Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Faith22 said:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Ναι πέρυσι και για μένα οι χοριακες ήταν πολύ αγχωτικες… έτσι κ αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει με η χωρίς … 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Dimitr@17 είπε:

Εγώ πήγα στα μαγαζιά κ έκανα μια τεράστια βόλτα περπατώντας.. Και θα ξανά βγω για περπάτημα όχι πολύ θα πάω μέχρι την αδερφή μου.. 

Θα περιμενω να μου πεις την εμπειρία σου... Νιώθεις κανένα σημάδι μήπως έρθει μόνος του ο μπεμπης; εγώ έχω κάτι καφέ υγρά που κ που αλλά μου φεύγουν κ κανονικά υγρά άσπρα.. Μακάρι να έρθουν από μόνα τους τα μπουμπούκια μας... 

Κ εμενα με πονάει η μέση μου κ το δεξί μ πόδι και έχω την εντύπωση ότι περπατάω σαν πιγκουίνος... Αλλά κάνω υπομονή όλα θα περάσουν.. Την άλλη βδομάδα γεννάω... 

Ναι κ εγω σαν πιγουινακι!!χαχα κ το θεμα ειναι πως πρεπει να περπαταω πολυ αλλα με τον πονο ο οποιος κ χτυπαει στο ποδι λιγο με δυσκολεύει!!!ανυπομονω να κουσω νεα σας μιας κ ειστε οι επομενες μετα νομιζω είναι η βασω κ μετα εγω....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Ναι κ εγω σαν πιγουινακι!!χαχα κ το θεμα ειναι πως πρεπει να περπαταω πολυ αλλα με τον πονο ο οποιος κ χτυπαει στο ποδι λιγο με δυσκολεύει!!!ανυπομονω να κουσω νεα σας μιας κ ειστε οι επομενες μετα νομιζω είναι η βασω κ μετα εγω....

Τωρα θυμήθηκα... νομίζω στο ίσχιο βοηθάει το ζεστο... καμία θερμοφορα Ίσως να χαλαρώσεις το σημείο Μήπως σε ανακουφίσει. Κανε μια ερώτηση και στον γιατρό όλο και κάτι παραπάνω θα σου πει

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Τωρα θυμήθηκα... νομίζω στο ίσχιο βοηθάει το ζεστο... καμία θερμοφορα Ίσως να χαλαρώσεις το σημείο Μήπως σε ανακουφίσει. Κανε μια ερώτηση και στον γιατρό όλο και κάτι παραπάνω θα σου πει

Η γλυκουλα η γιατρος μου η καινούργια που την υοεραγαπω μ ειπε πως θα εχω τετοιους πονους κ αν με ενοχλουν μπορω να παρω μτεπον ανετα...αλλα δεν παίρνω μωρε σιγα τωρα...με ξεκουραση χαλαρωνει ο πόνος....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Η γλυκουλα η γιατρος μου η καινούργια που την υοεραγαπω μ ειπε πως θα εχω τετοιους πονους κ αν με ενοχλουν μπορω να παρω μτεπον ανετα...αλλα δεν παίρνω μωρε σιγα τωρα...με ξεκουραση χαλαρωνει ο πόνος....

Αυτή η γιατρός σου έχει κάνει πολυ καλο.. φαίνεται ότι έχεις ηρεμήσει αρκετά! Χαίρομαι πολύ για σένα. Εμείς έχουμε κοντινές ΠΗΤ... λίγο μας έμεινε ας κάνουμε ένα κουράγιο παραπάνω, σε λίγες μέρες θα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας:x

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Αυτή η γιατρός σου έχει κάνει πολυ καλο.. φαίνεται ότι έχεις ηρεμήσει αρκετά! Χαίρομαι πολύ για σένα. Εμείς έχουμε κοντινές ΠΗΤ... λίγο μας έμεινε ας κάνουμε ένα κουράγιο παραπάνω, σε λίγες μέρες θα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας:x

Ναι μου εχει κανει καλο νιωθω ασφάλεια με αυτην.!Ακριβως!! εχουμε διαφορά 1 εβδ σιγα σιγα ο χρόνος μετρα αντιστροφα κ για εμας ανυπομονύσιααα κ αγχος το καλο το αγχος αυτη τη φορά :)

οσο για το μπεμπακι ξεχασα να το σχολιάσω κ εγω!!κ εμενα πλεον δεν εχει χωρο δεν νιωθω τις ανετες κλωτσιες π εριχνε πριν απλα να κινείται...ξεπροβαλλει κανενα ποδαρακι χερακι κ γενικα κινείται σε πιο slow motion να το πω... αλλες φορες λιγο επιπονα π γουρλωνω κ ματι χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitr@17 είπε:

Εγώ πήγα στα μαγαζιά κ έκανα μια τεράστια βόλτα περπατώντας.. Και θα ξανά βγω για περπάτημα όχι πολύ θα πάω μέχρι την αδερφή μου.. 

