Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχα, ωωω σου χει φαει κ σενα τα καλυτερα σου χρονια, ε??? 

 

Καλημερα. Ναι κοριτσι, ρωτα καλυτερα τον παιδιατρο που θα σας παρακολουθει. Νομιζω οτι θα μπορεις να βαλεις αυτα τα αυτοκολλητακια, πανω στο καροτσι, στο λικνο, ή στα ρουχα του. 

 

Άστα!!! Μπουμπούκι με πήρε!!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Ria@90 έτσι μου είχε πει ο γιατρός στην αρχή της εγκυμοσύνης.

Ρε κορίτσια πως την παλεψατε μόνες σας; Και μόνο στην ιδέα ότι ο άντρας μου θα πάει δουλειά από Δευτέρα πλανταζω στο κλάμα. Όχι τόσο για τα πρακτικά καθώς αν θέλω βοήθεια θα καλέσω τη μαμά μου Και θα είναι δίπλα μου σε μισή ώρα, όσο ψυχολογικά.  Φοβάμαι πολύ να μείνω μόνη με το μπέμπη σαν την χαζή....


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@Ria@90 έτσι μου είχε πει ο γιατρός στην αρχή της εγκυμοσύνης.

Ρε κορίτσια πως την παλεψατε μόνες σας; Και μόνο στην ιδέα ότι ο άντρας μου θα πάει δουλειά από Δευτέρα πλανταζω στο κλάμα. Όχι τόσο για τα πρακτικά καθώς αν θέλω βοήθεια θα καλέσω τη μαμά μου Και θα είναι δίπλα μου σε μισή ώρα, όσο ψυχολογικά.  Φοβάμαι πολύ να μείνω μόνη με το μπέμπη σαν την χαζή....

Πιστέψε με δεν εισαι καθολου χαζη. Ετσι φοβομουν κ εγω και εκλαιγα απίστευτα οταν τελειωσε η αδεια του αντρα μου κ έπρεπε να μεινω μονη με το μωρό. Μου πήρε αρκετά να το ξεπεράσω κ να νιώθω περισσότερη σιγουρια οταν εμενα μονη. Το ψυχολογικό κομματι ειναι πολυ σημαντικό κ αυτο ακριβως που χρειαζόμουν κ εγώ. Έφευγε κ πελαγωνα. Εχει τύχει να παρει ξανά άδεια 1 με 2 μερες γιατί εγω ήμουν πολυ χαλια ψυχολογικά. Ειναι απολυτα λογικό αυτο.που νιώθεις. Αλλα κ αυτο περνάει στο λεω σίγουρα. Αν έχεις καποια φιλη που μπορει να ερχεται για καφεδακι θα σου κανει καλο

Επισης εμένα ο δικος μου φαντάσου ειχε 3 βδομάδες αδεια

 

 

 

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@Ria@90 έτσι μου είχε πει ο γιατρός στην αρχή της εγκυμοσύνης.

Ρε κορίτσια πως την παλεψατε μόνες σας; Και μόνο στην ιδέα ότι ο άντρας μου θα πάει δουλειά από Δευτέρα πλανταζω στο κλάμα. Όχι τόσο για τα πρακτικά καθώς αν θέλω βοήθεια θα καλέσω τη μαμά μου Και θα είναι δίπλα μου σε μισή ώρα, όσο ψυχολογικά.  Φοβάμαι πολύ να μείνω μόνη με το μπέμπη σαν την χαζή....

Ειναι η αρχη.....εγω δεν ξερω να σου πω δεν το αισθανθηκα τι να πω λογω επαγγελματος(βρεφονηπιοκομος) δεν αισθανομουν ετσι; Γιαυτο κ δεν ηθελα βοηθεια στο σπιτι ουτε καν στο νοσοκομειο σε 2ωρες π μπορεσα κ σηκωθηκα οταν γεννησα τους εδιωξα ολους να πανε στις δουλειες τους! Ο αντρας μ δεν ειχε αδεια λογω φορτου εργασιας κ ιδιωτικου επαγγελματος π δεν μπορουσε! Παντως η παρεα ειναι οτι καλυτερο αν εχει καποια φιλη να ειναι κοντα κ να ερχεται εστω καμια ωριτσα για παρεακι κ κους κους θα σ κανει καλο! Ουτε απο αυτο ειχα ειναι μακρυα οι 2 μ φιλες! Ειχα ομως το παρεακι εδω μεσα!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , Kpp83 είπε:

@Ria@90 έτσι μου είχε πει ο γιατρός στην αρχή της εγκυμοσύνης.

