Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχαχα, εγω θα τη χαστουκιζα και θα της ελεγα πως τολμας μετα απο οσα περασαμε?? Δεν σεβαστηκες ΤΙΠΟΤΑ??? Και θα εβγαινα κλεβοντας την παρασταση τιναζοντας πισω το μαλλι. 

Δεν θα την εφτυνα κιόλας στο τέλος πριν τιναξω το μαλλί και λέγοντας της σειμ ον γιου; Πάντα ήθελα να το κάνω! Αχαχαχαχα

  • Χαχα 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Δεν θα την εφτυνα κιόλας στο τέλος πριν τιναξω το μαλλί και λέγοντας της σειμ ον γιου; Πάντα ήθελα να το κάνω! Αχαχαχαχα

Αχαχαχαχαχαχαχαχα κλαιω ναι ναι και αυτο!!! 

@Comet υπομονη βρε κοριτσι μου. Δεν παιρνεις τπτ για τις αναγουλες? Υπαρχουν συμπληρωματα που βοηθανε, αλλιως υπομονη, θα περασουν καποια στιγμη. 

Για πες πληροφοριες. Γεννησες φυσιολογικα απ οτι καταλαβα το πρωτο σου? Πως ηταν η εμπειρια? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Comet είπε:

Κοριτσακια εκεινη την ωρα ξεχνας και τις ντροπες και τα παντα.καντε το κλυσμα δεν ειναι τιποτα.αλλιως νιμιζεις απο την πιεση οτι θες να πας τουαλετα.οσο για την περιποιηση εγω που ειχα πολυ .μικρη κοιλια πριν παω εκανα ντουζακι και αφησα κατι λιγα και απο οτι ειδα μετα μου τα αφησανε.μαλλον δεν ενοχλουσαν.οι αναγουλες εκει ακαθεκτες κανω οτι δε τις νιωθω.τρωω απο το φαγητο του μπεμπη.νεροβραστα.μπλιαχ..

Εμετό έχεις κάνει ή προς το παρόν τι γλυτωσες?αναγουλες είχα κι εγώ.απο δίπλα πιτσαρία και παραπέρα εστιατόρια και ψησταριά.ασε.ανοιγα τη πόρτα και δεν άντεχα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vasoth. είπε:

Μου εχετε φτιαξει τη διάθεση κοριτσια γι αυτο σου δινουν το κλισμα για να αποφυγουν τετοια ατυχηματα χαχα!!

@Beboula25 μου καλα αποτελεσματα ολα καλα θα ειναι μην ανησυχεις!!

Εμεις ειμαστε καλα της βγαλανε το σωληνακι απο τον πνευμονα κ της μειωσαν το οξυγονο αρκετα σχεδον αναπνεει μονη της σημερα ειδαμε κ τα ματακια της γιατι της ειχαν μια προστατευτικη μασκα για τη λαμπα κ της εδωσαν κ γαλατακι δυο φορες κ το δεχτηκε μια χαρα το σταμαχακι της καναμε κ την καλλιέργεια για το γαλα μου κ αυριο θα ξερουμε αν μπορω να της το δινουν δε θυμαμαι αν σας ειπα χτες ειναι στα 680γρ εχασε λιγο αλλα μας ειπε ςιναι φυσιολογικο κ δε θελουν ναπαρει ουτε να χασει αποτομα κ ειναι 35εκ.οσο ενας σχολικος χαρακας

Σε ευχαριστώ καρδιά μου! 

Χαιρομαι παρα πολύ με την πορεία της μικρούλας που μας δίνει το δικό της μάθημα..

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

Χαχαχα Χαχαχα 1, 5 ωριτσα!!!! 

Ωω ναιιι! Πάω να ετοιμαστώ και την κάνουμε σιγά σιγά.. Σας φιλώ όλες τα λέμε μετά !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Τοξότες και δίδυμος ο μικρός;;; (Το έχω δέσει ότι θα είναι  αγόρι) 3 ανήσυχα πνεύματα μέσα σε ένα σπίτι;;;; Σίδερο στη μέση σας!!! Αχαχαχαχαχα

Πεεεεεςςς τααααα!!! 

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Αααα για να σας πω κυραδες μου! Λιγα λογια για τους διδυμους εεεεε. 

Καλα ντεεεε!!! Βεβαια εχω μανα κι αδερφή διδυμο κι εχω ωροσκοπο διδυμο οποτε λεω να παω πασο.... 

