Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, elge είπε:

@February17 μην σου πω ότι είσαι και τυχερή που είσαι την Κρήτη, καθώς το νοσοκομείο που υπάρχει στο Ηράκλειο είναι από τα λίγα δημόσια στην Ελλάδα που κάνουν vbac! Εμείς εδώ στην Αθήνα είμαστε υποχρεωμένες να πληρώνουμε τα ιδιωτικά! Αλλά εφόσον έχεις κάποιο πρόβλημα στην κύηση, έστω και ασήμαντο, εννοείται ότι ακολουθείς τον γιατρό που εμπιστεύεσαι και κάνεις ότι σου λέει εκείνος. Στο κάτω κάτω να έχουμε υγειή μωρά είναι το ζητούμενο και όλα τα άλλα δεν έχουν και τόση σημασία!

Καλημέρα!

@Nicol_ για αρχή θα σου πρότεινα από ρούχα να πάρεις 6-7 εσωρουχάκια (κοντομάνικο ζιπουνάκι δηλαδή) και άλλα τόσα μακρυμάνικα φορμάκια. Επειδή θα έχει ακόμα κρύο όταν θα γεννήσουμε σίγουρα θα χρειάζεται να τους φοράμε δύο ρουχαλάκια γιατί τα νεογέννητα δυσκολεύονται να ρυθμίσουν τη θερμοκρασία του σώματος τους. Μην ξεχάσεις να πάρεις και μερικές καλτσούλες! Αυτά αν έχεις σκοπό να βάζεις πλυντήριο για τα ρούζα του μωρού δύο φορές την εβδομάδα....

Επίσης θα χρειαστείς και πετσετούλες μικρές καθώς ίσως βγάζει γουλίτσες όταν ρεύεται, και οπωσδήποτε έναν υπνόσακο κυρίως για τον βραδυνό ύπνο (θα σου πρότεινα να κοιτάξεις τύπου grobag που δεν έχουν ποδαράκια και βολεύουν πολύ). Επίσης, σε κάποια καταστήματα πουλάνε και αυτά τα φορμάκια που τους φοράνε στο μαιευτήριο που είναι ανοιχτά από κάτω (σουρώνουν δηλαδή, δεν έχουν κουμπάκια) και είναι πολύ βολικά για να αλλάζεις το μωρό το βράδυ και να μην παιδεύεσαι με κουμπιά κτλ.

Και οπωσδήποτε ένα φορμάκι εξόδου για τις βόλτες σας έξω!

Ναιιι σε αυτό είμαστε τυχεροί..  Γτ κάνουν κ στα δύο δημόσια νοσοκομεία στο Ηράκλειο  vbac..  Αλλά Κ στα ιδιωτικά..  Οπότε επιλέγουμε!! Πρώτα υγεία βέβαια..  Είναι νωρίς νομίζω να το σκέφτομαι από τώρα..  Ελπίζω να είναι όλα καλύτερα στην Β επιπέδου κ να μπορέσω κ εγώ να προσπαθήσω!!!  

Σας γράφω κ εγώ ότι θυμάμαι από το πρώτο μου:

Φορμάκια 8

Ζιπουνακια 8

Καλτσακια 4-5

Σκουφακια - γαντακια 3-4

Πανες αγκαλιας 5-6

Κουβερτακια 2

Σελτεδακια για το άλλαγμα  όχι πολλά 

Πανάκια για γουλιτσες αρκετά 

Κρέμα συγκαματος 

Κρέμα σώματος 

Σαμπουάν - αφρόλουτρο 

Σφουγγαρι (εγω δεν πήρα όταν ήταν νεογέννητο) 

Μπανακι 

Πετσέτες με κουκούλα 

Μικρά πετσετακια (για πλύσιμο τοπικά στον ποπό) 

Ψαλιδακι κ χτενουλα 

Οινόπνευμα - βαμβάκι

Pampers πάρα πολλά  

Υπνοσακο 

Σεντόνια για την κούνια ή το λίκνο 

Κούνια ή λίκνο (εννοείται) 

