Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Eflenew said:

      Καλημέρα! Τα καφέ είναι ενδείξεις εμφυτευσης.  Με θετικό τεστ έστω και πολύ αχνό και καφέ θεωρώ ότι θα πάρεις μια ωραιότατη θετικη χοριακη!!!

      Δεν ξέρω πραγματικά …τι να πω έχω απογοητευτεί … ίσως είμαι επηρεασμένη από την τελευταία μ παλινδρόμηση 

      14 minutes ago, Fay_ said:

      Εγω κορίτσι μου δυο μέρες πριν την χοριακη μου είδα καφέ και στο εσώρουχο και μετά όλη μέρα στο σκούπισμα. Η χοριακη μου ήταν 415. Πήρα πανικόβλητη εκείνη την ημέρα τη μαία και μου είπε θα έπρεπε να χαίρεσαι και όχι να στεναχωριεσαι.. Είναι καλό σημάδι 💕

      Δεν ξέρω τι να πω προσπαθώ απλά να μην στεναχωριέμαι .

      9 minutes ago, Blue Velvet said:

      Μήπως να τον πάρεις τηλέφωνο?Εγώ σίγουρα θα έπαιρνα,πως θα ηρεμήσεις αλλιώς ?

      Εδώ θα μου πουν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι από την  στιγμή που αύριο είναι η μερα της χοριακης .. 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, February17 είπε:

Ούτε αυτοί ξέρουν γτ..  Τα νεύρα μου..  Τι να τι κάνω τον Γενάρη το εμβόλιο..  Τώρα το χρειάζομαι..  Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα?? 

Κ εγώ σε 18μερες την έχω την β επιπέδου!! 24/11 Θα την κάνεις κ εσύ Alex ??

Στις 23 Νοέμβρη εγώ θα την κάνω.  Κ μένα δεν μου είχε πει κάτι για το εμβόλιο αυτό. Σας το πρότεινε ο γιατρός;   Και ανησυχώ λίγο παραπάνω επειδή κάθε μέρα δουλεύω με παιδιά κ έρχομαι σε επαφή μαζί τους,  ευτυχώς μέχρι τώρα τηρωντας τους κανόνες υγιεινής δεν έχω αρρωστησει


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παντως κοριτσια εμενα ο γιατρος μου,μου ειπε για το εμβολιο επειδη εγω τον ρωτησα.Δεν ξερω αν θα μου το ανεφερε καποια στιγμη μονος του.Αλλα επειδη διαβασα πολλα αρθρα καταλαβα οτι ανηκουμε σε ευπαθη ομαδα και αν αρρωστησουμε απο τη γριπη μπορει να μας κανει επιπλοκες.Οποτε καλο ειναι να το κανουμε. Η φαρμακοποιος σημερα που πηγα να το παρω και ξαναρωτησα ειπε επιβαλλεται σε μια εγκυο,λογω πεσμενου ανοσποιητικου κτλ. Αλλα φυσικα ρωτηστε το γιατρο σας πρωτα για σιγουρια. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Μ τι κάνετε? Είχαμε γιατρό σμρ. Όλα καλά δόξα τω Θεώ! Θ κάνω καισαρική Τελικά. Ο μικρός πήγε 630 γραμμάρια.. 27/2 πητ.. Κ σε Δυο βδομάδες καμπύλη έχω.. άντε Ν δούμε τι Θ δούμε.. εσείς?Έχω Ν μπω καιρό.. διάβασα τα νέα σας..Εγώ δε θΘ κάνω εμβόλιο..Ούτε η γιατρός Μ είπε κάτι..σχολεία τ μικρά δεν πάνε..έξω δεν πολυγυρναμε Ν πω την αλήθεια..

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Εγω εκλεισα την 23η και μπηκα στην 24η. Ο γιατρος σου ομως σου ειπε να το κανεις σωστα? Γιατι δεν τον ρωτας ξανα αν υπάρχει καποιος περιορισμος και αν πρέπει να γίνει αργοτερα?

Την Δευτέρα έχω γιατρό ξανά κ θα του το ξαναπώ..  Ούτε εμένα θα μου το έλεγε κορίτσια Απλώς από δω το διάβασα κ το έψαξα κ γι αυτό ρώτησα το γιατρό κ μου είπε αμέσως ναι..  Ότι το προτείνει..  Θα δούμε τώρα.. 