3 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Αυτό ακριβώς να κάνεις ακριβώς επειδή δεν βλέπεις! Και αν ξυριστείς σίγουρα κάτι θα αφήσεις και θα σε ξαναξυρισουν πάνω στο ήδη ξυρισμένο! Αουτς!!!

Εγώ θα λέω όσα θέλω! Έχω παντρευτεί έναν και έχω δικαίωμα κυρία μου σαν καμμένη από δίδυμο!!! Αχαχαχαχαχα

Πωωωωωω παλι με το τσουξιμο!!! Ποναειιιιιι!!!! Τσουυυυυζει και δε με αρεκει!!! 

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Για να παντρευτηκες διδυμο φαντασου ποσο γαματοι ειμαστε που θελετε να μας δεσετε αμεσως χαχαχα

Μετριόφρων..... Χαχαχα Χαχαχα 

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καταλαβα. Ακροβατικα δλδ μονο και μονο για την τιμη της δοξας χαχαχ. Και να πας εκει και να σε ξαναξυρισουν οπως λεει και η @ΦαιηΚατς, να πανε ολα τσαμπα. Αλλα με το καθρεφτακι ισως δεν ξεφυγει τπτ και τη γλυτωσουμε. 

 

Αχαχαχαχαχα. Κ μενα 9 χρονια και κατι το σκεφτοταν. Αλλα αφου ειδε και αποειδε, κατεβασε ενα μπουκαλι ουισκι απο το καλο των πολλων ετων, και με πηρε. Χαχαχαχα. Σημασια εχει οτι ειμαστε γαματοι, μην γυρνας την κουβεντα αλλου ομως! 

Χαχαχα Χαχαχα. Ποιος γυρνα την κουβεντα αλλου συμπεθερα μου???? Χαχαχα Χαχαχα να χαμε ενα ουισκακι τωρα η ενα τσιπουρακι χωρις γλυκάνισο!!! 

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Χαχαχαχαχα. Τωρα μιλας σωστα χαχαχα. 

Συγνωμη δηλαδη αν αφησεις κατι λιγα ξερα, για να μιλησω κωδικοποιημενα μιας και ειμαστε και σε δημοσιο φορουμ χαχαχαχα, αν λοιπον αφησεις λιγα ξερα χορταρακια απο δω κ απο κει, τι τους πειραζει?? Τους χαλας την αισθητικη? Δεν μιλαμε να ψαχνουν να βρουν εισοδο και εξοδο, μιλαμε για λιγα διασπαρτα.

Ωραια κουβεντα ανοιξα πρωι πρωι αλλα ολες θα το περασουμε, οφειλουμε να ξερουμε τι μας περιμενει. 

Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα θα γεννησω προωρο, χτυπα ξυλο!!! 

2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Μαρή τρελή πως θα ράψουν όταν έρθει η ώρα; Πάνω στα λίγα ξερά;;;;;;; Θέλει γλομπο λεμεεεε!!! Λάμπα μπαγιονετ κατοσταρα! Αχ αχαχαχαχα

Αααααααχ μην περιγραφεις αλλο δεν μπορωωωωω γελαωωωωω!!! Η κορη μου κοπαναει ο αντρας μου με κοιταει πλαγια πνιγηκα, περιεργη κατασταση. Χαχαχα Χαχαχα 

2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Είναι που είμαστε σε δημόσιο φόρουμ και πρέπει να τα λέμε κωδικοποιημένα όπως είπε η φανταστική δίδυμος κιουρια πιο πάνω! Πάντως άμα φτάσεις ΠΗΤ και δεν έχεις γεννήσει σου κάνω ένα " ουαν γουμαν σόου, σταντ απ κομεντί φάση" για βοήθεια!

Αν θες κλεινουμε συνεργασία..... ααααα κ θελω ενα οταν ερθει η ωρα μου.... με την ωρα το παας?? 

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχααχαχαχαχα. Καταλαβα, ενταξει. Οποτε δεν θελουμε τπτ εκει περα, ουτε ξερα ουτε χλωρα ουτε τπτ. Εε ας κανουμε εμεις τα πανω πανω ετσι μην μας πουν και θαμνους και απο κει και περα ας αναλαβουν οι μαιες. Ωχου. Το κλυσμα το γλυτωνεις η μπα? Μαλλον μπα. Αυτο που το κανεις? Σε εκεινες τις τουαλετες εχουν προσβαση ολοι??? Η ειναι αποκλειστικα wc κλυσματουχων??? :lol: πρεπει να τα ξερουμε κ αυτα, να εφοδιαστουμε με αρωματικα και να ψεκαζουμε να μαστε ευωδιαστες 

Αχ ξεχαστηκα κ ειπα κλυσμα. Μα τι χαζη μπερδευτηκα. Το μιλκο ηθελα να πω! Παρδον! Το μιλκο το γλυτωνεις η μπα? 

