Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , happysmile είπε:

Καλως ορισες ευχομαι μια ομορφη τελειομηνη εγκυμοσυνη κ με το καλο!!εφοσον διπλασιαζεται ειναι μια χαρα!!οσο το καπνισμα ειναι δυσκολο δεν το κρυβω προσωπικα το αντικατεστησα με το φαγητο στην αρχη ειναι λιγο φρικη μετα συνηθιζεις θα σκεφτεσαι το σπορακι!!κ ρωτα τον γιατρο σου καποιοι αφηνουν για 2-3 αν δεν μπορεις καθολου δεν ειναι και καλο να στρεσαρεσαι αλλα καλυτερα να το αποφυγεις!!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ. Απλά είμαι τόσο φοβισμένη. Και ξεκίνησαν και νωρίς τα συμπτώματα. Η γυναικολόγος μου είπε μέχρι να ακουστεί η καρδούλα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τίποτα. Έχω και κάτι πονακια χαμηλά στην κοιλιά από τότε που έκανε πρώτη φορά εμετό και νιώθω μπερδεμένη. Σε 10 μέρες ξανά κάνω χοριακη και δεν περνάνε οι άτιμες. 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , elpida20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι καινούρια και εγώ με την σειρά μου και είπα να σας πω αυτό που με απασχολεί πολύ... Είμαι 21 χρόνων. Τελευταία περίοδος στις 3 Ιανουαρίου, το προηγούμενο σαββατοκύριακο που λέτε με πιάνει ένα κακό πράγμα στο στομάχι μόλος ξυπνάω και το μεσημέρι κάνω εμετό.. Λέω μπα κρυωσα.. Με τα πολλά και τα λίγα. Στις 21 του μήνα 3 με 4 ημέρες Πριν την καθυστέρηση μου βγαίνει θετική χοριακη 25.1 πάω ξανά την Τετάρτη δύο μέρες μετά και η χοριακη μου ανέβηκε 122. Το θέμα είναι ότι κατάλαβα πολύ νωρίς ότι είμαι έγκυος. Η γυναικολόγος μου είπε σε δέκα μέρες να επαναλάβω χοριακη και βλέπουμε. Είμαστε θετικοί εννοείται στο μωράκι αλλά φοβάμαι πολύ. Πως σας φάνηκαν οι τιμές για τόσο νωρίς; επίσης μια ακόμη ερώτηση. Κάπνιζα κάποια από εσάς; και αν ναι πως καταφέρατε και το κόψατε; 

Καλώς την....με το καλο το μωρακι σ....αγαπη μ....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , elpida20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι καινούρια και εγώ με την σειρά μου και είπα να σας πω αυτό που με απασχολεί πολύ... Είμαι 21 χρόνων. Τελευταία περίοδος στις 3 Ιανουαρίου, το προηγούμενο σαββατοκύριακο που λέτε με πιάνει ένα κακό πράγμα στο στομάχι μόλος ξυπνάω και το μεσημέρι κάνω εμετό.. Λέω μπα κρυωσα.. Με τα πολλά και τα λίγα. Στις 21 του μήνα 3 με 4 ημέρες Πριν την καθυστέρηση μου βγαίνει θετική χοριακη 25.1 πάω ξανά την Τετάρτη δύο μέρες μετά και η χοριακη μου ανέβηκε 122. Το θέμα είναι ότι κατάλαβα πολύ νωρίς ότι είμαι έγκυος. Η γυναικολόγος μου είπε σε δέκα μέρες να επαναλάβω χοριακη και βλέπουμε. Είμαστε θετικοί εννοείται στο μωράκι αλλά φοβάμαι πολύ. Πως σας φάνηκαν οι τιμές για τόσο νωρίς; επίσης μια ακόμη ερώτηση. Κάπνιζα κάποια από εσάς; και αν ναι πως καταφέρατε και το κόψατε; 

