Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Beboula25 είπε:

Το ξέρω αγαπη μου αλλα είμαστε άνθρωποι. Μην στενοχωριέσαι δεν βλάπτεις το μωρό σου που εκλαψες. Κάνε του χάδια τώρα μίλησε του στείλε του την καλή σου ενέργεια και όλα καλα ❤️

Ευχαριστώ καρδούλα μου!Να ξέρεις σε εχω στην σκέψη μου  και εγώ και το μωράκι μας σας στέλνουμε πολύ αγάπη,με το καλό!!!!❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kpp83 είπε:

Εχω χάσει επεισόδια σήμερα κάπου έχω κάτι quote... αλλά αύριο έρχεται ο μπέμπινος οπότε θα με δικαιολογήσετε!

Ευχαριστώ κορίτσια μου για όλα αυτούς τους μήνες! Με βοηθησάτε πολύ και συγγνώμη αν ούσα αυστηρή στεναχώρησα ποτέ καμμία...

Συγκινήθηκα πάλι γμτ αλλά σαν χτες μου φαίνεται που με καλοσωρισατε εδώ και άκουσα την ευχή που δεν είχα ιδέα τότε  πόσο σημασία είχε: "Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη"

Έχω αγωνία για αύριο ήμουνα πολύ καιρό σίγουρη ότι θα είμαι μανούλα Ιουνίου και είναι σαν μου πάτησαν το fasr forward. Ο μπεμπινος βέβαια σύμφωνα με τον υπέρηχο ξεπέρασε τα 3κιλά. Προσεύχομαι ως εκ τούτου να πάνε όλα καλά.

Σε κάθε περίπτωση θα επικαλεστώ για ακόμα μια φορά τη θετική σας ενέργεια και εννοείται θα σας ξαναγράψουμε ( ο πληθυντικός είναι επίτηδες :)) το συντομότερο δυνατό με τα νέα μας.

PS. Θα κλείσω με την άλλη σημαντική ευχή "Γερά μωρά σε όλες":x

Με το καλο ολα θα πανε τελεια!!

  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

κ θα συμφωνησω! επισης για τα κοριτσια που δεν εχουν χρησιμοποιησει ακομα αποστειρωση οταν τα βραζεις στην.κατσαρολα τα μπουκαλια στην.κατσαρολα αργουν να κρυωσουν δεν χορανε στην κατσαρολα 5 μπουκαλια για ολη την μερα κ κανει περισσοτερη ωρα κ πρεπει να εχεις κ τον νου σου μην ξεχασεις το ματι. συνολο θα φας ενα μισαωρο κ για να τα ετοιμασεις . με τον αποστειρωτη σε 5 λεπτα εχεις ετοιμα μπουκαλια για ολη την μερα. 

οποτε δεν ειναι περιττος ο αποστειρωτης πιστευω ειναι κερδισμενος χρονος. ααα επισης αυτες που θελουν να θηλασουν να χρησιμοποιουν κ  μπιμπερο καθημερινα εστω μια φορα  γιατι θα ερθει η ωρα που θα θελουν να πανε σε ενα γιατρο κ δεν θα μπορουν γιατι το μωρο θα κλαιει ασταματητα γιατι δεν θα δεχετε να φαει απο αλλου. 

Κοριτσάκια μου μιας και το συζητάμε ακόμη τελευταία να πω ότι καμία δεν είπε πως είναι περιττός. Είπα προσωπικά επειδή κάπου το διάβασα από κάποια κοπέλα που δεν θυμαμαι κ ποια ότι είναι απαραίτητος. Για ΕΜΕΝΑ το απαραίτητο σημαινει πως δεν μπορώ χωρίς αυτό. Εξού και οι σχετικες απαντήσεις μου.Κλεινω λέγοντας και πάλι πως μιλάω υποκειμενικά και καμία εξηγηση δεν μου αλλάζει άποψη.  Από εκεί και έπειτα συμφωνούμε όλες πως όντως είναι ευκολια. Ιδιαίτερα αν δουλεύεις. Όσο για το αν χώρα πέντε μπουκάλια στο υπογράφω στην κατσαρόλα μας χωράνε και σε δέκα λέτα σύνολο έχουν βράσει. Το κρύωμα δεν είναι θέμα το βρέχει κάτω από την βρύση. Αλλα ξανά λέμε πως ναι θέλει άλλο χρόνο.  