Χαχαχα Χαχαχα κοινες τουαλετες!!! Θα κανουμε λοιπονοσα βλεπει η πεθερα συμπεθερα!!! Μιλκο με τυροπιτα (διπλο κλύσμα)... 

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Κοριτσια όσον αφορά το κούρεμα του γκαζόν, μια καλή λύση είναι μια αισθητικός που είτε θα ξεριζώσει ακόμη και τα διάσπαρτα χορταράκια ή θα της ζητήσετε να σας τα ξυρίσει γλόμπο! Εμένα με αφήνει ακόμη και λέιζερ ο γιατρός μου και όταν θα έρθει εκείνη η ώρα σίγουρα θα ζητήσω βοήθεια επαγγελματία! Επίσης νύχια στα χέρια χωρίς μανό, μπορείτε όμως να έχετε ωραίο πεντικιούρ! Τώρα για το κλύσμα....κάντε το ακούστε με που σας λέω! Δεν είναι τίποτε! 

Εγω τωρα ποη ημουν Αθήνα με εκανε η μανα μου γλομπο!!! Εεε θα ερθει γιορτες 6/1 θα φυγει θα με ξανα κανει, γενναω εως 18/01, οτι γινει λοιπον!!! 

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Εννοείται θα σου ζητήσω γτ με τον μικρό που έμπλεξα Έχει βολευτεί το ζουζούνι για τα καλά.

Μια ερώτηση πάνω στο κλυσμα.αληθευει ότι από το σπρώξιμο παράλληλα κάνουμε και την ανάγκη μας?είδα ένα βίντεο στο ίντερνετ και το μωράκι βγήκε μες στα σκ@ της μανούλας.

Ιουουουουξ!!! Ναι μπορει και να μας φυγει κατι αλλα δε μιλαμε για ποσοτητα αν εχει γινει κλύσμα ωστε να κολυμπα το μωρο μεσαυσε αυτα ιου!!! Δεν θα καταλαβουμε οτι εφυγαν!!! 

2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Αγόρια παιδί μου, τι περιμένεις; Πάντα στο βολεμα με τη μανούλα! Αχαχαχαχα βρε γι'αυτό το κάνουμε το κλυσμα γιατί μπορεί από το σφίξιμο να κεράσεις το γιατρό κανένα σοκολατακι και καθόλου δεν θα του αρέσει! 

Οκ..... δεν μπορω αλλο γυμνασα κοιλιακους απο το γελιο και ειμαι και έγκυος και ειμαι και ντε φορμε!!! 

2 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Μου εχετε φτιαξει τη διάθεση κοριτσια γι αυτο σου δινουν το κλισμα για να αποφυγουν τετοια ατυχηματα χαχα!!

@Beboula25 μου καλα αποτελεσματα ολα καλα θα ειναι μην ανησυχεις!!

Εμεις ειμαστε καλα της βγαλανε το σωληνακι απο τον πνευμονα κ της μειωσαν το οξυγονο αρκετα σχεδον αναπνεει μονη της σημερα ειδαμε κ τα ματακια της γιατι της ειχαν μια προστατευτικη μασκα για τη λαμπα κ της εδωσαν κ γαλατακι δυο φορες κ το δεχτηκε μια χαρα το σταμαχακι της καναμε κ την καλλιέργεια για το γαλα μου κ αυριο θα ξερουμε αν μπορω να της το δινουν δε θυμαμαι αν σας ειπα χτες ειναι στα 680γρ εχασε λιγο αλλα μας ειπε ςιναι φυσιολογικο κ δε θελουν ναπαρει ουτε να χασει αποτομα κ ειναι 35εκ.οσο ενας σχολικος χαρακας

Μπραβο το αγαπακι μαααας!!! Χαιρομαστε να σου φτιαχνουμε τη διαθεση!!! 

1 ώρα πρίν, loyloy είπε:

Τόσα λεφτά θα πάρει.να μη τον κερασω Και κάτι?χιχχιιχι

Μπράβο το κορίτσι μας.αναπνεει και σχεδόν μόνη της.ανταποκρινεται η κοπελαρα μας!!!!!

Εχεις ενα ποιντ για το κερασμα!!! 

πρίν από 14 λεπτά , Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ καρδιά μου! 

