Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Perple18 είπε:

@Beboula25 να σου ζήσει το μωράκι κοριτσι μου!!αν μπορώ να βοηθήσω λίγο με το στήθος,αν και εγώ δεν τα κατάφερα να θηλάζω τελικά.Η purelan εμένα δεν με βοήθησε και πολύ το ένα μου στήθος πονούσε αφόρητα( το άλλο ήταν μια χαρά)ουρλιαζα από τον πονο και πριν βάλω το παιδί αντανακλαστικά τραβιομουν από φόβο μην πονέσω. Αποφάσισα να δοκιμάσω κάτι που όταν μου το είχαν πει κοροιδευα και έλεγα μα πάμε καλά,αλλά είχα απελπιστεί τόσο που το έκανα, πριν θυλασω έτριβε την θηλή με οινόπνευμα μετά από 2-3μερες σταμάτησα να πονάω εντελώς.

Σε ευχαριστώ αγαπη να είσαι καλα! Και εσένα να σου ζήσει!! Προς το παρόν μόνο ουρλιάζω δεν βάζω τίποτα μόνο μια φορά δοκίμασα την purelan δεν ξέρω αν κάνει δουλίτσα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ αγαπη να είσαι καλα! Και εσένα να σου ζήσει!! Προς το παρόν μόνο ουρλιάζω δεν βάζω τίποτα μόνο μια φορά δοκίμασα την purelan δεν ξέρω αν κάνει δουλίτσα. 

Θελει συνεχεια κρεμα και αερισμος του στηθος. Ποναει πολυ, εγω εκλαιγα θυμαμαι τις πρωτες μερες απο τον πονο. Δαγκωνομουν. Αλλα σιγα σιγα αυτο ολο και μαλακωνε μεχρι που μετα απο 2 βδομαδες δεν πονουσα σχεδον καθολου. Αχ τι τραβαμε οι μανες! 

Κατα τ αλλα πως τα πατε αγαπη μου? Πως ειναι το μωρακι?? Εσυ?


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, συγγνώμη που δεν αναφέρομαι σε κάθε μία ξεχωριστά.

Είχα συσπάσεις, πήγαμε γιατρό,έχει μικρύνει ο τράχηλος,25χιλ.Δεν σας κρύβω έχω αγχωθεί.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, συγγνώμη που δεν αναφέρομαι σε κάθε μία ξεχωριστά.

Είχα συσπάσεις, πήγαμε γιατρό,έχει μικρύνει ο τράχηλος,25χιλ.Δεν σας κρύβω έχω αγχωθεί.....

Ο γιατρός τι σου ειπε; σε ποια βδομάδα εισαι;

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, συγγνώμη που δεν αναφέρομαι σε κάθε μία ξεχωριστά.

Είχα συσπάσεις, πήγαμε γιατρό,έχει μικρύνει ο τράχηλος,25χιλ.Δεν σας κρύβω έχω αγχωθεί.....

Σε ποια εβδ εισαι αγαπη??τι σου σύστησε ο γιατρός ξαπλα κ ξεκούραση???

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Ο γιατρός τι σου ειπε; σε ποια βδομάδα εισαι;

 

Just now, Ria@90 είπε:

Σε ποια εβδ εισαι αγαπη??τι σου σύστησε ο γιατρός ξαπλα κ ξεκούραση???

Κορίτσια ευχαριστώ.

29η προς 30η είμαι.Μου έδωσε αγωγή και κρεβατι.Απλά Έχω θυμώσει πολύ με τον εαυτό μου που δεν καταλάβαινα τις συσπάσεις να πάω πιο νωρίς για έλεγχο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, συγγνώμη που δεν αναφέρομαι σε κάθε μία ξεχωριστά.

Είχα συσπάσεις, πήγαμε γιατρό,έχει μικρύνει ο τράχηλος,25χιλ.Δεν σας κρύβω έχω αγχωθεί.....

Καλησπέρα σε όλες! Σας διαβάζω το τελευταίο διάστημα καθώς θα αποκτήσω πρωτα ο Θεός το πρώτο μου παιδάκι τον Ιούλιο.

@4shinediamonds είδα τώρα το σχόλιο σου και αποφάσισα να κάνω λογαριασμό γιατί πέρασα κάτι αντίστοιχο στις 27 εβδομάδες.