Κουνουπιερα 

Παντα 

Καροτσι - ρηλαξ 

μαρσιπο - Καθισμα αυτοκινήτου

Παρκοκρεβατο (το έχω αχρησιμοποιητο δεν με βόλεψε ποτέ) 

Πάρκο (πήραμε λίγο αργότερα κ το ευχαρηστηθηκαμε) 

Καρεκλακι φαγητού (για πιο μετά) 

Στράτα (κάποιοι γιατροί δεν την θέλουν όμως εμείς την χρησιμοποιουσαμε κάθε μέρα για καμιά ώρα κ νομίζω μας βοήθησε πολύ.  Περπατήσαμε 11μηνων) 

Παιχνίδια δεν θα γράψω γτ τα βρεφακια δεν παίζουν κ τόσο..  Το μόνο που ευχαρηστηθηκαμε κ μας είχαν κάνει δώρο ήταν ένα χαλακι δραστηριοτήτων που είναι από 0μηνων+ και εκεί καθόταν πολυ ώρα κ τα χάζευε.. Αυτό.. 

Επίσης συρταριερα αν έχετε ντουλάπα δεν αξίζει να την αγοράσετε.. Δεν έχει νόημα αν έχετε αποθηκευτικό χώρο..  Πολλά από την προίκα του μωρού θα τα βρείτε κ στο ΙΚΕΑ σε πολύ καλές τιμές.  

Νομίζω πως δεν έχω ξεχάσει κάτι..  Συμπληρώστε με αν κάτι λείπει!! 

Έχω γράψει κ κάποια που είναι για πιο μετά όμως αν κάποιες κάνετε λίστα επειδή είναι το πρώτο σας καλό είναι να σας τα πάρουν κ να τα φυλάξετε για όταν χρειαστούν.. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, February17 είπε:

Ναιιι σε αυτό είμαστε τυχεροί..  Γτ κάνουν κ στα δύο δημόσια νοσοκομεία στο Ηράκλειο  vbac..  Αλλά Κ στα ιδιωτικά..  Οπότε επιλέγουμε!! Πρώτα υγεία βέβαια..  Είναι νωρίς νομίζω να το σκέφτομαι από τώρα..  Ελπίζω να είναι όλα καλύτερα στην Β επιπέδου κ να μπορέσω κ εγώ να προσπαθήσω!!!  

Σας γράφω κ εγώ ότι θυμάμαι από το πρώτο μου:

Φορμάκια 8

Ζιπουνακια 8

Καλτσακια 4-5

Σκουφακια - γαντακια 3-4

Πανες αγκαλιας 5-6

Κουβερτακια 2

Σελτεδακια για το άλλαγμα  όχι πολλά 

Πανάκια για γουλιτσες αρκετά 

Κρέμα συγκαματος 

Κρέμα σώματος 

Σαμπουάν - αφρόλουτρο 

Σφουγγαρι (εγω δεν πήρα όταν ήταν νεογέννητο) 

Μπανακι 

Πετσέτες με κουκούλα 

Μικρά πετσετακια (για πλύσιμο τοπικά στον ποπό) 

Ψαλιδακι κ χτενουλα 

Οινόπνευμα - βαμβάκι

Pampers πάρα πολλά  

Υπνοσακο 

Σεντόνια για την κούνια ή το λίκνο 

Κούνια ή λίκνο (εννοείται) 

Κουνουπιερα 

Παντα 

Καροτσι - ρηλαξ 

μαρσιπο - Καθισμα αυτοκινήτου

Παρκοκρεβατο (το έχω αχρησιμοποιητο δεν με βόλεψε ποτέ) 

Πάρκο (πήραμε λίγο αργότερα κ το ευχαρηστηθηκαμε) 

Καρεκλακι φαγητού (για πιο μετά) 