Συμφωνω και για το μπιμπερό που λες πως καλό είναι να δίνουμε και από εκεί. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Είχα πριν λίγο επισκέψεις κοντινα συγγενικα πρόσωπα,και είχαν την φαεινή ιδέα να καπνίσουν μέσα στο σπίτι.Σημερα είχα κλάμα χωρίς λόγο, πολύ έντονες καουρες και ναυτιες κ μόλις το μυρισα δεν αντεξα,έκανα παρατήρηση και μου την είπαν και φυσικά πλακωθηκαμε.Όταν έφυγαν πλανταξα στο κλάμα.Γίνομαι ενοχλητική με τις ερωτήσεις,αλλά η αγωνία μου φαντάζεστε ποια είναι, πόσο κακό μπορεί να προκάλεσα στο μωρό με το ξέσπασμά μου;

Κανενα κακο δεν προκαλεσες με το ξεσπασμα σου. Οπως ειπαν και τα κοριτσια, ειμαστε ανθρωποι. Υπαρχουν εγκυμονουσες που βιωνουν τρομερα πραγματα (εχω πολλα παραδειγματα δυστυχως) κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης τους και τα μωρακια τους ηταν μια χαρα, υγιεστατα. Απλα για τη δικη σου ψυχολογια καλυτερα να μην δινεις πολλη σημασια στους γυρω σου και σε ταραζουν. Υπαρχουν ανεγκεφαλοι, δεν σκεφτονται κ δεν σεβονται τιποτα. Προσπαθησε να μην σε ριχνουν, να σκεφτεσαι οτι εχεις τα αντρακια σου, τον συζυγο κ τον μπεμπουλη και δεν εχεις να φοβασαι τπτ! 

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Κανενα κακο δεν προκαλεσες με το ξεσπασμα σου. Οπως ειπαν και τα κοριτσια, ειμαστε ανθρωποι. Υπαρχουν εγκυμονουσες που βιωνουν τρομερα πραγματα (εχω πολλα παραδειγματα δυστυχως) κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης τους και τα μωρακια τους ηταν μια χαρα, υγιεστατα. Απλα για τη δικη σου ψυχολογια καλυτερα να μην δινεις πολλη σημασια στους γυρω σου και σε ταραζουν. Υπαρχουν ανεγκεφαλοι, δεν σκεφτονται κ δεν σεβονται τιποτα. Προσπαθησε να μην σε ριχνουν, να σκεφτεσαι οτι εχεις τα αντρακια σου, τον συζυγο κ τον μπεμπουλη και δεν εχεις να φοβασαι τπτ! 

Σε ευχαριστώ βρε καρδούλα μου❤Με συγκινείται με την αγάπη και το ενδιαφέρον σας!Που να τα πω και να με καταλάβουν....Η θα μου πουν πως φταίνε οι ορμόνες μου ή πως κάνω κακό στο μωρό....Ειλικρινά με πιάνει ένα παράπονο ώρες-ώρες άλλο πράγμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, 4shinediamonds είπε:

Είχα πριν λίγο επισκέψεις κοντινα συγγενικα πρόσωπα,και είχαν την φαεινή ιδέα να καπνίσουν μέσα στο σπίτι.Σημερα είχα κλάμα χωρίς λόγο, πολύ έντονες καουρες και ναυτιες κ μόλις το μυρισα δεν αντεξα,έκανα παρατήρηση και μου την είπαν και φυσικά πλακωθηκαμε.Όταν έφυγαν πλανταξα στο κλάμα.Γίνομαι ενοχλητική με τις ερωτήσεις,αλλά η αγωνία μου φαντάζεστε ποια είναι, πόσο κακό μπορεί να προκάλεσα στο μωρό με το ξέσπασμά μου;

Μια χαρά είναι το μωράκι σου μην ανησυχείς. Ειλικρινά απορώ με ορισμένους ανθρώπους.

