Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Οπως νιώθεις εσύ καλύτερα..εγώ θα άλλαζα γιατρό και θα έβρισκα κάποιον που θα μπορούσα να μιλάω μαζί του και όχι με τις μαίες του.

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Καλημερα στο παρεακι!!!τι κανετε αστερια?παρασκευη πηγα γιατρο το μωρο ειναι 1760γρ 31εβδομαδα ειμαιολα τελειαο μικρος ειναιμεκεφαλι κατω κ το ντομπλερ πολυ καλο!μου την ειπε ο γιατρος για τα κιλα!εβαλα 16 μ πε να το ραψω γτ εχω τελεια εγκυμοσυνη μην τα χαλασω τωρα!!καταντροπιαστηκα!!ηθελα να ανοιξει γη να μεμην καταπιει κ τωρα κανω διατροφη!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, happysmile είπε:

Καλημερα στο παρεακι!!!τι κανετε αστερια?παρασκευη πηγα γιατρο το μωρο ειναι 1760γρ 31εβδομαδα ειμαιολα τελειαο μικρος ειναιμεκεφαλι κατω κ το ντομπλερ πολυ καλο!μου την ειπε ο γιατρος για τα κιλα!εβαλα 16 μ πε να το ραψω γτ εχω τελεια εγκυμοσυνη μην τα χαλασω τωρα!!καταντροπιαστηκα!!ηθελα να ανοιξει γη να μεμην καταπιει κ τωρα κανω διατροφη!

Τι καλά νέα :x Όλα είναι καλα και μπαίνεις τελική ευθεία κι εσύ!!!! 

Εντάξει για τα κιλα θα προσέξεις λίγο κι ολα καλά! Κι εγώ κάπου τόσα είχα πάρει στη βδομάδα σου και τώρα είμαι +18 (το εραψα λιγάκι χαχαχα). 

Καλημέρααααααα :)

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Τι καλά νέα :x Όλα είναι καλα και μπαίνεις τελική ευθεία κι εσύ!!!! 

Εντάξει για τα κιλα θα προσέξεις λίγο κι ολα καλά! Κι εγώ κάπου τόσα είχα πάρει στη βδομάδα σου και τώρα είμαι +18 (το εραψα λιγάκι χαχαχα). 

Καλημέρααααααα :)

Απτο φοβο μου πηρα μεχρι κ υποκαταστατο αλατιου!!!εκοψα ζαχαρη γλυκα τηγανητά 20/6, το επομενο ραντεβου!!μ φαινεται πολυ μακρια νομιζα μας βλεπουν τωρα στις 2βδομαδες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Απτο φοβο μου πηρα μεχρι κ υποκαταστατο αλατιου!!!εκοψα ζαχαρη γλυκα τηγανητά 20/6, το επομενο ραντεβου!!μ φαινεται πολυ μακρια νομιζα μας βλεπουν τωρα στις 2βδομαδες!

Ντάξει μην υπερβάλλεις και μην αγχώνεσαι.. θα κλαίμε μετά αλλά θα τα χάσουμε τα κιλά! χαχαχαχαχα

Μια χαρά είναι τα μωράκια :)

Εγώ μέχρι 36η μια φορά το μήνα με έβλέπε (και της έστελνα ενδιάμεσα αποτελέσματα εξετάσεων), τώρα θα με βλέπει κάθε βδομάδα. Νομίζω εξαρτάται από την εγκυμοσύνη.


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κι εγώ με το ζόρι... δεν έχω καθόλου δυνάμεις! έχω 3 μέρες που δεν περπάτησα καθόλου δεν μπορούσα, από αύριο θα πρσπαθήσω περισσότερο... αν και η γιατρός ευτυχώς μου είπε να μην ανησυχώ ότι και να γίνει θα έρθει το μωρό με η χωρίς περπάτημα.Ευτυχώς μόνο να πάρω κανα νυχτικό μου έχει μείνει και να πάρω τα πράγματα από το φαρμακείο. Τα υπόλοιπα είναι ήδη στη βαλίτσα. Παιδίατρο βρήκα, πήρα και το κιτ για τη δωρεά που τα είχα λίγο άγχος αυτά τα δύο! Άσε που έχω χαζέψει.... ξεκάθαρα δεν αιματώνεται σωστά ο εγκεφαλός μου!!!! :razz:

Χαχα ναι αγάπη τι να πρωτοσκεφτεις μωρε κ εγω ζαλισμένη ειμαι ξεχναω πράγματα οτι να ναι γενικά τελευταία!!ειναι που έχουμε τοοσα στο κεφαλι μας κ το αγχος μην ξεχάσουμε τπτ..οι ορμονες οι ανησυχία της γεννας να πανε ολα καλα ολας αυτα μαζί...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ria@90 είπε:

Χαχα ναι αγάπη τι να πρωτοσκεφτεις μωρε κ εγω ζαλισμένη ειμαι ξεχναω πράγματα οτι να ναι γενικά τελευταία!!ειναι που έχουμε τοοσα στο κεφαλι μας κ το αγχος μην ξεχάσουμε τπτ..οι ορμονες οι ανησυχία της γεννας να πανε ολα καλα ολας αυτα μαζί...