Μια χαρά είναι η χοριακη σου σωστά η γιατρος σου είπε σε δέκα μερες επανάληψη ώστε να μην τρυπιεσαι κάθε λίγο. Το τσιγάρο ξεκινα αρχικά να το ελλατωνεις όσο μπορείς άλλωστε τώρα το κυημα είναι κύτταρα που σχηματίζονται αλλα σιγά σιγά καλό είναι να το βγάλεις από τις συνήθειες σου. Προχωρώντας θα δεις πως από μόνη σου δεν θα το θέλεις άσε που αν αρχίσουν τα συμπτώματα ούτε να το μυρίσεις δεν θα μπορείς. Αν και το έκοψα μαχαίρι δεν σου κρύβω πως το σκέφτομαι αρκετες φορες με τον καφέ αλλα μένω στην σκέψη. Το μωρό αξίζει αυτή την παραχώρηση έτσι δεν είναι; Με το καλό να έχεις μια τελειομηνη κ ήρεμη εγκυμοσυνη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elpida20 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ. Απλά είμαι τόσο φοβισμένη. Και ξεκίνησαν και νωρίς τα συμπτώματα. Η γυναικολόγος μου είπε μέχρι να ακουστεί η καρδούλα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τίποτα. Έχω και κάτι πονακια χαμηλά στην κοιλιά από τότε που έκανε πρώτη φορά εμετό και νιώθω μπερδεμένη. Σε 10 μέρες ξανά κάνω χοριακη και δεν περνάνε οι άτιμες. 

θα περάσουν αγαπη μ....κ όλα θα πάνε καλα....κ όσο για το τσιγάρο ξερω πως είναι....κ γω το έκοψα κ το εριξα  στο φαΐ....άστα να πάνε...αλλα δεν πειράζει αξίζει για τα σποράκια μας...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elpida20 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ. Απλά είμαι τόσο φοβισμένη. Και ξεκίνησαν και νωρίς τα συμπτώματα. Η γυναικολόγος μου είπε μέχρι να ακουστεί η καρδούλα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τίποτα. Έχω και κάτι πονακια χαμηλά στην κοιλιά από τότε που έκανε πρώτη φορά εμετό και νιώθω μπερδεμένη. Σε 10 μέρες ξανά κάνω χοριακη και δεν περνάνε οι άτιμες. 

Δεν περνανε κοριτσακι μου αλλα θα συνηθισεις ωστοσο το ποτε ξεκινανε τα συμπτωματα ειναι διαφορετικο σε καθε γυναικα!τα πονακα επισης μην φοβασαι να σκεφτεσαι θετικα κ ολα θα πανε κατευχην!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

33 minutes ago, elpida20 said:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι καινούρια και εγώ με την σειρά μου και είπα να σας πω αυτό που με απασχολεί πολύ... Είμαι 21 χρόνων. Τελευταία περίοδος στις 3 Ιανουαρίου, το προηγούμενο σαββατοκύριακο που λέτε με πιάνει ένα κακό πράγμα στο στομάχι μόλος ξυπνάω και το μεσημέρι κάνω εμετό.. Λέω μπα κρυωσα.. Με τα πολλά και τα λίγα. Στις 21 του μήνα 3 με 4 ημέρες Πριν την καθυστέρηση μου βγαίνει θετική χοριακη 25.1 πάω ξανά την Τετάρτη δύο μέρες μετά και η χοριακη μου ανέβηκε 122. Το θέμα είναι ότι κατάλαβα πολύ νωρίς ότι είμαι έγκυος. Η γυναικολόγος μου είπε σε δέκα μέρες να επαναλάβω χοριακη και βλέπουμε. Είμαστε θετικοί εννοείται στο μωράκι αλλά φοβάμαι πολύ. Πως σας φάνηκαν οι τιμές για τόσο νωρίς; επίσης μια ακόμη ερώτηση. Κάπνιζα κάποια από εσάς; και αν ναι πως καταφέρατε και το κόψατε; 

Εγώ κάπνιζα κανονικότατα. Είμαι από εξωσωματική κ μόλις έκανα την εμβρυομεταφορα το μείωσα στα τρία την ημέρα. Με την πρώτη χοριακη το έκοψα μαχαίρι. Μου έλειπε παρα πολύ αλλά δυο βδομαδες μετά άρχισαν οι έντονες μυρωδιές κ οι εμετοί κ τώρα στις 10 βδομαδες δεν θέλω καν να το βλέπω. 

Οι τιμές σου είναι μια χαρά. Χαλάρωσε κ απόλαυσε το!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Beboula25 είπε:

Παω για ψώνια του σήμερα κ θα σε ενημερώσω για τα καθέκαστα Χαχαχ 

Περιμένω να μου πεις τι πήρες και πως νιώθεις αν και είμαι σίγουρη ότι θα είναι τέλεια αυτά που θα πάρεις και ακόμη πιο τέλεια αυτά που θα νιώσεις! ;)

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φουσκιτσες κ μη φουσκιτσες  κ στην αρχη φουσκιτσες.χαχχαχα η φιλη  @nanoula90 μ το κολλησε κ μ αρέσει....ε σ κλέβω για σηνερα την ατάκα σ να ξες.....Πώς εισται???? Εγώ καλητερα ....4 εβδομάδων κ  4 μερών....σαν το φαντάρο μετραω κ γω....χαχααχχα ...φιλακιαααααα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , happysmile είπε:

Δεν περνανε κοριτσακι μου αλλα θα συνηθισεις ωστοσο το ποτε ξεκινανε τα συμπτωματα ειναι διαφορετικο σε καθε γυναικα!τα πονακα επισης μην φοβασαι να σκεφτεσαι θετικα κ ολα θα πανε κατευχην!!!