Πριν από ένα μήνα, μετά την καθιερωμένη επίσκεψη στο γιατρό ο τράχηλος μου ήταν 19 χιλιοστά. Ακολούθησα αγωγή και πολλή ξεκούραση και στην μέτρηση πριν από δύο εβδομάδες ο τράχηλος είχε ανέβει στα 29 χιλιοστά. Οπότε μην αγχώνεσαι και μην πανικοβάλλεσαι. Δεν είναι κάτι εύκολο να το καταλάβεις, ούτε εγώ είχα καταλάβει κάτι. Έτυχε, και με την ξεκούραση επανήλθε! :)

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

 

Κορίτσια ευχαριστώ.

29η προς 30η είμαι.Μου έδωσε αγωγή και κρεβατι.Απλά Έχω θυμώσει πολύ με τον εαυτό μου που δεν καταλάβαινα τις συσπάσεις να πάω πιο νωρίς για έλεγχο.

Μην τα βάζεις με τον εαυτό σου κορίτσι μου, Ούτε εγω καταλαβαίνω τις συσπάσεις. Όλα θα πάνε καλά κάνε ότι λέει ο γιατρός και οκ. Το μωράκι τι κάνει ;; μεγαλωσατε;;

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Θελει συνεχεια κρεμα και αερισμος του στηθος. Ποναει πολυ, εγω εκλαιγα θυμαμαι τις πρωτες μερες απο τον πονο. Δαγκωνομουν. Αλλα σιγα σιγα αυτο ολο και μαλακωνε μεχρι που μετα απο 2 βδομαδες δεν πονουσα σχεδον καθολου. Αχ τι τραβαμε οι μανες! 

Κατα τ αλλα πως τα πατε αγαπη μου? Πως ειναι το μωρακι?? Εσυ?

Κλάμα πολύ από τον πόνο με βρήκε έτσι η μαία κ μου πήρε το μωρό για μπάνιο να ηρεμήσω. Κάθε φορά δαγκώνομαι πονάει πολύ από την αρχή μέχρι να τελειώσουμε αλλα ναι χαλάλι του!! Χαλάλι στα παιδάκια μας! 

Τα πάμε καλα εντάξει θέλω λίγο χρόνο να προσαρμοστώ κ να προσαρμοσω καλύτερα τον χρόνο αλλα σιγά σιγά. Προς το παρόν είναι αποίκω ότι θέλει!!χαχαχ 

Ειμαι καλα κ εγω μόνο τα ράμματα με τραβάνε κ περιμένω πως κ πως την παιδίατρο να έρθει να τον δει κ να ρωτήσω ένα καρο πράγματα 

Just now, 4shinediamonds είπε:

 

Κορίτσια ευχαριστώ.

29η προς 30η είμαι.Μου έδωσε αγωγή και κρεβατι.Απλά Έχω θυμώσει πολύ με τον εαυτό μου που δεν καταλάβαινα τις συσπάσεις να πάω πιο νωρίς για έλεγχο.

Αγαπούλα μου μην τα βάζεις με εσένα δεν είναι όλες οι συσπασεις κατανοητές πίστεψε με. Όλα θα πάνε τέλεια ξεκουράσου και μην φοβάσαι 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elenit είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Σας διαβάζω το τελευταίο διάστημα καθώς θα αποκτήσω πρωτα ο Θεός το πρώτο μου παιδάκι τον Ιούλιο.

@4shinediamonds είδα τώρα το σχόλιο σου και αποφάσισα να κάνω λογαριασμό γιατί πέρασα κάτι αντίστοιχο στις 27 εβδομάδες.

Πριν από ένα μήνα, μετά την καθιερωμένη επίσκεψη στο γιατρό ο τράχηλος μου ήταν 19 χιλιοστά. Ακολούθησα αγωγή και πολλή ξεκούραση και στην μέτρηση πριν από δύο εβδομάδες ο τράχηλος είχε ανέβει στα 29 χιλιοστά. Οπότε μην αγχώνεσαι και μην πανικοβάλλεσαι. Δεν είναι κάτι εύκολο να το καταλάβεις, ούτε εγώ είχα καταλάβει κάτι. Έτυχε, και με την ξεκούραση επανήλθε! :)

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου καλό,με ανακουφισαν τα λόγια σου,όχι που το έζησες ως κατάσταση εννοείται,αλλά που πήγαν όλα όμορφα,μπράβο κοριτσάκι μου χαίρομαι πολύ!

