Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνη στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Καταλαβα. Γενικα παντως στις δικες μας νεαρες ηλικιες κυριως τα προβληματα του γαστρεντερικου ειναι λογω αγχους. Εγω εχω χρονια με αυτο το θεμα σίγουρα πανω απο 10.

Μολις γυρισαμε απο τον γιατρο. Αντιγριπικο εκανα εγω κ ο συζυγος αντιγριπικο κ για πνευμονιοκοκκο. Τον αλλο μηνα θα κανει κ το mmr. Επισης εχω στειλει τελεσιγραφο τις γιαγιαδες οτι χωρις αντιγριπικο εγγονακι δεν βλεπουν χαχα!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , palmoira είπε:

@Nicol_ πως σου φάνηκε το σεμινάριο? 

@evio  εμένα τα θέματα με το έντερο ξεκίνησαν μετά την απόξεση και μετά την καισαρικη έγιναν συστηματικά. Το έχω ακούσει από πολλές γυναίκες ότι μετά από εγχειρήσεις έχουν θέμα με το έντερο γιατί κάνουν συμφυσεις, είμαι και πολύ αγχώδης και αυτό επιδεινώνει την κατάσταση...Ευτυχως έχω βρει τον τρόπο και το αντιμετωπίζω γιατί κάποιες φορές ο πόνος είναι αφόρητος. Σίγουρα το ότι έχω μείνει με περιορισμένη κινητικότητα σπίτι έχει επηρεάσει αρνητικά αλλά για όλα υπάρχει λύση! Παντως το ντουλκογκας αλήθεια με ηρέμησε πολύ εκείνη την ημέρα. 

 

Ενταξει καλο ηταν απλα τα περισσότερα τα ειχα ηδη διαβάσει. Αλλα οκ ηταν αρκετά  ενενημερωτικό.Εσενα?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

Καλό ήταν. Το έχουν λίγο αλλάξει από πέρυσι και λέει περισσότερα πραγματα απλά πιο συνοπτικά. Νομίζω ότι είναι αδύνατον σε τόσο λίγο χρόνο να εξηγήσει περισσότερα πράγματα και να απαντήσει σε πιο ειδικές ερωτήσεις. 

 

 

 

 

 

πρίν από 2 λεπτά , evio είπε:

Τι παρακολουθησατε κοριτσια?

Nutricia θηλασμός. Κάνε εγγραφή 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , palmoira είπε:

 

Καλό ήταν. Το έχουν λίγο αλλάξει από πέρυσι και λέει περισσότερα πραγματα απλά πιο συνοπτικά. Νομίζω ότι είναι αδύνατον σε τόσο λίγο χρόνο να εξηγήσει περισσότερα πράγματα και να απαντήσει σε πιο ειδικές ερωτήσεις. 

 

 

 

 

 

Nutricia θηλασμός. Κάνε εγγραφή 

 Τώρα θα γραφτω να παω σε σεμιναριο θηλασμού που κανουν τα Λητω. Εχεις παρακολουθήσει ποτε? Εβγαλαν προγραμμα για το Νοεμβριο και λεω να παω.


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Nicol_ είπε:

 Τώρα θα γραφτω να παω σε σεμιναριο θηλασμού που κανουν τα Λητω. Εχεις παρακολουθήσει ποτε? Εβγαλαν προγραμμα για το Νοεμβριο και λεω να παω.

Είχα παρακολουθήσει αρκετά που έχουν διάφορα καταστήματα και μαιευτήρια. Συνήθως σου έκαναν και ωραία δωράκια! Ωραία ήταν, πάντα μαθαίνεις κάτι καινούργιο. Τώρα δυστυχώς που δεν μπορώ να μετακινηθώ είναι περιορισμένες οι επιλογές μου...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω μαλλον θα παω εδω στο νοσοκομειο της περιοχης κατα τον 6ο μηνα που κανουν μαθηματα ψυχοπροφυλακτικης κ για θηλασμό κτλ. Ελεγα να παρω κ το βιβλιο του Παπαβεντση να διαβασω κ να το εχω προχειρο για τον πανικο της λοχειας.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , palmoira είπε:

Είχα παρακολουθήσει αρκετά που έχουν διάφορα καταστήματα και μαιευτήρια. Συνήθως σου έκαναν και ωραία δωράκια! Ωραία ήταν, πάντα μαθαίνεις κάτι καινούργιο. Τώρα δυστυχώς που δεν μπορώ να μετακινηθώ είναι περιορισμένες οι επιλογές μου...

