Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, evio είπε:

Καλημερα σε ολες!

@Nicol_ σιγα μην θυμασαι ολες τις ιστοριες εδω! Εγω να δεις ξεχασιαρα που εχω γινει απο οταν εμεινα εγκυος. Οποτε μη ζητας συγνωμη!

@palmoira καλα εκανες κ το συζητησες κ με ορθοπεδικο να μην το εχεις στο μυαλο σου κ αγχωνεσαι. Ολα καλα δηλαδη ετσι? 

Εμενα η καμπυλη βγηκε λιγο τσιμπημενη. Στην πρωτη ωρα 180κατι κ στην 2η 134. Αλλα δεν ειδα να αγχωνεται ιδιαιτερα ο γιατρος. Απλα οδηγιες μου εδωσε να προσεχω τη διατροφη μου. Οποτε κομμενο το απογευματινο γλυκακι που λεγαμε. Τον τραχηλο μου τον μετρησαν 28 χιλιοστα αρα ειναι λιγο κοντουτσικος. Μου ειπε να συνεχισω την προγεστερονη κ ξεκουραση. Α κ σε λιγο θα παρω να κλεισω ραντεβου για β επιπεδου 12-16 Νοεμβρη μου ειπαν. Αυτα απο μενα.

Καλημέρα! Μπορείς να περιορίσεις και λίγο υδατάνθρακες, πατάτα,ρύζι,μακαρόνια,ψωμί, στη διατροφη σου ή να αντικαταστήσεις με ολικής άλεσης κάποιους από αυτούς. Επίσης μπες και δες τα διάφορα φρούτα και τον γλυκαιμικό τους δείκτη. Υπάρχουν κάποια που ανεβάζουν πολύ το σάκχαρο και κάποια λιγότερο. 

@Nicol_ μη νομίζεις ότι θα γλιτώσεις την καμπύλη....την άλλη φορά θα σου πει σίγουρα! Χαχαχαχα 

  • Χαχα 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα κορίτσια η καμπύλη είναι το χειρότερο μου.. Ουφφφ δεν θέλω να την κάνω!!! Βέβαια Σε Ζαχαροπλαστειο δουλεύω,  οπότε πρέπει ένα παραπάνω..  Χάχαχα..  Θα πω κάτι Κ θα με φάτε όλες..  Τα έχω βαρεθεί τα γλυκά κάθε μέρα μόνο που τα βλέπω!!! Στείλτε μου διευθύνσεις να σας στείλω ταχυδρομικός καμία πάστα!!! Χάχα.. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ευχομαι κοριτσια να βγουν φυσιολογικες οι καμπυλες σας. Πρωτη φορα μου συμβαινει να πρεπει να προσεξω διατροφή κ τα ψιλοεχασα. 

@palmoira έτσι θα κανω με τους υδατανθρακες μου εδωσε οδηγιες σχετικα ο γιατρος. Απλα δεν μου εδωσε στανταρ διαιτολογιο. Απο οτι κοιταξα πρεπει να προσέχω δεν ειναι οτι εχω κ διαβητη κυησης με αυτες τις τιμες. Η αληθεια ειναι οτι το ειχα παραξυλωσει κ εγω τον τελευταιο καιρο...τι σοκολατες τι πατατακια. Επρεπε να μπει ενα φρενο. Σημερα θα φαω τσιπουρα ψητη με λιγο πουρε πατατα κ σαλατα. Καλα δεν ειναι?

@February17 καλο κ αυτο που βαρεθηκες τα γλυκα. Εχει κ τα καλα του που δουλευεις εκει!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλημερα! Ευχομαι κοριτσια να βγουν φυσιολογικες οι καμπυλες σας. Πρωτη φορα μου συμβαινει να πρεπει να προσεξω διατροφή κ τα ψιλοεχασα. 

@palmoira έτσι θα κανω με τους υδατανθρακες μου εδωσε οδηγιες σχετικα ο γιατρος. Απλα δεν μου εδωσε στανταρ διαιτολογιο. Απο οτι κοιταξα πρεπει να προσέχω δεν ειναι οτι εχω κ διαβητη κυησης με αυτες τις τιμες. Η αληθεια ειναι οτι το ειχα παραξυλωσει κ εγω τον τελευταιο καιρο...τι σοκολατες τι πατατακια. Επρεπε να μπει ενα φρενο. Σημερα θα φαω τσιπουρα ψητη με λιγο πουρε πατατα κ σαλατα. Καλα δεν ειναι?

