Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

1 hour ago, Alex1989 είπε:

Καλημέρα εύχομαι όλες οι μανούλες να είναι καλά. Και περαστικά στα κορίτσια  που περνάνε λίγο πιο δύσκολα! Η σκέψη ότι σε λίγους μήνες θα κρατάμε αγκαλιά τα πλάσματακια μας νομίζω πως δίνει δύναμη σε όλες μας! Κι εμένα η μπεμπα πλέον καθημερινά  κάνει ολοένα και πιο αισθητή την παρουσία  της. Μετα τις 6 το απόγευμα ειδικά που ξεκουραζομαι και την καταλαβαίνω  καλύτερα,  νιώθω ένα μικρό πανικό στην κοιλιά μου, όπως κ μετά το φαγητό ή γλυκό. Είναι τόσο χαρούμενο συναίσθημα να νιώθεις το μικρακι σου να κινείται μέσα σου,  και συ να προσπαθείς να φανταστείς πως είναι,  πως μοιάζει, και να ανυππομονεις να πάνε όλα καλά και να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου...  

Ερώτηση.: όσες δεν έχετε αντισώματα τοξοπλασματος και cmv κάθε πότε επαναλαμβάνετε τις εξετάσεις; 

Καλημέρα! Εμένα τις επαναλαμβάνει περίπου κάθε 2 μήνες. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ μόνο για cmv k ερυθρα έχω.  Για τοξοπλασμα  δεν έχω αντισώματα.  Εκτός από την πρώτη φορά στον προγεννητικο έλεγχο δεν έχω ξανά κάνει,  κ ο γιατρός μου είπε ότι θα κανω πάλι την 32 εβδομάδα.  Αλλά το σκέφτομαι συνέχεια,  το φοβάμαι το τοξοπλασμα  κ μου χει γίνει εμμονή ιδέα, αν κ προσέχω πολύ. Έτσι λέω την Παρασκευή που θα χω β επιπέδου να του πω να μου τις γράψει τότε  τις εξετάσεις να μου φύγει το άγχος. Εάν έχεις αντισώματα  για cmv υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ξανακολλησεις ή να αναζοπυρωθει ο ιός,  και πόσο επικίνδυνο  ειναι  αυτό για το μωρό; είναι το ίδιο επικίνδυνο όπως  την πρωτοπαθη λοίμωξη; γιατί διάβασα πως δεν αποκτάς πλήρη ανοσια  με τα αντισώματα για cmv


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

 

Ερώτηση.: όσες δεν έχετε αντισώματα τοξοπλασματος και cmv κάθε πότε επαναλαμβάνετε τις εξετάσεις; 

Εγώ δεν έχω..  Κάθε μήνα την επαναλαμβάνω.. 

13 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Εγώ μόνο για cmv k ερυθρα έχω.  Για τοξοπλασμα  δεν έχω αντισώματα.  Εκτός από την πρώτη φορά στον προγεννητικο έλεγχο δεν έχω ξανά κάνει,  κ ο γιατρός μου είπε ότι θα κανω πάλι την 32 εβδομάδα.  Αλλά το σκέφτομαι συνέχεια,  το φοβάμαι το τοξοπλασμα  κ μου χει γίνει εμμονή ιδέα, αν κ προσέχω πολύ. Έτσι λέω την Παρασκευή που θα χω β επιπέδου να του πω να μου τις γράψει τότε  τις εξετάσεις να μου φύγει το άγχος. Εάν έχεις αντισώματα  για cmv υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ξανακολλησεις ή να αναζοπυρωθει ο ιός,  και πόσο επικίνδυνο  ειναι  αυτό για το μωρό; είναι το ίδιο επικίνδυνο όπως  την πρωτοπαθη λοίμωξη; γιατί διάβασα πως δεν αποκτάς πλήρη ανοσια  με τα αντισώματα για cmv

Αυτά δεν τα ήξερα..  Να πω την αλήθεια κ εγώ προσέχω αν κ κάθε μήνα την κάνω..  Είναι λίγο επικίνδυνο..  Η αλήθεια είναι αυτή.. 

Να ρωτήσω κάτι άσχετο..  Έχετε σκεφτεί τι κεράσματα θα κάνετε για το μαιευτήριο? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , February17 είπε:

Εγώ δεν έχω..  Κάθε μήνα την επαναλαμβάνω.. 

Αυτά δεν τα ήξερα..  Να πω την αλήθεια κ εγώ προσέχω αν κ κάθε μήνα την κάνω..  Είναι λίγο επικίνδυνο..  Η αλήθεια είναι αυτή.. 

Να ρωτήσω κάτι άσχετο..  Έχετε σκεφτεί τι κεράσματα θα κάνετε για το μαιευτήριο? 