Α ωραια. Θα γραφτω σιγουρα να δω τι παιζει. Αν εχει κ δωρακια ακομα καλύτερα :razz:

Εχεις δικιο palmoira μου δεν είναι καθολου ευκολο. Αλλα το ομορφοτερο δώρο ερχεται και.θα ανταμοιφθει η υπομονη σου :)

πρίν από 35 λεπτά , evio είπε:

Εγω μαλλον θα παω εδω στο νοσοκομειο της περιοχης κατα τον 6ο μηνα που κανουν μαθηματα ψυχοπροφυλακτικης κ για θηλασμό κτλ. Ελεγα να παρω κ το βιβλιο του Παπαβεντση να διαβασω κ να το εχω προχειρο για τον πανικο της λοχειας.

Αα τι βιβλιο ειναι αυτο? Θα το ψαξω


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Nicol_ είπε:

Α ωραια. Θα γραφτω σιγουρα να δω τι παιζει. Αν εχει κ δωρακια ακομα καλύτερα :razz:

Εχεις δικιο palmoira μου δεν είναι καθολου ευκολο. Αλλα το ομορφοτερο δώρο ερχεται και.θα ανταμοιφθει η υπομονη σου :)

Αα τι βιβλιο ειναι αυτο? Θα το ψαξω

Ωραία σεμινάρια είχε και το ΗΡΑ εκτός από το ΛΗΤΩ και τα prenatal. Δεν ξέρω εάν τα κάνουν ακόμη. Επίσης για οσες είναι Αθήνα, το μαιευτήριο Έλενα έχει πολύ χρήσιμα σεμινάρια στα οποία κλείνεις τηλεφωνικά ραντεβού και το mitrikosthilasmos που κάνει ανα τακτά χρονικά διαστήματα στα Μελίσσια και γραφεσαι μέσω ιντερνετ. Και όλα τα ιδιωτικά μαιευτήρια βεβαίως. Ωραία σεμινάρια εκτός από το θηλασμό είναι και αυτά που σε προετοιμάζουν για τον τοκετο αλλά και αυτά για τη φροντίδα του νεογνού. Εάν έχετε χρόνο και διάθεση να τα παρακολουθήσετε! Θα μάθετε πολλά πράγματα αλλά θα νιώσετε και πολύ όμορφα που θα είστε με άλλες εγκυούλες και θα συζητάτε παρόμοιες ανησυχίες και απορίες.Αχ σας ζηλεύω!!!! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, palmoira είπε:

Ωραία σεμινάρια είχε και το ΗΡΑ εκτός από το ΛΗΤΩ και τα prenatal. Δεν ξέρω εάν τα κάνουν ακόμη. Επίσης για οσες είναι Αθήνα, το μαιευτήριο Έλενα έχει πολύ χρήσιμα σεμινάρια στα οποία κλείνεις τηλεφωνικά ραντεβού και το mitrikosthilasmos που κάνει ανα τακτά χρονικά διαστήματα στα Μελίσσια και γραφεσαι μέσω ιντερνετ. Και όλα τα ιδιωτικά μαιευτήρια βεβαίως. Ωραία σεμινάρια εκτός από το θηλασμό είναι και αυτά που σε προετοιμάζουν για τον τοκετο αλλά και αυτά για τη φροντίδα του νεογνού. Εάν έχετε χρόνο και διάθεση να τα παρακολουθήσετε! Θα μάθετε πολλά πράγματα αλλά θα νιώσετε και πολύ όμορφα που θα είστε με άλλες εγκυούλες και θα συζητάτε παρόμοιες ανησυχίες και απορίες.Αχ σας ζηλεύω!!!! 

Θα τα συζηταμε και εδω μεταξυ μας palmoira μου ❤❤❤ μαζι θα ξενυχταμε εξαλλου οταν γεννηθουν τα νινακια και θα γκρινιάζουμε για τις αϋπνίες μας :razz:

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!

όσες είστε Αθήνα, να δείτε και τα σεμινάρια που κάνει ο "Μητρικός Θηλασμός" που ανέφερε και η @palmoira, είναι πάρα πολύ βοηθητικά. Εγώ είχα παρακολουθήσει 2-3 στο πρώτο μου παιδί και εκεί γνώρισα εξαιρετικούς επαγγελματίες υγείας που με βοήθησαν και μόλις γέννησα.

