Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Ria@90 είπε:

Πλησιαζεις πλησιαζεις...θα περιμενω νεα σου να μας κρατας ενήμερεςςς!!!! :wub:

Ναι έρχεται κ μένα η ώρα μου.. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρο κ λογικά το Σάββατο θα βγει η μπέμπα.. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ναι έρχεται κ μένα η ώρα μου.. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρο κ λογικά το Σάββατο θα βγει η μπέμπα.. 

Αχ κορίτσι μου με το καλό να έρθει η μπέμπα σας!! Τι ΠΗΤ είχες;δεν θα σου δώσει παραπάνω μέρες;

Μετά είμαστε εγώ και η @Ria@90;;;;

Καλημέρα σε όλες:wub:

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ναι έρχεται κ μένα η ώρα μου.. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρο κ λογικά το Σάββατο θα βγει η μπέμπα.. 

Πω πωωω ανυπομονώ κ εγω μαζι σου χαχα!!!τι καλα κοριτσι μου θα εχετε το θυαματακι σας στα χερια σας σύντομα!!!:x ολα να γίνουν με το καλο!!!!ο Χριστουλης κ η Παναγια μαζι σας!!!

Just now, vaso_mpempis είπε:

Αχ κορίτσι μου με το καλό να έρθει η μπέμπα σας!! Τι ΠΗΤ είχες;δεν θα σου δώσει παραπάνω μέρες;

Μετά είμαστε εγώ και η @Ria@90;;;;

Καλημέρα σε όλες:wub:

Ναιιιιι μετα ειμαστε εμειςςςς πω πωωω ανυπομονώ τοοοοοοσο μα τοοοσο πολυ!!!!!Καλημέρα κ σε σενα κοριτσαρα!!!!!:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Θηλάζω θηλάζω, έχω βαρεθεί να περναω κ να αφήνω γάλα γτ έχω πολύ γάλα αλλά γραμμάριο δεν βάζει αυτό το αγόρι που είναι τόσο καλό.

Η παιδίατρος λέει είναι οκ ακόμα, αλλά γαμώτο πολύ προσπάθειά και αποτελέσματα 0.... 

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Θηλάζω θηλάζω, έχω βαρεθεί να περναω κ να αφήνω γάλα γτ έχω πολύ γάλα αλλά γραμμάριο δεν βάζει αυτό το αγόρι που είναι τόσο καλό.

Η παιδίατρος λέει είναι οκ ακόμα, αλλά γαμώτο πολύ προσπάθειά και αποτελέσματα 0.... 

Εχω να σου πω οτι εμεις βαρος γεννησης ανακτησαμε στις 21 ημερες! Και θηλαζα 19-20 ωρες το 24ωρο. Οποτε μην αγχωνεσαι. Θελει αρκετη υπομονη! 

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, vaso_mpempis είπε:

Αχ κορίτσι μου με το καλό να έρθει η μπέμπα σας!! Τι ΠΗΤ είχες;δεν θα σου δώσει παραπάνω μέρες;

Μετά είμαστε εγώ και η @Ria@90;;;;

Καλημέρα σε όλες:wub:

Έχω 25 Μαΐου τελική; δεν ξέρω αλλά νομίζω πως όχι.. Αύριο θα πάω από το γραφείο κ του και θα μου πει τι θα γίνει.. 

1 ώρα πρίν, Ria@90 είπε:

Πω πωωω ανυπομονώ κ εγω μαζι σου χαχα!!!τι καλα κοριτσι μου θα εχετε το θυαματακι σας στα χερια σας σύντομα!!!:x ολα να γίνουν με το καλο!!!!ο Χριστουλης κ η Παναγια μαζι σας!!!

Ναιιιιι μετα ειμαστε εμειςςςς πω πωωω ανυπομονώ τοοοοοοσο μα τοοοσο πολυ!!!!!Καλημέρα κ σε σενα κοριτσαρα!!!!!:x

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκούλα μου.. Ναι πρωτα ο Θεός θα έχουμε την μπεμπα το σαββατοκύριακο 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Ναι έρχεται κ μένα η ώρα μου.. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρο κ λογικά το Σάββατο θα βγει η μπέμπα.. 

Με το καλό και με έναν πόνο Δήμητρα μου!! Θα έρθει το ομορφότερο πλασμα και δώρο της ζωής σου.... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Με το καλό και με έναν πόνο Δήμητρα μου!! Θα έρθει το ομορφότερο πλασμα και δώρο της ζωής σου.... 