Στράτα (κάποιοι γιατροί δεν την θέλουν όμως εμείς την χρησιμοποιουσαμε κάθε μέρα για καμιά ώρα κ νομίζω μας βοήθησε πολύ.  Περπατήσαμε 11μηνων) 

Παιχνίδια δεν θα γράψω γτ τα βρεφακια δεν παίζουν κ τόσο..  Το μόνο που ευχαρηστηθηκαμε κ μας είχαν κάνει δώρο ήταν ένα χαλακι δραστηριοτήτων που είναι από 0μηνων+ και εκεί καθόταν πολυ ώρα κ τα χάζευε.. Αυτό.. 

Επίσης συρταριερα αν έχετε ντουλάπα δεν αξίζει να την αγοράσετε.. Δεν έχει νόημα αν έχετε αποθηκευτικό χώρο..  Πολλά από την προίκα του μωρού θα τα βρείτε κ στο ΙΚΕΑ σε πολύ καλές τιμές.  

Νομίζω πως δεν έχω ξεχάσει κάτι..  Συμπληρώστε με αν κάτι λείπει!! 

Έχω γράψει κ κάποια που είναι για πιο μετά όμως αν κάποιες κάνετε λίστα επειδή είναι το πρώτο σας καλό είναι να σας τα πάρουν κ να τα φυλάξετε για όταν χρειαστούν.. 

 

Ευχαριστουμε πολυ!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κοριτσια τι κανετε?? Να σας ρωτησω ,μια και ειμαστε πανω κατω στις ιδιες εβδομαδες,ποσο συχνα νιωθετε το μωρο μεσα στη μερα? Χθες νομιζω το ενιωσα λιγοτερο και σημερα το ενιωσα λιγο  το πρωι αλλα ελαφρα. Ειναι λογικο να περασει μια μερα και να μη το αισθανθουμε πολυ?

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Kαλησπέρα κοριτσια τι κανετε?? Να σας ρωτησω ,μια και ειμαστε πανω κατω στις ιδιες εβδομαδες,ποσο συχνα νιωθετε το μωρο μεσα στη μερα? Χθες νομιζω το ενιωσα λιγοτερο και σημερα το ενιωσα λιγο  το πρωι αλλα ελαφρα. Ειναι λογικο να περασει μια μερα και να μη το αισθανθουμε πολυ?

Να περάσει μέρα κ να μην αισθανθείς τπτ απολύτως,  σε αυτές τις βδομάδες λίγο δύσκολο..  Αλλά εννοείται ότι άλλες φορές θα το ακούμε μια με δύο φορές όλη μέρα κ όλες φορές θα το ακούμε όλη μέρα συνέχεια.. Πιο μετά όμως (κ εννοώ πολύ μετά)  οι κινήσεις του πρέπει να είναι το λιγότερο 15 την ημέρα... Έτσι μου είχαν πει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου.. 

Νομίζω είναι ακόμα νωρίς αλλα αν περάσει μέρα κ δεν το ακούσουμε καθόλου εννοείται πρέπει να πάρουμε το γιατρό!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , February17 είπε:

Να περάσει μέρα κ να μην αισθανθείς τπτ απολύτως,  σε αυτές τις βδομάδες λίγο δύσκολο..  Αλλά εννοείται ότι άλλες φορές θα το ακούμε μια με δύο φορές όλη μέρα κ όλες φορές θα το ακούμε όλη μέρα συνέχεια.. Πιο μετά όμως (κ εννοώ πολύ μετά)  οι κινήσεις του πρέπει να είναι το λιγότερο 15 την ημέρα... Έτσι μου είχαν πει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου.. 

