Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Καλημερα στις μανουλες Μαρτιου! 

Και εγω στην αρχη δεν ηθελα ουτε να το δω το αυγο! Το πρωτο 3μηνο δεν ετρωγα..κρεας με το ζορι.Τωρα ομως τα τρωω μια χαρα και δεν εχω θεμα ευτυχως. 

@palmoira ακριβως το ιδιο παρατηρησα και εγω,εντονη συχνοουρια,ειδικα χθες βραδακι πηγα πολλες φορες.Πιστευω μεγαλωνει η μητρα και πιεζει και ισως οπως αλλαζουν και θεση τα μωρακια επηρεαζουν την πιεση στην ουροδοχο κυστη.Υγρα εχει και εγω μερικα διαφανα. Εχω επισης λευκα υγρα,αυτα τα γνωστα της εγκυμοσυνης. 

Επισης κοριτσια οντως μαλλον μου δινει σημαδια γιατι αυτα τα πετρωματα που με πιανουν συνηθως ειναι βραδακι οταν ξαπλωνω η μερικες φορες πρωι.Πιστευω γινονται επειδη κουνιεται το νινακι.Την παρασκευη θα το δουμε. Παντως χθες εχω μια εντυπωση οτι κατι ενιωθα εκει μεσα..θα δουμε τωρα :)

Οσο για τις ιωσεις παιδια,απιστευτο αυτο που γινεται. Εγω θυμωνω με τον κοσμο που ειναι αρρωστος και βγαινει κανονικα, πηγαινει παντου αδιαφορώντας αν κολλησει τους αλλους.Φυσικα καποια πραγματα δεν μπορεις να τα αποφυγεις και πρεπει να τα κανεις,αλλα οταν μπορουμε πρεπει να μενουμε σπιτι να αναρωσουμε. Εκτος αυτου καποιοι βγαινουν αρρωστοι και βηχουν και φτερνιζονται χωρις καν χερι μπροστα,ουτε τα βασικα δεν τηρουμε ακομα. Οποτε φανταζεστε οταν χειμωνιασειτι εχει να γινει..

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εδω ρε συ @Nicol_ βηχουν κ φτερνιζονται κ λενε "δεν ειμαι αρρωστος απλα κρυωσα" χαχαχα. Ακομη δεν εχουμε καταλαβει που οφειλονται οι αρρωστιες κ εσυ περιμενεις βασικους κανονες υγιεινης να τηρούν? Το απλο κρυωμα οφειλεται σε μικροβιο αλλα αντε να το εμπεδωσουν... Απλα την πληρωνουμε μετα εμεις οι ευπαθεις ομαδες. Οταν γεννησω εχω να γινω πολυ στριγγλα, μαμα αρκουδα!

Οι συσπασεις σου πως πανε? Αυξηθηκαν ή στα ιδια?

  • Χαχα 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , evio είπε:

Εδω ρε συ @Nicol_ βηχουν κ φτερνιζονται κ λενε "δεν ειμαι αρρωστος απλα κρυωσα" χαχαχα. Ακομη δεν εχουμε καταλαβει που οφειλονται οι αρρωστιες κ εσυ περιμενεις βασικους κανονες υγιεινης να τηρούν? Το απλο κρυωμα οφειλεται σε μικροβιο αλλα αντε να το εμπεδωσουν... Απλα την πληρωνουμε μετα εμεις οι ευπαθεις ομαδες. Οταν γεννησω εχω να γινω πολυ στριγγλα, μαμα αρκουδα!

Οι συσπασεις σου πως πανε? Αυξηθηκαν ή στα ιδια?

αχαχαχα και εγω καπως ετσι με φανταζομαι!

Στα ιδια ειναι οι συσπασεις. Και αφου δεν εχω τιποτα περιεργο,ουτε ποναω κ ο γιατρος ειπε ειναι φυσιολογικο, το πηρα πιο χαλαρα τωρα

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα στις μανουλες Μαρτιου! 

Και εγω στην αρχη δεν ηθελα ουτε να το δω το αυγο! Το πρωτο 3μηνο δεν ετρωγα..κρεας με το ζορι.Τωρα ομως τα τρωω μια χαρα και δεν εχω θεμα ευτυχως. 

@palmoira ακριβως το ιδιο παρατηρησα και εγω,εντονη συχνοουρια,ειδικα χθες βραδακι πηγα πολλες φορες.Πιστευω μεγαλωνει η μητρα και πιεζει και ισως οπως αλλαζουν και θεση τα μωρακια επηρεαζουν την πιεση στην ουροδοχο κυστη.Υγρα εχει και εγω μερικα διαφανα. Εχω επισης λευκα υγρα,αυτα τα γνωστα της εγκυμοσυνης. 