πρίν από 30 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κορίτσια Μ τι κάνετε? Είχαμε γιατρό σμρ. Όλα καλά δόξα τω Θεώ! Θ κάνω καισαρική Τελικά. Ο μικρός πήγε 630 γραμμάρια.. 27/2 πητ.. Κ σε Δυο βδομάδες καμπύλη έχω.. άντε Ν δούμε τι Θ δούμε.. εσείς?Έχω Ν μπω καιρό.. διάβασα τα νέα σας..Εγώ δε θΘ κάνω εμβόλιο..Ούτε η γιατρός Μ είπε κάτι..σχολεία τ μικρά δεν πάνε..έξω δεν πολυγυρναμε Ν πω την αλήθεια..

Γτ καισαρική?? Έχεις κάποιο θέμα?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , February17 είπε:

Την Δευτέρα έχω γιατρό ξανά κ θα του το ξαναπώ..  Ούτε εμένα θα μου το έλεγε κορίτσια Απλώς από δω το διάβασα κ το έψαξα κ γι αυτό ρώτησα το γιατρό κ μου είπε αμέσως ναι..  Ότι το προτείνει..  Θα δούμε τώρα.. 

Γτ καισαρική?? Έχεις κάποιο θέμα?? 

αλλες δυο καισαρικες στη πλατη μ δυστυχως... και αυτη ειναι πολυ κοντα.. οποτε.. σκεψου τριτος χρονος τριτη καισαρικη.. δεν το διακινδυνευει.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , oneira_glyka είπε:

αλλες δυο καισαρικες στη πλατη μ δυστυχως... και αυτη ειναι πολυ κοντα.. οποτε.. σκεψου τριτος χρονος τριτη καισαρικη.. δεν το διακινδυνευει.. 

Άρα έχεις εμπειρία από καισαρική!! Για πες κ εμένα που εκεί οδεύω... Πως ήταν η δεύτερη?? Καλύτερη από την πρώτη?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, February17 είπε:

Άρα έχεις εμπειρία από καισαρική!! Για πες κ εμένα που εκεί οδεύω... Πως ήταν η δεύτερη?? Καλύτερη από την πρώτη?? 

ναι! μπορω να πω καμια σχεση..φαντασου στην πρωτη με ειχαν μονο με ντεπον.ενω στη δευτερη μ εβαζαν συστηματικα αποτελ, και με ρωτουσαν αν ποναω, αν θελω παυσιπονο.απο αναρωση επειδη ξερεις πως ειναι η πρωτη(γιατι κακα τα ψεματα φαγαμε στραπατσο με την πρωτη, ειδικα οταν δεν εχεις ιδεα πως ειναι..) ξερεις οτι πρεπει ν περπατας πιο πολυ ωστε να μη πονας τοσο, ξερεις ηδη ποιες στασεις σε ανακουφιζουν, πως να θηλασεις.. θα το δεις.. το περιμενα το ιδιο χαλια ν σ πω την αληθεια αλλα οχι.. ειναι πολυ πολυ καλυτερα.. και μην αφηνεις να περναει η επηρεια του παυσιπονου κ να πονας..ν ζητας ν σ δινουν.. κ αν χρεωνεται εξτρα, μιλα με τη γιατρο ν εχεις καποιο παυσιπονο ν παιρνεις μονη σ. κ το μωρο ξερεις πως θα το παιρνεις για να μη πονας. εγω δεν εκανα ρουμινγκ ιν, γτ δν θεωρω πως θα τα εβγαζα περα, με την καισαρικη και το μωρο.. για τον εαυτο μ ειχα δικιο.. μ βγηκε κουραση μετα.. κ επειδη ειχα χασει κ αιμα ειχα αδυναμια.. ομως ειναι καθαρα θεμα μανουλας. δεν ξερω αν εσυ επελεξες στο πρωτο. κ πως σου φανηκε? θα ηθελα ν μαθω.εσυ σιγουρα θα κανεις καισαρικη? ή το υποθετεις? 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