Θα περιμενω να μου πεις την εμπειρία σου... Νιώθεις κανένα σημάδι μήπως έρθει μόνος του ο μπεμπης; εγώ έχω κάτι καφέ υγρά που κ που αλλά μου φεύγουν κ κανονικά υγρά άσπρα.. Μακάρι να έρθουν από μόνα τους τα μπουμπούκια μας... 

Κ εμενα με πονάει η μέση μου κ το δεξί μ πόδι και έχω την εντύπωση ότι περπατάω σαν πιγκουίνος... Αλλά κάνω υπομονή όλα θα περάσουν.. Την άλλη βδομάδα γεννάω... 

 Αχααχα σαν πιγκουίνος ρε Δημητρούλα μου.. Λοιπόν εβγαλα και αλλα ροζκαφε κι αλλα υγρα ζελέ σαν της ωορρηξιας απλά με χρωμα. Αυτό ξέρω πως είναι σημάδι έναρξης οποτε πάμε καλα. Λένε αν δεις τέτοια μπορεί να γεννήσεις σε λιγες ώρες σε μια μέρα ή κ μετά απο μια εβδομάδα οποτε δεν είμαστε σίγουρες για τίποτα. Απλά να σου πω κάτι χαρακτηριστικό πολύ. Ότι σήμερα η κοιλιά μου είναι πιο κάτω από ότι εχθές κ στο λέω με σιγουριά γιατί φαντάσου δεν μπορώ να κάτσω αρκετά σε καρέκλα.

Μπραβο ριξε περπάτημα κ εγω σε κιγο βγαίνω να περπατήσω κ αύριο λέω να ανεβοκατεβω τις σκάλες μας καμία δεκαριά φορες χαχαχ 

Just now, vaso_mpempis είπε:

Γεια σου!!! Κι εγω περπατάω σαν πιγκουίνος άσε, βέβαια ευτυχώς δεν εχω πόνους αλλά πλέον έχουμε βαρύνει οπότε υπομονηηηη!!!! Λίγο έμεινε! 

Εγώ μπήκα 9ο ακόμα δεν το πιστεύω ότι σε λίγο θα γνωρίσω τον μικρό και θα τον πάρω αγκαλίτσα!!! Σκέφτομαι συνέχεια να είναι καλά...

Το φόρουμ κι εμένα με έχει βοηθήσει πάρα πολύ και Ευχαριστώ ολα τα κορίτσια!!!  πιάνω τον εαυτό μου σε αρκετές στιγμές της ημέρας να σας σκέφτομαι ακόμα και όταν δεν μπαίνω!!!!!

 

Εγώ ήθελα να ρωτήσω, Απο κινήσεις το μωρό στον 9ο πως πάει; νιώθω ότι ο μικρός έχει στριμώχτει.. κουνιέται όταν ξυπνάει κάθε φορά αλλά περιορισμένα... 

και κουνιέται όλη η κοιλιά μαζί έχει πλάκα... Εκτός από κάνα δυο φορές που έχω πάει να κατουρηθω με Κάτι κουτουλιες και δεν είχε πλάκα :razz:

Με το καλό να κουκλίτσα μου κοντευεις κ εσυ!! Και εγω σας σκέφτομαι μες την ημέρα!

Σιγουρα το μωρό στριμώχνεται έχει μεγαλώσει πολύ τώρα και θέλει να τεντώνεται μωρε πιάνεται κι αυτό.. Η κοιλιά στανταρακι πέρα δωθε κ επίσης ναι ρε είδες πως είναι όταν κουτουλάει;; Κάτσε να δεις σε λίγο που είναι ακόμα πιο έντονο 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

 Αχααχα σαν πιγκουίνος ρε Δημητρούλα μου.. Λοιπόν εβγαλα και αλλα ροζκαφε κι αλλα υγρα ζελέ σαν της ωορρηξιας απλά με χρωμα. Αυτό ξέρω πως είναι σημάδι έναρξης οποτε πάμε καλα. Λένε αν δεις τέτοια μπορεί να γεννήσεις σε λιγες ώρες σε μια μέρα ή κ μετά απο μια εβδομάδα οποτε δεν είμαστε σίγουρες για τίποτα. Απλά να σου πω κάτι χαρακτηριστικό πολύ. Ότι σήμερα η κοιλιά μου είναι πιο κάτω από ότι εχθές κ στο λέω με σιγουριά γιατί φαντάσου δεν μπορώ να κάτσω αρκετά σε καρέκλα.

Μπραβο ριξε περπάτημα κ εγω σε κιγο βγαίνω να περπατήσω κ αύριο λέω να ανεβοκατεβω τις σκάλες μας καμία δεκαριά φορες χαχαχ 

Με το καλό να κουκλίτσα μου κοντευεις κ εσυ!! Και εγω σας σκέφτομαι μες την ημέρα!

