Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, vaso_mpempis είπε:

Να ρωτήσω κάτι.. με κοιτούσαν σαν ufo σήμερα που οδηγούσα κάποιες άλλες έγκυες αλλά και μια μαία μου είπε ότι μετά τον 8ο σταματαμε.  πήρα τη γιατρό αμέσως και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα απλά να προσέχω πολυ και να οδηγώ αργά. Εσείς οδηγείτε;

Εγω οδηγουσα και τον 9ο. Σχεδον μεχρι το τελος. Ανετα ημουν δεν ειχα θεμα. Το μονο θεμα ηταν που ολοι οδηγούν σαν ταλιμπαν και ειχα ενα άγχος επιπλέον 

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Και εγω βρε Δήμητρα.. Έρχεται η μπεμπα σου πέρασε ο καιρός τόσο δα έμεινε! 

Oντως μια βδομάδα έμεινε.. Και σε σένα πολύ λιγότερο.. Θα περιμένω να μου πεις την εμπειρία σου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Oντως μια βδομάδα έμεινε.. Και σε σένα πολύ λιγότερο.. Θα περιμένω να μου πεις την εμπειρία σου

Προσπαθώ να με φανταστώ την ύστατη στιγμη. Για εμενα τώρα ξεκινα το άγχος  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Εγω οδηγουσα και τον 9ο. Σχεδον μεχρι το τελος. Ανετα ημουν δεν ειχα θεμα. Το μονο θεμα ηταν που ολοι οδηγούν σαν ταλιμπαν και ειχα ενα άγχος επιπλέον 

Καλά ναι δεν είναι και για βόλτα στο κέντρο της Αθηνας πρωί χαχαχαχα 

 

 

@Beboula25 @Dimitr@17

Αχ... σύντομα θα είστε αγκαλίτσα με τα μωράκια σας :x

Με το καλό κορίτσια!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Καλά ναι δεν είναι και για βόλτα στο κέντρο της Αθηνας πρωί χαχαχαχα 

 

 

@Beboula25 @Dimitr@17

Αχ... σύντομα θα είστε αγκαλίτσα με τα μωράκια σας :x

Με το καλό κορίτσια!!!!!!! 

Και εσυ σε λίγο θα είσαι αγκαλιά με το μωράκι σου αγαπη!! Σε ευχαριστούμε παρα πολύ!! ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε πως πέρασε έτσι ο καιρός???? Γενατεεεεεε!! Και εδώ στο θεματακι μας στην αρχή όταν το άνοιξα ήταν πιο πολλές κοπέλες οι οποίες χάθηκαν. Ελπίζω να είναι καλά κι αυτές και τα μπεμπακια τους κάποιες για να μην πω όλες που μπήκαμε στην αρχή θα έχουν γεννήσει. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Προσπαθώ να με φανταστώ την ύστατη στιγμη. Για εμενα τώρα ξεκινα το άγχος  

Καλα σίγουρα κ εγώ θα έχω άγχος και φόβο και ανησυχία.. Τώρα το παίζω χαλαρή ξέρεις επειδή έχω μια βδομάδα ακόμα.. Αλλά όταν έρθει η ώρα θα τρέμω το ξερω

Link to comment
Share on other sites

Είμαι η Βασίλισσα του άγχους!!! Αυτή είναι αλήθεια και το αποδεικνύω καθημερινά. Εεεε ρε κορίτσια κανένα άγχος εκείνη τη στιγμή. Ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά ήμουν τόσο κουρασμένη που έλεγα άντε να γεννήσω ήθελα τόσο να τη δω που έλεγα άντε να γεννήσω ίσως το έβλεπα και λίγο σα φτου ξελευτερια. Δε ξέρω πήγα χαλαρή. Το προηγούμενο βράδυ ήξερα πως την άλλη μέρα θα πάω και παρόλαυτα νάνι κανονικά. Την εποχή που γεννούσα εγώ ήξερα συνολικά 12 κοπέλες που γεννούσαν γύρω γύρω. Κάποιες όπως ήταν χαλαρές έτσι πήγαν και κάποιες που ήταν αγχωμενες έτσι πήγαν. Όμως εγώ παρόλο που ήμουν στα καρφιά σε όλη την εγκυμοσύνη πήγα χαλαρή και άλλες που ήταν χαλαρές η το έπαιζαν βαραγαν φρίκες λίγες μέρες πριν αλλά και εκείνη τη στιγμή.δεν ξέρουμε λοιπόν πως θα μας βγεί ειλικρινά. Μπορεί να νομίζετε ότι θα αγχωθειτε αλλά να πονατε,να σπρώχνετε κι ακόμη να μην συνειδητοποιειται το λόγο Χαχαχαχα εγώ αυτό είχα πάθει. 