Ρε κορίτσια πως την παλεψατε μόνες σας; Και μόνο στην ιδέα ότι ο άντρας μου θα πάει δουλειά από Δευτέρα πλανταζω στο κλάμα. Όχι τόσο για τα πρακτικά καθώς αν θέλω βοήθεια θα καλέσω τη μαμά μου Και θα είναι δίπλα μου σε μισή ώρα, όσο ψυχολογικά.  Φοβάμαι πολύ να μείνω μόνη με το μπέμπη σαν την χαζή....

Κι εγώ έτσι ήμουν κι ακόμη μου την δίνει όταν φεύγει

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα έρχεται η μαμά μου, αλλά δεν μου δίνει καμμία σιγουριά η παρουσία της, μάλλον θυμώνω γιατί θέλει τα πράγματα να γίνουν με το δικό της τρόπο.

Οι φίλες μου δουλεύουν και αυτές τα πρωινά γαμώτο...

Θα τα καταφέρουμε το ξέρω αλλά φοβάμαι πολύ τη Δευτέρα οπότε θα σας πρήζω να το ξέρετε.

Πφφφ φοβερό πόσο γατάκι είμαι τώρα  ενώ στη δουλειά είμαι μου η υπέρτατη άκαρδη στρίγγλα.

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Nicol_ @Kpp83 @Dimitr@17 Όσον αφορά τον θηλασμό έχω λιγάκι απογοητευτεί και με πιάνουν κλάμματα εγω που ελεγα ότι γίνει δεν πειράζει. Θέλω πολύ να τον θηλασω. Το προσπαθώ αλλα χρειάστηκε να του δώσω κ συμπλήρωμα γτ το μωρό μου δεν έβρεχε πανες ούτε κάνει κακά κ με τόσο λίγο γάλα που εχω ήταν ανήσυχος καποιες στιγμές. Αρχικά έδωσα από μόνη μου και τελικά η παιδίατρος μου είπε κ εκείνη να δώσω και να τα κάνω εναλλάξ με τον θηλασμό. Θηλαστρο ναι θα βάζω κ επίσης ξεκίνησα βολταρεν γτ η κατάσταση δεν παλευεται μιλάμε για ντουλαπες ξύλο το στηθος μου που είναι σαν το έχουν καρφώσει κάτω. 

Είμαστε δυο μερες στο σπίτι μας τα πάμε καλα και δεν εχω λογια για το πως νιώθω είναι η υπέρτατη αγαπη και μοναδική.  

@Dimitr@17 για το μαιευτήριο έχω  κάποια παράπονα όσον αφορά την διαμονή. Δεν χρειάζεται να πω λεπτομερείες δεν θέλω. Περιμένω να γραψεις ότι γέννησες την μπεμπα σου!

Κράτησα τον μπέμπη όλες τις μερες δίπλα μου. Βασικά με ρώτησαν αν θα θηλασω κ αυτό ήταν δεν έκαναν καμία κουβέντα για το τι θέλω. Απλώς καποιες φορες ρώτησαν αν θέλω να τον κρατήσουν για λίγο. Καλό μας έκανε που μείναμε μαζί κ από την πρώτη μέρα παρόλη την κούραση κ που δεν μπορουσα να κουνηθώ απο τον πόνο μείναμε οι δυο μας. 

Λάχανο βάζω, ζεστό νερό ρίχνω κρύες κομπρέσες βάζω και πάλι το ίδιο. Μόνο το βολταρεν με χαλάρωσε γτ ο πόνος ήταν πολύς. 

Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 μην μου βασανίζεσαι σε παρακαλώ! Αν έμαθα κάτι απο τα σεμινάρια είναι ότι ο θηλασμός ΔΕΝ πονάει αν γίνεται σωστά.(1st rule of fight club που ελεγε κ ο Brand Pitt)

Αν μπορείς πάρε μια πιστοποιημένη συμβουλο να σε βοηθήσει. Αν δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα  μπες στη σελίδα της la leche Greece που προσφέρουν και δωρεάν βοήθεια. 