Σιγουρα το μωρό στριμώχνεται έχει μεγαλώσει πολύ τώρα και θέλει να τεντώνεται μωρε πιάνεται κι αυτό.. Η κοιλιά στανταρακι πέρα δωθε κ επίσης ναι ρε είδες πως είναι όταν κουτουλάει;; Κάτσε να δεις σε λίγο που είναι ακόμα πιο έντονο 

Ααα οπότε μπορεί και να την γλυτώσεις κ να βγει μόνος του ο μπεμπης... Λίγο έμεινε σε λίγο θα τον έχεις αγκαλιά.. Δλδ η κοιλία σου κατέβηκε από την μία μέρα στην άλλη; 

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε κορίτσια μου με το καλό όλες! Ευχαριστούμε τόσο πολύ για τις ευχές σας!

Επιτέλους βγήκε χτες από το οξυγόνο και δεν μπορούμε να τον αφήσουμε λεπτό. Έχουμε χάσει το μυαλό μας με τον άντρα μου!!!

Ειλικρινά αδιανόητος έρωτας!

  • Μου αρέσει 6

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Αχ ρε κορίτσια μου με το καλό όλες! Ευχαριστούμε τόσο πολύ για τις ευχές σας!

Επιτέλους βγήκε χτες από το οξυγόνο και δεν μπορούμε να τον αφήσουμε λεπτό. Έχουμε χάσει το μυαλό μας με τον άντρα μου!!!

Ειλικρινά αδιανόητος έρωτας!

Τι ευχαριστα νεα ρε κοριτσαρα!!!μοναδικές στιγμές!!!! :* 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Ααα οπότε μπορεί και να την γλυτώσεις κ να βγει μόνος του ο μπεμπης... Λίγο έμεινε σε λίγο θα τον έχεις αγκαλιά.. Δλδ η κοιλία σου κατέβηκε από την μία μέρα στην άλλη; 

Ναι μεγάλη διαφορα στην αίσθηση 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Κοριτσαρες μου πολυ συγκρίνουμαι μεσα απ τη ψυχη μου που βλεπω πως φτανουμε σιγα σιγα ολες στη μεγαλη μερα!!! Ισως να μην ξεκινησα απ την αρχη του φόρουμ μαζι σας αλλα δεν παυει η παρεα σας να ειναι πολύτιμη σε ολο αυτο το μναδικο ταξιδι!μ!!ησαστε μια πολυ καλη παρεα σε ολες τις ανησυχίες κ τις αποψεις που ανταλλάξαμε τοσο καιρο!!!ανυπομονω να παρουμε ολες γερα τα μωρακια μας στα χερια μας και σύντομα να συζητάμε για αυτα !!!!! Να πεταξω κ το ασχετο της ημέρας σημερα με πεθαινει το ισχιο μου κ περπαταω σαν ηλίθια τι να κανωωωωω?? χαχα

Είχα θέμα με το ισχίο αλλά στην αρχή της εγκυμοσύνης. Μόνο υπομονή μπορείς να κάνεις.

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Αχ ρε κορίτσια μου με το καλό όλες! Ευχαριστούμε τόσο πολύ για τις ευχές σας!

Επιτέλους βγήκε χτες από το οξυγόνο και δεν μπορούμε να τον αφήσουμε λεπτό. Έχουμε χάσει το μυαλό μας με τον άντρα μου!!!

Ειλικρινά αδιανόητος έρωτας!

Τι ωραία... σύντομα σπιτάκι Σας!!

:x

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Είχα θέμα με το ισχίο αλλά στην αρχή της εγκυμοσύνης. Μόνο υπομονή μπορείς να κάνεις.

Αφου κατάφερα να υπομεινω τις καουρες ευκολοτερα θα υπομεινω το ισχιο!!με πιάνει στο ασχετο κ με αφηνει ευτυχως δεν ειναι συνεχομενος ο πονος!!!παιρνει βαρος το μωρο ανοίγει προετοιμάζεται η λεκανη κατανοώ πως ειναι φυσικο :p τι κανεις εσυ κοριτσι μου?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ετοιμάζομαι να πάω για νάνι, κουτουλαω. Κατά τα άλλα το κατά δύναμιν. Σκέψου εγώ τρίτο κ τέταρτο μήνα κουτσαινα εντελώς. 

Ψέματα πέμπτο μήνα κουτσαινα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Εγώ ετοιμάζομαι να πάω για νάνι, κουτουλαω. Κατά τα άλλα το κατά δύναμιν. Σκέψου εγώ τρίτο κ τέταρτο μήνα κουτσαινα εντελώς. 

Ψέματα πέμπτο μήνα κουτσαινα. 

Χαλαλι ολα και η κουτσαμαρα κ ολα χαχα!! Α απο πολυ νωρις !!!κ εγω διπλωνομαι πλεον κ στο καλο πρεπει να περπαταω καθε μερα απο 40 λεπτα συνολικά αλλα αμα με πιασει δεν μπορω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...