοπλασμα Αααα δεν ήθελα να εχωωω:( Ενταξει ξέρω η πλειοψηφια έχει και δεν το ξερει κιολας. Ολα τα αλλα κ κάτι επαναληπτικες αιματος που έκανα μια χαρά. Εσυ πως είσαι τι κανεις;

Μην ανησυχεις. Οντως ειναι συχνο στην εγκυμοσυνη. Παρε την αγωγη σου και ακολουθησε τις οδηγιες του γιατρου σου και ολα θα πανε καλα. Αντε θα περιμενουμε να μας πεις και για τις υπολοιπες αιματολογικες.

Εγω καλα ειμαι αγαπη, επιτελους τωρα μπορω να πω οτι απολαμβανω την εγκυμοσυνη, ναι νωρις θυμηθηκα χαχαχα, απλα τωρα χαλαρωσα απο ολα και νιωθω καλα και ηρεμη. Αναμενω και γω ως αγορομανα τον ερωτα μου να ερθει να μου αλλαξει τη ζωη!! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , nanoula90 είπε:

Μην ανησυχεις. Οντως ειναι συχνο στην εγκυμοσυνη. Παρε την αγωγη σου και ακολουθησε τις οδηγιες του γιατρου σου και ολα θα πανε καλα. Αντε θα περιμενουμε να μας πεις και για τις υπολοιπες αιματολογικες.

Εγω καλα ειμαι αγαπη, επιτελους τωρα μπορω να πω οτι απολαμβανω την εγκυμοσυνη, ναι νωρις θυμηθηκα χαχαχα, απλα τωρα χαλαρωσα απο ολα και νιωθω καλα και ηρεμη. Αναμενω και γω ως αγορομανα τον ερωτα μου να ερθει να μου αλλαξει τη ζωη!! 

Μπράβο νανουλα απόλαυσε το τώρα το αξίζεις και κάνε όνειρα για το καμάρι σου τον ερωτα σου!!:wub: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Παρακολουθουμε πως θα παει κ βλεπουμε ειναι να κανει κ μια αξονικη εγκεφαλου για να δουν μην εχει αφησει τπτ η αιμοραγια που ειχε αλλα οχι ακομα γιατι δε μπορουν να τη μετακινησουν τωρα για κατι αλλο δε μας λενε τι θελουν να δουν ειναι πολυ μικρη σε εβδομαδες κ δε ξερουν τι μπορει να προκυψει οσο ολοκληρώνεται η προσευχη μου αυτη ειναι να μη βγαλει τπτ αλλο στη πορεία.

Αντιδράει κάνει κινησουλες ήδη με το οξυγόνο.καλα θα είναι.θα το δεις.θα βγει κα λη και η αξονική.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Χαχαχαχα, μη σου πω φευγοντας να αφησουν και ενα φαϊ ή ενα γλυκο εστω, τοσο καλες οικοδεσποινες θα μαστε, δεν καταλαβα χαχαχαχα.

Τι κανεις εσυ τρελιαρα μου? Πως εισαι?

Καλα ειμαι ρε συ!!!!! Απλα σημερα νοιωθω κατι σα βαρος χαμηλα κ ολο παω τουαλετα. Να αλλαξε θεση αραγε? 

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Πας στο tinypic και τη βαζεις εκει. Σου δινει καποια λινκ και  βαζεις το τελευταιο εδω στην προσθήκη επιπρόσθετου υλικου :mrgreen:

Ωωωωω ευχαριστώ!!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Καλα ειμαι ρε συ!!!!! Απλα σημερα νοιωθω κατι σα βαρος χαμηλα κ ολο παω τουαλετα. Να αλλαξε θεση αραγε? 

Την προηγουμενη φορα που την ειδατε τι θεση ειχε?? 

Εγω εχω πονακια χαμηλα οταν ειμαι ορθια. Μαλλον με πιεζει στο σημειο και ειναι σαν σουβλιες. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Την προηγουμενη φορα που την ειδατε τι θεση ειχε?? 

Εγω εχω πονακια χαμηλα οταν ειμαι ορθια. Μαλλον με πιεζει στο σημειο και ειναι σαν σουβλιες. 

Κεφαλι πανω ειχε στις 14/11 στο Ντοπλερ και μου είχε πει πως ηδη ειχε παρει κλίση να γυρισει. Σημερα δεν είναι τοοοοοοσο πολυυδραστηρια, εννοείται κ την εχω νοιωσει. Αισθανομαι λιγο Αλλιως την κοιλιαμου ετσι ενα βαρος. Περναει ο καιρος κ ισως αλλαζουν πραγματα. Ξερω γω. Εσενα ειναι πολυ δραστηριος? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@nanoula90 και @Smile89 εσεις που ειστε μεγαλυτερη εβδομαδα και λογικα εχετε μεγαλυτερες κοιλιτσες νιωθετε καθολου δυσφορια?Μπορειτε τρωτε κανονικα?Εγω αφου φαω νιωθω θα σκασω. Με πιεζει η κοιλια 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Smile89 είπε:

Κεφαλι πανω ειχε στις 14/11 στο Ντοπλερ και μου είχε πει πως ηδη ειχε παρει κλίση να γυρισει. Σημερα δεν είναι τοοοοοοσο πολυυδραστηρια, εννοείται κ την εχω νοιωσει. Αισθανομαι λιγο Αλλιως την κοιλιαμου ετσι ενα βαρος. Περναει ο καιρος κ ισως αλλαζουν πραγματα. Ξερω γω. Εσενα ειναι πολυ δραστηριος? 

