Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

9 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Με το καλό κορίτσι Μ! Μη φοβάσαι.Όλα καλά Θ πάνε.Όπως είπες είναι πιθανότητες.. άρα τπτ σίγουρο! Πρώτο παιδάκι?

Ναι ναι το πρώτο...μακάρι να πάνε όλα καλά...Τώρα γυρνάω από το νοσοκομείο έκανα μια εξέταση κ θα περιμένω τώρα 15 μέρες για τις απαντήσεις...εύχομαι να μην γίνει τπτ κ να είναι καλά το μωράκι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερααα!Τι κανουν οι μανουλες Μαρτιου? :) πως πατε απο συμπτώματα κορίτσια?  Η κοιλιτσα σας άρχισε να φαινεται καθολου? Εμενα προβάλει λιγακι πλέον αλλα η μιση υποψιαζομαι ειναι απο τη δυσκοιλιότητα χαχα

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαριφαιη είπε:

Ναι ναι το πρώτο...μακάρι να πάνε όλα καλά...Τώρα γυρνάω από το νοσοκομείο έκανα μια εξέταση κ θα περιμένω τώρα 15 μέρες για τις απαντήσεις...εύχομαι να μην γίνει τπτ κ να είναι καλά το μωράκι...

Όλα καλά Θ είναι!καλά αποτελέσματα Κ μη Τ σκέφτεσαι..

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Καλημερααα!Τι κανουν οι μανουλες Μαρτιου? :) πως πατε απο συμπτώματα κορίτσια?  Η κοιλιτσα σας άρχισε να φαινεται καθολου? Εμενα προβάλει λιγακι πλέον αλλα η μιση υποψιαζομαι ειναι απο τη δυσκοιλιότητα χαχα

Καλημέρα!!δόξα τω Θεώ! Εγώ Π Κ Π νιώθω κάτι πονακια..Σαν περιόδου. Κ νιώθω μια πίεση από κάτω.. 

Εμένα Έχει φανεί ήδη..πιστεύω λόγω προηγούμενων κυησεων. Π ήταν κοντινες..δε πρόλαβε Ν μαζέψει όποτε φαίνεται αρκετά.Μ έχουν ρωτήσει αρκετοί..ρούχα δε μ μπαίνουν Κ φαντάσου Ούτε η φούστα της προηγούμενης Μ εγκυμοσύνης την οποία τη φορούσα ακριβώς πριν ένα χρόνο. Οπότε όταν μπορέσω Ν βγω με άνεση λόγω ξεκούρασης..Θ παω για ρούχα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Μαριφαιη είπε:

Γεια σας κ από εμάς...!!εγώ έχω πητ 15 Μάρτη.. Στην Αυχενική είδαμε κ το φύλλο είναι αγοράκι..ολα μέχρι τώρα ήταν τέλεια το μωρό πολυ καλά ο τράχηλος μου όλα..ο υπερχηχος της Αυχενικής  οτι ειναι τα παντα πολυ καλα το τελειο μωράκι οπως ειπε ο γιατρος που εκανε τον υπέρηχο. προχτές όμως βγήκαν οι απαντήσεις από το papA της αυχενικής κ δυστυχώς έδειξε πολύ ανεβασμενες τις πιθανότητες για προεκλαμψια.εχω φοβηθεί πολύ..δεν ήξερα τι ειναι κ τώρα που εμαθα έχω αγχωθεί πολύ για την πορεία από εδώ κ πέρα κ το αν θα πάνε όλα καλά με το μωρακι μου..

Καλημέρα και καλώς μας ήρθες! Νομίζω ότι καλύτερα που ξέρεις τι θα μπορούσε να γίνει παρα να μη το ξέρεις. Θα το αντιμετωπίσετε εάν τελικά συμβεί κάτι. Μη το θεωρείς δεδομένο! 

