Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

πρίν από 35 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλησπερα Alex! Με το καλο το μωράκι σου :) Εχεις μήπως προσθιο πλακουντα? Κοιτα σε αυτο το στάδιο αλλαζουν θεση ευκολα τα μωρακια και μπορεί να μη το νιωθεις εντονα. Αυτες τις 4 μερες δεν ενιωσες τίποτα?  Μην αγχωνεσαι προκαταβολικά εχω διαβάσει κ αλλες κοπέλες που μερικες μερες δεν το ενιωθαν κ μετα αρχισε Παλι κανονικα. Αλλα κανε μια ερωτηση στο γιατρο σου όπως κ αν εχει για να εισαι ησυχη :)

Ναι προσθιος έχω.προσπαθω να μην Αγχωνομαι,   Απλά ανησυχώ γιατί από την 17 εβδομάδα που ένιωσα για πρώτη φορά να κινείται, σχεδόν καθημερινά μετά ένιωθα αυτό το γαργαλητο και τις "μπουρμπουληθρες"  στην κοιλιά χαμηλά, πολύ αισθητά.  Αυτές τις τελευταίες μέρες δεν νιώθω τίποτα όπως πριν. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Alex1989 είπε:

Ναι προσθιος έχω.προσπαθω να μην Αγχωνομαι,   Απλά ανησυχώ γιατί από την 17 εβδομάδα που ένιωσα για πρώτη φορά να κινείται, σχεδόν καθημερινά μετά ένιωθα αυτό το γαργαλητο και τις "μπουρμπουληθρες"  στην κοιλιά χαμηλά, πολύ αισθητά.  Αυτές τις τελευταίες μέρες δεν νιώθω τίποτα όπως πριν. 

Καλησπέρα και καλωσόρισες! Νομίζω ότι είναι καλό να το αναφέρεις στο γιατρό σου κυρίως για να μην αγχώνεσαι. Παντως ξέρω ότι μετά την 22η εβδομάδα συνήθως οι κινήσεις που πρέπει να καταλαβαίνουμε γίνονται συστηματικές. Δεν τον παίρνεις ένα τηλέφωνο? 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, palmoira είπε:

Καλησπέρα και καλωσόρισες! Νομίζω ότι είναι καλό να το αναφέρεις στο γιατρό σου κυρίως για να μην αγχώνεσαι. Παντως ξέρω ότι μετά την 22η εβδομάδα συνήθως οι κινήσεις που πρέπει να καταλαβαίνουμε γίνονται συστηματικές. Δεν τον παίρνεις ένα τηλέφωνο? 

Ναι αυτό θα κάνω, σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Ελπίζω όλα να είναι καλά... 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2018 at 6:49 ΜΜ, Nicol_ είπε:

Kαλησπέρα κοριτσια τι κανετε?? Να σας ρωτησω ,μια και ειμαστε πανω κατω στις ιδιες εβδομαδες,ποσο συχνα νιωθετε το μωρο μεσα στη μερα? Χθες νομιζω το ενιωσα λιγοτερο και σημερα το ενιωσα λιγο  το πρωι αλλα ελαφρα. Ειναι λογικο να περασει μια μερα και να μη το αισθανθουμε πολυ?

Λογικό νικολ Μ!Κ Εγώ μια το νιώθω μια όχι..Αν δεν το νιώθω Ν κλωτσάει συνήθως Μ χώνει στη κύστη καμία Κ τ βλέπω όλα..συν την ακράτεια.. δλδ 27 ,χρονών Κ ακράτεια! :blink: Αλλά ακόμα είναι αδύναμος..μόνο χθες κατάλαβα δυνατές κλωτσιές. Φαντάσου..Αλλά Κ γω νομίζω είναι βραδινός Ο τύπος.. Κ αν κάτσω στο καναπέ Κ διπλωσω πόδια εκεί ζορίζεται φαίνεται Κ αρχίζει Ν δυσανασχετει..παίζει Μεγάλο ρόλο ο πλακούντας.. 

