Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

πρίν από 39 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερααααα! Σε σκεφτόμουν χθες,λεω που χαθηκε η palmoira :) Πως τα πας? Εγω εχω Δευτερα ραντεβου στο γιατρο

Εγώ Τετάρτη! Αντε να δούμε τα μωράκια μας! Με έχει τρελάνει η μπουμπου μου! Ολο κοτσιδάκια και ρουχαλάκια χαζεύω! Στο ιντερνετ εννοειται...Χαζεύω και δωμάτια! Λεφτά να έχεις να ξοδεύεις αβέρτα! Τελικά θα κρατήσουμε τα αυτοκόλλητα που είχαμε πάρει την προηγούμενη φορά. Αερόστατα και συννεφάκια πολύχρωμα με γιρλάντες και πιγκουινάκια. Δεν θέλω να το κάνω κλασικό κοριτσίστικο, προτιμώ κάτι πιο ουδέτερο. Ήμασταν ανάμεσα σε αυτά και σε ζωάκια ζούγκλας αλλά τελικά αποφασίσαμε να κρατήσουμε αυτά που έχουμε. Το πολύ πολύ εάν τα βαρεθούμε αλλάζουμε, σιγά! Δεν έχουμε κάνει ακόμη τίποτε βέβαια για το δωματιο και έχουμε πολύ δουλειά! Θα πρέπει να κλειστεί ένα μέρος από το σαλόνι γιατί έχουμε μόνο ένα υπνοδωμάτιο στο σπίτι, να γίνει ντουλάπα κτλ κτλ. Δεν αγχώνομαι! Θα ήθελα να έχουν γίνει όλα πριν γεννηθεί το μωρό αλλά και μετά δεν με πειράζει. Ούτως ή άλλως στην αρχή στο δωματιο μας θα είναι. Ευτυχως για να κλείσει το δωματιο δεν θα έχουμε γκρεμίσματα και χτισίματα για να έχει σκόνη το σπίτι οπότε είναι και αυτό θετικό. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 28 λεπτά , palmoira είπε:

Εγώ Τετάρτη! Αντε να δούμε τα μωράκια μας! Με έχει τρελάνει η μπουμπου μου! Ολο κοτσιδάκια και ρουχαλάκια χαζεύω! Στο ιντερνετ εννοειται...Χαζεύω και δωμάτια! Λεφτά να έχεις να ξοδεύεις αβέρτα! Τελικά θα κρατήσουμε τα αυτοκόλλητα που είχαμε πάρει την προηγούμενη φορά. Αερόστατα και συννεφάκια πολύχρωμα με γιρλάντες και πιγκουινάκια. Δεν θέλω να το κάνω κλασικό κοριτσίστικο, προτιμώ κάτι πιο ουδέτερο. Ήμασταν ανάμεσα σε αυτά και σε ζωάκια ζούγκλας αλλά τελικά αποφασίσαμε να κρατήσουμε αυτά που έχουμε. Το πολύ πολύ εάν τα βαρεθούμε αλλάζουμε, σιγά! Δεν έχουμε κάνει ακόμη τίποτε βέβαια για το δωματιο και έχουμε πολύ δουλειά! Θα πρέπει να κλειστεί ένα μέρος από το σαλόνι γιατί έχουμε μόνο ένα υπνοδωμάτιο στο σπίτι, να γίνει ντουλάπα κτλ κτλ. Δεν αγχώνομαι! Θα ήθελα να έχουν γίνει όλα πριν γεννηθεί το μωρό αλλά και μετά δεν με πειράζει. Ούτως ή άλλως στην αρχή στο δωματιο μας θα είναι. Ευτυχως για να κλείσει το δωματιο δεν θα έχουμε γκρεμίσματα και χτισίματα για να έχει σκόνη το σπίτι οπότε είναι και αυτό θετικό. 