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Κοριτσάκια μου μιας και το συζητάμε ακόμη τελευταία να πω ότι καμία δεν είπε πως είναι περιττός. Είπα προσωπικά επειδή κάπου το διάβασα από κάποια κοπέλα που δεν θυμαμαι κ ποια ότι είναι απαραίτητος. Για ΕΜΕΝΑ το απαραίτητο σημαινει πως δεν μπορώ χωρίς αυτό. Εξού και οι σχετικες απαντήσεις μου.Κλεινω λέγοντας και πάλι πως μιλάω υποκειμενικά και καμία εξηγηση δεν μου αλλάζει άποψη.  Από εκεί και έπειτα συμφωνούμε όλες πως όντως είναι ευκολια. Ιδιαίτερα αν δουλεύεις. Όσο για το αν χώρα πέντε μπουκάλια στο υπογράφω στην κατσαρόλα μας χωράνε και σε δέκα λέτα σύνολο έχουν βράσει. Το κρύωμα δεν είναι θέμα το βρέχει κάτω από την βρύση. Αλλα ξανά λέμε πως ναι θέλει άλλο χρόνο.  

Συμφωνω και για το μπιμπερό που λες πως καλό είναι να δίνουμε και από εκεί. 

καλε αμα τα βαλεις κατω απο την.βρυση φευγει η αποστειρωση χα χα χα . 

θα σου πω επειδη το εχω δοκιμασει στην.πραξη με την κατσαρολα.γιαυτο.τα λεω απαραιτητα εννοειτε οτι μπορεις κ.χωρις αυτα απλα εγω τα λεω απαραιτητα απο αποψη δεν δυσκολευω την ζωη μου χωρις λογο. απλα επειδη πραγματικα πολλες κοπελες μπορει να θεωρησουν οτι ειναι πεταμενα λεφτα κ.τα εχουν.αναγκη γιαυτο κ.γραφω οτι κ.η κατσαρολα εχει αρκετες δυσκολιες κ ειναι μια η αλλη. δεν.τα γραφω για να αντικρουσω καμια αποψη απλα πολλες κοπελες πραγματικα δεν ξερουν τις δυσκολιες της κατσαρολας πχ 

Just now, 4shinediamonds είπε:

Είχα πριν λίγο επισκέψεις κοντινα συγγενικα πρόσωπα,και είχαν την φαεινή ιδέα να καπνίσουν μέσα στο σπίτι.Σημερα είχα κλάμα χωρίς λόγο, πολύ έντονες καουρες και ναυτιες κ μόλις το μυρισα δεν αντεξα,έκανα παρατήρηση και μου την είπαν και φυσικά πλακωθηκαμε.Όταν έφυγαν πλανταξα στο κλάμα.Γίνομαι ενοχλητική με τις ερωτήσεις,αλλά η αγωνία μου φαντάζεστε ποια είναι, πόσο κακό μπορεί να προκάλεσα στο μωρό με το ξέσπασμά μου;

κ που εισαι ακομα κοριτσι ορμονες στο φουλ. αλλα μην ανχωνεσε δεν παθαινουμε τιποτα

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Μια χαρά είναι το μωράκι σου μην ανησυχείς. Ειλικρινά απορώ με ορισμένους ανθρώπους.

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου❤

Just now, linaa είπε:

καλε αμα τα βαλεις κατω απο την.βρυση φευγει η αποστειρωση χα χα χα . 

θα σου πω επειδη το εχω δοκιμασει στην.πραξη με την κατσαρολα.γιαυτο.τα λεω απαραιτητα εννοειτε οτι μπορεις κ.χωρις αυτα απλα εγω τα λεω απαραιτητα απο αποψη δεν δυσκολευω την ζωη μου χωρις λογο. απλα επειδη πραγματικα πολλες κοπελες μπορει να θεωρησουν οτι ειναι πεταμενα λεφτα κ.τα εχουν.αναγκη γιαυτο κ.γραφω οτι κ.η κατσαρολα εχει αρκετες δυσκολιες κ ειναι μια η αλλη. δεν.τα γραφω για να αντικρουσω καμια αποψη απλα πολλες κοπελες πραγματικα δεν ξερουν τις δυσκολιες της κατσαρολας πχ 

κ που εισαι ακομα κοριτσι ορμονες στο φουλ. αλλα μην ανχωνεσε δεν παθαινουμε τιποτα