Επίσης μην απογοητεύεσαι ΚΑΘΌΛΟΥ. Αν θες να θηλασεις θα γίνει (2nd rule of fight club). Ο μπέμπης σου ειναι μεγάλο μωρακι κ ήταν λογικο να χρειαστεί συμπλήρωμα μεχρι να ερθει η παραγωγή.

Είναι επίσης πολύ λογικό να σου κάνει υπερπαραγωγή τώρα γιατί ο μικρουλης γίγαντας πεινάει. Εγώ ώρες ώρες νομίζω ότι ο μπέμπης μου έχει ραντάρ συνεννόησης με το στήθος μου. Την ημέρα που κατέβηκε το γάλα μου, λες κ το ήξερε θήλασε πιο πολύ από ποτέ. 

Επειδή χορεύω σαλσα σαν χόμπι η αναλογία που μου άρεσε είναι ότι το μωράκι είναι ο καβαλίερος. Τόσο αυτό όσο και εσύ η νταμα μαμά δεν ξέρετε να χορεύετε ακόμα αλλά σε κάθε περίπτωση αυτό δινει ρυθμο κ εσυ ακολουθείς. Αν η υπερπαραγωγής είναι το πρόβλημα (πες μας παραπάνω) επέμενε να τον βάζεις να θηλάζει.

Α και για αυτές που πλησιάζουν όπως η@vaso_mpempis και η @Ria@90 και ενδεχομένως θελουν να θηλάσουν. Η πιο κρίσιμη βοήθεια που πήρα για το θηλασμό αφορούσε στις θηλές και την προετοιμασία τους. Για να μην πονέσουν πρέπει να πάψουν να είναι το πιο ευαίσθητο σημείο του σώματος... Ως εκ τούτου αν το δεν σας φρικάρει τις τρίβουμε προσεκτικά μαλακή πετσέτα 3 φορές τη μέρα για 1 λεπτό συνολικά τις τελευταίες μέρες πριν τον τοκετό.

Εμένα το κόλπο με βοήθησε φοβερά παρότι ειχα φοβερό αρνητισμό στην πρακτική, τόσο που χάρισα τη λανολινη μου σε μια στο διπλανό δωμάτιο που υπέφερε.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 4

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

@Nicol_ @Kpp83 @Dimitr@17 Όσον αφορά τον θηλασμό έχω λιγάκι απογοητευτεί και με πιάνουν κλάμματα εγω που ελεγα ότι γίνει δεν πειράζει. Θέλω πολύ να τον θηλασω. Το προσπαθώ αλλα χρειάστηκε να του δώσω κ συμπλήρωμα γτ το μωρό μου δεν έβρεχε πανες ούτε κάνει κακά κ με τόσο λίγο γάλα που εχω ήταν ανήσυχος καποιες στιγμές. Αρχικά έδωσα από μόνη μου και τελικά η παιδίατρος μου είπε κ εκείνη να δώσω και να τα κάνω εναλλάξ με τον θηλασμό. Θηλαστρο ναι θα βάζω κ επίσης ξεκίνησα βολταρεν γτ η κατάσταση δεν παλευεται μιλάμε για ντουλαπες ξύλο το στηθος μου που είναι σαν το έχουν καρφώσει κάτω. 

Είμαστε δυο μερες στο σπίτι μας τα πάμε καλα και δεν εχω λογια για το πως νιώθω είναι η υπέρτατη αγαπη και μοναδική.  

@Dimitr@17 για το μαιευτήριο έχω  κάποια παράπονα όσον αφορά την διαμονή. Δεν χρειάζεται να πω λεπτομερείες δεν θέλω. Περιμένω να γραψεις ότι γέννησες την μπεμπα σου!

Κράτησα τον μπέμπη όλες τις μερες δίπλα μου. Βασικά με ρώτησαν αν θα θηλασω κ αυτό ήταν δεν έκαναν καμία κουβέντα για το τι θέλω. Απλώς καποιες φορες ρώτησαν αν θέλω να τον κρατήσουν για λίγο. Καλό μας έκανε που μείναμε μαζί κ από την πρώτη μέρα παρόλη την κούραση κ που δεν μπορουσα να κουνηθώ απο τον πόνο μείναμε οι δυο μας. 

Λάχανο βάζω, ζεστό νερό ρίχνω κρύες κομπρέσες βάζω και πάλι το ίδιο. Μόνο το βολταρεν με χαλάρωσε γτ ο πόνος ήταν πολύς. 