@February17 καλο κ αυτο που βαρεθηκες τα γλυκα. Εχει κ τα καλα του που δουλευεις εκει!

Καλημέρα! Σου έχει δώσει μηχανάκι να μετράς? 

Η διατροφη που πρέπει να κάνεις είναι αυτοί που κανονικά θα έπρεπε να κάνουμε όλοι! Μην ανησυχείς λιγη προσοχή θέλει και να μάθεις να κάνεις σωστούς συνδυασμούς και όλα θα πάνε μια χαρά.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με έχουν πιασει οι αυπνιες μου και κάθομαι κ σκεφτομαι ολα τα πράγματα που πρέπει να αγοράσουμε για το νινακι κ αγχώνομαι.  Ποτε θα βαλουμε καμια λιστα να ξεμπερδευτουμε? Ειδικα για ρουχαλακια δεν εχω ιδεα.τι χρειάζεται. Ποτε θα ξεκινήσετε τις αγορες?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κορίτσια με έχουν πιασει οι αυπνιες μου και κάθομαι κ σκεφτομαι ολα τα πράγματα που πρέπει να αγοράσουμε για το νινακι κ αγχώνομαι.  Ποτε θα βαλουμε καμια λιστα να ξεμπερδευτουμε? Ειδικα για ρουχαλακια δεν εχω ιδεα.τι χρειάζεται. Ποτε θα ξεκινήσετε τις αγορες?

Εγω τα πιο πολλά τα έχω από το πρώτο μου παιδάκι..  Μην αγχώνεσαι όμως..  Στην αρχή θα σου φανούν βουνό αλλά δεν είναι τπτ..  

Μόλις κάνουμε την β επιπέδου κ μετά,  μπορούμε να ψωνίζουμε σιγά σιγά..  Θέλει προσοχή στις λίστες που υπάρχουν στο ίντερνετ γτ πολλες φορές έχει πολλά πράγματα που το μωρό δεν τα χρησιμοποιεί ποτέ κ τα αγοράζουμε τσάμπα..  Αν μπορέσω να βρω την δική μου (κάπου τα έχω γράφει)  θα σας την στείλω... 

@elge πολύ θα ήθελα να μου πεις για σένα κ που θα κάνεις vbac..  Θέλω να μάθω πληροφορίες κ αν θέλεις να μου πεις γτ γέννησες το πρώτο παιδάκι σου με καισαρική..  Παρόλο που δεν έχω πολλές πιθανότητες θα ήθελα να μάθω.. Σε ευχαριστώ πολύ.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , February17 είπε:

Εγω τα πιο πολλά τα έχω από το πρώτο μου παιδάκι..  Μην αγχώνεσαι όμως..  Στην αρχή θα σου φανούν βουνό αλλά δεν είναι τπτ..  

Μόλις κάνουμε την β επιπέδου κ μετά,  μπορούμε να ψωνίζουμε σιγά σιγά..  Θέλει προσοχή στις λίστες που υπάρχουν στο ίντερνετ γτ πολλες φορές έχει πολλά πράγματα που το μωρό δεν τα χρησιμοποιεί ποτέ κ τα αγοράζουμε τσάμπα..  Αν μπορέσω να βρω την δική μου (κάπου τα έχω γράφει)  θα σας την στείλω... 

@elge πολύ θα ήθελα να μου πεις για σένα κ που θα κάνεις vbac..  Θέλω να μάθω πληροφορίες κ αν θέλεις να μου πεις γτ γέννησες το πρώτο παιδάκι σου με καισαρική..  Παρόλο που δεν έχω πολλές πιθανότητες θα ήθελα να μάθω.. Σε ευχαριστώ πολύ.. 

Εκανα β επιπεδου πριν μια εβδομαδα και τωρα θελω σιγα σιγα να οργανωσω ρουχαλακια και το δωματιο. Οποια εγκυουλα εχει λιστα αν δεν της κανει κοπο να τη βαλει θα βοηθησει πολυ :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, February17 είπε:

Εγω τα πιο πολλά τα έχω από το πρώτο μου παιδάκι..  Μην αγχώνεσαι όμως..  Στην αρχή θα σου φανούν βουνό αλλά δεν είναι τπτ..  