Ωχ..τι εννοείς κερασματα? Τι πρεπει να κάνουμε κ δεν εχω ιδεα?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Στις αρχές τις εγκυμοσυνης φοβόμουν και εγώ πολύ για τοξόπλασμα και cmv και γενικώς οτιδήποτε θα μπορούσα να κολλήσω. Τώρα τα έχω απομυθοποιήσει όλα! Στοιχειώδη μέτρα εάν παίρνει κάποιος δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεται. Εξετασεις συνέχεια κάνουμε για όλα αυτά οπότε δεν τα σκέφτομαι καθόλου. Πιο πολύ με αγχώνει ο τράχηλος μήπως κοντύνει ξαφνικά παρά τα υπόλοιπα. 

Το Σάββατο έκανα και το εμβόλιο της γρίπης και ο άντρας μου το ίδιο. Ήταν κάθετος ο γιατρός μου ότι οπωσδήποτε πρέπει να το κάνουμε όχι μόνο για τώρα αλλά και για μετά για το μωρό. 

Για κεράσματα στο μαιευτήριο δεν έχω σκεφτεί κάτι. Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι έχει τόση ζέστη στα μαιευτήρια, μικρά ψυγεία για 3 άτομα και οι χώροι είναι αρκετά στενοί και άβολοι οπότε δεν είναι για πολλά πολλά. Εσείς έχετε σκεφτεί κάτι? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Στις αρχές τις εγκυμοσυνης φοβόμουν και εγώ πολύ για τοξόπλασμα και cmv και γενικώς οτιδήποτε θα μπορούσα να κολλήσω. Τώρα τα έχω απομυθοποιήσει όλα! Στοιχειώδη μέτρα εάν παίρνει κάποιος δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεται. Εξετασεις συνέχεια κάνουμε για όλα αυτά οπότε δεν τα σκέφτομαι καθόλου. Πιο πολύ με αγχώνει ο τράχηλος μήπως κοντύνει ξαφνικά παρά τα υπόλοιπα. 

Το Σάββατο έκανα και το εμβόλιο της γρίπης και ο άντρας μου το ίδιο. Ήταν κάθετος ο γιατρός μου ότι οπωσδήποτε πρέπει να το κάνουμε όχι μόνο για τώρα αλλά και για μετά για το μωρό. 

Για κεράσματα στο μαιευτήριο δεν έχω σκεφτεί κάτι. Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι έχει τόση ζέστη στα μαιευτήρια, μικρά ψυγεία για 3 άτομα και οι χώροι είναι αρκετά στενοί και άβολοι οπότε δεν είναι για πολλά πολλά. Εσείς έχετε σκεφτεί κάτι? 

Καλημερα!

Πρωτη φορα ακουω οτι πρεπει να εχουμε κερασματα στο μαιευτηριο..οντως?

Καλα εμεις θα τρεχουμε να γενησουμε μεσα στο αγχος και θα εχουμε στο νου μας μετα την ταλαιπωρια του τοκετου και την χαρα του νεου μωρου να παρουμε κερασματα? :razz:

Περιεργο μου φαινεται παιδια εγω δεν νομιζω να ασχοληθω με αυτο το κομματι :D

  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Περιμενω να με φωναξουν να κανουμε τη μετρηση του τραχηλου σημερα. Ενα αγχος το νιωθω αλλα προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη. Αμα ειναι σταθερος θα βγω.

Ουτε εγω εχω αντισωματα για τοξοπλασμα κ ας εχω κ γατουλες. Γενικα αμα τηρουμε τους κανονες υγρεινης με τα φρουτα-λαχανικα κ τα κρεατα ειμαστε οκ. Δεν χρειαζεται πανικος. Κ εγω καποτε τα ετρεμα αυτα τωρα δεν με νοιαζουν. Οπως δεν κολλησα τοξοπλασμα τοοοσα χρονια δεν θα κολλησω ο τωρα.

Για κερασματα κ τετοια οχι δεν σκεφτηκα κατι. Μου φτανει προς το παρον να γεννησω στους 9 μηνες :-D. Ας τους κερασουμε κ κουλουρακι απο τον φουρνο που λεει ο λογος....


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα κοριτσια! Περιμενω να με φωναξουν να κανουμε τη μετρηση του τραχηλου σημερα. Ενα αγχος το νιωθω αλλα προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη. Αμα ειναι σταθερος θα βγω.

Ουτε εγω εχω αντισωματα για τοξοπλασμα κ ας εχω κ γατουλες. Γενικα αμα τηρουμε τους κανονες υγρεινης με τα φρουτα-λαχανικα κ τα κρεατα ειμαστε οκ. Δεν χρειαζεται πανικος. Κ εγω καποτε τα ετρεμα αυτα τωρα δεν με νοιαζουν. Οπως δεν κολλησα τοξοπλασμα τοοοσα χρονια δεν θα κολλησω ο τωρα.

Για κερασματα κ τετοια οχι δεν σκεφτηκα κατι. Μου φτανει προς το παρον να γεννησω στους 9 μηνες :-D. Ας τους κερασουμε κ κουλουρακι απο τον φουρνο που λεει ο λογος....