Ευχαριστώ κορίτσι μου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Το ότι μπορεί να βάζει τα χέρια στο στόμα δεν είναι λόγος να κοπεί η αποστείρωση. Τα σάλια φιλτράρουν να το πω απλά σκόνες κλπ το γάλα όμως πάει καρδιά στομάχι οπότε καλό είναι τουλάχιστον τα Μπίμπερο κ οι θηλές να αποστειρώνονται έως κ έξι μηνών. Τώρα σχετικά με το μηχάνημα αποστείρωσης φυσικά κ κάποτε δεν υπήρχαν αυτά αλλά ειλικρινά πχ σήμερα που δεν κάθεται για κανέναν λόγω θα μου ήταν πολύ δύσκολη η κατσαρόλα. Οπότε σε λογικά πλαίσια ευκολίες καλό είναι να έχουμε. Ειδικά οι μητέρες που εργάζονται η έχουν κ αλλά παιδάκια. Αυταάααα. Μου πέσαν τα χεράκια μου σήμερα δεν ξέρω τι γίνεται ειλικρινά όλο γκρίνια κ θέλει μόνο αγκαλιά. 

Οι θηλες αποστειρωνονται ακομα κ τωρα 1φορα την εβδομαδα....δεν εννοουσα τα χερια στο στομα αλλα διαφορα αντικειμενα....υπομονη μηπως περναει κανενα αλματακι;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οι θηλες αποστειρωνονται ακομα κ τωρα 1φορα την εβδομαδα....δεν εννοουσα τα χερια στο στομα αλλα διαφορα αντικειμενα....υπομονη μηπως περναει κανενα αλματακι;

Ναι και για τα αντικείμενα ισχύει το ίδιο. Αχ δεν ξέρω ίσως ευτυχώς όμως κοιμήθηκε το πουλάκι μου για βράδυ. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοιτσια μουυ τι κανετε??κοριτσια αλλαξα γιατρό και τελικά πολυ καλα εκανα!!!καμια σχεση η γυναικα ασχολήθηκε οσο κανεις!!!πηρε πληρες ιστορικο κατι που η αλλη το ξεπεταξε!!!κ γενικα εκατσα πανω 2 ωρες μου τα εξηγησε ολα τοσο αναλυτικα!!!!το μωρακι μου βγαίνει μεγαλύτερο κ ειπε ειδανικα θα ηταν να γεννηθεί 38 εβδ...πολυ περπάτημα επαφες κ γενικα κίνηση!!!!μου εφυγε ενα βαρος πλεον δεν νιωθω τοση ανασφάλεια και χαίρομαι πολυ που θε γεννησω με αυτην!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Ναι και για τα αντικείμενα ισχύει το ίδιο. Αχ δεν ξέρω ίσως ευτυχώς όμως κοιμήθηκε το πουλάκι μου για βράδυ. 

Δεν υπαρχει λογος να γινεται αποστειρωση μετα απο καθε χρηση του καθε μπουκαλιου εφοσον παιζει με παιχνιδια π ακουμπανε στο πατωμα ή οπουδηποτε αλλου κ μετα μπαινει στο στομα του! Η δικη μ αποψη ειναι αυτη κ γιαυτο οπως ειπα κανω 1φορα την εβδομαδα μονο τις πιπιλες....κ εμενα κοιμηθηκε μολις για βραδυ αργησε σημερα!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Κοιτσια μουυ τι κανετε??κοριτσια αλλαξα γιατρό και τελικά πολυ καλα εκανα!!!καμια σχεση η γυναικα ασχολήθηκε οσο κανεις!!!πηρε πληρες ιστορικο κατι που η αλλη το ξεπεταξε!!!κ γενικα εκατσα πανω 2 ωρες μου τα εξηγησε ολα τοσο αναλυτικα!!!!το μωρακι μου βγαίνει μεγαλύτερο κ ειπε ειδανικα θα ηταν να γεννηθεί 38 εβδ...πολυ περπάτημα επαφες κ γενικα κίνηση!!!!μου εφυγε ενα βαρος πλεον δεν νιωθω τοση ανασφάλεια και χαίρομαι πολυ που θε γεννησω με αυτην!!!!

