Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Εγω επαθα πλακα οταν εμπαινε η μητρα στη θεση της και κουνιοταν η κοιλια λες κ ημουν ακομα εγκυος και ασυναισθητα χαϊδευα την κοιλια μου οπως τοτε χαχαχα. 

Φοράω ζώνη κ δεν έχω νοιώσει κάτι. Πότε γίνεται αυτό?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Smile89 είπε:

Μου είπε πώς θα δω αποτελέσματα από τη δεύτερη μέρα κ μετά.  Εν τω μεταξύ πρέπει να πάρω βρεφική λίμα. Ρε φίλε τα χέρια μονίμως στην μούρη η τα τρώει. 

Κ μενα. Βασικα τα κανει μπουνιτσες τα χερια του και τα βαζει στο στομα! Κ οταν πειναει αρχιζει κ κοπανιεται και γδερνεται ολοκληρος. Του κοβω τα νυχια με βρεφικο ψαλιδακι. 

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

Κενό δεν ένοιωσα ούτε έβαζα χέρι κοιλιά αλλα με έπιανα να λέω "άντε κλωτσα" χαχα

Όρο βάζω τώρα. Ναι ναι απόκει που λές βγαίνει. Άρα αυτό σημαίνει πώς είναι κλειστός ο πόρος?πωπω σε ευχαριστώ. 

Ετσι μου χε πει ο γιατρος. Εμενα ητανε πολυ χαλια  τα ματακια του. Ρωτα τον παιδιατρο σου παντως αν μπορεις να χρησιμοποιησεις χαμομηλι. Οπως κ να χει θα ανοιξει θα δεις. Κανε κ μασαζ εκει κυκλικα απο μεσα προς τα εξω και θα φτιαξει απλα θελει χρονο. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Smile89 είπε:

Εμείς έχουμε θέμα με το δεξί μάτι βγάζει συνέχεια τσιμπλιτσες.  Κάνα δύο φορές μόνο δεν άνοιγε από τσίμπλα. Ποιο κολλυριο πήρατε? Εμένα μου πε το τομπρεξ 3 φορές την ημέρα από μια σταγόνα για 7 μέρες. 

Ναι δίκιο έχεις. Απλά Νοιωθω ασφάλεια που είναι εδώ. Έχει πάρει άδεια κιόλας. 

Μπράβο του και μπράβο σου που διάλεξες σωστά! Αφού έχεις τέτοιο στήριγμα όλα θα κυλήσουν ομαλά και πολύ πιο γρήγορα από όσο νομίζεις!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

Φοράω ζώνη κ δεν έχω νοιώσει κάτι. Πότε γίνεται αυτό?

Κ γω ηθελα αλλα με τουτα κ με κεινα ξεχαστηκα κ δεν πηρα. Απο το μαιευτηριο κιολας ρε συ!! Κανει συσπασεις η μητρα για να ξαναμικρυνει! Και την εβλεπα να κουνιεται και τρελαθηκα. Σαν να ειχα το μωρο ακομα μεσα ηταν! Για την πρωτη βδομαδα μου το κανε, μετα οχι. Παντως εμενα η κοιλια μου εχει γινει πολυ μαλακη. Καλα εκανες κ πηρες ζωνη  

1 hour ago, Nicol_ είπε:

@nanoula90 το βρηκα..χαχαχα

2hwlj5l.png

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχα εκλαψα!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Κ μενα. Βασικα τα κανει μπουνιτσες τα χερια του και τα βαζει στο στομα! Κ οταν πειναει αρχιζει κ κοπανιεται και γδερνεται ολοκληρος. Του κοβω τα νυχια με βρεφικο ψαλιδακι. 

Ετσι μου χε πει ο γιατρος. Εμενα ητανε πολυ χαλια  τα ματακια του. Ρωτα τον παιδιατρο σου παντως αν μπορεις να χρησιμοποιησεις χαμομηλι. Οπως κ να χει θα ανοιξει θα δεις. Κανε κ μασαζ εκει κυκλικα απο μεσα προς τα εξω και θα φτιαξει απλα θελει χρονο. 