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια μου. Μακάρι όλα να πάνε καλά. Και να δω μια καλή χοριακη σε 10 μερούλες.... Και με το κάπνισμα το προσπαθώ πολύ πολύ. Άρχισα να τρώω και καλά και ο καφές πάει. Θα πιω έναν στην βδομάδα και αυτό ντεκαφεινε. Άσε που δεν με τραβάει γιατί εγώ και ο καφές μόνο με τσιγάρο πηγαίναμε. Θα δούμε σε 10 μέρες λοιπον

  • Μου αρέσει 2

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 58 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα φουσκιτσες κ μη φουσκιτσες  κ στην αρχη φουσκιτσες.χαχχαχα η φιλη  @nanoula90 μ το κολλησε κ μ αρέσει....ε σ κλέβω για σηνερα την ατάκα σ να ξες.....Πώς εισται???? Εγώ καλητερα ....4 εβδομάδων κ  4 μερών....σαν το φαντάρο μετραω κ γω....χαχααχχα ...φιλακιαααααα

Χαχαχα, κλεψε κλεψε!!! Καλημεεερα

Καλημερα κοριτσαρες ολες. @Beboula25καλα ψωνια μπεμπουλα μου

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

@nanoula90 @Alex. Arap @ΦαιηΚατς σας ευχαριστώ! Να σας πω αρχικά ότι είμαι νούμερο αφού με ξέρω δεν μου έχω εμπιστοσύνη ούτε εγω. Λοιπόν.. είμαι αυτή που επέμενα για το πορτ μπεμπε και την χρησιμότητα του μάλιστα το ελεγα κ στην Βασω μας προχθές. Εν ολιγοις πήρα το καρότσι που είχα δει από την αρχή μέσω ιντερνετ από τα motherbaby που δεν έχει ξεχωριστό πορτ  μπεμπε απλώς γίνεται το κάθισμα. Λέω για ένα cangaroo που μου άρεσε το χρωμα του δλδ κ τελικά μου αρέσει και γενικοτερα που το τσεκαραμε κ πολύ οικονομικό. Βασικά με έπεισαν πως δεν ειναι κ τόσο αναγκαίο αλλα αυτό θα το δω στην πράξη βεβαιως βεβαιως;) αλλα δεν αγχώνομαι αν χρειαστεί παίρνουμε τι να κάνω. Πήρα κ ένα λίκνο που ενώνεται στο κρεββάτι. Τα υπόλοιπα και μπανακι άλλη μέρα. Τσέκαρα τα σελτεδακια τους και όλα τα συναφή ώστε αν θέλω να τα παρω κ μέσω ιντερνετ αργοτερα. Μου έκαναν δώρο το μαξιλάρι θηλασμού που το χρησιμοποιούμε κ για τον ύπνο τώρα με την κοιλιά τούρλα κ καταχάρηκα γιατί θα μπορώ πιο άνετα στο ψιλό μπρούμυτα Χαχαχ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Beboula25 είπε:

@nanoula90 @Alex. Arap @ΦαιηΚατς σας ευχαριστώ! Να σας πω αρχικά ότι είμαι νούμερο αφού με ξέρω δεν μου έχω εμπιστοσύνη ούτε εγω. Λοιπόν.. είμαι αυτή που επέμενα για το πορτ μπεμπε και την χρησιμότητα του μάλιστα το ελεγα κ στην Βασω μας προχθές. Εν ολιγοις πήρα το καρότσι που είχα δει από την αρχή μέσω ιντερνετ από τα motherbaby που δεν έχει ξεχωριστό πορτ  μπεμπε απλώς γίνεται το κάθισμα. Λέω για ένα cangaroo που μου άρεσε το χρωμα του δλδ κ τελικά μου αρέσει και γενικοτερα που το τσεκαραμε κ πολύ οικονομικό. Βασικά με έπεισαν πως δεν ειναι κ τόσο αναγκαίο αλλα αυτό θα το δω στην πράξη βεβαιως βεβαιως;) αλλα δεν αγχώνομαι αν χρειαστεί παίρνουμε τι να κάνω. Πήρα κ ένα λίκνο που ενώνεται στο κρεββάτι. Τα υπόλοιπα και μπανακι άλλη μέρα. Τσέκαρα τα σελτεδακια τους και όλα τα συναφή ώστε αν θέλω να τα παρω κ μέσω ιντερνετ αργοτερα. Μου έκαναν δώρο το μαξιλάρι θηλασμού που το χρησιμοποιούμε κ για τον ύπνο τώρα με την κοιλιά τούρλα κ καταχάρηκα γιατί θα μπορώ πιο άνετα στο ψιλό μπρούμυτα Χαχαχ 