Νομίζω είναι ακόμα νωρίς αλλα αν περάσει μέρα κ δεν το ακούσουμε καθόλου εννοείται πρέπει να πάρουμε το γιατρό!! 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση ❤ Το αισθανομαι απλα οχι τοσο εντονα κ τοσο συχνα οσο καποιες αλλες φορες. Σημερα το ένιωσα ελαφρα το πρωί και παλι το ιδιο το απογευμα. Λιγο που το εψαξα διαβασα οτι συμβαίνει γιατι το μωρο εχει ακομα χωρο μεσα στη μητρα και μπορεί να αλλαξει θεση και να μη το νιώθουμε το ιδιο εντονα. Συν οτι εχω και πρόσθιο πλακουντα. 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση ❤ Το αισθανομαι απλα οχι τοσο εντονα κ τοσο συχνα οσο καποιες αλλες φορες. Σημερα το ένιωσα ελαφρα το πρωί και παλι το ιδιο το απογευμα. Λιγο που το εψαξα διαβασα οτι συμβαίνει γιατι το μωρο εχει ακομα χωρο μεσα στη μητρα και μπορεί να αλλαξει θεση και να μη το νιώθουμε το ιδιο εντονα. Συν οτι εχω και πρόσθιο πλακουντα. 

Όλα καλά είναι..  Μην αγχώνεσαι!! Κ Εγώ την μια το νιώθω πολύ έντονα κ την άλλη σαν κάτι να γίνεται εκεί μέσα..  Αλλά πολύ λιγο..  Πιο μετά θα δεις παρτυ που θα κάνει!χαχχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, February17 είπε:

Όλα καλά είναι..  Μην αγχώνεσαι!! Κ Εγώ την μια το νιώθω πολύ έντονα κ την άλλη σαν κάτι να γίνεται εκεί μέσα..  Αλλά πολύ λιγο..  Πιο μετά θα δεις παρτυ που θα κάνει!χαχχαχαχ

Καλημερα! Τελικά ο γιος μου οπως φαίνεται ειναι βράδυνος τυπος γιατι ξύπνησα στις 5 για τουαλετα και οταν ξαναξαπλωσα τον ενιωθα να χορευει εκει μεσα :razz: Μάλλον τοτε τα κάνει το ζιζανιο. Νωρις το πρωί τα ιδια,κουνιοταν πολυ και ο άντρας μου εβαλε το χερι του στην κοιλια μου κ επαθε πλακα. Πολυ χαρηκα :)

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

@Nicol_ απο οτι φαινεται το παρτι στην κοιλια σου γινεται βραδιατικα την ωρα που κοιμασαι! Ειχα διαβασει οτι μετα τις 24 εβδομαδες θα πρεπει να ειναι πιο στανταρ οι κινησεις του μωρου. Ακομη μικρουτσικα ειναι. Η δικια μου δινει το παρόν καθε πρωι κ απογευμα. Τα βραδια δεν καταλαβαινω πολλα πραγματα γιατι ακόμη κοιμαμαι βαθια.

@palmoira οχι μηχανακι να μετράω ζαχαρο δεν μου εδωσαν. Προς το παρον απλα προσεχω τι τρωω. Επισης αυτα τα ελαφρια φαγητα με βοηθησαν να μην πρηζομαι οσο πριν.

Οι υπολοιπες τι κανετε κοριτσια? Αντε να κανουμε κ οι υπολοιπες τις Β επιπεδου μας με το καλο.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα!

@Nicol_ απο οτι φαινεται το παρτι στην κοιλια σου γινεται βραδιατικα την ωρα που κοιμασαι! Ειχα διαβασει οτι μετα τις 24 εβδομαδες θα πρεπει να ειναι πιο στανταρ οι κινησεις του μωρου. Ακομη μικρουτσικα ειναι. Η δικια μου δινει το παρόν καθε πρωι κ απογευμα. Τα βραδια δεν καταλαβαινω πολλα πραγματα γιατι ακόμη κοιμαμαι βαθια.

@palmoira οχι μηχανακι να μετράω ζαχαρο δεν μου εδωσαν. Προς το παρον απλα προσεχω τι τρωω. Επισης αυτα τα ελαφρια φαγητα με βοηθησαν να μην πρηζομαι οσο πριν.