Μόλις κάνουμε την β επιπέδου κ μετά,  μπορούμε να ψωνίζουμε σιγά σιγά..  Θέλει προσοχή στις λίστες που υπάρχουν στο ίντερνετ γτ πολλες φορές έχει πολλά πράγματα που το μωρό δεν τα χρησιμοποιεί ποτέ κ τα αγοράζουμε τσάμπα..  Αν μπορέσω να βρω την δική μου (κάπου τα έχω γράφει)  θα σας την στείλω... 

@elge πολύ θα ήθελα να μου πεις για σένα κ που θα κάνεις vbac..  Θέλω να μάθω πληροφορίες κ αν θέλεις να μου πεις γτ γέννησες το πρώτο παιδάκι σου με καισαρική..  Παρόλο που δεν έχω πολλές πιθανότητες θα ήθελα να μάθω.. Σε ευχαριστώ πολύ.. 

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα να έχουμε!

@February17 σόρυ που άργησα να σου απαντήσω αλλά ειδικά το ΣΚ δεν προλαβαίνω να μπω καθόλου! Τις καθημερινές το πρωί "κλέβω" λίγο χρόνο από τη δουλειά και διαβάζω τα νέα σας! Λοιπόν, το πρώτο μου παιδί το γέννησα με καισαρική γιατί έφτασα τις 40 εβδομάδες και ο γιατρός θεώρησε ότι το καλύτερο που θα μπορούσα να κάνω είναι η πρόκληση τοκετού και όχι να περιμένω λίγες μέρες ακόμα (όλα τα doppler ήταν άψογα και η κύηση ήταν φυσιολογικότατη). Εγώ φυσικά δεν είχα ενημερωθεί καθόλου για τα "κακά" της πρόκλησης και 40+1 μπήκα στο μαιευτήριο. Μετά από κάποιες ώρες αφού με είχαν "παρατημένη" να πονάω (ευτυχώς μετά από χίλια παρακάλια άφησαν τον άντρα μου να μπει μέσα) το μωρό άρχισε να δυσανασχετεί και έπεφταν οι παλμοί του και έτσι με έβαλαν για καισαρική. Τώρα έψαξα, ενημερώθηκα, άλλαξα γιατρό και μαία και θα γεννήσω στο Ιασώ. Θέλω πολύ να γεννήσω φυσιολογικά γιατί καταρχήν δεν θέλω με τίποτα να ζήσω πάλι την καισαρική αλλά κυρίως γιατί τώρα που θα "αφήσω" την κόρη μου πίσω για να γεννήσω, θέλω να επιστρέψω όσο το δυνατόν συντομότερα. Αν τα καταφέρω φυσιολογικά, τότε στις 24 ώρες θα μου δώσει εξιτήριο ο γιατρός μου. Αν γεννήσω με καισαρική θα πρέπει να κάτσω τέσσερις μέρες και δεν θέλω να λείψω τόσο πολύ. Αν θέλεις να σου στείλω τα ονόματά τους πες μου να στα γράψω σε μήνυμα.

@Nicol_ γενικά κοίτα να μην κάνεις πολλά έξοδα, διότι το μόνο που θέλουν τα μωράκια μας είναι αγκαλιές! Το πιο χρήσιμο που αγόρασα στο πρώτο μου παιδί ήταν ο μάρσιπος (προσοχή να είναι εργονομικός για να έχει τη σωστή στάση το μωρό όταν είναι μέσα, τύπου ring sling, μει τάι κτλ). Σκέψου ότι ακόμα καμιά φορά η κόρη μου μου ζητάει να την βάλω στο μάρσιπο και είναι 2 χρονών!!! Με βόλεψε πολύ μέσα στο σπίτι, όπου το νεογέννητο ήθελε αγκαλιά και έπρεπε να κάνω δουλειές (έκανα τα πάντα, πλυντήριο, μαγείρεμα, άπλωμα, σκούπα κτλ) και της άρεσε τόσο πολύ που πάντα την έπαιρνε ο ύπνος. Τώρα πια έχω 4 διαφορετικούς μάρσιπους και το μαιευτήριο είναι από τα πρώτα πράγματα που θα πάρω μαζί!