Χαιρομαι παρα πολύ με την πορεία της μικρούλας που μας δίνει το δικό της μάθημα..

Ωω ναιιι! Πάω να ετοιμαστώ και την κάνουμε σιγά σιγά.. Σας φιλώ όλες τα λέμε μετά !!!

Αναμένουμε ανυπομονα!!!! 

  • Χαχα 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

Πεεεεεςςς τααααα!!! 

Καλα ντεεεε!!! Βεβαια εχω μανα κι αδερφή διδυμο κι εχω ωροσκοπο διδυμο οποτε λεω να παω πασο.... 

Πωωωωωω παλι με το τσουξιμο!!! Ποναειιιιιι!!!! Τσουυυυυζει και δε με αρεκει!!! 

Μετριόφρων..... Χαχαχα Χαχαχα 

Χαχαχα Χαχαχα. Ποιος γυρνα την κουβεντα αλλου συμπεθερα μου???? Χαχαχα Χαχαχα να χαμε ενα ουισκακι τωρα η ενα τσιπουρακι χωρις γλυκάνισο!!! 

Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα θα γεννησω προωρο, χτυπα ξυλο!!! 

Αααααααχ μην περιγραφεις αλλο δεν μπορωωωωω γελαωωωωω!!! Η κορη μου κοπαναει ο αντρας μου με κοιταει πλαγια πνιγηκα, περιεργη κατασταση. Χαχαχα Χαχαχα 

Αν θες κλεινουμε συνεργασία..... ααααα κ θελω ενα οταν ερθει η ωρα μου.... με την ωρα το παας?? 

Χαχαχα Χαχαχα κοινες τουαλετες!!! Θα κανουμε λοιπονοσα βλεπει η πεθερα συμπεθερα!!! Μιλκο με τυροπιτα (διπλο κλύσμα)... 

Εγω τωρα ποη ημουν Αθήνα με εκανε η μανα μου γλομπο!!! Εεε θα ερθει γιορτες 6/1 θα φυγει θα με ξανα κανει, γενναω εως 18/01, οτι γινει λοιπον!!! 

Ιουουουουξ!!! Ναι μπορει και να μας φυγει κατι αλλα δε μιλαμε για ποσοτητα αν εχει γινει κλύσμα ωστε να κολυμπα το μωρο μεσαυσε αυτα ιου!!! Δεν θα καταλαβουμε οτι εφυγαν!!! 

Οκ..... δεν μπορω αλλο γυμνασα κοιλιακους απο το γελιο και ειμαι και έγκυος και ειμαι και ντε φορμε!!! 

Μπραβο το αγαπακι μαααας!!! Χαιρομαστε να σου φτιαχνουμε τη διαθεση!!! 

Εχεις ενα ποιντ για το κερασμα!!! 

Αναμένουμε ανυπομονα!!!! 

Δεν ξέρω σε ποιο να πρωτοαπαντησω! Κλαίω που απάντησες σε όλα!!! Γι'αυτό το δικό σου σόου είναι κερασμενο εκ της διευθύνσεως! Αχαχαχαχα

  • Χαχα 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Smile89 είπε:

Πεεεεεςςς τααααα!!! 

Καλα ντεεεε!!! Βεβαια εχω μανα κι αδερφή διδυμο κι εχω ωροσκοπο διδυμο οποτε λεω να παω πασο.... 

Πωωωωωω παλι με το τσουξιμο!!! Ποναειιιιιι!!!! Τσουυυυυζει και δε με αρεκει!!! 

Μετριόφρων..... Χαχαχα Χαχαχα 

Χαχαχα Χαχαχα. Ποιος γυρνα την κουβεντα αλλου συμπεθερα μου???? Χαχαχα Χαχαχα να χαμε ενα ουισκακι τωρα η ενα τσιπουρακι χωρις γλυκάνισο!!! 

Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα θα γεννησω προωρο, χτυπα ξυλο!!! 

Αααααααχ μην περιγραφεις αλλο δεν μπορωωωωω γελαωωωωω!!! Η κορη μου κοπαναει ο αντρας μου με κοιταει πλαγια πνιγηκα, περιεργη κατασταση. Χαχαχα Χαχαχα 

Αν θες κλεινουμε συνεργασία..... ααααα κ θελω ενα οταν ερθει η ωρα μου.... με την ωρα το παας?? 

Χαχαχα Χαχαχα κοινες τουαλετες!!! Θα κανουμε λοιπονοσα βλεπει η πεθερα συμπεθερα!!! Μιλκο με τυροπιτα (διπλο κλύσμα)... 