On 3/11/2018 at 11:32 ΠΜ, Nicol_ είπε:

Καλημερα! Ναι το βραδυ φαίνεται του δίνει και καταλαβαίνει ο μπόμπιρας :mrgreen: Ποτε εχεις τη β επίπεδου εσυ evio ?

Εγω πάντως οτι και να φαω πρηζομαι και αργω να χωνεψω ακομα και αν φαω λιγο. Αλλα εχει βελτιωθει το της δυσκοιλιοτητας και πολυ χαίρομαι :mrgreen:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα..Έτσι ήμουν στη πρώτη εγκυμοσύνη..Μετά τις αναγούλες αρχίσανε οι δυσπεψιες Κ Τ πρηξιματα.. υπομονή κορίτσι Μ.. Σε αυτήν πέρα από την αρχή πλέον τρώω αρκετά πιο άνετα..μόνο αν τ παρακανω εχω θέμα..

18 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα . με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας,  υγιή και δυνατά.  Είμαι καινούρια στο φόρουμ και για πρώτη φορά θα γίνω μαμά.  Είμαι στην 19η εβδομάδα με πητ 28 Μαρτίου.  Η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθει αρκετά, γιατί ενώ την προηγούμενη εβδομάδα ένιωθα την μπεμπα να κινείται καθημερινά,  σαν γαργαλητο οι κινήσεις της, εδώ και 4 μέρες περίπου δεν νιώθω τίποτα και ανησυχώ, και έχω άλλες 20 μέρες για την β επιπέδου...Λέω να πάρω τον γιατρό αλλά ακόμα δεν τον πήρα..   Ουφ... 

Με το καλό!!Μην αγχώνεσαι..ξέρω δύσκολο..Αλλά με πρόσθιο πλακούντα...Λογικό Ν μν το αισθάνεσαι καθημερινά Κ τόσο μικρή εβδομάδα.. Αλλά για ν ησυχασεις πΆρε το γιατρό σ οπως σ είπαν Τ κοριτσια Ν ηρεμησεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2018 at 8:00 ΜΜ, Alex1989 είπε:

Ναι αυτό θα κάνω, σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Ελπίζω όλα να είναι καλά... 

Καλημερα σε ολες τις εγκυουλες!Πως ειστε σημερα κοριτσια?

Alex κοριτσι μου τελικα ολα ενταξει?Μιλησες με το γιατρο?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ μπούκωσα ρε κοριτσιααα!! Δεν μπορώ να πάρω ανάσα από την μύτη!! Δλδ έλεος!! 

Εντωμεταξύ Πήγα σήμερα στο νοσοκομείο (δημόσιο)  στο καθιερωμένο ραντεβού του μήνα κ είπα για το εμβόλιο της γρίπης μήπως γλυτώσω κ εγώ τπτ φέτος κ μου είπαν ότι εννοείται κ μπορώ να το κάνω αλλά μετά την 27 εβδομάδα.. Δλδ λέω τον Γενάρη?? Τότε τι να το κάνω..? Το θέμα ήταν να το κάνω τώρα.. 

Στο δημόσιο όπου κ θα γεννήσω δεν έχω συγκεκριμένο γιατρό γτ όλοι είναι καλοί εκεί..(σήμερα με είδε μια Ειδικευομενη.. Ουφ.. )  Έχω όμως κ τον ιδιωτικό ο οποίος μου είπε πως μπορώ να το κάνω κ τώρα.. Εσείς ρε κοριτσια που το κάνατε πόσο εβδομάδων ήσασταν??  

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , February17 είπε:

Εγώ μπούκωσα ρε κοριτσιααα!! Δεν μπορώ να πάρω ανάσα από την μύτη!! Δλδ έλεος!! 

Εντωμεταξύ Πήγα σήμερα στο νοσοκομείο (δημόσιο)  στο καθιερωμένο ραντεβού του μήνα κ είπα για το εμβόλιο της γρίπης μήπως γλυτώσω κ εγώ τπτ φέτος κ μου είπαν ότι εννοείται κ μπορώ να το κάνω αλλά μετά την 27 εβδομάδα.. Δλδ λέω τον Γενάρη?? Τότε τι να το κάνω..? Το θέμα ήταν να το κάνω τώρα.. 