  • Μου αρέσει 4

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια!!! Σήμερα έκανα το μάθημα θηλασμού... ομολογώ είναι κάτι που δεν φαίνεται εύκολο ειδικά στην αρχή! Μπράβο στις μανούλες που θηλάζουν. Έχω να δω τον μπέμπη από τις 22/4 πολύ μου έχει λείψει!!! Δευτέρα περιμένω πως και πως να τον δω... βέβαια όλη μέρα επικοινωνούμε πλέον κανονικά..  καταλαβαίνω Πότε είναι ξύπνιος και Πότε κοιμάται.. Έχει σχεδόν στάνταρ ωράριο οπότε δεν ανησυχώ πια :x

Φαντάζομαι πλέον θα τον βλέπω κάθε βδομάδα μιας και μπαινω 9ο 

Πως σε νιωθω!!!απο 18/4 εχω να δω τον κ γω κ εχω ραντεβου 24/5 αιωνας μου φαινεται!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Smile89 είπε:

Είμαι η Βασίλισσα του άγχους!!! Αυτή είναι αλήθεια και το αποδεικνύω καθημερινά. Εεεε ρε κορίτσια κανένα άγχος εκείνη τη στιγμή. Ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά ήμουν τόσο κουρασμένη που έλεγα άντε να γεννήσω ήθελα τόσο να τη δω που έλεγα άντε να γεννήσω ίσως το έβλεπα και λίγο σα φτου ξελευτερια. Δε ξέρω πήγα χαλαρή. Το προηγούμενο βράδυ ήξερα πως την άλλη μέρα θα πάω και παρόλαυτα νάνι κανονικά. Την εποχή που γεννούσα εγώ ήξερα συνολικά 12 κοπέλες που γεννούσαν γύρω γύρω. Κάποιες όπως ήταν χαλαρές έτσι πήγαν και κάποιες που ήταν αγχωμενες έτσι πήγαν. Όμως εγώ παρόλο που ήμουν στα καρφιά σε όλη την εγκυμοσύνη πήγα χαλαρή και άλλες που ήταν χαλαρές η το έπαιζαν βαραγαν φρίκες λίγες μέρες πριν αλλά και εκείνη τη στιγμή.δεν ξέρουμε λοιπόν πως θα μας βγεί ειλικρινά. Μπορεί να νομίζετε ότι θα αγχωθειτε αλλά να πονατε,να σπρώχνετε κι ακόμη να μην συνειδητοποιειται το λόγο Χαχαχαχα εγώ αυτό είχα πάθει. 

Καταρχήν να ξεκινήσω λέγοντας πως θυμαμαι κάτι βραδυα πηυ τα λέγαμε σε πμ όταν ήσουν σχεδόν στα μισά και εγω προσπαθούσα... Τα έχουμε πει δεν χρειάζεται να πω περαιτέρω μόνο ότι σε ευχαριστώ να το πω κ εδώ..

Τωρα με εμενα το άγχος μου είναι όχι η γεννα αλλα να τον παρω στη αγκαλια μου. Δεν θέλω να πω ότι αγχώνομαι να το πιστέψω γτ θα προδώσω κάτι πολύ σημαντικό..

πρίν από 13 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Καλα σίγουρα κ εγώ θα έχω άγχος και φόβο και ανησυχία.. Τώρα το παίζω χαλαρή ξέρεις επειδή έχω μια βδομάδα ακόμα.. Αλλά όταν έρθει η ώρα θα τρέμω το ξερω

@Dimitr@17τα υγρα που έχεις πως είναι μπορείς να μου περιγράψεις; Είναι χρωματιστά οπως είπες αλλα είναι υδαρή ή ζελέ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Δήμητρα ε ε εερχεται!! Πώς εισαι;;

Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα... Πρώτα όμως μου έρχεται το αίσθημα του φόβου.. Και μετά της ανυπομονησίας...εσυ πως είσαι; είσαι έτοιμη για το τρίτο μπεμπέ; πόσα θες να κάνεις; σε βλέπω πολύ μάχημη.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα... Πρώτα όμως μου έρχεται το αίσθημα του φόβου.. Και μετά της ανυπομονησίας...εσυ πως είσαι; είσαι έτοιμη για το τρίτο μπεμπέ; πόσα θες να κάνεις; σε βλέπω πολύ μάχημη.. 