Αγαπη μου μην απογοητευεσαι κ μην σε παιρνει απο κατω. Οντως δεν χαλασε κ ο κοσμος αν δεν θηλασεις. Πραγματικα στο λεω. Εισαι σε πολυ ευαισθητη φαση τωρα, οποτε μην φορτωνεις τον εαυτο σου με αρνητικες σκεψεις. Αν θελεις να θηλασεις, παλεψε το αλλα μεχρι εκει που αντεχεις εσυ ψυχολογικα. Οντως ενας συμβουλος θηλασμου θα σε βοηθησει, τουλαχιστον εγω που ειχα θεμα, με ειχε βοηθησει πολυ. Για το στηθος σου να προσεχεις να το αποσυμφορεις ωστε να αποφυγεις τυχον μαστιτιδες. Αν ποναει το στηθος σου ηδη, πολυ πιθανον να χρειαζεται αμεσα αποσυμφορηση και συχνη. Με ενα θηλαστρο αδειαζε το, μεχρι εκει που δεν θα σε ενοχλει. Το καλυτερο αποσυμφορητικο ειναι το μωρο σου. Βαζε τον στο στηθος συνεχεια. Μπορει ακομα και για ενα 2ωρο να ειναι εκει και μετα απο μιση ωρα ξανα τα ιδια. Ειναι δυσκολη η αρχη αλλα μετα πιστεψε με ειναι παιχνιδακι. Τελος, καθαρα η αποψη μου με βαση την μικρη εμπειρια μου, οχι εναλλαξ με το συμπληρωμα. Αλλα πρωτα θα θηλαζεις και μετα καπακι το συμπληρωμα. Αυτα ολα στα λεω εντελως φιλικα, μη με παρεξηγησεις. Και πανω απο ολα να εισαι εσυ καλα, το λεω κ το ξαναλεω. Πρεπει η μαμα να ειναι πρωτιστως εκεινη καλα για να μπορει να ειναι και το μωρακι της!!! Μεγαλο φιλακι στο μικρο σου το αντρακι!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

@Beboula25 μην μου βασανίζεσαι σε παρακαλώ! Αν έμαθα κάτι απο τα σεμινάρια είναι ότι ο θηλασμός ΔΕΝ πονάει αν γίνεται σωστά.(1st rule of fight club που ελεγε κ ο Brand Pitt)

Αν μπορείς πάρε μια πιστοποιημένη συμβουλο να σε βοηθήσει. Αν δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα  μπες στη σελίδα της la leche Greece που προσφέρουν και δωρεάν βοήθεια. 

Επίσης μην απογοητεύεσαι ΚΑΘΌΛΟΥ. Αν θες να θηλασεις θα γίνει (2nd rule of fight club). Ο μπέμπης σου ειναι μεγάλο μωρακι κ ήταν λογικο να χρειαστεί συμπλήρωμα μεχρι να ερθει η παραγωγή.

Είναι επίσης πολύ λογικό να σου κάνει υπερπαραγωγή τώρα γιατί ο μικρουλης γίγαντας πεινάει. Εγώ ώρες ώρες νομίζω ότι ο μπέμπης μου έχει ραντάρ συνεννόησης με το στήθος μου. Την ημέρα που κατέβηκε το γάλα μου, λες κ το ήξερε θήλασε πιο πολύ από ποτέ. 

Επειδή χορεύω σαλσα σαν χόμπι η αναλογία που μου άρεσε είναι ότι το μωράκι είναι ο καβαλίερος. Τόσο αυτό όσο και εσύ η νταμα μαμά δεν ξέρετε να χορεύετε ακόμα αλλά σε κάθε περίπτωση αυτό δινει ρυθμο κ εσυ ακολουθείς. Αν η υπερπαραγωγής είναι το πρόβλημα (πες μας παραπάνω) επέμενε να τον βάζεις να θηλάζει.

Α και για αυτές που πλησιάζουν όπως η@vaso_mpempis και η @Ria@90 και ενδεχομένως θελουν να θηλάσουν. Η πιο κρίσιμη βοήθεια που πήρα για το θηλασμό αφορούσε στις θηλές και την προετοιμασία τους. Για να μην πονέσουν πρέπει να πάψουν να είναι το πιο ευαίσθητο σημείο του σώματος... Ως εκ τούτου αν το δεν σας φρικάρει τις τρίβουμε προσεκτικά μαλακή πετσέτα 3 φορές τη μέρα για 1 λεπτό συνολικά τις τελευταίες μέρες πριν τον τοκετό.