Ακριβως στην ιδια φαση με βρισκεις.Ερευνα αγορας για καροτσι,κρεβατακια μωρουδιακα κτλ (οντως λεφτα να εχεις) και ταυτοχρονα τελειωνουμε κατι μαστορεματα και δουλειες στο σπιτι για να ξεκινησω το παιδικο. Μου αρεσουν πολυ τα αεροστατα και τα συννεφακια! Καλα θα κανεις και θα τα κρατησετε.Εμεις αποφασισαμε ταπετσαρια αλλα αυτοκολλητα ακομα δεν καταληξαμε.Εντωμεταξυ  εχουμε μικρους χωρους στο σπιτι και ειμαστε ολο ανακαταταξεις για να μας χωρεσουν ολα. Δεν ξερω πως θα τα στριμωξουμε. Ουτε εστρωσα ακομα το σπιτι γιατι περιμενω να τελειωσουμε και εμεις τα μαστορεματα.Στο τελος θα ξεκινησω με το παιδικο. Πηραμε και στεγνωτηριο και το περιμενω πως και πως χαχα.

Ωραια ειναι μωρε εχουμε ενα σωρο πραγματα να ασχολουμαστε :D


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ακριβως στην ιδια φαση με βρισκεις.Ερευνα αγορας για καροτσι,κρεβατακια μωρουδιακα κτλ (οντως λεφτα να εχεις) και ταυτοχρονα τελειωνουμε κατι μαστορεματα και δουλειες στο σπιτι για να ξεκινησω το παιδικο. Μου αρεσουν πολυ τα αεροστατα και τα συννεφακια! Καλα θα κανεις και θα τα κρατησετε.Εμεις αποφασισαμε ταπετσαρια αλλα αυτοκολλητα ακομα δεν καταληξαμε.Εντωμεταξυ  εχουμε μικρους χωρους στο σπιτι και ειμαστε ολο ανακαταταξεις για να μας χωρεσουν ολα. Δεν ξερω πως θα τα στριμωξουμε. Ουτε εστρωσα ακομα το σπιτι γιατι περιμενω να τελειωσουμε και εμεις τα μαστορεματα.Στο τελος θα ξεκινησω με το παιδικο. Πηραμε και στεγνωτηριο και το περιμενω πως και πως χαχα.

Ωραια ειναι μωρε εχουμε ενα σωρο πραγματα να ασχολουμαστε :D

Ναι είναι πολύ όμορφη διαδικασία. Για αυτοκόλλητα μπορείς να δεις στο aliexpress, είναι πάμφθηνα! Καθυστερούν βέβαια να έρθουν περίπου 2 μήνες με απλό ταχυδρομείο για να μη χρεωθείς μεταφορικά. Έχει άπειρα!

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραια η ιδεα με τα αυτοκολλητα! Με επηρεασατε κ ειδα κατι πανεμορφα...αλλα οχι ακομη. Θα την εχω αρκετο καιρο στο δωματιο μας οποτε δεν βιαζομαστε να της φτιαξουμε δωματιο.

Κοριτσια κ ιδιαιτερως εσεις που εχετε ηδη παιδακι αμα εχετε στα υποψιν σας καλα κ οικονομικα καροτσια (τα απλα οχι τα 3 σε 1) πειτε καμια προταση. Αν κ μαλλον στις εκπτωσεις του Ιανουαριου θα παμε σε μαγαζια να τα δουμε απο κοντα. Ελεγα να παρω κ μαρσιπο τυπου wrap για τους πρωτους μηνες με τους κολικους κτλ. Ειδα πολλες στο youtube τετοιο χρησιμοποιουν, αλλα κ παλι δεν ξερω σε τετοια ειμαι ασχετη.

Εμεις τη Δευτερα εχουμε Β επιπεδου επιτελους! Παντως απο κινητικοτητα σκιζει το κοριτσι μου, ηδη φαινονται βουναλακια απο εξω χαχαχχα. Να τελειωνουμε κ με αυτην την εξεταση κ να ειναι ολα καλα.

  • Χαχα 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , evio είπε:

Ωραια η ιδεα με τα αυτοκολλητα! Με επηρεασατε κ ειδα κατι πανεμορφα...αλλα οχι ακομη. Θα την εχω αρκετο καιρο στο δωματιο μας οποτε δεν βιαζομαστε να της φτιαξουμε δωματιο.