Εμένα μου είπε να πάρω βρεφική λίμα. Αλλά αυτές είναι σετ μόνο με ψαλίδι που ήδη έχω αλλά αυτά τώρα είναι σαν φλούδες. 

Όσον αφορά το μάτι μου έφερε ο σύζυγος το κολλυριο και λέει ότι υπάρχουν αποτελέσματα ως προς την ασφάλεια για παιδιά κάτω του ενός έτους. Πωωωω τι να κάνω??? Θα το παλέψω δύο μέρες ακόμη με όρο και μασάζ.

1 hour ago, Nicol_ είπε:

@nanoula90 το βρηκα..χαχαχα

2hwlj5l.png

Εεεεελεεεεοοοοοος!!!!!Χαχαχαχα

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Μπράβο του και μπράβο σου που διάλεξες σωστά! Αφού έχεις τέτοιο στήριγμα όλα θα κυλήσουν ομαλά και πολύ πιο γρήγορα από όσο νομίζεις!

Ναι, έχεις δίκιο. Ας πούμε τώρα την κοιμίζει για να βγάλω γάλα. Πολύ όμορφη εικόνα οι δυο τους. 

πρίν από 11 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κ γω ηθελα αλλα με τουτα κ με κεινα ξεχαστηκα κ δεν πηρα. Απο το μαιευτηριο κιολας ρε συ!! Κανει συσπασεις η μητρα για να ξαναμικρυνει! Και την εβλεπα να κουνιεται και τρελαθηκα. Σαν να ειχα το μωρο ακομα μεσα ηταν! Για την πρωτη βδομαδα μου το κανε, μετα οχι. Παντως εμενα η κοιλια μου εχει γινει πολυ μαλακη. Καλα εκανες κ πηρες ζωνη  

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχα εκλαψα!!

Όχι δεν ένοιωσα καθόλου έτσι, λίγους πόνους περιόδου μονο κι εμένα έχει γίνει μαλακή η κοιλιά. Πήρα και κρέμα για ραγαδες. Παστωνομαι.....για να δούμε.....

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Κ μενα. Βασικα τα κανει μπουνιτσες τα χερια του και τα βαζει στο στομα! Κ οταν πειναει αρχιζει κ κοπανιεται και γδερνεται ολοκληρος. Του κοβω τα νυχια με βρεφικο ψαλιδακι. 

Ετσι μου χε πει ο γιατρος. Εμενα ητανε πολυ χαλια  τα ματακια του. Ρωτα τον παιδιατρο σου παντως αν μπορεις να χρησιμοποιησεις χαμομηλι. Οπως κ να χει θα ανοιξει θα δεις. Κανε κ μασαζ εκει κυκλικα απο μεσα προς τα εξω και θα φτιαξει απλα θελει χρονο. 

Εμένα δεν τακανει μπουνιτσες.....εεεεετσιιιιι τα βάζει ανοιχτά.... έλεος!!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vassia13 said:

Καλησπέρα! Σήμερα πήρα στα χέρια μου τη χοριακη μου! 2ημερα καθυστέρηση με φυσιολογικό κύκλο η τιμή της ήταν 87.4! Δευτέρα μου είπε ο γιατρός να πάω να ξανά κάνω! Την θετική σαν ενέργεια γρ έχω αγχωθει πάρα πολύ! 

Με το καλό να την τετραπλασιασεις! Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Smile89 είπε:

Εμένα μου είπε να πάρω βρεφική λίμα. Αλλά αυτές είναι σετ μόνο με ψαλίδι που ήδη έχω αλλά αυτά τώρα είναι σαν φλούδες. 

Όσον αφορά το μάτι μου έφερε ο σύζυγος το κολλυριο και λέει ότι υπάρχουν αποτελέσματα ως προς την ασφάλεια για παιδιά κάτω του ενός έτους. Πωωωω τι να κάνω??? Θα το παλέψω δύο μέρες ακόμη με όρο και μασάζ.