Επίσης, να μπείτε οπωσδήποτε στις ομάδες θηλασμού στο facebook, εγώ χάρις εκείνες θήλασα την κόρη μου για σχεδόν δύο χρόνια (πριν 3 μήνες αποθήλασε) χωρίς καθόλου ξένο γάλα. Αν κάποια θέλει, ας μου στείλει μήνυμα να την βάλω, θα σας φανούν πολύ χρήσιμες.

@Nicol_ πολύ χάρηκα που ένιωσες το μπεμπάκι σου! Έχεις και εσύ τον πλακούντα μπροστά ε; Άντε να παίρνουμε σειρά και οι επόμενες χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , elge είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

όσες είστε Αθήνα, να δείτε και τα σεμινάρια που κάνει ο "Μητρικός Θηλασμός" που ανέφερε και η @palmoira, είναι πάρα πολύ βοηθητικά. Εγώ είχα παρακολουθήσει 2-3 στο πρώτο μου παιδί και εκεί γνώρισα εξαιρετικούς επαγγελματίες υγείας που με βοήθησαν και μόλις γέννησα.

Επίσης, να μπείτε οπωσδήποτε στις ομάδες θηλασμού στο facebook, εγώ χάρις εκείνες θήλασα την κόρη μου για σχεδόν δύο χρόνια (πριν 3 μήνες αποθήλασε) χωρίς καθόλου ξένο γάλα. Αν κάποια θέλει, ας μου στείλει μήνυμα να την βάλω, θα σας φανούν πολύ χρήσιμες.

@Nicol_ πολύ χάρηκα που ένιωσες το μπεμπάκι σου! Έχεις και εσύ τον πλακούντα μπροστά ε; Άντε να παίρνουμε σειρά και οι επόμενες χαχαχα

Καλημερα στις εγκυουλες! Πως ειστε σήμερα κορίτσια? ?

Ναι elge μου εχω πρόσθιο πλακουντα.Οταν ενιωσα αυτες τις μπουρμπουληθρες ηταν πολυ ξεκαθαρο και χαρηκα τοσο πολυ! Παλι νιώθω κατι φτερουγίσματα και χαζογελαω. Τα βραδυα επίσης όταν ξαπλωνω κανει αυτα τα πετρωματα που εχω αναφερει η κοιλια μου,φαινεται σαν ενα βουναλακι το οποιο μετα απο λιγο υποχωρει. Και απο εκει καταλαβαίνω επισης οτι υπαρχει κινητικοτητα εκει μεσα. :)

Τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν? 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Καλα κ εγω. Εχω χαρα μεγαλη γιατι αυξησα το duphalac κ τρωω τα all bran εκεινα που ειναι σαν ξυλακια κ παω τουαλετα μονη μου κανονικα. Χαχχα γιορταζω κανονικα! Κοντευα να σκασω κ ολη την ωρα γκρινιαζα...Το μικρουτσικο δυναμωνει κ ειναι πολυ κινητικο, καποιες κλωτσιες τις νιωθεις κ απο εξω :wub: Εχω ερωτευτει!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα κοριτσια! Καλα κ εγω. Εχω χαρα μεγαλη γιατι αυξησα το duphalac κ τρωω τα all bran εκεινα που ειναι σαν ξυλακια κ παω τουαλετα μονη μου κανονικα. Χαχχα γιορταζω κανονικα! Κοντευα να σκασω κ ολη την ωρα γκρινιαζα...Το μικρουτσικο δυναμωνει κ ειναι πολυ κινητικο, καποιες κλωτσιες τις νιωθεις κ απο εξω :wub: Εχω ερωτευτει!

Αα ζηλεύω που πας τουαλετα χαχαχα!

Και εγω ετσι χαιρομαι οταν νιωθω κατι!  Απιστευτο συναισθημα! Που να νιώσω κ κλωτσιες. Θα τρελαθω :)

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σου ευχομαι κ στα δικα σου @Nicol_. Να πηγαινεις τουαλετα αβασανιστα :mrgreen:

Εσυ λογικα θα νιωσεις κατευθειαν τις δυνατες κλωτσιες, αυτες που κανουν βουναλακια!

Αυριο εχω εξετασεις, καλλιεργεια κολπικου, διωρη καμπυλη ζαχαρου κ γενικες. Οποτε ενα διωρακι πρωι πρωι θα το φαω στο μικροβιολογικο. Ας βγουν καλες τουλαχιστον!

Μηπως μου την εβαλαν λιγο νωρις την καμπυλη;

Α! Το βιβλιο που σας ελεγα λεγεται "επιστροφη στον μητρικο θηλασμο" εχει καλες κριτικες

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...