Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Vasoth. είπε:

Μπορει να ειναι κ συσπαση εγω που ειχα αρκετες συσπασεις ποτε δεν πετρωνε ολη η κοιλια μου συνήθως πετρωνε σε διαφορα σημεια σα βουναλακι κ γι αυτο δε τις καταλαβαινα στην αρχη γιατι νομιζα οτι ηταν τα μωρα θα σου ελεγα να το περιγραψεις στο γιατρο σου καλύτερα για να σου πει αν οντως ειναι το μωρο η συσπαση σε ποια εβδομαδα εισαι?

Θα το περιγράψω την επόμενη φορά π θα παω μετα το πασχα...ειμαι 28η κ 4 μερες αλλα ο υπέρηχος με βγαζει περιπου 30....Κοιτα μερικες φορες εχω πονουν περιόδου καταλαβαίνω πως ειναι συσπασεις αλλα αυτό οταν το εχω νιωθω απλα πίεση κ δυσφορια στις ανασες μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Θα το περιγράψω την επόμενη φορά π θα παω μετα το πασχα...ειμαι 28η κ 4 μερες αλλα ο υπέρηχος με βγαζει περιπου 30....Κοιτα μερικες φορες εχω πονουν περιόδου καταλαβαίνω πως ειναι συσπασεις αλλα αυτό οταν το εχω νιωθω απλα πίεση κ δυσφορια στις ανασες μου...

εγω δε ποναγα ποτε στις συσπασεις εκτος απο τοτε που νοσηλευτικα γιατι ηταν μεγαλες κ συχνες δε μπορω να σε βοηθησω δεν εφτασα την εβδομαδα σου οποτε δε ξερω πως ειναι τοτε νομιζα οτι ησουν λιγοτερο παρακολουθησε το κ μιλας με το γιατρο αν σε ανησυχει αλλα οπως ειπε κ η @Beboula25 απο καποιες εβδομαδες κ μετα ειναι φυσιολογικες


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

εγω δε ποναγα ποτε στις συσπασεις εκτος απο τοτε που νοσηλευτικα γιατι ηταν μεγαλες κ συχνες δε μπορω να σε βοηθησω δεν εφτασα την εβδομαδα σου οποτε δε ξερω πως ειναι τοτε νομιζα οτι ησουν λιγοτερο παρακολουθησε το κ μιλας με το γιατρο αν σε ανησυχει αλλα οπως ειπε κ η @Beboula25 απο καποιες εβδομαδες κ μετα ειναι φυσιολογικες

Ναι αγάπη εχεις δικιο καλυτερα να το πω στη γιατρο....απλα το ψιλο ειχα απο αρκετα νωρίς...κ ιρλανδια που το ειχα αναφέρει ο εμβρυολογος δεν ειχε δωσει ιδιαίτερη  βαση λέγοντας μ απλα πως ειναι φυσιολογικές συσπασεις κ πως αυτες μας βοηθούν στην γεννα μελλοντικά...απλα Τωρα οταν συμβαίνει αυτό δεν μπορω να ανασάνω ειδικά οταν ξαπλώνω ειναι λες κ πνίγομαι πρεπει να σηκωθώ η να αλλαξω σταση για να ανασανω σαν ανθρωπος....απλα με ανησύχησε σε φαση μηπως εχει κατι η καρδια μου γιατι με πιανει ενα γενικό σφίξιμο στον θώρακα πνευμόνια καρδια ενα πράγμα..εδω που πηγα Ελλάδα στη γιατρο της το ειπα για το βουναλακι δεν εδωσε ουτε αυτη βαση απλα μ ειπε αν θελω να μ γράψει μάγνήσίό κ μ έγραψε αλλα εγω δεν παίρνω απλα προσπαθω οσο μπορω να χαλαρώνω αν τελικα ειναι συσπασεις...ουφ γενικά καουρες δυσπνιες νομιζω πως εχω να κοιμηθώ σαν ανθρωπος εδω κ μερες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Οχι δεν περωνει ολη θα παει ειτε απο τη μια σα βουναλακι ειτε απο την αλλη ειτε στην μέση γι αυτο και νόμιζα πως ειναι συσπαση με μπερδεύει ολο αυτο αλλα πονο δεν εχω...απλα οταν γίνεται αυτό με πιανει σφίξιμο λες κ σφίγγονται τα πνευμόνια μου λες κ κόβεται η ανασα μου μια δυσφορία με πιάνει....φανταζομαι οπως λες πως ειναι που πιέζονται ολα τα σωθικά...