Οι υπολοιπες τι κανετε κοριτσια? Αντε να κανουμε κ οι υπολοιπες τις Β επιπεδου μας με το καλο.

Καλημερα! Ναι το βραδυ φαίνεται του δίνει και καταλαβαίνει ο μπόμπιρας :mrgreen: Ποτε εχεις τη β επίπεδου εσυ evio ?

Εγω πάντως οτι και να φαω πρηζομαι και αργω να χωνεψω ακομα και αν φαω λιγο. Αλλα εχει βελτιωθει το της δυσκοιλιοτητας και πολυ χαίρομαι :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα! Τελικά ο γιος μου οπως φαίνεται ειναι βράδυνος τυπος γιατι ξύπνησα στις 5 για τουαλετα και οταν ξαναξαπλωσα τον ενιωθα να χορευει εκει μεσα :razz: Μάλλον τοτε τα κάνει το ζιζανιο. Νωρις το πρωί τα ιδια,κουνιοταν πολυ και ο άντρας μου εβαλε το χερι του στην κοιλια μου κ επαθε πλακα. Πολυ χαρηκα :)

Βρε Νικολ και εγώ τα ίδια έλεγα χθες στον άντρα μου. Του λέω ότι η μικρή θα μας ξεκάνει όταν γεννηθεί. Όλη μέρα ήταν ήσυχη σε σημείο που ανησύχησα και μόλις άρχισε να σουρουπώνει μέχρι το πρωί δαιμονίστηκε! Μόνο κωλοτούμπες δεν έκανε!

πρίν από 56 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα!

@Nicol_ απο οτι φαινεται το παρτι στην κοιλια σου γινεται βραδιατικα την ωρα που κοιμασαι! Ειχα διαβασει οτι μετα τις 24 εβδομαδες θα πρεπει να ειναι πιο στανταρ οι κινησεις του μωρου. Ακομη μικρουτσικα ειναι. Η δικια μου δινει το παρόν καθε πρωι κ απογευμα. Τα βραδια δεν καταλαβαινω πολλα πραγματα γιατι ακόμη κοιμαμαι βαθια.

@palmoira οχι μηχανακι να μετράω ζαχαρο δεν μου εδωσαν. Προς το παρον απλα προσεχω τι τρωω. Επισης αυτα τα ελαφρια φαγητα με βοηθησαν να μην πρηζομαι οσο πριν.

Οι υπολοιπες τι κανετε κοριτσια? Αντε να κανουμε κ οι υπολοιπες τις Β επιπεδου μας με το καλο.

Ναι και εγώ πρήζομαι εύκολα και υποφέρω αλλά τώρα το κουμαντάρω πιο εύκολα. Υπομονή γιατί όσο προχωράει η εγκυμοσυνη θα αρχίσουν όλα να στριμώχνονται εκεί μέσα...

πρίν από 57 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα!

@Nicol_ απο οτι φαινεται το παρτι στην κοιλια σου γινεται βραδιατικα την ωρα που κοιμασαι! Ειχα διαβασει οτι μετα τις 24 εβδομαδες θα πρεπει να ειναι πιο στανταρ οι κινησεις του μωρου. Ακομη μικρουτσικα ειναι. Η δικια μου δινει το παρόν καθε πρωι κ απογευμα. Τα βραδια δεν καταλαβαινω πολλα πραγματα γιατι ακόμη κοιμαμαι βαθια.

@palmoira οχι μηχανακι να μετράω ζαχαρο δεν μου εδωσαν. Προς το παρον απλα προσεχω τι τρωω. Επισης αυτα τα ελαφρια φαγητα με βοηθησαν να μην πρηζομαι οσο πριν.

Οι υπολοιπες τι κανετε κοριτσια? Αντε να κανουμε κ οι υπολοιπες τις Β επιπεδου μας με το καλο.