Εεεεελεεεεοοοοοος!!!!!Χαχαχαχα

Ναι, έχεις δίκιο. Ας πούμε τώρα την κοιμίζει για να βγάλω γάλα. Πολύ όμορφη εικόνα οι δυο τους. 

Όχι δεν ένοιωσα καθόλου έτσι, λίγους πόνους περιόδου μονο κι εμένα έχει γίνει μαλακή η κοιλιά. Πήρα και κρέμα για ραγαδες. Παστωνομαι.....για να δούμε.....

Εμένα δεν τακανει μπουνιτσες.....εεεεετσιιιιι τα βάζει ανοιχτά.... έλεος!!!

Βρε τρελη δεν σου χει πει κανενας να μη διαβαζεις το εσωτερικο των φαρμακων??? Μεχρι και το ντεπον γραφει ανεπιθυμητες ενεργειες, μη σου πω για ολα οσα παιρναμε στην εγκυμοσυνη! Μην αγχωνεσαι, εμπιστευσου τον γιατρο, ολα τα παιδακια περνανε τη φαση με τα ματακια, ειναι ρουτινα κ αν δεν περναει με ορο τα περισσοτερα βοηθιουνται με κολλυριο. Μην αγχωνεσαι. 

Γαλα γιατι βγαζεις αγαπη? Θες να κανεις τραπεζα? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , nanoula90 είπε:

Βρε τρελη δεν σου χει πει κανενας να μη διαβαζεις το εσωτερικο των φαρμακων??? Μεχρι και το ντεπον γραφει ανεπιθυμητες ενεργειες, μη σου πω για ολα οσα παιρναμε στην εγκυμοσυνη! Μην αγχωνεσαι, εμπιστευσου τον γιατρο, ολα τα παιδακια περνανε τη φαση με τα ματακια, ειναι ρουτινα κ αν δεν περναει με ορο τα περισσοτερα βοηθιουνται με κολλυριο. Μην αγχωνεσαι. 

Γαλα γιατι βγαζεις αγαπη? Θες να κανεις τραπεζα? 

Χαχαχα θα το παλέψω δύο μερουλες ακόμα. Κι αν δεν θα βάλω κολλυριο..... Τομπρεξ..... ένα τόσο δα σκατακι ε???

Βγάζω γάλα γιατί αποκοιμιεται στο στήθος κ δεν τρώει όσο πρέπει κι εγώ σε κάθε θηλασμό είμαι με το βυζί οξω δύο ώρες. Οπότε το βγάζω ανά 4 ώρες και είμαι ένα βήμα μπροστά. Έχω πάρει τής Medela. Τρώει γύρω στα 60 ml . Αν τυχόν κ θέλει κι άλλο τρώει κ λίγο βυζακι. Χεχεχε.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , nanoula90 είπε:

@Nicol_ @Beboula25 αχ μωρε γλυκουλια και γω ετσι ημουν!! Κοιταξτε να το συνεχισετε να απολαμβανετε ο ενας τον αλλον οσο προλαβαινετε ακομα !! 

προ γεννας: οπως εσεις, τον περιμενα να γυρισει και αστραφταν τα ματια μου. "Χοροπηδουσα" σαν σκυλακι και καναμε τα ωραια μας, τα γλυκα μας, τα σιροπιαστα μας!

 μετα τη γεννα: γυρναει σπιτι, με φωναζει, δεν ανταποκρινομαι, μπαινει στο δωματιο, με βλεπει τεζα να κοιμαμαι με τα στηθια εξω και τα σαλια μου να βρεχουν το μαξιλαρι, γιατι απο την κουραση κοιμαμαι με το στομα ανοιχτο. 

Δεν υπερβαλλω καθολου να ξερετε. Ακριβως ετσι με βρισκει γιατι η ωρα που γυρναει ειναι η ωρα που κοιμαται συνηθως ο μικρος οποτε πρεπει να κοιμαμαι κ γω τις ωρες που κοιμαται ο μπεμπης.