Εμένα το κόλπο με βοήθησε φοβερά παρότι ειχα φοβερό αρνητισμό στην πρακτική, τόσο που χάρισα τη λανολινη μου σε μια στο διπλανό δωμάτιο που υπέφερε.

Να σαι καλα αγαπη μου πολύτιμη η συμβουλή σου ειχα σκεφτεί κ εγω κατι να κανω στις θηλες πριν τον τοκετο αλλα το σκεφτηκα κατι σαν "περιποίηση" με κρεμες κ Όχι το αντίθετο αλλα νομίζω πως θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου..και παλι ευχαριστώ..κοριτσια γενικα να μας λετε εμενα κ της βασως αυτα τα τιπς για να μαστε κ εμεις λιγο προετοιμασμένες ...καταλαβαίνω πως ο θηλασμος θα είναι πιλυ πιο δυσκολος απ οσο φανταζομαι γι αυτό κ καθε συμβουλή σας ειναι πολύτιμη!!! Τις καλημερες μουυυυυυ ομορφες μουυυυ μανούλες κ εγλυουλες !!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

@Nicol_ @Kpp83 @Dimitr@17 Όσον αφορά τον θηλασμό έχω λιγάκι απογοητευτεί και με πιάνουν κλάμματα εγω που ελεγα ότι γίνει δεν πειράζει. Θέλω πολύ να τον θηλασω. Το προσπαθώ αλλα χρειάστηκε να του δώσω κ συμπλήρωμα γτ το μωρό μου δεν έβρεχε πανες ούτε κάνει κακά κ με τόσο λίγο γάλα που εχω ήταν ανήσυχος καποιες στιγμές. Αρχικά έδωσα από μόνη μου και τελικά η παιδίατρος μου είπε κ εκείνη να δώσω και να τα κάνω εναλλάξ με τον θηλασμό. Θηλαστρο ναι θα βάζω κ επίσης ξεκίνησα βολταρεν γτ η κατάσταση δεν παλευεται μιλάμε για ντουλαπες ξύλο το στηθος μου που είναι σαν το έχουν καρφώσει κάτω. 

Είμαστε δυο μερες στο σπίτι μας τα πάμε καλα και δεν εχω λογια για το πως νιώθω είναι η υπέρτατη αγαπη και μοναδική.  

@Dimitr@17 για το μαιευτήριο έχω  κάποια παράπονα όσον αφορά την διαμονή. Δεν χρειάζεται να πω λεπτομερείες δεν θέλω. Περιμένω να γραψεις ότι γέννησες την μπεμπα σου!

Κράτησα τον μπέμπη όλες τις μερες δίπλα μου. Βασικά με ρώτησαν αν θα θηλασω κ αυτό ήταν δεν έκαναν καμία κουβέντα για το τι θέλω. Απλώς καποιες φορες ρώτησαν αν θέλω να τον κρατήσουν για λίγο. Καλό μας έκανε που μείναμε μαζί κ από την πρώτη μέρα παρόλη την κούραση κ που δεν μπορουσα να κουνηθώ απο τον πόνο μείναμε οι δυο μας. 

Λάχανο βάζω, ζεστό νερό ρίχνω κρύες κομπρέσες βάζω και πάλι το ίδιο. Μόνο το βολταρεν με χαλάρωσε γτ ο πόνος ήταν πολύς. 

Κοριτσι ενα θα σου πω κ να μη θηλασεις δε σε κανει λιγοτερο καλη μαμα αν παλι θες να το κανεις προσπαθησε το εγω ειχα χρειαστει κ αντιβιωση συμβατη να παρω στις αρχες για τον ιδιο λογο με σενα κ μαστιτιδα να παθεις να ξερεις οτι μπορεις να θηλασεις κανονικα μονο το μωρο μπορει να σε βοηθησει να το ξεπερασεις εμενα με ειχε βοηθησει πολυ η γραμμη στηριξης θηλασμου αλκυωνη 10525 νομιζω ειναι το τηλ.λαχανο σταματα να βαζεις γιατι μειωνει την παραγωγη την πατησα εγω γι αυτο στο λεω το λαχανο το βαζουμε μονο αν θελουμε να μειωσουμε το γαλα μου το ειπε η συμβουλος αυτο.οτι κ αν αποφασισεις να κοιτας να εισαι εσυ καλα κ μη ξεχνας χαρουμενη μαμα χαρουμενο μωρο!! Οτι θες ειμαστε εδω φιλια στο μπεμπη σου!!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