Χρήσιμο είναι επίσης ένα πολύ καλό κάθισμα αυτοκινήτου καθώς δεν παίζουμε με την ασφάλεια των παιδιών μας. Ρούχα μην πάρεις πολλά γιατί θα σου φέρουν και δώρα στο μαιευτήριο και μεγαλώνουν πολύ γρήγορα και τα φοράνε λίγο! Επίσης, οπωσδήποτε μαξιλάρι θηλασμού, θα σε βολέψει πολύ ειδικά τις πρώτες μέρες!


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , elge είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα να έχουμε!

@February17 σόρυ που άργησα να σου απαντήσω αλλά ειδικά το ΣΚ δεν προλαβαίνω να μπω καθόλου! Τις καθημερινές το πρωί "κλέβω" λίγο χρόνο από τη δουλειά και διαβάζω τα νέα σας! Λοιπόν, το πρώτο μου παιδί το γέννησα με καισαρική γιατί έφτασα τις 40 εβδομάδες και ο γιατρός θεώρησε ότι το καλύτερο που θα μπορούσα να κάνω είναι η πρόκληση τοκετού και όχι να περιμένω λίγες μέρες ακόμα (όλα τα doppler ήταν άψογα και η κύηση ήταν φυσιολογικότατη). Εγώ φυσικά δεν είχα ενημερωθεί καθόλου για τα "κακά" της πρόκλησης και 40+1 μπήκα στο μαιευτήριο. Μετά από κάποιες ώρες αφού με είχαν "παρατημένη" να πονάω (ευτυχώς μετά από χίλια παρακάλια άφησαν τον άντρα μου να μπει μέσα) το μωρό άρχισε να δυσανασχετεί και έπεφταν οι παλμοί του και έτσι με έβαλαν για καισαρική. Τώρα έψαξα, ενημερώθηκα, άλλαξα γιατρό και μαία και θα γεννήσω στο Ιασώ. Θέλω πολύ να γεννήσω φυσιολογικά γιατί καταρχήν δεν θέλω με τίποτα να ζήσω πάλι την καισαρική αλλά κυρίως γιατί τώρα που θα "αφήσω" την κόρη μου πίσω για να γεννήσω, θέλω να επιστρέψω όσο το δυνατόν συντομότερα. Αν τα καταφέρω φυσιολογικά, τότε στις 24 ώρες θα μου δώσει εξιτήριο ο γιατρός μου. Αν γεννήσω με καισαρική θα πρέπει να κάτσω τέσσερις μέρες και δεν θέλω να λείψω τόσο πολύ. Αν θέλεις να σου στείλω τα ονόματά τους πες μου να στα γράψω σε μήνυμα.

@Nicol_ γενικά κοίτα να μην κάνεις πολλά έξοδα, διότι το μόνο που θέλουν τα μωράκια μας είναι αγκαλιές! Το πιο χρήσιμο που αγόρασα στο πρώτο μου παιδί ήταν ο μάρσιπος (προσοχή να είναι εργονομικός για να έχει τη σωστή στάση το μωρό όταν είναι μέσα, τύπου ring sling, μει τάι κτλ). Σκέψου ότι ακόμα καμιά φορά η κόρη μου μου ζητάει να την βάλω στο μάρσιπο και είναι 2 χρονών!!! Με βόλεψε πολύ μέσα στο σπίτι, όπου το νεογέννητο ήθελε αγκαλιά και έπρεπε να κάνω δουλειές (έκανα τα πάντα, πλυντήριο, μαγείρεμα, άπλωμα, σκούπα κτλ) και της άρεσε τόσο πολύ που πάντα την έπαιρνε ο ύπνος. Τώρα πια έχω 4 διαφορετικούς μάρσιπους και το μαιευτήριο είναι από τα πρώτα πράγματα που θα πάρω μαζί!

Χρήσιμο είναι επίσης ένα πολύ καλό κάθισμα αυτοκινήτου καθώς δεν παίζουμε με την ασφάλεια των παιδιών μας. Ρούχα μην πάρεις πολλά γιατί θα σου φέρουν και δώρα στο μαιευτήριο και μεγαλώνουν πολύ γρήγορα και τα φοράνε λίγο! Επίσης, οπωσδήποτε μαξιλάρι θηλασμού, θα σε βολέψει πολύ ειδικά τις πρώτες μέρες!