Εγω τωρα ποη ημουν Αθήνα με εκανε η μανα μου γλομπο!!! Εεε θα ερθει γιορτες 6/1 θα φυγει θα με ξανα κανει, γενναω εως 18/01, οτι γινει λοιπον!!! 

Ιουουουουξ!!! Ναι μπορει και να μας φυγει κατι αλλα δε μιλαμε για ποσοτητα αν εχει γινει κλύσμα ωστε να κολυμπα το μωρο μεσαυσε αυτα ιου!!! Δεν θα καταλαβουμε οτι εφυγαν!!! 

Οκ..... δεν μπορω αλλο γυμνασα κοιλιακους απο το γελιο και ειμαι και έγκυος και ειμαι και ντε φορμε!!! 

Μπραβο το αγαπακι μαααας!!! Χαιρομαστε να σου φτιαχνουμε τη διαθεση!!! 

Εχεις ενα ποιντ για το κερασμα!!! 

Αναμένουμε ανυπομονα!!!! 

Αχαχαχαχαχ μουρληηηηηηη


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Δεν ξέρω σε ποιο να πρωτοαπαντησω! Κλαίω που απάντησες σε όλα!!! Γι'αυτό το δικό σου σόου είναι κερασμενο εκ της διευθύνσεως! Αχαχαχαχα

;):rolleyes::P τα διαβασα ολα με σχεδον θρησκευτικη ευλαβια θα λεγα..... και φυσικα οτι απαντούσα αυθορμητα εγραφα!!!!! 

Αααααα ευχαριστώ για το δωρακι!!! :wub:

Βλεπω ομως ηρεμησατε!!!! Σωστα ομως ειναι η ωρα του "shopping star" σιγη λοιπον...... :shock:

Just now, nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχ μουρληηηηηηη

Παρουσα.....!!! 

Οποτε συμφωνα με το πινακακι μαααας!!! Πρωτα αναμενουμε την @Anastasia_paris  και μετα την @loyloy συμπεθερα @nanoula90 θα φθασεις τις 30/12? Τα γλυκα κοριτσια απο τις μανουλες Δεκεμβρίου!!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Smile89 είπε:

;):rolleyes::P τα διαβασα ολα με σχεδον θρησκευτικη ευλαβια θα λεγα..... και φυσικα οτι απαντούσα αυθορμητα εγραφα!!!!! 

Αααααα ευχαριστώ για το δωρακι!!! :wub:

Βλεπω ομως ηρεμησατε!!!! Σωστα ομως ειναι η ωρα του "shopping star" σιγη λοιπον...... :shock:

Παρουσα.....!!! 

Οποτε συμφωνα με το πινακακι μαααας!!! Πρωτα αναμενουμε την @Anastasia_paris  και μετα την @loyloy συμπεθερα @nanoula90 θα φθασεις τις 30/12? Τα γλυκα κοριτσια απο τις μανουλες Δεκεμβρίου!!!! 

Άντε καλέ που προλαβαίνω να παρακολουθήσω και shopping star! Απλά γύρισε ο μεγάλος από το σχολείο και είναι ξύπνιος και ο μικρός και αρχίζουν τα γλέντια! Περιμένω και τα αποτελέσματα της μπεμπουλας και έχω αγωνία!!!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Άντε καλέ που προλαβαίνω να παρακολουθήσω και shopping star! Απλά γύρισε ο μεγάλος από το σχολείο και είναι ξύπνιος και ο μικρός και αρχίζουν τα γλέντια! Περιμένω και τα αποτελέσματα της μπεμπουλας και έχω αγωνία!!!

Γλυκουλιδεεες!!!!. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειστε τρελοκομεια γελασα παρα πολυ με τους διαλογους! Σας αγαπω ολες χαχα!

@Beboula25 μου περιμενουμε νεα σου! Καλα αποτελέσματα!  Να χαρείτε το νινακι σας ειναι υπεροχο συναίσθημα οταν το βλεπεις στην αυχενική ❤

@Vasoth. μου χάρηκα τοσο πολυ με το κοριτσακι σου και συγκινήθηκα!  Μπράβο σας κοριτσι μου καθε μερα και καλυτερα νεα ευχομαι!❤

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχαχαχαχα κλαιω ναι ναι και αυτο!!! 

@Comet υπομονη βρε κοριτσι μου. Δεν παιρνεις τπτ για τις αναγουλες? Υπαρχουν συμπληρωματα που βοηθανε, αλλιως υπομονη, θα περασουν καποια στιγμη. 