Έλα αγάπη... μετράμε αντίστροφα!!!!! Καλημέρα :wub:

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα κιλα κοριτσια κ εγω στα 14 με 15..η αληθεια ειναι πως το εχω παρακανει με τα παγωτά 2 με 3 την ημέρα...αλλααααα τους εχω βαλει ολους να μου το απαγορεύουν γιατι δεν γίνεται θα γινω τοφαλος...χαχα

Just now, vaso_mpempis είπε:

Έλα αγάπη... μετράμε αντίστροφα!!!!! Καλημέρα :wub:

Ανυπομονώ κοριτσι μουυυ εχω φτιαξει μια κορνιζα κολαζ με τους υεπρηχους του μωρου κ το χω κοτσαρει πανω απ τ κρεβατακι τ μωρου περναω κοιταω τις φωτος κοιταω το κρεβατακι μιλαω σα χαζη μονη μου κ φευγω χαχα σε λιγο καιρο μερες στην ουσια θα τα εχουμε αγκαλια μας τι ωραιο συναισθημα!!!!Καλημέρα!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Οσο για τα κιλα κοριτσια κ εγω στα 14 με 15..η αληθεια ειναι πως το εχω παρακανει με τα παγωτά 2 με 3 την ημέρα...αλλααααα τους εχω βαλει ολους να μου το απαγορεύουν γιατι δεν γίνεται θα γινω τοφαλος...χαχα

Δεν έχω κουράγιο να προσέχω εγώ, μόνο τα γλυκά προσπαθώ να αποφεύγω γιατί στην τελευταία εξέταση κάπως είχε ανέβει το σάκχαρο! Αλλά τέλος δεν ξαναζυγίζομαι είπα, κουράστηκα χαχαχαχα

  • Χαχα 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Δεν έχω κουράγιο να προσέχω εγώ, μόνο τα γλυκά προσπαθώ να αποφεύγω γιατί στην τελευταία εξέταση κάπως είχε ανέβει το σάκχαρο! Αλλά τέλος δεν ξαναζυγίζομαι είπα, κουράστηκα χαχαχαχα

Χαχχαα ρε συ εγω προσεχα στην αρχη κ μαλλον κανω το λαθος οσο προσεχα στην αρχη το ξεφτιλίζω τωρα στο τελευταίο μηνα οπου κ μπαινουν τα πιο πολλα κιλά!!!ποντια παιδι μου....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Χαχχαα ρε συ εγω προσεχα στην αρχη κ μαλλον κανω το λαθος οσο προσεχα στην αρχη το ξεφτιλίζω τωρα στο τελευταίο μηνα οπου κ μπαινουν τα πιο πολλα κιλά!!!ποντια παιδι μου....

Ντάξει άλλες ανάγκες ένα ζουζούνι μερικών γραμμαρίων, άλλες ένα παιδί 3 κιλά! Νομίζω είναι λογικό που μας πιάνει εξάντληση και πείνα περισσότερο όσο περνάνε οι μέρες! (Θέλω να δικαιολογήσω τα 20 κιλά που θα φτάσω να έχω πάρει μέχρι το τέλος μάλλον χαχαχαχαχαχαχα) 

  • Χαχα 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@happysmile πρόσεχε με τα υποκατάστατα. Ρώτα τον γιατρό αν κάνει. Εάν δεν έχεις πρόβλημα δεν χρειάζεται να κόψεις το αλάτι. Κόψε τα γλυκά και γενικά τα λιπαρά. Δηλαδή τηγανιτά και λάδια και εννοείτε οτιδήποτε έτοιμο. Εγώ είμαι σε δίαιτα χωρίς λίπος και τρώω του σκασμού χωρίς αυτά που σου είπα και ο μπέμπης περνει βάρος και εγώ έχω χάσει 2 κιλά σε 10 μέρες. Χωρίς να κόψω αλάτι καθόλου. Μην τρελαίνεσαι χωρίς λόγο και σου πέσει καμία πίεση με τις ζεστές που έχουμε πλέον. Και νερό. Είναι SOS το νερό. Το λιγότερο 2 λιτρα την μέρα τις ζεστές μέρες παραπάνω 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσι μου, Δεν μπορώ να σε βοηθήσω καθόλου ουσιαστικά ομως ήθελα να σου στείλω ένα μεγάλο μπραβο.. Πολύ σε καμαρώνω για την προσπάθεια που καταβαλεις! Ό μικρός έχει μια υπέροχη μαμά.. είστε καλά κι αυτό έχει σημασία... ο θηλασμος είτε έρθει είτε δεν έρθει δεν αλλάζει το ποση αγάπη υπάρχει μεταξύ σας. Αυτό ισχύει για ολες μας! Και η μαμά μου δεν κατάφερε να μας θηλάσει αλλά αυτό δεν επηρέασε τη σχέση μας ουτε την υγεία μας!