Ευχαριστω πολυ! Τα εχω σημειώσει ήδη! :)

Επισης θα με ενδιέφερε αν μπορει καποια εγκυουλα και εχει χρονο να μου πει τι ρουχαλάκια πρέπει να πάρω και σε τι ποσότητες περίπου. Θα με βοηθούσατε πολυ :mrgreen:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@elge μου,  σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες..  Κ εγώ μια από ίδια με την διαφορά ότι έκανα κ προεκλαμψια εκείνη την μέρα που πήγα να μου βάλουν τεχνιτους πόνους κ έτσι δεν μου έβαλαν..  Ομως τώρα το ποσοστό μου πάλι είναι πολύ υψηλό κ έτσι προς το παρόν τον εχουμε αποκλείσει τον φτ..  Δυστυχώς..  Θα ήθελα πολύ να μου πεις ονόματα αλλά δυστυχώς δεν μένω Αθήνα!! Μένω Κρήτη Άρα λίγο δύσκολο..  Μου πέρασε βέβαια από το μυαλό να πεταχτώ Αθήνα να γεννήσω..  Χάχα..  Είμαι λίγο τρελή..  Ευχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας κ να έχουμε γερά μωρα..  Κ όλα τα άλλα θα έρθουν από μόνα τους... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, February17 είπε:

@elge μου,  σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες..  Κ εγώ μια από ίδια με την διαφορά ότι έκανα κ προεκλαμψια εκείνη την μέρα που πήγα να μου βάλουν τεχνιτους πόνους κ έτσι δεν μου έβαλαν..  Ομως τώρα το ποσοστό μου πάλι είναι πολύ υψηλό κ έτσι προς το παρόν τον εχουμε αποκλείσει τον φτ..  Δυστυχώς..  Θα ήθελα πολύ να μου πεις ονόματα αλλά δυστυχώς δεν μένω Αθήνα!! Μένω Κρήτη Άρα λίγο δύσκολο..  Μου πέρασε βέβαια από το μυαλό να πεταχτώ Αθήνα να γεννήσω..  Χάχα..  Είμαι λίγο τρελή..  Ευχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας κ να έχουμε γερά μωρα..  Κ όλα τα άλλα θα έρθουν από μόνα τους... 

@February17 μην σου πω ότι είσαι και τυχερή που είσαι την Κρήτη, καθώς το νοσοκομείο που υπάρχει στο Ηράκλειο είναι από τα λίγα δημόσια στην Ελλάδα που κάνουν vbac! Εμείς εδώ στην Αθήνα είμαστε υποχρεωμένες να πληρώνουμε τα ιδιωτικά! Αλλά εφόσον έχεις κάποιο πρόβλημα στην κύηση, έστω και ασήμαντο, εννοείται ότι ακολουθείς τον γιατρό που εμπιστεύεσαι και κάνεις ότι σου λέει εκείνος. Στο κάτω κάτω να έχουμε υγειή μωρά είναι το ζητούμενο και όλα τα άλλα δεν έχουν και τόση σημασία!

23 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ευχαριστω πολυ! Τα εχω σημειώσει ήδη! :)

Επισης θα με ενδιέφερε αν μπορει καποια εγκυουλα και εχει χρονο να μου πει τι ρουχαλάκια πρέπει να πάρω και σε τι ποσότητες περίπου. Θα με βοηθούσατε πολυ :mrgreen:

Καλημέρα!

@Nicol_ για αρχή θα σου πρότεινα από ρούχα να πάρεις 6-7 εσωρουχάκια (κοντομάνικο ζιπουνάκι δηλαδή) και άλλα τόσα μακρυμάνικα φορμάκια. Επειδή θα έχει ακόμα κρύο όταν θα γεννήσουμε σίγουρα θα χρειάζεται να τους φοράμε δύο ρουχαλάκια γιατί τα νεογέννητα δυσκολεύονται να ρυθμίσουν τη θερμοκρασία του σώματος τους. Μην ξεχάσεις να πάρεις και μερικές καλτσούλες! Αυτά αν έχεις σκοπό να βάζεις πλυντήριο για τα ρούζα του μωρού δύο φορές την εβδομάδα....