Κοιμάσαι ε...τυχερουλα! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , palmoira είπε:

Βρε Νικολ και εγώ τα ίδια έλεγα χθες στον άντρα μου. Του λέω ότι η μικρή θα μας ξεκάνει όταν γεννηθεί. Όλη μέρα ήταν ήσυχη σε σημείο που ανησύχησα και μόλις άρχισε να σουρουπώνει μέχρι το πρωί δαιμονίστηκε! Μόνο κωλοτούμπες δεν έκανε!

Ναι και εγώ πρήζομαι εύκολα και υποφέρω αλλά τώρα το κουμαντάρω πιο εύκολα. Υπομονή γιατί όσο προχωράει η εγκυμοσυνη θα αρχίσουν όλα να στριμώχνονται εκεί μέσα...

Κοιμάσαι ε...τυχερουλα! 

Χαχαχα ετσι ακριβώς!  Χθες ανησυχούσα ολη μερα και το βράδυ εγινε του κουτρούλη ο γαμος! Μπορει να ξεδωσουν τωρα και να ηρεμησουν οταν βγουν..λεμε τωρα :razz:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Β επιπεδου εκλεισα για τις 12 του μηνα, κοντοζυγωνει! Ναι ακομη κοιμαμαι πολυ βαρια μονο μια φορα σηκωνομαι για τουαλετα κ μετα απο καμια ωρα ξανακοιμαμαι. Εκεινη την ωρα αμα νιωσω καμια κλωτσια. Συνηθως ομως την μερα του δινει κ καταλαβαινει. Αν κρατησει αυτο το προγραμμα κ μετα τη γεννα τελεια θα ειναι.

Εσεις μου φαινεται εχετε να φατε ξενυχτι κοριτσια :shock::-D

Τα μαρτιατικα μωρακια ειναι ζωηρουτσικα απο οτι φαινεται!

  • Χαχα 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας,  υγιή και δυνατά.  Είμαι καινούρια στο φόρουμ και για πρώτη φορά θα γίνω μαμά.  Είμαι στην 19η εβδομάδα με πητ 28 Μαρτίου.  Η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθει αρκετά, γιατί ενώ την προηγούμενη εβδομάδα ένιωθα την μπεμπα να κινείται καθημερινά,  σαν γαργαλητο οι κινήσεις της, εδώ και 4 μέρες περίπου δεν νιώθω τίποτα και ανησυχώ, και έχω άλλες 20 μέρες για την β επιπέδου...Λέω να πάρω τον γιατρό αλλά ακόμα δεν τον πήρα..   Ουφ... 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλησπέρα . με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας,  υγιή και δυνατά.  Είμαι καινούρια στο φόρουμ και για πρώτη φορά θα γίνω μαμά.  Είμαι στην 19η εβδομάδα με πητ 28 Μαρτίου.  Η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθει αρκετά, γιατί ενώ την προηγούμενη εβδομάδα ένιωθα την μπεμπα να κινείται καθημερινά,  σαν γαργαλητο οι κινήσεις της, εδώ και 4 μέρες περίπου δεν νιώθω τίποτα και ανησυχώ, και έχω άλλες 20 μέρες για την β επιπέδου...Λέω να πάρω τον γιατρό αλλά ακόμα δεν τον πήρα..   Ουφ... 

Καλησπερα Alex! Με το καλο το μωράκι σου :) Εχεις μήπως προσθιο πλακουντα? Κοιτα σε αυτο το στάδιο αλλαζουν θεση ευκολα τα μωρακια και μπορεί να μη το νιωθεις εντονα. Αυτες τις 4 μερες δεν ενιωσες τίποτα?  Μην αγχωνεσαι προκαταβολικά εχω διαβάσει κ αλλες κοπέλες που μερικες μερες δεν το ενιωθαν κ μετα αρχισε Παλι κανονικα. Αλλα κανε μια ερωτηση στο γιατρο σου όπως κ αν εχει για να εισαι ησυχη :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...