Θα είναι η ομορφότερη στιγμή της ζωής σου. Ακόμα κι αν πονέσεις. Εγώ σου εύχομαι με ένα πόνο!

3ο και τέλος. Μετά ράψιμο στις σάλπιγγες μάλλον. 4ο δεν κάνω επ ουδενι..

  • Χαχα 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Θα είναι η ομορφότερη στιγμή της ζωής σου. Ακόμα κι αν πονέσεις. Εγώ σου εύχομαι με ένα πόνο!

3ο και τέλος. Μετά ράψιμο στις σάλπιγγες μάλλον. 4ο δεν κάνω επ ουδενι..

Ναι σίγουρα θα είναι η ομορφότερη στιγμή της ζωής μου.. Μόνο όταν το νιώσω θα το καταλάβω... Σε ευχαριστώ πολύ... Ότι καλύτερο σου εύχομαι 

Just now, Beboula25 είπε:

Καταρχήν να ξεκινήσω λέγοντας πως θυμαμαι κάτι βραδυα πηυ τα λέγαμε σε πμ όταν ήσουν σχεδόν στα μισά και εγω προσπαθούσα... Τα έχουμε πει δεν χρειάζεται να πω περαιτέρω μόνο ότι σε ευχαριστώ να το πω κ εδώ..

Τωρα με εμενα το άγχος μου είναι όχι η γεννα αλλα να τον παρω στη αγκαλια μου. Δεν θέλω να πω ότι αγχώνομαι να το πιστέψω γτ θα προδώσω κάτι πολύ σημαντικό..

@Dimitr@17τα υγρα που έχεις πως είναι μπορείς να μου περιγράψεις; Είναι χρωματιστά οπως είπες αλλα είναι υδαρή ή ζελέ; 

Μμμ σίγουρα είναι καφέ υδαρη δεν θα το έλεγα.. Πιο πολύ σαν κομματάκια μικρά.. Εσύ έχεις ακόμα υγρά; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Καλά είμαστε! Μεγαλώνει η μικρούλα, σε 10 μέρες θα σαραντισει και ανυπομονώ να αρχίσουμε τις βόλτες. 

Καλά είμαστε, έχουμε και εμείς λίγο γκρίνια, κυρίως το βράδυ. Είναι νυχτερίδα η κόρη μου, πριν τής 1 το βράδυ δεν θέλει να κλείσει μάτι. Τη κουναμε στο ρηλαξ μέχρι να τη πάρει ο ύπνος και θέλει με φορά  (έχει πλάκα γιατί το κεφαλακι της πάει πάνω κάτω και της αρέσει πολυ).

Ααααα γεννησες Μπετουλα??? Να σου ζησει!!!! Τι καλα!!!! Ποσο χαίρομαι για σενα!!!! Γερη  και καλοτυχη να ναι η μπεμπα σου!!!! Χαρηκα τοσο πολυ!!! :)

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ναι σίγουρα θα είναι η ομορφότερη στιγμή της ζωής μου.. Μόνο όταν το νιώσω θα το καταλάβω... Σε ευχαριστώ πολύ... Ότι καλύτερο σου εύχομαι 

Μμμ σίγουρα είναι καφέ υδαρη δεν θα το έλεγα.. Πιο πολύ σαν κομματάκια μικρά.. Εσύ έχεις ακόμα υγρά; 

Ωωωωω ηρθε η ωρα???? Με το καλο Δημητρα!!!! :)

Με εναν πονο!!! :)

πρίν από 20 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καταρχήν να ξεκινήσω λέγοντας πως θυμαμαι κάτι βραδυα πηυ τα λέγαμε σε πμ όταν ήσουν σχεδόν στα μισά και εγω προσπαθούσα... Τα έχουμε πει δεν χρειάζεται να πω περαιτέρω μόνο ότι σε ευχαριστώ να το πω κ εδώ..

Τωρα με εμενα το άγχος μου είναι όχι η γεννα αλλα να τον παρω στη αγκαλια μου. Δεν θέλω να πω ότι αγχώνομαι να το πιστέψω γτ θα προδώσω κάτι πολύ σημαντικό..

@Dimitr@17τα υγρα που έχεις πως είναι μπορείς να μου περιγράψεις; Είναι χρωματιστά οπως είπες αλλα είναι υδαρή ή ζελέ; 

Έφτασε και εσενα η μεγάλη στιγμή???? Με το καλο αγάπη!!!! Ποσο χαίρομαι!!!! Με εναν πονο!!! :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...