Αφου θα εχεις λικνο τι να το κανεις το πορτ μπεμπε?? Δεν σου χρειαζεται και πολυ καλα εκανες και πηρες αυτο που σου αρεσε! Με το καλο να το χαρειτε και βρουμ βρουμ μολις βγει ο γιοκας για βολτες!

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Beboula25 είπε:

@nanoula90 @Alex. Arap @ΦαιηΚατς σας ευχαριστώ! Να σας πω αρχικά ότι είμαι νούμερο αφού με ξέρω δεν μου έχω εμπιστοσύνη ούτε εγω. Λοιπόν.. είμαι αυτή που επέμενα για το πορτ μπεμπε και την χρησιμότητα του μάλιστα το ελεγα κ στην Βασω μας προχθές. Εν ολιγοις πήρα το καρότσι που είχα δει από την αρχή μέσω ιντερνετ από τα motherbaby που δεν έχει ξεχωριστό πορτ  μπεμπε απλώς γίνεται το κάθισμα. Λέω για ένα cangaroo που μου άρεσε το χρωμα του δλδ κ τελικά μου αρέσει και γενικοτερα που το τσεκαραμε κ πολύ οικονομικό. Βασικά με έπεισαν πως δεν ειναι κ τόσο αναγκαίο αλλα αυτό θα το δω στην πράξη βεβαιως βεβαιως;) αλλα δεν αγχώνομαι αν χρειαστεί παίρνουμε τι να κάνω. Πήρα κ ένα λίκνο που ενώνεται στο κρεββάτι. Τα υπόλοιπα και μπανακι άλλη μέρα. Τσέκαρα τα σελτεδακια τους και όλα τα συναφή ώστε αν θέλω να τα παρω κ μέσω ιντερνετ αργοτερα. Μου έκαναν δώρο το μαξιλάρι θηλασμού που το χρησιμοποιούμε κ για τον ύπνο τώρα με την κοιλιά τούρλα κ καταχάρηκα γιατί θα μπορώ πιο άνετα στο ψιλό μπρούμυτα Χαχαχ 

Όλα ακούγονται τέλεια και καλά έκανες και δεν πήρες Πορτ μπεμπέ, το λίκνο θα σε βολεψει περισσότερο! Καλά, το μαξιλάρι β δεις πόσο θα σε βολεψει! Εκεί 8-9 μήνα θα το αγαπήσεις!!! Μεγια όλα τα πραγματακια σας! Να τα χαρείτε όταν με το καλό αριβαρει ο παίδαρος!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αφου θα εχεις λικνο τι να το κανεις το πορτ μπεμπε?? Δεν σου χρειαζεται και πολυ καλα εκανες και πηρες αυτο που σου αρεσε! Με το καλο να το χαρειτε και βρουμ βρουμ μολις βγει ο γιοκας για βολτες!

Χαχαα έτσι με το γκαζιαρικο το εργαλείο του! Ξέρω γω είχα στο μυαλό για τις βολτες έξω σε σπίτι στην μάνα μου αν το αφήσω αν πάμε καμία επίσκεψη τέτοια αλλα όντως για την μαμα υπάρχει άλλη λύση και για επίσκεψη ας μην πάμε ρε παιδί μου Χαχαχ. Σε ευχαριστώ αγαπη μου με το καλό και εσείς με τον κούκλο σας να βολτάρετε!

πρίν από 11 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Όλα ακούγονται τέλεια και καλά έκανες και δεν πήρες Πορτ μπεμπέ, το λίκνο θα σε βολεψει περισσότερο! Καλά, το μαξιλάρι β δεις πόσο θα σε βολεψει! Εκεί 8-9 μήνα θα το αγαπήσεις!!! Μεγια όλα τα πραγματακια σας! Να τα χαρείτε όταν με το καλό αριβαρει ο παίδαρος!

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου!! Το μαξιλάρι όντως θα το λατρεύω φαίνεται!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...