Ευχομαι καλα αποτελεσματα evio μου!! Περιμενουμε νεα σου!Ευχομαι σημερα να επιστρεψεις στο σπιτακι σου :)

Οσο για τα κερασματα μολις τωρα σκεφτηκα οτι εγω θα εχω rooming in οποτε δεν επιτρεπεται επισκεπτηριο.Οσοι ερθουν θα παμε στο κυλικειο αν ειναι να τους τραταρω κατι εκει :D

 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Ευχομαι καλα αποτελεσματα evio μου!! Περιμενουμε νεα σου!Ευχομαι σημερα να επιστρεψεις στο σπιτακι σου :)

Οσο για τα κερασματα μολις τωρα σκεφτηκα οτι εγω θα εχω rooming in οποτε δεν επιτρεπεται επισκεπτηριο.Οσοι ερθουν θα παμε στο κυλικειο αν ειναι να τους τραταρω κατι εκει :D

 

Σε ευχαριστω κοριτσι μου να εισαι καλα! Μπορει να με αργησουν λιγακι. Αει να δουμε.

Στο rooming in δεν αφηνουν κοσμο μηπως κολλησουν κατι τι μωρο;


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, evio είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσι μου να εισαι καλα! Μπορει να με αργησουν λιγακι. Αει να δουμε.

Στο rooming in δεν αφηνουν κοσμο μηπως κολλησουν κατι τι μωρο;

Ναι στο γενεσις που θα γενησω εγω στο  rooming in δεν επιτρεπεται στο δωματιο κοσμος εκτος και αν δωσω το μωρο στις μαιες την ωρα που θα ερθουν.Επισης σε βαζουν με καποια αλλη μανουλα που επισης εχει ζητησει rooming in και γιαυτο εκτος τους συζυγους δεν μπαινει κανεις αλλος. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια καλημερα με το καλο τα μωρακια σας.επειδη το χω ζησει θα σας πω .τα πραγματα ειναι απλα.αφου γεννησετε θα παει καποιος,συζυγος,μαμα,αδερφη και θα φερει ενα κουτι τυλιχτα κερασματα για τους επισκεπτες.ποσοι θα ρθουν πια;ολες ετσι κανανε


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Ναι στο γενεσις που θα γενησω εγω στο  rooming in δεν επιτρεπεται στο δωματιο κοσμος εκτος και αν δωσω το μωρο στις μαιες την ωρα που θα ερθουν.Επισης σε βαζουν με καποια αλλη μανουλα που επισης εχει ζητησει rooming in και γιαυτο εκτος τους συζυγους δεν μπαινει κανεις αλλος. 

Επειδή εγώ δεν ξέρω από τα νοσοκομεία αυτά,  είναι ιδιωτικό το γενεσις? Εμάς εδώ στα δημόσια το έχεις έτσι κ αλλιώς μαζί σου το μωρό και έχει ώρες επισκεπτηριου που τηρούνται εννοείται.. Αλλά έρχεται κόσμος εννοείται για να μας δει!! Κανείς δεν πιάνει φυσικά το μωρό, το βλέπουν κ φεύγουν.. Βγαίνουν έξω στον διάδρομο..  

10 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ωχ..τι εννοείς κερασματα? Τι πρεπει να κάνουμε κ δεν εχω ιδεα?

Κάποιοι κάνουν κ κάποιοι άλλοι όχι..  Δεν στο πρώτο μου παιδάκι είχα πάρει γλυκάκια it's a boy κ Είχα κάνει κ φουσκωτά αστεράκια στα οποία είχα κρεμάσει 2κουφετακια.. Τα γλυκάκια δεν ήθελαν ψυγείο κ είχα πάρει λίγα γτ αν τελείωναν θα ξαναεπαιρνα..  Τώρα σε αυτό το μωρό δεν έχω σκεφτεί ακόμα τι θα κάνω.. 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι και εγώ θα καταφύγω στη λύση γλυκά από ένα ζαχαροπλαστείο και τελείωσε η υπόθεση. Οι υπόλοιποι στην καφετέρια ας τους κερνάει ο άντρας μου. 

@evio ελπίζω να πάνε όλα καλά κορίτσι μου με τον τράχηλο. Περιμένουμε νέα σου! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Ουφ και γω αυτό λέω...  τόσα χρόνια δεν κόλλησα που δεν το είχα κ στο μυαλό μου...  Αλλά από το άγχος με πιάνει φοβια κατά καιρούς   κ το σκέφτομαι.. Και φοβάμαι μήπως δεν προσέξω κάτι ασυναισθητα.. Κορίτσια η μέτρηση του τραχήλου γίνεται με κολπικο  υπέρηχο; εμένα δεν μου έχει κάνει μέτρηση ακόμα,  νομίζω τώρα που θα κάνω την β επιπέδου θα το κάνει.  Ωραία επιλογή για κέρασμα είναι κ μπισκότα με ζάχαρο πάστα τυλιγμενα και στολισμενα για αγόρι η κορίτσι που κάνουν πολλά ζαχαροπλαστεια.. Μικρά,  δεν πιάνουν χώρο και αντέχουν στον χρόνο,  άρα μπορείς να τα ετοιμάσει κ λίγες μέρες πριν

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...