Επίσης θα χρειαστείς και πετσετούλες μικρές καθώς ίσως βγάζει γουλίτσες όταν ρεύεται, και οπωσδήποτε έναν υπνόσακο κυρίως για τον βραδυνό ύπνο (θα σου πρότεινα να κοιτάξεις τύπου grobag που δεν έχουν ποδαράκια και βολεύουν πολύ). Επίσης, σε κάποια καταστήματα πουλάνε και αυτά τα φορμάκια που τους φοράνε στο μαιευτήριο που είναι ανοιχτά από κάτω (σουρώνουν δηλαδή, δεν έχουν κουμπάκια) και είναι πολύ βολικά για να αλλάζεις το μωρό το βράδυ και να μην παιδεύεσαι με κουμπιά κτλ.

Και οπωσδήποτε ένα φορμάκι εξόδου για τις βόλτες σας έξω!

  • Μου αρέσει 1

hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας γράφω τη λίστα...Μην πάθετε πανικό δεν τα χρειαζόμαστε όλα αυτά απ την αρχή και κάποια μπορεί να μη τα χρειαστούμε ποτέ! 

AEROSLEEP ΥΠΟΣΤΡΩΜΑ

ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ

DEPON ΒΡΕΦΙΚΟ ΣΙΡΟΠΙ

ΠΑΝΕΣ

SUDOCREM

ΠΑΝΤΑ ΚΟΥΝΙΑΣ

ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΒΡΕΦΙΚΟ ΡΟΥΧΩΝ

ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ

ΠΕΤΣΕΤΑΚΙΑ ΤΕΡΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΡΕΨΙΜΟ

ΓΑΖΕΣ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΕΣ

ΠΕΤΣΕΤΑΚΙΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΝΑΣ ΑΛΛΟ ΧΡΩΜΑ 

ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΠΙΠΙΛΕΣ

ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΘΗΛΑΣΜΟΥ

ΡΗΛΑΞ

ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ

ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ ΒΡΕΦΙΚΟ

ΚΑΘΑΡΟ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ

ΣΑΠΟΥΝΙ ΥΓΡΟ ΓΙΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ

ΚΑΛΑΘΙ ΑΠΛΥΤΑ

ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ

ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ,ΣΚΟΥΦΑΚΙ,ΓΑΝΤΑΚΙΑ

ΣΕΝΤΟΝΙ ΑΓΚΑΛΙΑΣ,ΧΑΣΕ

ΣΕΝΤΟΝΙ ΦΑΝΕΛΑ 

ΚΑΡΟΤΣΙ,ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ 

ΣΕΝΤΟΝΙΑ

ΚΟΡΣΕΣ

ΚΟΥΒΕΡΤΑ

ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ

ΚΟΥΝΙΑ

ΣΤΡΩΜΑ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑΣ

ΚΟΥΝΟΥΠΙΕΡΑ

ΣΥΡΙΓΓΕΣ  2,5 ML

ΚΡΕΜΑ PURELAN

ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ

ΚΡΕΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ ΠΑΝΑΣ

ΤΣΑΝΤΑ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ

ΚΡΕΜΑ ΣΩΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ

ΥΠΝΟΣΑΚΟΣ

ΛΑΒΙΔΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ

ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΟΛΟΣΩΜΑ 10

ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΣΟΥΡΑ 6-7 

ΛΙΚΝΟ

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΟΡΟΣ

ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ

ΧΤΕΝΑ,ΒΟΥΡΤΣΑ

ΜΑΡΣΙΠΟΣ

ΨΑΛΙΔΑΚΙ ΝΥΧΙΩΝ 

ΜΠΑΝΑΚΙ

ΦΥΣΙΚΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ 

ΜΠΙΜΠΕΡΟ

ΜΠΟΥΡΝΟΥΖΟΠΕΤΣΕΤΕΣ

ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ, ΑΦΡΟΣ ΣΑΠΟΥΝΙ ΓΙΑ ΕΞΟΔΟΥΣ 

ΖΥΓΑΡΙΑ

ΘΗΛΑΣΤΡΟ 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτισια σας υπερ ευχαριστω! Ειστε τελειες! Ξεκιναω να τα σημειωσω ❤❤❤

Προτείνω ο άντρας σου να σου κατασχέσει για τις επόμενες ημέρες κάρτες,μετρητά κτλ μέχρι να καταλήξεις τι τελικά θα χρειαστεις!! Χαχαχαχα


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , palmoira είπε:

Προτείνω ο άντρας σου να σου κατασχέσει για τις επόμενες ημέρες κάρτες,μετρητά κτλ μέχρι να καταλήξεις τι τελικά θα χρειαστεις!! Χαχαχαχα

αχαχαχαχαχα δεν το συζητω!! :D


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...