Μπραβο ρε κοριτσι πρωτη φορα σε διαβαζω τοσο αισιοδοξη κ χωρις αγχος πολυ χαιρομαι αληθεια να ηρεμισεις λιγο κ εσυ ηθελα να στο πω απλα ειμαι της αποψης να φευγω χωρις αποριες κ ανχος κ να μπορω να ρωταω ελευθερα κ την παραμικρη βλακεια να του εχεις απολυτη εμπιστοσύνη 

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ καρδούλα μου!Να ξέρεις σε εχω στην σκέψη μου  και εγώ και το μωράκι μας σας στέλνουμε πολύ αγάπη,με το καλό!!!!❤

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου καλό!! Και εμείς σας στέλνουμε την δικη μας!!❤️❤️

Just now, Ria@90 είπε:

Κοιτσια μουυ τι κανετε??κοριτσια αλλαξα γιατρό και τελικά πολυ καλα εκανα!!!καμια σχεση η γυναικα ασχολήθηκε οσο κανεις!!!πηρε πληρες ιστορικο κατι που η αλλη το ξεπεταξε!!!κ γενικα εκατσα πανω 2 ωρες μου τα εξηγησε ολα τοσο αναλυτικα!!!!το μωρακι μου βγαίνει μεγαλύτερο κ ειπε ειδανικα θα ηταν να γεννηθεί 38 εβδ...πολυ περπάτημα επαφες κ γενικα κίνηση!!!!μου εφυγε ενα βαρος πλεον δεν νιωθω τοση ανασφάλεια και χαίρομαι πολυ που θε γεννησω με αυτην!!!!

Χάρηκα παρα πολύ μπράβο!! Παίζει τεράστιο ρόλο η σχέση που έχεις με τον γιατρό και η εμπιστοσύνη που σου εμπνέει. Αντε φτου φτου μην σε ματιάσω χαχαχα

Just now, linaa είπε:

καλε αμα τα βαλεις κατω απο την.βρυση φευγει η αποστειρωση χα χα χα . 

θα σου πω επειδη το εχω δοκιμασει στην.πραξη με την κατσαρολα.γιαυτο.τα λεω απαραιτητα εννοειτε οτι μπορεις κ.χωρις αυτα απλα εγω τα λεω απαραιτητα απο αποψη δεν δυσκολευω την ζωη μου χωρις λογο. απλα επειδη πραγματικα πολλες κοπελες μπορει να θεωρησουν οτι ειναι πεταμενα λεφτα κ.τα εχουν.αναγκη γιαυτο κ.γραφω οτι κ.η κατσαρολα εχει αρκετες δυσκολιες κ ειναι μια η αλλη. δεν.τα γραφω για να αντικρουσω καμια αποψη απλα πολλες κοπελες πραγματικα δεν ξερουν τις δυσκολιες της κατσαρολας πχ 

κ που εισαι ακομα κοριτσι ορμονες στο φουλ. αλλα μην ανχωνεσε δεν παθαινουμε τιποτα

Ρε συ είμαι μεγάλη έχω ζήσει την κατσαρόλα για αυτό κοπανιεμαι Χαχαχ! Από έξω λέω βρέχεται το μπουκάλι ούτε  έτσι δεν κάνει δλδ;; Πάντως είναι ζευγαράκια που δυσκολεύονται για τετοιες ανέσεις και πολλες αλλες οποτε ναι δεν είναι κακό να λέμε πως και ο πατροπαραδοτος τροπος δεν είναι κακός κάνει την δουλειά του. Καταλαβες πως μιλάω; Αλλα και που τα λέω μην νομιζεις έχω και εγω τα κολλήματα μου και παροτι δεν μας περισσεύουν ήθελα να έχω πράγματα που θα μπορουσα και να βολευτω με δανεικά να το πω έτσι. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Kpp83 Με το καλό να έρθει ο μπεμπακος σας!! Εύχομαι να  πάνε όλα καλά και να χαρείς την αυριανή μέρα με το παραπάνω !! 

Άντε.. θα δείτε όλοι μαζί το τέλος του got σπίτι σας :x

Χαχαχαχα περιμένουμε νέα σας


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...