Για πες πληροφοριες. Γεννησες φυσιολογικα απ οτι καταλαβα το πρωτο σου? Πως ηταν η εμπειρια? 

Ναι φυσιολογικα 1μερα πριν την πητ.σηκωθηκα στις  το πρωι για τουαλετα.πηγα 2 φορες και στις 6 ξεκινησαν συσπασεις αλλα οτι να ναι σε χρονο κα διαρκεια.ξεκινουσαν απο την μεση και ερχονταν μπροστα στην κοιλια.μολις περνουσαν δεν ενιωθα τιποτα.στις 10 ειχα ραντεβου για καρδιοτοκογραφο.κατα τις 8:30 με παιρνει η αδερφη μου και αφου της λεω πως νιωθω μου λεει μηπως γεννας;εγω νομιζα εμπεδωνεται το μωρο γιατι ηταν ψηλα.παω κλινικη χωρις βαλιτσες και λεω στη μαια οτι εχω πονους αλλα οτι ναναι.με κοιταει και μου λεει γεννας διαστολη 7!!!ερχεται ο γιατρος με βλεπει και μου λεει.ποσεςβωρες πονας κοριτσι μου;δεν με πιστευει.εκανα κλυσμα ,ορο και στην τουαλετα με πιανει μια συσπαση μου ρθε να λιποθυμησω.τοτε ειπα γενναω.διαστολη 8!!επισκληριδιο να συντονιστουν οι συσπασεις στο τσακ.μικρη δοση για να μπορω να σμπρωξω.νιωθω το μωρο να πιεζει.με βλεπει ο γιατρος τελεια διαστολη.ο συζυγος ερχεται απο τη δουλεια μακρια.μου λεει ο γιατρος αν σου σπασω τα νερα γεννας σε 15 λεπτα να περιμενω το συζυγο;οχι με τιποτα μη γινει καμια βλακεια και κλαιμε μετα .στο τσακ προλαβε οταν αρχισε να βγαινει το κεφαλι.11 ακριβως.πολυ καλη εμπειρια


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Μου εχετε φτιαξει τη διάθεση κοριτσια γι αυτο σου δινουν το κλισμα για να αποφυγουν τετοια ατυχηματα χαχα!!

@Beboula25 μου καλα αποτελεσματα ολα καλα θα ειναι μην ανησυχεις!!

Εμεις ειμαστε καλα της βγαλανε το σωληνακι απο τον πνευμονα κ της μειωσαν το οξυγονο αρκετα σχεδον αναπνεει μονη της σημερα ειδαμε κ τα ματακια της γιατι της ειχαν μια προστατευτικη μασκα για τη λαμπα κ της εδωσαν κ γαλατακι δυο φορες κ το δεχτηκε μια χαρα το σταμαχακι της καναμε κ την καλλιέργεια για το γαλα μου κ αυριο θα ξερουμε αν μπορω να της το δινουν δε θυμαμαι αν σας ειπα χτες ειναι στα 680γρ εχασε λιγο αλλα μας ειπε ςιναι φυσιολογικο κ δε θελουν ναπαρει ουτε να χασει αποτομα κ ειναι 35εκ.οσο ενας σχολικος χαρακας

Τώρα προλαβαίνω να απαντήσω, πολύ χάρηκα με τα νέα της μικρούλας μας, άντε σιγά σιγά θα μειωσουν κ άλλο το οξυγόνο, το επόμενο στάδιο  απ' ότι θυμάμαι είναι να βάλουν μια γυάλα διαφανές που θα καλύπτει το προσωπάκι της κ μετά να την βγάλουν κ αυτή κ να έχει μόνο οξυγόνο η θερμοκοιτίδα. Το τελευταίο κ καλύτερο να κλείσουν κ από εκεί το οξυγόνο κ να αναπνέει τελείως μόνη της. Είναι απόλυτα φυσιολογιςκό που έχασε λίγο βάρος. Εμένα η δικιά μου είχε χάσει 2 φορές, μια στην αρχή, ξαναπήρε το βάρος γέννησης κ μια όταν της έβγαλαν τελείως τους όρους αλλά Μ είχαν πει ότι είναι φυσιολογικό. Κάνε λίγη υπομονή κ μακάρι γρήγορα να την πάρετε σπιτάκι

@Beboula25 αναμένουμε νέα σου από την αυχενική.. Τώρα θα είσαι στο γιατρό!!! :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...