Επισης κοριτσια οντως μαλλον μου δινει σημαδια γιατι αυτα τα πετρωματα που με πιανουν συνηθως ειναι βραδακι οταν ξαπλωνω η μερικες φορες πρωι.Πιστευω γινονται επειδη κουνιεται το νινακι.Την παρασκευη θα το δουμε. Παντως χθες εχω μια εντυπωση οτι κατι ενιωθα εκει μεσα..θα δουμε τωρα :)

Οσο για τις ιωσεις παιδια,απιστευτο αυτο που γινεται. Εγω θυμωνω με τον κοσμο που ειναι αρρωστος και βγαινει κανονικα, πηγαινει παντου αδιαφορώντας αν κολλησει τους αλλους.Φυσικα καποια πραγματα δεν μπορεις να τα αποφυγεις και πρεπει να τα κανεις,αλλα οταν μπορουμε πρεπει να μενουμε σπιτι να αναρωσουμε. Εκτος αυτου καποιοι βγαινουν αρρωστοι και βηχουν και φτερνιζονται χωρις καν χερι μπροστα,ουτε τα βασικα δεν τηρουμε ακομα. Οποτε φανταζεστε οταν χειμωνιασειτι εχει να γινει..

Καλε ο μπέμπης θα είναι αλλά ακόμη δεν μπορείς να νιώσεις κλωτσιτσα γιατί κοιτάει προς το εσωτερικό λόγω του πλακούντα! 

Για τις ιώσεις έχεις δίκιο! Πλύσιμο καλό τα χεράκια και αερίζουμε το σπίτι όσο μπορούμε. Επίσης σιγά σιγά καλό θα είναι να αποφεύγουμε τους κλειστούς και με πολυκοσμία χώρους. Ευτυχως ακόμη δεν έχουν ξεκινήσει στο φουλ οι ιώσεις και η γρίπη. Εγώ φοβαμαι πολύ και τα μικρά παιδιά που πάνε σχολείο. Έχω σταματήσει τα φιλια και τις αγκαλίτσες με όποιον έρχεται σπίτι. Γενικά έχω πολύ καλό ανοσοποιητικό και σπάνια αρρωσταίνω αλλά δεν βρίσκω κανενα λόγο να αρρωστήσω γιατί κάποιοι είναι επιπόλαιοι και δεν τους νοιάζει. Οσο για τη συχνοουρία είναι πολύ ενοχλητικό...προσπαθώ να πίνω αρκετό νερό όμως και για να είναι ενυδατωμένο το σώμα και να αποφεύγω συσπάσεις αλλά και για να λειτουργεί σωστά το ουροποιητικό και να μην έχω θέμα με καμία ουρολοίμωξη. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , palmoira είπε:

Καλε ο μπέμπης θα είναι αλλά ακόμη δεν μπορείς να νιώσεις κλωτσιτσα γιατί κοιτάει προς το εσωτερικό λόγω του πλακούντα! 

Για τις ιώσεις έχεις δίκιο! Πλύσιμο καλό τα χεράκια και αερίζουμε το σπίτι όσο μπορούμε. Επίσης σιγά σιγά καλό θα είναι να αποφεύγουμε τους κλειστούς και με πολυκοσμία χώρους. Ευτυχως ακόμη δεν έχουν ξεκινήσει στο φουλ οι ιώσεις και η γρίπη. Εγώ φοβαμαι πολύ και τα μικρά παιδιά που πάνε σχολείο. Έχω σταματήσει τα φιλια και τις αγκαλίτσες με όποιον έρχεται σπίτι. Γενικά έχω πολύ καλό ανοσοποιητικό και σπάνια αρρωσταίνω αλλά δεν βρίσκω κανενα λόγο να αρρωστήσω γιατί κάποιοι είναι επιπόλαιοι και δεν τους νοιάζει. Οσο για τη συχνοουρία είναι πολύ ενοχλητικό...προσπαθώ να πίνω αρκετό νερό όμως και για να είναι ενυδατωμένο το σώμα και να αποφεύγω συσπάσεις αλλά και για να λειτουργεί σωστά το ουροποιητικό και να μην έχω θέμα με καμία ουρολοίμωξη. 

Ασε ειδικα οταν ξυπναω πολλες φορες το βραδυ να παω τουαλετα εκει να δεις ποσο σπαστικο ειναι. Χαλαω τον ωραιο μου υπνακο με τη συχνοουρια..αλλα τι να κανεις,υπομονη.Καλα κανεις και πινεις αρκετο νερο και εγω το ιδιο προσπαθω να κανω.

Οντως πρεπει να αποφευγουμε κλειστους χωρους αλλα δεν ειναι παντα εφικτο δυστυχως.Ελπιζω να περασουμε το χειμωνα χωρις ντράβαλα. :)

 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ασε ειδικα οταν ξυπναω πολλες φορες το βραδυ να παω τουαλετα εκει να δεις ποσο σπαστικο ειναι. Χαλαω τον ωραιο μου υπνακο με τη συχνοουρια..αλλα τι να κανεις,υπομονη.Καλα κανεις και πινεις αρκετο νερο και εγω το ιδιο προσπαθω να κανω.

Οντως πρεπει να αποφευγουμε κλειστους χωρους αλλα δεν ειναι παντα εφικτο δυτσυχως.Ελπιζω να περασουμε το χειμωνα χωρις ντράβαλα. :)

 

Ναι όλα καλά θα πάνε. Ο,τι και να γίνει θα το αντιμετωπίσουμε. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!