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερααα!Τι κανουν οι μανουλες Μαρτιου? :) πως πατε απο συμπτώματα κορίτσια?  Η κοιλιτσα σας άρχισε να φαινεται καθολου? Εμενα προβάλει λιγακι πλέον αλλα η μιση υποψιαζομαι ειναι απο τη δυσκοιλιότητα χαχα

Εμένα λιγάκι φαίνεται η κοιλιτσα αλλά είναι επειδή δεν πρόλαβε να μαζέψει τελείως από την προηγούμενη. Όταν έχω και δυσκοιλιότητα η διαφορά είναι τεράστια!!χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω πονακ8α περιόδου που και που και μερικες φορες κατι τσιμπιματακια. Ευτυχως εχω περισσότερη ενεργεια τωρα κ μειώθηκαν πολυ οι αναγουλες. Η δυσπεψια παραμένει.  Σημερα παω να παρω οπωσδήποτε παντελονι εγκυμοσύνης γιατι ολα με στενευουν :)

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Και εγω εχω πονακ8α περιόδου που και που και μερικες φορες κατι τσιμπιματακια. Ευτυχως εχω περισσότερη ενεργεια τωρα κ μειώθηκαν πολυ οι αναγουλες. Η δυσπεψια παραμένει.  Σημερα παω να παρω οπωσδήποτε παντελονι εγκυμοσύνης γιατι ολα με στενευουν :)

Δες και στα orchestra για ρούχα. Έχουν αρκετά οικονομικά ρούχα εγκυμοσυνης ειδικά εάν βγάλεις την κάρτα μέλους που σίγουρα θα σου χρειαστεί και μετά με το μωρο! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, palmoira είπε:

Δες και στα orchestra για ρούχα. Έχουν αρκετά οικονομικά ρούχα εγκυμοσυνης ειδικά εάν βγάλεις την κάρτα μέλους που σίγουρα θα σου χρειαστεί και μετά με το μωρο! 

Α  ωραια θα το εχω υπόψη μου. Ευχαριστώ!  :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , zouzounaki85 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ειμαι κι εγω μέλλουσα μανουλα για δεύτερη φορα και περιμένω το ζουζουνακι μου το Μάρτιο (17/3 εχω Πητ)❤❤

Καλωσόρισες ζουζουνάκι! Με το καλό!Ξερεις τι είναι?

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , palmoira είπε:

Καλωσόρισες ζουζουνάκι! Με το καλό!Ξερεις τι είναι?

Ευχαριστω, καλώς σας βρήκα!!! Μου ειπε 55% να ναι κοριτσάκι και 45% αγοράκι! Τωρα θα δούμε.. Εσένα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, zouzounaki85 είπε:

Ευχαριστω, καλώς σας βρήκα!!! Μου ειπε 55% να ναι κοριτσάκι και 45% αγοράκι! Τωρα θα δούμε.. Εσένα;;

Εγώ κοριτσάκι έχω. Το ειδαμε την Τετάρτη, όλες τις προηγούμενες φορές μας έκανε κόλπα και δεν καθόταν. Γερά να είναι τα μωρά μας και το φύλο,δεν με νοιάζει καθόλου! Αθήνα ή επαρχία? Εγώ Αθήνα 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , palmoira είπε:

Εγώ κοριτσάκι έχω. Το ειδαμε την Τετάρτη, όλες τις προηγούμενες φορές μας έκανε κόλπα και δεν καθόταν. Γερά να είναι τα μωρά μας και το φύλο,δεν με νοιάζει καθόλου! Αθήνα ή επαρχία? Εγώ Αθήνα 

Με το καλο και σε εσένα κοπέλα μου!! Εννοείται γερα μωράκια αυτο εχει σημασία! Το πρώτο σου ειναι;; (παρεμπιπτόντως απο επαρχία ειμαι)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , palmoira είπε:

Κοριτσια καλημέρα! Έχει παρατηρήσει καμία σας στη θηλή στην άκρη κίτρινο ξερό έκκριμα? 

Καλημέρα!ναι Εγώ είχα Κ στις τρεις εγκυμοσύνες.. είναι το πυαρ λέγεται? Το αρχικό γαλα Π παράγει το στήθος Κ σε κάποιες εμφανίζεται τόσο νωρίς..Άλλες τρέχει το στήθος κανονικά φαντάσου. Κ μένα όμως είναι ξερό..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Καλημέρα!ναι Εγώ είχα Κ στις τρεις εγκυμοσύνες.. είναι το πυαρ λέγεται? Το αρχικό γαλα Π παράγει το στήθος Κ σε κάποιες εμφανίζεται τόσο νωρίς..Άλλες τρέχει το στήθος κανονικά φαντάσου. Κ μένα όμως είναι ξερό..

Ευχαριστώ, δεν είχα την προηγούμενη φορά και τώρα το πρόσεξα!


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...