Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Εγώ τον μικρούλη τον είχα αφήσει στην Doppler 1950gr(32εβδομάδων)..

Αύριο θα τον ξαναδώ!!! πάντως κι εμένα η γιατρός μου είχε πει ότι αποκλίσεις μίας εβδομάδας είναι φυσιολογικές. Στις περισσότερες μετρήσεις έβγαινε ως τώρα μια βδομάδα μεγαλύτερος αλλά δεν έχει τεθεί θέμα για να γεννήσω νωρίτερα. Θα ρωτήσω αύριο μου έκανε εντύπωση.

Τι είναι αυτό το πράγμα ρε κορίτσια πριν από κάθε εξέταση;;; λες και έχω  πρώτο ραντεβού νιώθω... Μεγάλη αγωνία, να είναι καλά ο μπέμπης.. 

@Kpp83 ευχαριστούμε για τις πληροφορίες περί επισκληριδιου. Η αληθεια είναι την εχω λιγο άγχος κι αυτή...

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Κοριτσάκια ερώτηση SOS!!!!

Επειδή το γάλα μου ήρθε ερμητικά αλλά ο μπέμπης δεν τρώει τόσο, τι προτείνετε σε θήλαστρο το medela ή με το cangaroo θα κάνω τη δουλειά μου;;

Να σου ζησει κ εγω μεντελα θα σου προτεινα δοκιμασα κ το αλλο αλλα δε κανει για καμμια εργασια

  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Μου ειπε πως βγαινει μεγαλύτερο για την εβδομάδα του..και πως μαλλον θα γεννησουμε νωριτερα αν συνεχίσει να αναπτύσσεται ετσι γρηγορα..κ πως αν βγει 4 κιλα στις 40 εβδ θα δυσκολευτουμε να γεννησουμε επειδη ειμαι αδύνατη !..γι αυτο μ ειπε περπατημα κ επαφες για μα βγει νωριτερα καπως εγω να το προκαλέσω να το πω..αλλα απ οσο κατάλαβα αν αναπτυχθεί πολυ ισως στις 38 με 39 εβδ παμε με πρόκληση...γενικα ειμαι αισιόδοξη απλα θελω τοσο πολυ φυσιολογικά....αλλα ολα για καλο δεν πειραζει...

Και εγώ σε αυτή την φάση είμαι περπάτημα κ επαφές.. Μπας κ έρθει η μπέμπα αλλιώς το Σάββατο είναι η τελευταία μέρα οπότε μετά θα πάμε με πρόκληση.. Όλα καλά θα πάνε. Η φύση φροντίζει από μόνη της να γίνουν φυσιολογικά οι διαδικασιες

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ειπε θα το παρακολουθούμε οκ κ πως οντως με το βαρος δεν ειναι τπτ σιγουρο..εισης ειδε μια μικρη περιτυλιξη αλλα δεν ειναι κατι ειπε....τωρα επομενο ραντεβου 4 του μηνα....περιμένω πως κ πως....εννεοιται πως θα το παλέψω φυσιολογικά κ  βλέπουμε οπως τα φερει ο θεος οτι κ να λεμε εμεις τωρα!!!!να σαι καλα αγαπη μου!!!Αχχχ ειμαι στη φαση π εχω ψιλοκουραστει πιεζει πολύ πονα το ισχιο πιεζει κ απο κατω κ θελω να το πιασω τοσο πολυ στα χερια μου!!!ψιλο τελειωνει η υπομονη αλλα πρεπει να κανω υπομονή.....

Λίγο ακόμη και θα το έχεις αγκαλίτσα!! Το παν είναι να είμαστε καλα εμείς και τα μωράκια! Μόλις παρακολούθησα πάλι βιντεάκια με τοκετούς και κλαιω από συγκίνηση 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vasoth. said:

Να σου ζησει κ εγω μεντελα θα σου προτεινα δοκιμασα κ το αλλο αλλα δε κανει για καμμια εργασια

Super χίλια ευχαριστώ @Vasoth. Btw είχεςπου είχες το θαυμασμό μου τώρα που μπήκα κ στη Μενν είσαι η ηρωίδα μου!

Θηλασμός αριστερό στήθος: To αληθινό success story που ο Τσίπρας θα Ζήλευε!

Θηλασμός δεξιά: Πέτρινα χρόνια ΝΔ, 25 χρόνια να γίνει κυβέρνηση...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Λίγο ακόμη και θα το έχεις αγκαλίτσα!! Το παν είναι να είμαστε καλα εμείς και τα μωράκια! Μόλις παρακολούθησα πάλι βιντεάκια με τοκετούς και κλαιω από συγκίνηση 

Ναιιι δεν εμεινε τιποτα στις περισσότερες γερα μωρακια κ γερες κ εμεις ολες!!!! :** κ εγω τ ιδια κανω χαχα!!! Μας πιανουν πιο εύκολα τα ζουμια πλεον :))

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Εγώ τον μικρούλη τον είχα αφήσει στην Doppler 1950gr(32εβδομάδων)..

Αύριο θα τον ξαναδώ!!! πάντως κι εμένα η γιατρός μου είχε πει ότι αποκλίσεις μίας εβδομάδας είναι φυσιολογικές. Στις περισσότερες μετρήσεις έβγαινε ως τώρα μια βδομάδα μεγαλύτερος αλλά δεν έχει τεθεί θέμα για να γεννήσω νωρίτερα. Θα ρωτήσω αύριο μου έκανε εντύπωση.

Τι είναι αυτό το πράγμα ρε κορίτσια πριν από κάθε εξέταση;;; λες και έχω  πρώτο ραντεβού νιώθω... Μεγάλη αγωνία, να είναι καλά ο μπέμπης.. 

@Kpp83 ευχαριστούμε για τις πληροφορίες περί επισκληριδιου. Η αληθεια είναι την εχω λιγο άγχος κι αυτή...

Έγινε αγαπη μου απο περιέργεια ρωτα κ πες μ κ εμένα...

8 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Και εγώ σε αυτή την φάση είμαι περπάτημα κ επαφές.. Μπας κ έρθει η μπέμπα αλλιώς το Σάββατο είναι η τελευταία μέρα οπότε μετά θα πάμε με πρόκληση.. Όλα καλά θα πάνε. Η φύση φροντίζει από μόνη της να γίνουν φυσιολογικά οι διαδικασιες

Η αληθεια ειναι πως τα κανω αυτα κ φοβαμαι μη μ βγει στα κοντα χαχα κ εκει πνδεν το περιμένω!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε??? Εγώ γέννησα κ εδώ κ λίγη ώρα έχω δίπλα μου τον μπέμπη!!! 2460 γεννήθηκε, γατάκι!!! Με το καλό στις επόμενες!!

Να σου ζήσει!!!! Γέρος και καλότυχος ο πρίγκιπας!!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...