@Nicol_ @Kpp83 @Dimitr@17 Όσον αφορά τον θηλασμό έχω λιγάκι απογοητευτεί και με πιάνουν κλάμματα εγω που ελεγα ότι γίνει δεν πειράζει. Θέλω πολύ να τον θηλασω. Το προσπαθώ αλλα χρειάστηκε να του δώσω κ συμπλήρωμα γτ το μωρό μου δεν έβρεχε πανες ούτε κάνει κακά κ με τόσο λίγο γάλα που εχω ήταν ανήσυχος καποιες στιγμές. Αρχικά έδωσα από μόνη μου και τελικά η παιδίατρος μου είπε κ εκείνη να δώσω και να τα κάνω εναλλάξ με τον θηλασμό. Θηλαστρο ναι θα βάζω κ επίσης ξεκίνησα βολταρεν γτ η κατάσταση δεν παλευεται μιλάμε για ντουλαπες ξύλο το στηθος μου που είναι σαν το έχουν καρφώσει κάτω. 

Είμαστε δυο μερες στο σπίτι μας τα πάμε καλα και δεν εχω λογια για το πως νιώθω είναι η υπέρτατη αγαπη και μοναδική.  

@Dimitr@17 για το μαιευτήριο έχω  κάποια παράπονα όσον αφορά την διαμονή. Δεν χρειάζεται να πω λεπτομερείες δεν θέλω. Περιμένω να γραψεις ότι γέννησες την μπεμπα σου!

Κράτησα τον μπέμπη όλες τις μερες δίπλα μου. Βασικά με ρώτησαν αν θα θηλασω κ αυτό ήταν δεν έκαναν καμία κουβέντα για το τι θέλω. Απλώς καποιες φορες ρώτησαν αν θέλω να τον κρατήσουν για λίγο. Καλό μας έκανε που μείναμε μαζί κ από την πρώτη μέρα παρόλη την κούραση κ που δεν μπορουσα να κουνηθώ απο τον πόνο μείναμε οι δυο μας. 

Λάχανο βάζω, ζεστό νερό ρίχνω κρύες κομπρέσες βάζω και πάλι το ίδιο. Μόνο το βολταρεν με χαλάρωσε γτ ο πόνος ήταν πολύς. 

Μπεμπουλα μου μήπως απλα δεν πιάνει καλα τη θηλη το μωρο και δεν μπορεί να πιει πολυ ώστε να σε αποσυμφόρησει? Δοκίμασε θηλαστρο να ανακουφιστείς κ βγαλε λιγο μονο οπως είπαν κ τα κοριτσια  ωστε να μη πονας. Νοικιασε ενα νοσοκομειακο που ειναι καλα. Επίσης οντως ενας σύμβουλος μπορεί να βοηθήσει παρα πολυ. Μην απογοητεύεσαι ολες ετσι ειμασταν στην αρχή. Πονος κλαμα απογοήτευση...δεν εισαι μονη σε αυτο. Κάθε αρχη κ δυσκολη. ❤

  • Μου αρέσει 3

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Θα έρχεται η μαμά μου, αλλά δεν μου δίνει καμμία σιγουριά η παρουσία της, μάλλον θυμώνω γιατί θέλει τα πράγματα να γίνουν με το δικό της τρόπο.

Οι φίλες μου δουλεύουν και αυτές τα πρωινά γαμώτο...

Θα τα καταφέρουμε το ξέρω αλλά φοβάμαι πολύ τη Δευτέρα οπότε θα σας πρήζω να το ξέρετε.

Πφφφ φοβερό πόσο γατάκι είμαι τώρα  ενώ στη δουλειά είμαι μου η υπέρτατη άκαρδη στρίγγλα.

Εεεεε άλλο το ένα άλλο τό άλλο!!!

Εδώ θα μάστε τη Δευτέρα να σου κρατάμε συντροφιά!!!

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...