Το μωράκι είναι καλή μου λόγικα. Εγώ αυτό το είχα τον τελευταίο μήνα έντονα. Απλά αν νοιώθεις πολύ άσχημα πες το στον γιατρό σου. Οι συσπάσεις γενικότερα είναι λογικές αρκεί να μην είναι έντονες. 

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι αγάπη εχεις δικιο καλυτερα να το πω στη γιατρο....απλα το ψιλο ειχα απο αρκετα νωρίς...κ ιρλανδια που το ειχα αναφέρει ο εμβρυολογος δεν ειχε δωσει ιδιαίτερη  βαση λέγοντας μ απλα πως ειναι φυσιολογικές συσπασεις κ πως αυτες μας βοηθούν στην γεννα μελλοντικά...απλα Τωρα οταν συμβαίνει αυτό δεν μπορω να ανασάνω ειδικά οταν ξαπλώνω ειναι λες κ πνίγομαι πρεπει να σηκωθώ η να αλλαξω σταση για να ανασανω σαν ανθρωπος....απλα με ανησύχησε σε φαση μηπως εχει κατι η καρδια μου γιατι με πιανει ενα γενικό σφίξιμο στον θώρακα πνευμόνια καρδια ενα πράγμα..εδω που πηγα Ελλάδα στη γιατρο της το ειπα για το βουναλακι δεν εδωσε ουτε αυτη βαση απλα μ ειπε αν θελω να μ γράψει μάγνήσίό κ μ έγραψε αλλα εγω δεν παίρνω απλα προσπαθω οσο μπορω να χαλαρώνω αν τελικα ειναι συσπασεις...ουφ γενικά καουρες δυσπνιες νομιζω πως εχω να κοιμηθώ σαν ανθρωπος εδω κ μερες...

Αφού σου έγραφε γιατί δεν παίρνεις?

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Το μωράκι είναι καλή μου λόγικα. Εγώ αυτό το είχα τον τελευταίο μήνα έντονα. Απλά αν νοιώθεις πολύ άσχημα πες το στον γιατρό σου. Οι συσπάσεις γενικότερα είναι λογικές αρκεί να μην είναι έντονες. 

Αφού σου έγραφε γιατί δεν παίρνεις?