Κοριτσια κ ιδιαιτερως εσεις που εχετε ηδη παιδακι αμα εχετε στα υποψιν σας καλα κ οικονομικα καροτσια (τα απλα οχι τα 3 σε 1) πειτε καμια προταση. Αν κ μαλλον στις εκπτωσεις του Ιανουαριου θα παμε σε μαγαζια να τα δουμε απο κοντα. Ελεγα να παρω κ μαρσιπο τυπου wrap για τους πρωτους μηνες με τους κολικους κτλ. Ειδα πολλες στο youtube τετοιο χρησιμοποιουν, αλλα κ παλι δεν ξερω σε τετοια ειμαι ασχετη.

Εμεις τη Δευτερα εχουμε Β επιπεδου επιτελους! Παντως απο κινητικοτητα σκιζει το κοριτσι μου, ηδη φαινονται βουναλακια απο εξω χαχαχχα. Να τελειωνουμε κ με αυτην την εξεταση κ να ειναι ολα καλα.

Για μαρσιπο σκέφτομαι και εγώ σε Μαι ται όμως. Νομίζω ότι θα τον πάρω αφού γεννηθεί η Μπέμπα για να πάω να δοκιμασω επιτόπου τι με βολεύει. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , palmoira είπε:

Για μαρσιπο σκέφτομαι και εγώ σε Μαι ται όμως. Νομίζω ότι θα τον πάρω αφού γεννηθεί η Μπέμπα για να πάω να δοκιμασω επιτόπου τι με βολεύει. 

Σωστα το σκεφτεσαι! Εμεις εδω δεν εχουμε τετοια οποτε αναγκαστικα θα παρω απο ιντερνετ κ οτι βγει.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , evio είπε:

Σωστα το σκεφτεσαι! Εμεις εδω δεν εχουμε τετοια οποτε αναγκαστικα θα παρω απο ιντερνετ κ οτι βγει.

Έχεις δίκιο...δες στο YouTube πολλά βιντεάκια από πολλά είδη μήπως έτσι καταλήξεις πιο εύκολα. Σε κάποιο τοπικ, έγραφε μια κοπέλα για ένα μαγαζί που μπορείς να δανειστείς μαρσιπο για να δεις εάν σου ταιριαζει. Θα ψάξω να το βρω εάν σε ενδιαφέρει.

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Θα πω πρώτα την γνώμη μου για καροτσι..  Εμείς στο πρώτο πήραμε 2σε 1 τραβελερ κ κάθισμα που όμως γινόταν καλαθουνα αλλά όχι για να μπορείς να την χρησιμοποιήσεις χωρίς τον σκελετό του καροτσιου... Της Lorelli είναι,  όμως κάθεται ακόμα ο μικρός μου όταν δούμε τα δύσκολα ή όταν έχουμε γάμους κ βαφτίσεις που τρώει κ κοιμάται εκεί..  Άντεξε καλά για το πρώτο όμως δεν αντέχει για το δεύτερο..  Έχει ήδη πολλά κ έχει χαλάσει κ λίγο..  Το είχαμε πάρει 270 αν δεν κάνω λάθος.. Τώρα στο δεύτερο το μόνο έξοδο σημαντικό που έχουμε είναι το Καρότσι.. Θα πάρουμε άλλο..  

Όσο για μαρσιπο μου δάνεισαν ένα babasling το οποίο το καταευχαριστηθηκα γτ πραγματικά το μωρό κοιμόταν εκεί κ εγώ σιδέρωμα,  μάζευα,  άπλωνα,  έφτιαχνα το σπίτι,  μαγειρευα,  κ αυτό τπτ..  Χαμπάρι.. Κ μετά μου έφεραν ένα δώρο της Chicco κανονικό μαρσιπο κ τον έβαζα μέχρι 9κιλα.. Για μένα γνώμη μου είναι ότι βοηθάει πολύ!!  Θα πάρω κ εγώ ένα από 3-15kg γτ άντεχα κ μετά τα 9κιλα να τον κουβαλάω Απλώς δεν βόλευε πια το babasling..  Ήθελα κάποιον που να στηρίζει κ τους δύο ώμους..  Οπότε πιστεύω ότι η αγορά του μπορεί να γίνει κ αφού γεννηθούν τα μωρά μας.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@evio σου έχω στείλει μήνυμα δυο πολύ γνωστά site για μαρσιπους. 