ναι! μπορω να πω καμια σχεση..φαντασου στην πρωτη με ειχαν μονο με ντεπον.ενω στη δευτερη μ εβαζαν συστηματικα αποτελ, και με ρωτουσαν αν ποναω, αν θελω παυσιπονο.απο αναρωση επειδη ξερεις πως ειναι η πρωτη(γιατι κακα τα ψεματα φαγαμε στραπατσο με την πρωτη, ειδικα οταν δεν εχεις ιδεα πως ειναι..) ξερεις οτι πρεπει ν περπατας πιο πολυ ωστε να μη πονας τοσο, ξερεις ηδη ποιες στασεις σε ανακουφιζουν, πως να θηλασεις.. θα το δεις.. το περιμενα το ιδιο χαλια ν σ πω την αληθεια αλλα οχι.. ειναι πολυ πολυ καλυτερα.. και μην αφηνεις να περναει η επηρεια του παυσιπονου κ να πονας..ν ζητας ν σ δινουν.. κ αν χρεωνεται εξτρα, μιλα με τη γιατρο ν εχεις καποιο παυσιπονο ν παιρνεις μονη σ. κ το μωρο ξερεις πως θα το παιρνεις για να μη πονας. εγω δεν εκανα ρουμινγκ ιν, γτ δν θεωρω πως θα τα εβγαζα περα, με την καισαρικη και το μωρο.. για τον εαυτο μ ειχα δικιο.. μ βγηκε κουραση μετα.. κ επειδη ειχα χασει κ αιμα ειχα αδυναμια.. ομως ειναι καθαρα θεμα μανουλας. δεν ξερω αν εσυ επελεξες στο πρωτο. κ πως σου φανηκε? θα ηθελα ν μαθω.εσυ σιγουρα θα κανεις καισαρικη? ή το υποθετεις? 

Χαίρομαι που ακούω ότι όλα ήταν καλύτερα..  Γτ μου δίνει θάρρος.. Εγώ στο πρώτο γέννησα 40+3με καισαρική γτ έκανα προεκλαμψια κ μπήκα χειρουργείο με 19,5 πίεση κ μου έκαναν ολική νάρκωση δυστυχώς..  Ήμουν σε δημόσιο όπως κ τώρα,  κ είχα το μωρό μαζί μου συνέχεια.. Είχα την μαμά μου όμως γτ έγω δεν είχα αντοχές κ δυνάμεις να ασχολειθω με το μωρό..  Τώρα θα γεννήσω μετά από 2χρονια ακριβώς από το πρώτο..  Θα ήθελα να προσπαθήσω για φυσιολογικό αλλά από την αυχενική έδειξε ότι έχω πολλές πιθανότητες πάλι θα κάνω προεκλαμψια..  Οπότε μου είπαν να το ξεχάσω προς το παρον..  Γτ αν κάτι τέτοιο συμβεί θα μπω πάλι καισαρική..  

Το καλό είναι ότι έκανα πολλά λάθη στο πρώτο όπως είπες κ εσύ που τώρα τα ξέρω..  Αρνιομουν να σηκωθώ από το κρεβάτι γτ πονούσα πολύ κ γενικά τώρα πιστεύω ξέρω τι πρέπει να κάνω για να είμαι καλύτερα πιο γρήγορα!! Ευτυχώς μου έκαναν συνέχεια παυσίπονες ενέσεις μόλις τους έλεγα ότι αρχίζω να πονάω πάλι..  Γενικά εύχομαι να πάνε όλα καλά..  Έχω ένα άγχος γτ αυτή τη φορά θα κάνω ραχιαια οπότε στο χειρουργείο θα είμαι ξύπνια..  

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες! Να καλωσορισω την καινουρια κοπελα.

Το αντιγριπικο το εκανα εγω σχεδον πριν ενα μηνα. Καμια παρενεργεια εκτος απο πονο στο χερι στο σημειο της ενεσης για κανα δυο μερες. Ανηκουμε στις ευπαθεις ομαδες οποτε καλα ειναι νσ φυλαγομαστε κ μετα προσφερει κ καποια ανοσια στα βρεφακια μας που θα γεννηθουν μεσα στην εξαρση της γριπης. Εγω εστειλα κ τον συζυγο κ τις γιαγιαδες κ εμβολιαστηκαν.

Την αλλη βδομαδα θα παω εδω στο δημοσιο νοσοκομειο να παρακολουθησω μαθηματα ψυχοπροφυλακτικης. Ανυπομονω! 

Κ εμενα μαλον για καισαρικη με πανε αν κ δεν το συζητησαμε αναλυτικα με τον γιατρο. Γερες να βγουμε ολες με τα παιδακια μας κ δεν πειραζει ο τροπος.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα σε ολες! Να καλωσορισω την καινουρια κοπελα.

Το αντιγριπικο το εκανα εγω σχεδον πριν ενα μηνα. Καμια παρενεργεια εκτος απο πονο στο χερι στο σημειο της ενεσης για κανα δυο μερες. Ανηκουμε στις ευπαθεις ομαδες οποτε καλα ειναι νσ φυλαγομαστε κ μετα προσφερει κ καποια ανοσια στα βρεφακια μας που θα γεννηθουν μεσα στην εξαρση της γριπης. Εγω εστειλα κ τον συζυγο κ τις γιαγιαδες κ εμβολιαστηκαν.