Στο δημόσιο όπου κ θα γεννήσω δεν έχω συγκεκριμένο γιατρό γτ όλοι είναι καλοί εκεί..(σήμερα με είδε μια Ειδικευομενη.. Ουφ.. )  Έχω όμως κ τον ιδιωτικό ο οποίος μου είπε πως μπορώ να το κάνω κ τώρα.. Εσείς ρε κοριτσια που το κάνατε πόσο εβδομάδων ήσασταν??  

 

Εμενα μου ειπε να το κανω και δεν υπαρχει θεμα.Γιατι μετα την 27η? Εγω ηδη το εγραψα να το παρω και θα το κανω αυτη τη βδομαδα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, marianna1989 είπε:

kalispera koritsia.egw to ekana hdh to emvolio gia tin griph. se poia evdomada kanate eseis tin b epipedou??

Kay γω στην 22 η θα την κάνω.  Σε 18 μέρες...  Μια μια τις μέτρω.. Ατελείωτες μου φαίνονται

9 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα σε ολες τις εγκυουλες!Πως ειστε σημερα κοριτσια?

Alex κοριτσι μου τελικα ολα ενταξει?Μιλησες με το γιατρο?

Ναι μίλησα  σήμερα.  Μου είπε ότι είναι ακόμα νωρίς για να την νιώθω κάθε μέρα, να μην ανησυχώ. Εν τω μεταξύ σήμερα στην δουλειά την κατάλαβα το πρωί,  με γαργαλητο λίγο,  όποτε καθησυχαδτηκα λίγο. Πάντως προτιμά λιγάκι τις φωνές και τα τραγούδια,  γιατί συνήθως στη  δουλειά την καταλαβαίνω.  Είμαι  νηπιαγωγος με 13 πιτσιρίκια κάθε μέρα,  οπότε  καταλαβαίνετε... Χιχι☺️

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex1989 είπε:

Kay γω στην 22 η θα την κάνω.  Σε 18 μέρες...  Μια μια τις μέτρω.. Ατελείωτες μου φαίνονται

Ναι μίλησα  σήμερα.  Μου είπε ότι είναι ακόμα νωρίς για να την νιώθω κάθε μέρα, να μην ανησυχώ. Εν τω μεταξύ σήμερα στην δουλειά την κατάλαβα το πρωί,  με γαργαλητο λίγο,  όποτε καθησυχαδτηκα λίγο. Πάντως προτιμά λιγάκι τις φωνές και τα τραγούδια,  γιατί συνήθως στη  δουλειά την καταλαβαίνω.  Είμαι  νηπιαγωγος με 13 πιτσιρίκια κάθε μέρα,  οπότε  καταλαβαίνετε... Χιχι☺️

Α πολυ ωραια!  Χαιρομαι :) Μπραβο κοριτσι πολυ ευχάριστο! 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Εμενα μου ειπε να το κανω και δεν υπαρχει θεμα.Γιατι μετα την 27η? Εγω ηδη το εγραψα να το παρω και θα το κανω αυτη τη βδομαδα

Ούτε αυτοί ξέρουν γτ..  Τα νεύρα μου..  Τι να τι κάνω τον Γενάρη το εμβόλιο..  Τώρα το χρειάζομαι..  Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα?? 

Κ εγώ σε 18μερες την έχω την β επιπέδου!! 24/11 Θα την κάνεις κ εσύ Alex ??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , February17 είπε:

Ούτε αυτοί ξέρουν γτ..  Τα νεύρα μου..  Τι να τι κάνω τον Γενάρη το εμβόλιο..  Τώρα το χρειάζομαι..  Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα?? 

Κ εγώ σε 18μερες την έχω την β επιπέδου!! 24/11 Θα την κάνεις κ εσύ Alex ??

Εγω εκλεισα την 23η και μπηκα στην 24η. Ο γιατρος σου ομως σου ειπε να το κανεις σωστα? Γιατι δεν τον ρωτας ξανα αν υπάρχει καποιος περιορισμος και αν πρέπει να γίνει αργοτερα?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...