Πλεον επειδη μαλλον δεν εχει και πολυ χωρο υπαρχουν μερες που κανω πολλες ωρες να τον καταλαβω. Κ μενα με το κεφαλι ειναι κατω. Μηπως επειδη η μικρη σου γυρισε και πλεον σε πιεζει?? Ειναι και το βαρος που αυξανεται του μωρου και ειναι λογικο να νιωθεις μια πιεση χαμηλα. Εγω δυσκολευομαι πολυ να κατσω ορθια πλεον. 

 

πρίν από 5 λεπτά , Nicol_ είπε:

@nanoula90 και @Smile89 εσεις που ειστε μεγαλυτερη εβδομαδα και λογικα εχετε μεγαλυτερες κοιλιτσες νιωθετε καθολου δυσφορια?Μπορειτε τρωτε κανονικα?Εγω αφου φαω νιωθω θα σκασω. Με πιεζει η κοιλια 

Εσυ κυρια μου με τις πιτσες και τα ωραια σου πως να μην νιωθεις οτι θα σκασεις??? Χαχαχα. Υπαρχουν μερες ειδικα το βραδυ που ξαπλωνω που εχω καουρες, αλλα δεν το παθαινω πολυ συχνα. Ισως επειδη τρωω ελαφρια σχετικα, εχω κοψει τελειως ζυμαρικα ρυζι και πατατα. Οποτε τη βγαζω με σαλατες και λαχανικα κυριως με κανενα φιλετο κοτοπουλο και δεν εχω προβλημα ιδιαιτερο. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Nicol_ είπε:

@nanoula90 και @Smile89 εσεις που ειστε μεγαλυτερη εβδομαδα και λογικα εχετε μεγαλυτερες κοιλιτσες νιωθετε καθολου δυσφορια?Μπορειτε τρωτε κανονικα?Εγω αφου φαω νιωθω θα σκασω. Με πιεζει η κοιλια 

Οσο κ να φαω δεν παίρνω χαμπαρι. 

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Πλεον επειδη μαλλον δεν εχει και πολυ χωρο υπαρχουν μερες που κανω πολλες ωρες να τον καταλαβω. Κ μενα με το κεφαλι ειναι κατω. Μηπως επειδη η μικρη σου γυρισε και πλεον σε πιεζει?? Ειναι και το βαρος που αυξανεται του μωρου και ειναι λογικο να νιωθεις μια πιεση χαμηλα. Εγω δυσκολευομαι πολυ να κατσω ορθια πλεον. 

 

Εσυ κυρια μου με τις πιτσες και τα ωραια σου πως να μην νιωθεις οτι θα σκασεις??? Χαχαχα. Υπαρχουν μερες ειδικα το βραδυ που ξαπλωνω που εχω καουρες, αλλα δεν το παθαινω πολυ συχνα. Ισως επειδη τρωω ελαφρια σχετικα, εχω κοψει τελειως ζυμαρικα ρυζι και πατατα. Οποτε τη βγαζω με σαλατες και λαχανικα κυριως με κανενα φιλετο κοτοπουλο και δεν εχω προβλημα ιδιαιτερο. 

Ναι ετσι θα ναι. Οταν τον νοιωθεις κλωτσα η νοιωθεις απλα κινησουλες. Ισως γυρισευη δικια μου η καπως εχει βολευτει κ με πιέζει. Λενε πως οσο περνα ο καιρος θα τα αισθανομαστεολο κ λιγότερο Επειδη εινσι μικροτερος ο χωρος. Ασε που η νύφη σου ειναι μπουλουκα..... Χαχαχα 

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια όλα καλα η παπεϊ και για την κυστικη ίνωση. Για το ουρεοπλασμα θα παρω αντιβιωση και να μην ανησυχώ. 

@Smile89 μου δεν έχω γνώση ακόμη για την εβδομάδα που είσαι ωστε να πω την γνώμη μου για αυτό σου στελνω μια αγκαλιά!  

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Οσο κ να φαω δεν παίρνω χαμπαρι. 

Ναι ετσι θα ναι. Οταν τον νοιωθεις κλωτσα η νοιωθεις απλα κινησουλες. Ισως γυρισευη δικια μου η καπως εχει βολευτει κ με πιέζει. Λενε πως οσο περνα ο καιρος θα τα αισθανομαστεολο κ λιγότερο Επειδη εινσι μικροτερος ο χωρος. Ασε που η νύφη σου ειναι μπουλουκα..... Χαχαχα 

Γιατι ο γαμπρος παει πισω??? Θα ναι σαν δυο ωραια μπουρεκακια με δίπλες και τα δυο χαχαχαχα

Κινησεις νιωθω πλεον. Καταλαβαινω οτι κουνιεται. Δεν κανει πια αυτες τις τουμπες που εκανε και πεταγοταν η κοιλια. Το κανει και αυτο που κ που αλλα οχι με την συχνοτητα που το κανε πριν που εβλεπες μια κοιλια να πηγαινει περα δωθε. Και εχω μετρησει και 6 συνεχομενες ωρες που δεν τον εχω νιωσει, ενω μετα αρχιζει και κουνιεται κανονικα. Οποτε δεν με ανησυχει και πολυ αυτο. 

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Κοριτσια όλα καλα η παπεϊ και για την κυστικη ίνωση. Για το ουρεοπλασμα θα παρω αντιβιωση και να μην ανησυχώ. 

@Smile89 μου δεν έχω γνώση ακόμη για την εβδομάδα που είσαι ωστε να πω την γνώμη μου για αυτό σου στελνω μια αγκαλιά!  

Μπραβο βρε θεριόοοοο!! Ολα καλα λοιπον. Συνεχιζουμε ακμαιοτατες!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...