Αυτο που διάβαζα σε σχέση με τους μαρσιπους είναι ότι πρέπει να είμαστε λίγο προσεκτικές ειδικά στην αρχή σε σχέση με τη στάση του μωρου και τα ισχια του ποδιού. Πρέπει τα ποδαράκια να είναι ανοιχτά αρα και τα ισχια και όχι να κρέμονται γιατί αυτό οδηγεί σε δυσπλασίες. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, evio είπε:

Σωστα το σκεφτεσαι! Εμεις εδω δεν εχουμε τετοια οποτε αναγκαστικα θα παρω απο ιντερνετ κ οτι βγει.

Θα σου πω ότι κ εγώ έτσι κοιτάζω γτ από τα μαγαζιά δεν βρίσκω ποτέ αυτό που θέλω..  Πάντα πάω για άλλο κ καταλήγω σε άλλο..  Βρήκα λοιπόν προχθές αυτόν εδώ..  Λέγεται  Μάρσιπος Babybjorn original Black -23056E1

Νομίζω είναι ότι πρέπει κ σαν εταιρία που το έψαξα φαίνεται πολύ καλή..  Απλώς ακριβή.. Έχει κ βίντεο κ σου δείχνει τα πάντα αναλυτικά.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες!

Πετάγομαι να σας πω για τους μάρσιπους γιατί με το πρώτο παιδί κυριολεκτικά τα έψαξα όλα! Αρχικά να σας πω ότι αν και η κόρη μου είναι πλέον 12 κιλά και εγώ είμαι έγκυος, όταν υπάρχει ανάγκη ακόμα τη βάζω στο μάρσιπο! Πραγματικά μου έλυσε τα χέρια και ειδικά τώρα με το δεύτερο είμαι σίγουρη ότι θα τον βολευτώ ακόμα πιο πολύ....Πάντως για το μαιευτήριο είναι το Νο1 στη λίστα μου!

Υπάρχουν πολλά είδη μάρσιπων, αλλά ΠΑΝΤΑ πρέπει να είναι εργονομικός για να έχει σωστή στάση το παιδί μέσα και -κυρίως- να μην κρέμονται τα πόδια του. Πολλοί μάρσιποι που κυκλοφορούν στο εμπόριο (τύπου Chicco κτλ) είναι άκρως ακατάλληλοι και για το βρέφος αλλά και για τη μητέρα γιατί δεν στηρίζονται σωστά. Σας προτείνω να κάνετε μια έρευνα ΜΟΝΟ για εργονομικούς μάρσιπους (είναι πιο ακριβοί αλλά αξίζουν κάθε ευρώ). Εγώ βολεύτηκα πολύ το μέι τάι γιατί έχει τέλεια στήριξη και στους δύο ώμους της μαμάς και μπαίνει και στην πλάτη (έχω δύο), όταν ήταν βρέφος και λιγότερα κιλά  την είχα συνέχεια σε ring sling και επίσης έχουμε και wrap tai (για όσους είναι πιο εξοικειωμένοι με το babywearing) αλλά και έναν ergobaby με κλιπς που το φόραγε ο μπαμπάς κυρίως. Τώρα σκέφτομαι να αγοράσω και ένα wrap το οποίο ουσιαστικά είναι ένα κομμάτι ύφασμα (εννοείται έχει πολλές προδιαγραφές πχ μήκος, πυκνότητα κτλ) για να κάνω και belly wrapping (δείτε τι είναι το google, θα πάθετε πλάκα!!) και για να το κρατήσω και αργότερα για το μωρό. Υπήρχε περίοδος που είχα το μωρό πάνω μου σχεδόν 6-7 ώρες τη μέρα και πραγματικά δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς μάρσιπο.