Σε ευχαριστω μπεμπουλα μου εσύ πως είσαι; ποτέ βγαίνεις από το νοσοκομείο; ο μικρός κατάφερε να πιει γάλα από σένα; με πρόκληση πηγές; ουφ έχω τόσες απορίες;.. Σε επρηξα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Σε ευχαριστω μπεμπουλα μου εσύ πως είσαι; ποτέ βγαίνεις από το νοσοκομείο; ο μικρός κατάφερε να πιει γάλα από σένα; με πρόκληση πηγές; ουφ έχω τόσες απορίες;.. Σε επρηξα

Αύριο φεύγουμε. Με πρόκληση και γέννησα σε πέντε ώρες γρήγορα μου είπε η μαία για πρωτότοκος. Είναι μια σειρά μια διαδικασία μέχρι να ξεκινήσει ο τοκετος και να γεννησεις. Θα τα δεις όλα με το καλό.

Ο μικρός ναι τα καταφέρνει απλώς εγω δεν έχω κ πολύ σχετικά με αλλες που  βλέπω εδώ από την πρώτη μέρα να έχουν ποσότητα. Πονάω πολυ πρήζομαι γίνονται ντουλαπες δεν ξέρω θα το παλέψω παντως 

Ανυπομονώ να μαθω τι θα αποφασίσετε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Αύριο φεύγουμε. Με πρόκληση και γέννησα σε πέντε ώρες γρήγορα μου είπε η μαία για πρωτότοκος. Είναι μια σειρά μια διαδικασία μέχρι να ξεκινήσει ο τοκετος και να γεννησεις. Θα τα δεις όλα με το καλό.

Ο μικρός ναι τα καταφέρνει απλώς εγω δεν έχω κ πολύ σχετικά με αλλες που  βλέπω εδώ από την πρώτη μέρα να έχουν ποσότητα. Πονάω πολυ πρήζομαι γίνονται ντουλαπες δεν ξέρω θα το παλέψω παντως 

Ανυπομονώ να μαθω τι θα αποφασίσετε 

Beboyla μου πως τα πατε?? Μην ανησυχείς στην αρχη το μωρακι θέλει ελαχιστη ποσότητα γαλα ειναι πολυ μικρο το στομαχακι του. Βαζω μια Φώτο για να δεις.Αν ο μικρός σου πιάνει και τα καταφέρνει θα το βρειτε μια χαρα. Και μενα το στηθος ειχε πρηστεί πονουσε τις.πρώτες μερες και ειχα νοιάσει ενα θηλαστρο και αντλούσα λιγο για να ανακουφιστώ. Αλλα λιγο όμως για να μη μου κανει υπερπαραγωγή. Μετα εστρωσε η κατασταση. Πως ειστε κατα τα αλλα?Σήμερα πατε σπιτακι σας? 

28k4hzn.jpg

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Αύριο φεύγουμε. Με πρόκληση και γέννησα σε πέντε ώρες γρήγορα μου είπε η μαία για πρωτότοκος. Είναι μια σειρά μια διαδικασία μέχρι να ξεκινήσει ο τοκετος και να γεννησεις. Θα τα δεις όλα με το καλό.

Ο μικρός ναι τα καταφέρνει απλώς εγω δεν έχω κ πολύ σχετικά με αλλες που  βλέπω εδώ από την πρώτη μέρα να έχουν ποσότητα. Πονάω πολυ πρήζομαι γίνονται ντουλαπες δεν ξέρω θα το παλέψω παντως 

Ανυπομονώ να μαθω τι θα αποφασίσετε 

Και εγώ ανυπομονω να δω τι θα μου πει ο γιατρός σήμερα το βράδυ.. Κάνε υπομονή με το γαλα θέλει λίγο χρόνο.. Ναι αυτό σκεφτόμουν ότι γέννησες γρήγορα για πρώτη φορά.. Για λίγο δεν σε πέτυχα.. Κατά τα άλλα ευχαριστημένη από το νοσοκομείο; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 22/5/2019 at 12:56 ΜΜ, BettySt είπε:

Καλημέρα φιλενάδα! Η δικιά μου όσο πάει και πιό ζωηρή γίνεται. Από τώρα μας κάνει ότι θέλει η μπουμπου 

Αχχχχ ετσι ειναι αυταααα!!γερη να είναι η μπουμπουκα σας!!!

  • Ευχαριστώ 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 ο γιατρός μου επέμενε να μη βάλω θήλαστρο. Κάνε ενα μασαζ στο στήθος μετά από ζεστο ντους και ζητά τους λαχανοφυλλα να σε ανακουφίσουν!

Μετά κατά το θηλασμό μασάζ στα πετρωμενα σημεία :)

  • Μου αρέσει 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Kpp83 είπε:

@Beboula25 ο γιατρός μου επέμενε να μη βάλω θήλαστρο. Κάνε ενα μασαζ στο στήθος μετά από ζεστο ντους και ζητά τους λαχανοφυλλα να σε ανακουφίσουν!

Μετά κατά το θηλασμό μασάζ στα πετρωμενα σημεία :)

Μη βαλετε λαχανοφυλλα γιατι μειωνουν το γαλα το επαθα γι αυτο το λεω. Ζεστρς κομπρεσες πριν κ κρυες μετα κ μασαζακι αρκετο κ πριν κ κατα τη διαρκεια

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...