Μου ειπε αμα θελω να το πάρω μ το έγραψε απλα να το ςζω σε περίπτωση π χρειαστεί...δε ξερω ρε συ αν δω πως εχω οντως συσπάσεις θα το παρω οκ...αν εχω αραιες κ που δεν θα το παρω....συσπαση εγω το αντιλαμβάνομαι σαν πονο περιόδου γνκ κ δεν εχω τοσο συχνα....απλα την επομενη φορα θα ξεκαθαρίσω λιγο αυτο με το βουναλακι να εχω το κεφαλι μ ησυχο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι αγάπη εχεις δικιο καλυτερα να το πω στη γιατρο....απλα το ψιλο ειχα απο αρκετα νωρίς...κ ιρλανδια που το ειχα αναφέρει ο εμβρυολογος δεν ειχε δωσει ιδιαίτερη  βαση λέγοντας μ απλα πως ειναι φυσιολογικές συσπασεις κ πως αυτες μας βοηθούν στην γεννα μελλοντικά...απλα Τωρα οταν συμβαίνει αυτό δεν μπορω να ανασάνω ειδικά οταν ξαπλώνω ειναι λες κ πνίγομαι πρεπει να σηκωθώ η να αλλαξω σταση για να ανασανω σαν ανθρωπος....απλα με ανησύχησε σε φαση μηπως εχει κατι η καρδια μου γιατι με πιανει ενα γενικό σφίξιμο στον θώρακα πνευμόνια καρδια ενα πράγμα..εδω που πηγα Ελλάδα στη γιατρο της το ειπα για το βουναλακι δεν εδωσε ουτε αυτη βαση απλα μ ειπε αν θελω να μ γράψει μάγνήσίό κ μ έγραψε αλλα εγω δεν παίρνω απλα προσπαθω οσο μπορω να χαλαρώνω αν τελικα ειναι συσπασεις...ουφ γενικά καουρες δυσπνιες νομιζω πως εχω να κοιμηθώ σαν ανθρωπος εδω κ μερες...

Γιατί δεν παίρνεις το μαγνήσιο; Είναι μια φοβερη βιταμίνη που ουτως ή αλλως χρειαζόμαστε κ ειλικρινά δεν ξέρεις ποσα οφέλη έχει! Τεσπα ότι νομίζεις εσυ καλύτερο φυσικά. Βέβαια αλλιως θα ήταν να επαιρνες από την αρχή γιατί οπως λένε η πρόληψη μετρα. Όσο βαραινεις δυσκολεύει η κατάσταση από δυσπνοιες κ τέτοια. Πιέζει το μωρό το διάφραγμα. Αλλα οπωσδήποτε μίλησε με γιατρό. 

Η μητρότητα θέλει υπομονή!!;-) Δεν μασάμε από τέτοια  

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Γιατί δεν παίρνεις το μαγνήσιο; Είναι μια φοβερη βιταμίνη που ουτως ή αλλως χρειαζόμαστε κ ειλικρινά δεν ξέρεις ποσα οφέλη έχει! Τεσπα ότι νομίζεις εσυ καλύτερο φυσικά. Βέβαια αλλιως θα ήταν να επαιρνες από την αρχή γιατί οπως λένε η πρόληψη μετρα. Όσο βαραινεις δυσκολεύει η κατάσταση από δυσπνοιες κ τέτοια. Πιέζει το μωρό το διάφραγμα. Αλλα οπωσδήποτε μίλησε με γιατρό. 

Η μητρότητα θέλει υπομονή!!;-) Δεν μασάμε από τέτοια  

Μακαρι να το ξερά απο πιο νωρις απλα Ιρλανδία π ήμουν μονο φιλικό μ δωσανε κ πολύ  αργότερα  πολυβιταμίνες... κ απο οσο βλεπω οι πολυβιταμινες αυτες εχουν μεσα κ μαγνήσιο μμμμ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Μακαρι να το ξερά απο πιο νωρις απλα Ιρλανδία π ήμουν μονο φιλικό μ δωσανε κ πολύ  αργότερα  βιταμίνες... 

Δεν πειράζει αγαπη μου δεν παθαίνεις τίποτα αρκεί το φυλλικό. Οι μανουλες μας κ οι γιαγιάδες μας δεν έπαιρναν τίποτα και μια χαρά παιδιά έβγαλαν. Καλα είναι τώρα που έχουμε προχωρήσει αλλα δεν σημαίνει πως θα πάθεις κάτι χωρίς αυτά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Δεν πειράζει αγαπη μου δεν παθαίνεις τίποτα αρκεί το φυλλικό. Οι μανουλες μας κ οι γιαγιάδες μας δεν έπαιρναν τίποτα και μια χαρά παιδιά έβγαλαν. Καλα είναι τώρα που έχουμε προχωρήσει αλλα δεν σημαίνει πως θα πάθεις κάτι χωρίς αυτά. 