  • Μου αρέσει 1

hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , elge είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Πετάγομαι να σας πω για τους μάρσιπους γιατί με το πρώτο παιδί κυριολεκτικά τα έψαξα όλα! Αρχικά να σας πω ότι αν και η κόρη μου είναι πλέον 12 κιλά και εγώ είμαι έγκυος, όταν υπάρχει ανάγκη ακόμα τη βάζω στο μάρσιπο! Πραγματικά μου έλυσε τα χέρια και ειδικά τώρα με το δεύτερο είμαι σίγουρη ότι θα τον βολευτώ ακόμα πιο πολύ....Πάντως για το μαιευτήριο είναι το Νο1 στη λίστα μου!

Υπάρχουν πολλά είδη μάρσιπων, αλλά ΠΑΝΤΑ πρέπει να είναι εργονομικός για να έχει σωστή στάση το παιδί μέσα και -κυρίως- να μην κρέμονται τα πόδια του. Πολλοί μάρσιποι που κυκλοφορούν στο εμπόριο (τύπου Chicco κτλ) είναι άκρως ακατάλληλοι και για το βρέφος αλλά και για τη μητέρα γιατί δεν στηρίζονται σωστά. Σας προτείνω να κάνετε μια έρευνα ΜΟΝΟ για εργονομικούς μάρσιπους (είναι πιο ακριβοί αλλά αξίζουν κάθε ευρώ). Εγώ βολεύτηκα πολύ το μέι τάι γιατί έχει τέλεια στήριξη και στους δύο ώμους της μαμάς και μπαίνει και στην πλάτη (έχω δύο), όταν ήταν βρέφος και λιγότερα κιλά  την είχα συνέχεια σε ring sling και επίσης έχουμε και wrap tai (για όσους είναι πιο εξοικειωμένοι με το babywearing) αλλά και έναν ergobaby με κλιπς που το φόραγε ο μπαμπάς κυρίως. Τώρα σκέφτομαι να αγοράσω και ένα wrap το οποίο ουσιαστικά είναι ένα κομμάτι ύφασμα (εννοείται έχει πολλές προδιαγραφές πχ μήκος, πυκνότητα κτλ) για να κάνω και belly wrapping (δείτε τι είναι το google, θα πάθετε πλάκα!!) και για να το κρατήσω και αργότερα για το μωρό. Υπήρχε περίοδος που είχα το μωρό πάνω μου σχεδόν 6-7 ώρες τη μέρα και πραγματικά δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς μάρσιπο.

Τελειες πληροφορίες θα τα κοιταξω και εγω. Ευχαριστουμε πολυ!!❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε πολυ @elge ! Πολυ χρησιμα ολα. @palmoira επισης ευχαριστω,θα τα κοιταξω κ αυτα.

Εγω @Nicol_ τοτε ελεγα να ψωνισω με τις εκπτωσεις. Νομιζω ξεκινανε καπου στα μεσα Γεναρη χωρις να ειμαι σιγουρη για το ακριβως ποτε. Μεχρι τοτε παιρνω ιδεες.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elge είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Πετάγομαι να σας πω για τους μάρσιπους γιατί με το πρώτο παιδί κυριολεκτικά τα έψαξα όλα! Αρχικά να σας πω ότι αν και η κόρη μου είναι πλέον 12 κιλά και εγώ είμαι έγκυος, όταν υπάρχει ανάγκη ακόμα τη βάζω στο μάρσιπο! Πραγματικά μου έλυσε τα χέρια και ειδικά τώρα με το δεύτερο είμαι σίγουρη ότι θα τον βολευτώ ακόμα πιο πολύ....Πάντως για το μαιευτήριο είναι το Νο1 στη λίστα μου!