Πιστεύω μέχρι το τέλος του μήνα θα τα "ακούσουμε" τα μωράκια μας όλες... και εγώ ακόμη δεν έχω καταλάβει τίποτα, παρόλο που λένε ότι το δεύτερο το καταλαβαίνεις πιο γρήγορα!

Όποιες υποφέρετε από δυσκοιλιότητα, να ρωτήσετε το γιατρό σας αν μπορείτε να πάρετε προβιοτικά. Εμένα με έχουν σώσει, αν δεν τα έπαιρνα θα είχα σοβαρό πρόβλημα.

Όσο για τις ιώσεις, να κάνετε ότι μπορείτε για να προφυλάξετε τον εαυτό σας και τα μωράκια σας... εμείς περάσαμε τον περσινό χειμώνα πολύ χάλια, γιατί η μικρή μου πήγε πρώτη χρονιά παιδικό και κολλούσε συνέχεια ιώσεις και εννοείται μας κόλλαγε και εμάς. Ελπίζω φέτος που είναι η δεύτερη χρονιά να πάει καλύτερα και να μην περάσουμε πάλι τα ίδια.

 

  • Μου αρέσει 1

hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εμένα σήμερα το βράδυ όλη την ώρα κουνιόταν. Είχα φάει νωρίς και ελαφριά για να πάω για εξετάσεις σήμερα και μάλλον πείναγα οπότε οργίασε και η μικρή! Αφήστε που αγχώθηκα με τα ούρα. Λόγω συχνοουρίας φοβόμουν ότι δεν θα καταφέρω να μαζέψω σωστά αλλά ευτυχως όλα καλά. 

@elge μακάρι κορίτσι μου να μην έχετε πολλά φέτος. Μπορείς να ενημερώσεις και στον παιδικό να σε ενημερώνουν εάν έχουν κρούσματα και να αποφεύγεις να το στέλνεις το παιδί εκείνες τις ημέρες, εάν μπορεί βέβαια καποος να στο κρατάει. Θα μου πεις όλο το χειμώνα ιώσεις έχει, μπορείς να το κρατάς συνέχεια σπίτι? Έχεις δίκιο δεν ξέρω. Πλύσιμο καλά χέρια, δίνε του και φυσικούς χυμούς για να τονωθεί το ανοσοποιητικό και αέριζε το σπίτι όσο μπορείς. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

@palmoira μου ηθελα να σε ρωτησω.Πως τα πας με τα διαφανα υγρα? Ειχα και παλι σημερα,οχι πολλα.Εσυ συνεχιζεις να εχεις?Να ανησυχησω? 

Μίλησα και με τη μαια και μου είπε είναι απολύτως φυσιολογικά να μην ανησυχώ καθόλου. Μας ανησυχεί εάν μυρίζουν άσχημα ή έχουν περίεργη υφή 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

Μίλησα και με τη μαια και μου είπε είναι απολύτως φυσιολογικά να μην ανησυχώ καθόλου. Μας ανησυχεί εάν μυρίζουν άσχημα ή έχουν περίεργη υφή 

Α εντάξει. .γιατι διαβαζω κατι για διαρροές ανιακου και αναρωτιεμαι πως καταλαβαινεις κατι τετοιο. Ας μη σκεφτομαι ομως τα ακραια σεναρια


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Α εντάξει. .γιατι διαβαζω κατι για διαρροές ανιακου και αναρωτιεμαι πως καταλαβαινεις κατι τετοιο. Ας μη σκεφτομαι ομως τα ακραια σεναρια

Και εγώ γι αυτό την πήρα τηλέφωνο γιατί φοβαμαι για τον τράχηλο...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Nicol_ είπε:

Α εντάξει. .γιατι διαβαζω κατι για διαρροές ανιακου και αναρωτιεμαι πως καταλαβαινεις κατι τετοιο. Ας μη σκεφτομαι ομως τα ακραια σεναρια

Σορυ που πεταγομαι εδω επειδη εχω κ εγω αρκετα για να μην ανχωνομαι μου εδωσε κατι ταινιες που οταν εχεις το ακουμπας στον κολπο κ βλεπεις αν ειναι αμνιακο η οχι


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Vasoth. είπε:

Σορυ που πεταγομαι εδω επειδη εχω κ εγω αρκετα για να μην ανχωνομαι μου εδωσε κατι ταινιες που οταν εχεις το ακουμπας στον κολπο κ βλεπεις αν ειναι αμνιακο η οχι

Καλα κανεις και πεταγεσαι εισαι ευπρόσδεκτη :mrgreen: αυριο εχω ραντεβου με τον γιατρο επιτελους κ θα θα τον ρωτησω.Καλη ιδεα οι ταινιες να τις εχεις σπιτι. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Vasoth. είπε:

Σορυ που πεταγομαι εδω επειδη εχω κ εγω αρκετα για να μην ανχωνομαι μου εδωσε κατι ταινιες που οταν εχεις το ακουμπας στον κολπο κ βλεπεις αν ειναι αμνιακο η οχι

Θα μου στείλεις με πμ για να τον ρωτήσω εάν μπορώ να τα πάρω και εγώ στο σπίτι?


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...