Την αλλη βδομαδα θα παω εδω στο δημοσιο νοσοκομειο να παρακολουθησω μαθηματα ψυχοπροφυλακτικης. Ανυπομονω! 

Κ εμενα μαλον για καισαρικη με πανε αν κ δεν το συζητησαμε αναλυτικα με τον γιατρο. Γερες να βγουμε ολες με τα παιδακια μας κ δεν πειραζει ο τροπος.

Μονο εγω ημουν η τυχερη και εκανα δεκατα με το εμβολιο? Αυτο σημαίνει μηπως οτι ειναι περισσοτερο πεσμενο το ανοσοποιητικό μου? Και μενα το εκανε και ο άντρας μου παντως. 

Τι σεμιναρια ειναι αυτα evio?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , Nicol_ είπε:

Μονο εγω ημουν η τυχερη και εκανα δεκατα με το εμβολιο? Αυτο σημαίνει μηπως οτι ειναι περισσοτερο πεσμενο το ανοσοποιητικό μου? Και μενα το εκανε και ο άντρας μου παντως. 

Τι σεμιναρια ειναι αυτα evio?

Τυχαιο θα ηταν Νικολ μου μην σε απασχολει. Καποιοι κανουν δεκατα. Καλα εκανε κ ο αντρας σου αφου κ αυτος στο ιδιο σπιτι ζει. 

Ειναι μαθηματα για τον τοκετο,την λοχεια, θηλασμο κτλ. Τα κανουν μαιες εδω στο νοσοκομειο της πολης δωρεαν. Εχουν αιθουσα με στρωματακια, μουσικουλα... Ωραια θα ειναι!


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , evio είπε:

Τυχαιο θα ηταν Νικολ μου μην σε απασχολει. Καποιοι κανουν δεκατα. Καλα εκανε κ ο αντρας σου αφου κ αυτος στο ιδιο σπιτι ζει. 

Ειναι μαθηματα για τον τοκετο,την λοχεια, θηλασμο κτλ. Τα κανουν μαιες εδω στο νοσοκομειο της πολης δωρεαν. Εχουν αιθουσα με στρωματακια, μουσικουλα... Ωραια θα ειναι!

Αα πολυ ωραια. Οταν τα κανεις να μας πεις εντυπώσεις :)

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Και εγώ έκανα το εμβόλιο πριν δέκα μέρες (στην 19η ήμουν). Από παρανέργειες μόνο λίγο κοκκινίλα & πρίξιμο στο σημείο που μου το έκαναν.... Ο γιατρός μου, η μαία μου και η πνευμονολόγος μου είπαν ότι πρέπει οπωσδήποτε να το κάνω γιατί ανήκω σε ευπαθής ομάδες (και έγκυος και αλλεργικό άσθμα) και αν κολλήσω γρίπη σε αυτή τη φάση θα την περάσω πολύ βαριά. Ένας ακόμη βασικός λόγος είναι ότι η μεγάλη μου κόρη πηγαίνει στον παιδικό οπότε συνέχεια κάτι μας "κουβαλάει". Το ίδιο εμβόλιο το είχα κάνει και πριν 2 χρόνια, τον Οκτώβριο του 2016, γιατί η παιδιάτρος που ήρθε να δει το νεογέννητο (τότε) μου είπε ότι πρέπει οπωσδήποτε όλοι όσοι έρχονται σε επαφή με το μωρό να είναι εμβολιασμένοι. Υποθέτω ότι σημαντικό ρόλο παίζει και το ότι όλη η εγκυμοσύνη μας θα είναι σε περίοδο που οι ιώσεις και η γρίπη είναι σε έξαρση, οπότε better be safe than sorry που λένε!

@Alex1989 καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου! Και εγώ νηπιαγωγός έχω σπουδάσει (πλεόν δεν το ασκώ) αλλά έχοντας δουλέψει κάποια χρόνια σε τάξεις έχω να σου πω χαρά στο κουράγιο σου κοπελα μου! Δύσκολο να "κυνηγάς" τόσα παιδιά σε αυτή την ηλικία και να είσαι και έγκυος.... Να προσέχεις πολύ να μην κολλήσεις τίποτα γιατί τα παιδιά "κουβαλάνε" πολλές ιώσεις...

  • Μου αρέσει 2

hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

Καλημερααααα! Σε σκεφτόμουν χθες,λεω που χαθηκε η palmoira :) Πως τα πας? Εγω εχω Δευτερα ραντεβου στο γιατρο


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...