Υπάρχουν πολλά είδη μάρσιπων, αλλά ΠΑΝΤΑ πρέπει να είναι εργονομικός για να έχει σωστή στάση το παιδί μέσα και -κυρίως- να μην κρέμονται τα πόδια του. Πολλοί μάρσιποι που κυκλοφορούν στο εμπόριο (τύπου Chicco κτλ) είναι άκρως ακατάλληλοι και για το βρέφος αλλά και για τη μητέρα γιατί δεν στηρίζονται σωστά. Σας προτείνω να κάνετε μια έρευνα ΜΟΝΟ για εργονομικούς μάρσιπους (είναι πιο ακριβοί αλλά αξίζουν κάθε ευρώ). Εγώ βολεύτηκα πολύ το μέι τάι γιατί έχει τέλεια στήριξη και στους δύο ώμους της μαμάς και μπαίνει και στην πλάτη (έχω δύο), όταν ήταν βρέφος και λιγότερα κιλά  την είχα συνέχεια σε ring sling και επίσης έχουμε και wrap tai (για όσους είναι πιο εξοικειωμένοι με το babywearing) αλλά και έναν ergobaby με κλιπς που το φόραγε ο μπαμπάς κυρίως. Τώρα σκέφτομαι να αγοράσω και ένα wrap το οποίο ουσιαστικά είναι ένα κομμάτι ύφασμα (εννοείται έχει πολλές προδιαγραφές πχ μήκος, πυκνότητα κτλ) για να κάνω και belly wrapping (δείτε τι είναι το google, θα πάθετε πλάκα!!) και για να το κρατήσω και αργότερα για το μωρό. Υπήρχε περίοδος που είχα το μωρό πάνω μου σχεδόν 6-7 ώρες τη μέρα και πραγματικά δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς μάρσιπο.

Ακριβώς! Αυτά διάβαζα και εγώ στο άρθρο που έλεγε για τους μαρσιπους που ουσιαστικά κρέμονται τα νεογέννητα! Εντελώς ακατάλληλοι!! Επίσης ο φίλος μας ο ορθοπεδικός μας έλεγε ότι ένα νεογέννητο πρέπει μετα από κάποιο διάστημα από τη γέννηση να επισκέπτεται έναν παιδο ορθοπεδικό για να εξετάσει τα ισχια του παιδιού. Σε πολλές περιπτώσεις με μικροπροβληματακια στα ισχια διάβασα ότι ο σωστός μαρσιπος μπορεί να βοηθήσει πολύ. Παντως μου κάνει εντύπωση που κυκλοφορούν τόσοι ακατάλληλοι γιατί και εμάς μας έχουν χαρίσει έναν τέτοιο επώνυμης μάρκας. Στην αρχή νόμιζα ότι εγώ δεν είχα καταλάβει καλά και ότι ήταν για μεγαλύτερα παιδάκια αλλά όταν είδα ότι στο κουτί γράφει για νεογέννητα έπαθα πλάκα! 

2 ώρες πρίν, evio είπε:

Ευχαριστουμε πολυ @elge ! Πολυ χρησιμα ολα. @palmoira επισης ευχαριστω,θα τα κοιταξω κ αυτα.

Εγω @Nicol_ τοτε ελεγα να ψωνισω με τις εκπτωσεις. Νομιζω ξεκινανε καπου στα μεσα Γεναρη χωρις να ειμαι σιγουρη για το ακριβως ποτε. Μεχρι τοτε παιρνω ιδεες.

Σίγουρα στις εκπτώσεις θα βρεις καλύτερες τιμές σε πολλά πράγματα και ειδικά σε λευκά είδη και ρούχα! Επίσης, τα περισσότερα μεγάλα καταστήματα με βρεφικά βγάζουν κατά διαστήματα προσφορές πχ για μια εβδομάδα σε καρότσια. Πιστεύω ότι εάν καταλήξουμε σε κάποια πράγματα συγκεκριμένα που μας αρέσουν και θελουμε να αγοράσουμε, μπορούμε κατά διαστήματα να κοιτάμε τις τιμές στο ιντερνετ και να πετύχουμε καλές προσφορές. Επίσης ένα συγκεκριμένο μοντέλο μπορούμε να το βρούμε και στην καλύτερη τιμη μέσω Σκρουτζ. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...