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να τα έχεις καταφέρει!!!

 χαμογέλα κοπέλα μου σου αξίζει όλα έχουν πάει τόσο καλά και έχεις αγκαλιά σου το παιδάκι σου :x

Αα ρε αγαπη μου σε ευχαριστώ παρα πολύ για τα γλυκα σου λογια. Μου λέτε πράγματα που πρέπει να σκέφτομαι κ να κραταω που ενώ το ξέρω πως είναι έτσι έχει μπλοκάρει το μυαλό από το συναίσθημα κ παρασύρομαι σε λάθος σκεψεις. 

Έχεις απόλυτο δίκιο πως η αγαπη μας δεν καθορίζεται από τέτοια πράγματα. Και για να σας πω τα ευχάριστα με βοήθησε ο άντρας μου με το στηθος και ναιι έβγαλε το γαλατάκι!!  

Και τέλος κρατώ αυτό που είπες τελευταίο πως όλα πήγαν καλα κ έχω στην αγκαλιά μου το μωράκι μου. Σε ευχαριστώ παρα πολύ ❤️

Σας ευχαριστώ κοριτσια κ πάλι!!

Απο αγκαλιές κ φιλάκια άλλο τίποτα δεν ξεκολλαω είμαστε αυτοκόλλητοι! :wub:

Σημερα περιμένω απάντηση από παιδίατρο αν έρθει να μας δει αλλιως αύριο. 

@Dimitr@17 σίγουρα είσαι μια πανευτυχής μανούλα που δεν έχει μυαλό για τίποτα άλλο πλέον! Ευχαριστησου το κ εμείς θα περιμενουμε με χαρά την αναγγελία!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

@happysmile πρόσεχε με τα υποκατάστατα. Ρώτα τον γιατρό αν κάνει. Εάν δεν έχεις πρόβλημα δεν χρειάζεται να κόψεις το αλάτι. Κόψε τα γλυκά και γενικά τα λιπαρά. Δηλαδή τηγανιτά και λάδια και εννοείτε οτιδήποτε έτοιμο. Εγώ είμαι σε δίαιτα χωρίς λίπος και τρώω του σκασμού χωρίς αυτά που σου είπα και ο μπέμπης περνει βάρος και εγώ έχω χάσει 2 κιλά σε 10 μέρες. Χωρίς να κόψω αλάτι καθόλου. Μην τρελαίνεσαι χωρίς λόγο και σου πέσει καμία πίεση με τις ζεστές που έχουμε πλέον. Και νερό. Είναι SOS το νερό. Το λιγότερο 2 λιτρα την μέρα τις ζεστές μέρες παραπάνω 

Σε ευχαριστω καμαρι μου!!πανικοβληθηκα η αληθεια ειναι δν μαι νοιαζει να χασω οσο να μην βαλω αλλα!!κανεις διατροφή μονη σου?

Link to comment
Share on other sites

@happysmileΝαι.. Ότι και να αγοράσεις γράφει πισω λιπαρά. Μόνο τα γλυκά να κόψεις θα δεις ότι θα σταματήσεις να περνεις βάρος. Και εσύ ξέρεις να. Όλες ξέρουμε τι είναι κακό. Το θέμα είναι αν αντέχουμε μακρυά τους :-D Μην κάνεις δίαιτα. Δεν κάνει. Πρόσεχε να τρως φρούτα και λαδερά φαγητά με λαχανικά η ψητά λαχανικά όπως σου αρέσουν για τις βιταμίνες. 

  • Χαχα 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 να σου ζήσει το μωράκι κοριτσι μου!!αν μπορώ να βοηθήσω λίγο με το στήθος,αν και εγώ δεν τα κατάφερα να θηλάζω τελικά.Η purelan εμένα δεν με βοήθησε και πολύ το ένα μου στήθος πονούσε αφόρητα( το άλλο ήταν μια χαρά)ουρλιαζα από τον πονο και πριν βάλω το παιδί αντανακλαστικά τραβιομουν από φόβο μην πονέσω. Αποφάσισα να δοκιμάσω κάτι που όταν μου το είχαν πει κοροιδευα και έλεγα μα πάμε καλά,αλλά είχα απελπιστεί τόσο που το έκανα, πριν θυλασω έτριβε την θηλή με οινόπνευμα μετά από 2-3μερες σταμάτησα να πονάω εντελώς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...