Το πιστεύω πως δεν υπερβάλεις φυσικά και θα είσαι έτσι δεν γίνεται αυτό το διάστημα να είμαστε και γκραν κινιον πως το λένε δεν ξέρω κιολας. Τα έχω σκεφτεί όλα για αυτό με έχει πιάσει αυτό  και γιατί πριν έρθει αυτή η εγκυμοσυνη είχα περάσει σε άλλο λεβελ τα είχα βάλει σε σειρά όλα πλέον και μέσα μου και γενικά. Ευχαριστώ τον Θεό που έγιναν έτσι οπως ονειρευόμουν.. 

Τα σιροπιαστά κ τα γλυκα σας θα έρθουν κ πάλι και θα είναι εξίσου όμορφα θέμα χρόνου και προσαρμογής είναι ❤️

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

Εμένα μου είπε να πάρω βρεφική λίμα. Αλλά αυτές είναι σετ μόνο με ψαλίδι που ήδη έχω αλλά αυτά τώρα είναι σαν φλούδες. 

Όσον αφορά το μάτι μου έφερε ο σύζυγος το κολλυριο και λέει ότι υπάρχουν αποτελέσματα ως προς την ασφάλεια για παιδιά κάτω του ενός έτους. Πωωωω τι να κάνω??? Θα το παλέψω δύο μέρες ακόμη με όρο και μασάζ.

Εεεεελεεεεοοοοοος!!!!!Χαχαχαχα

Ναι, έχεις δίκιο. Ας πούμε τώρα την κοιμίζει για να βγάλω γάλα. Πολύ όμορφη εικόνα οι δυο τους. 

Όχι δεν ένοιωσα καθόλου έτσι, λίγους πόνους περιόδου μονο κι εμένα έχει γίνει μαλακή η κοιλιά. Πήρα και κρέμα για ραγαδες. Παστωνομαι.....για να δούμε.....

Εμένα δεν τακανει μπουνιτσες.....εεεεετσιιιιι τα βάζει ανοιχτά.... έλεος!!!

Υπάρχουν και σκέτες βρεφικές λίμες. Εγώ στο ΛΗΤΩ βρήκα και πήρα χωριστά από ψαλιδάκι. Σίγουρα θα βρεις και σε αλλά μαγαζιά 

πρίν από 16 λεπτά , Smile89 είπε:

Χαχαχα θα το παλέψω δύο μερουλες ακόμα. Κι αν δεν θα βάλω κολλυριο..... Τομπρεξ..... ένα τόσο δα σκατακι ε???

Βγάζω γάλα γιατί αποκοιμιεται στο στήθος κ δεν τρώει όσο πρέπει κι εγώ σε κάθε θηλασμό είμαι με το βυζί οξω δύο ώρες. Οπότε το βγάζω ανά 4 ώρες και είμαι ένα βήμα μπροστά. Έχω πάρει τής Medela. Τρώει γύρω στα 60 ml . Αν τυχόν κ θέλει κι άλλο τρώει κ λίγο βυζακι. Χεχεχε.

Της medela το swing έχεις πάρει? Μονό ή διπλό? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

Υπάρχουν και σκέτες βρεφικές λίμες. Εγώ στο ΛΗΤΩ βρήκα και πήρα χωριστά από ψαλιδάκι. Σίγουρα θα βρεις και σε αλλά μαγαζιά 

Της medela το swing έχεις πάρει? Μονό ή διπλό? 

Διπλό ενοικίαση. 

Δεν έχουμε εδώ Λητώ. Μόνο τζάμπο. Αλλιώς που άλλου να δω δεν ξέρω. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Smile89 είπε:

Διπλό ενοικίαση. 

Δεν έχουμε εδώ Λητώ. Μόνο τζάμπο. Αλλιώς που άλλου να δω δεν ξέρω. 

Δες μέσω ιντερνετ ή ΛΗΤΩ ή σε κάποιο φαρμακείο ιντερνετικό. Μπορεί και σε κάποιο φαρμακείο της γειτονιάς σου να έχουν ή να μπορούν να σου φέρουν εάν τα παραγγείλεις. 

Μαλλον νοσοκομειακό τότε θηλαστρο έχεις 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...