Αν επιτρέπεται,τι σου σύστησε από ξεκούραση;Πήρες αγωγή;

Just now, vaso_mpempis είπε:

Μην τα βάζεις με τον εαυτό σου κορίτσι μου, Ούτε εγω καταλαβαίνω τις συσπάσεις. Όλα θα πάνε καλά κάνε ότι λέει ο γιατρός και οκ. Το μωράκι τι κάνει ;; μεγαλωσατε;;

Τα βάζω μωρέ Βάσω μου γιατί λέω αν το είχα καταλάβει νωρίτερα θα είχα πάει και ίσως να μην κατέβαινε τόσο,καταλαβαίνεις πως αισθάνομαι....

Just now, Beboula25 είπε:

Κλάμα πολύ από τον πόνο με βρήκε έτσι η μαία κ μου πήρε το μωρό για μπάνιο να ηρεμήσω. Κάθε φορά δαγκώνομαι πονάει πολύ από την αρχή μέχρι να τελειώσουμε αλλα ναι χαλάλι του!! Χαλάλι στα παιδάκια μας! 

Τα πάμε καλα εντάξει θέλω λίγο χρόνο να προσαρμοστώ κ να προσαρμοσω καλύτερα τον χρόνο αλλα σιγά σιγά. Προς το παρόν είναι αποίκω ότι θέλει!!χαχαχ 

Ειμαι καλα κ εγω μόνο τα ράμματα με τραβάνε κ περιμένω πως κ πως την παιδίατρο να έρθει να τον δει κ να ρωτήσω ένα καρο πράγματα 

Αγαπούλα μου μην τα βάζεις με εσένα δεν είναι όλες οι συσπασεις κατανοητές πίστεψε με. Όλα θα πάνε τέλεια ξεκουράσου και μην φοβάσαι 

Σε ευχαριστώ αγάπη μου,να μου φιλήσεις το αγοράκι σου❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

 

Κορίτσια ευχαριστώ.

29η προς 30η είμαι.Μου έδωσε αγωγή και κρεβατι.Απλά Έχω θυμώσει πολύ με τον εαυτό μου που δεν καταλάβαινα τις συσπάσεις να πάω πιο νωρίς για έλεγχο.

Μην αγχεσαι κοριτσι μου να σαι ψυχραιμη κ να ακους τον γιατρο σ πιστά σε οτι σ λεει....ο τραχηλος με λιγη προσοχή μπορει κ να επανέλθει μην κατηγορείς σε καμια περίπτωση τον εαυτο σου..πιστεψε με οι συσπασεις ακομη να καταλαβω πως ειναι κ στανταρ ειχα κ εχω κ εγω....θυμασαι ποσες φορες εχω κανει αυτη την ερωτηση εδω στο φορουμ...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Μην αγχεσαι κοριτσι μου να σαι ψυχραιμη κ να ακους τον γιατρο σ πιστά σε οτι σ λεει....ο τραχηλος με λιγη προσοχή μπορει κ να επανέλθει μην κατηγορείς σε καμια περίπτωση τον εαυτο σου..πιστεψε με οι συσπασεις ακομη να καταλαβω πως ειναι κ στανταρ ειχα κ εχω κ εγω....θυμασαι ποσες φορες εχω κανει αυτη την ερωτηση εδω στο φορουμ...

Ευχαριστώ αγάπη μου,με έπιασε στενοχώρια μωρέ γιατί δεν έκανα κάτι περιττό....Ούτε θέλω να επηρέαζω κάποια κοπέλα, ούτε παραπονιέμαι.....Σας ευχαριστώ πολύ❤

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου καλό,με ανακουφισαν τα λόγια σου,όχι που το έζησες ως κατάσταση εννοείται,αλλά που πήγαν όλα όμορφα,μπράβο κοριτσάκι μου χαίρομαι πολύ!

Αν επιτρέπεται,τι σου σύστησε από ξεκούραση;Πήρες αγωγή;

Τα βάζω μωρέ Βάσω μου γιατί λέω αν το είχα καταλάβει νωρίτερα θα είχα πάει και ίσως να μην κατέβαινε τόσο,καταλαβαίνεις πως αισθάνομαι....

Σε ευχαριστώ αγάπη μου,να μου φιλήσεις το αγοράκι σου❤

Που να το καταλαβεις.. κι εγω προσπαθώ και δεν ξέρω ακόμα τι είναι και σίγουρα έχω. 

Όλα καλά θα πάνε ξεκουράσου και θετική σκέψη!! :x

το μωρούλι μεγαλωσε;

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Πότε πρέπει να μικρύνει ο τράχηλος και πόσο είναι το φυσιολογικό του δηλαδή; Στην 32η εβδομάδα τον μετρησαμε και ήταν 27. Νόμιζα ότι είναι λογικό να μικραίνει όσο πάμε προς τη γέννα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...