Ναι αυτο π λες ισχύει κ γνκ σε κάποιες χώρες εξω εχουν ακόμη αυτη τη νοοτροπία....δεν δινουν πολλα πολλα...εγω ενιωθα τυψεις που μεχρι τον 4ο με 5ο εκει έπαιρνα μονο φυλλικο χαχα αλλα ειχα ταραχτει στους ξηρους καρπους μπροκολα φακες κλπ για να τα παιρνω απ εκει ολα χάχά ...ποτε γεννας εσυ???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι αυτο π λες ισχύει κ γνκ σε κάποιες χώρες εξω εχουν ακόμη αυτη τη νοοτροπία....δεν δινουν πολλα πολλα...εγω ενιωθα τυψεις που μεχρι τον 4ο με 5ο εκει έπαιρνα μονο φυλλικο χαχα αλλα ειχα ταραχτει στους ξηρους καρπους μπροκολα φακες κλπ για να τα παιρνω απ εκει ολα χάχά ...ποτε γεννας εσυ???

Καλά εκανες κάνει καλό και εσένα αυτή η διατροφή. 

Πρωτα ο Θεός τον Μαιο περίπου στα τέλη. Εσυ;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Καλώς την @Elena1610 χωρίς εξέλιξη αλλά προχωράμε! 1800γρ. αυτή την εβδομάδα χωρίς απρόοπτα.

 

Μπραβο κοριτσάρα μου!κοντευετε τα δυο κιλά!τα κρίσιμο στάδιο το περάσατε!!και εγω ελπιζω να περάσουν οι επόμενες τρεις εβδομάδες ετσι ήσυχα και όμορφα και μετα θα ειμαι πιο ήρεμη τυχόν συμβεί το οτιδήποτε.αυριο εχουμε ραντεβού στην γιατρο!θα σε ενημερώσω για τις εξελίξεις 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Καλά εκανες κάνει καλό και εσένα αυτή η διατροφή. 

Πρωτα ο Θεός τον Μαιο περίπου στα τέλη. Εσυ;

Είμαστε σχετικά κοντά κ εγω πρώτα ο θεος τελη Ιουνίου ...και ανυπομονώ και φοβάμαιιιι.......

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Είμαστε σχετικά κοντά κ εγω πρώτα ο θεος τελη Ιουνίου ...και ανυπομονώ και φοβάμαιιιι.......

Και εγω σιγά σιγά αρχίζω να ανυπομονώ τώρα που κοντεύουμε. Εντάξει λογικό το άγχος αλλα μην φοβάσαι θα τα πας τέλεια.!!

Όλα καλα να πάνε για όλες μας με το καλοο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Και εγω σιγά σιγά αρχίζω να ανυπομονώ τώρα που κοντεύουμε. Εντάξει λογικό το άγχος αλλα μην φοβάσαι θα τα πας τέλεια.!!

Όλα καλα να πάνε για όλες μας με το καλοο!

Βρε συ το ποσο με ανέβαζετε ψυχολογικά σε αυτο το φόρουμ δεν εξηγείται χεχε ειλκρινα!!ετσι οπως το λες ειλικρινά ειναι παρήγορο!!!χαχα τι κορίτσια ειστε εσεις βρεεε μπεμπουλα!!! :x:x:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Βρε συ το ποσο με ανέβαζετε ψυχολογικά σε αυτο το φόρουμ δεν εξηγείται χεχε ειλκρινα!!ετσι οπως το λες ειλικρινά ειναι παρήγορο!!!χαχα τι κορίτσια ειστε εσεις βρεεε μπεμπουλα!!! :x:x:x

Αλήθεια ανεβηκες;; Χαχαχ χαίρομαι!!! Μα φυσικά θα τα πας τέλεια και θα είναι η πιο όμορφη στιγμή της ζωής σου❤️ 

Καλημερα κοριτσια!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...