Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

Καλώς ήρθες @zouzounaki85 με το καλό!

Κοριτσια έκανα χθες αυχενική κ μου εβγαλε 1/60 ποσοστό για προεκλαμψια.. Πάλι τα ίδια Δλδ κ στην δεύτερη..  salospir προληπτικά από τώρα.. Ευτυχώς το μωρό είναι μια χαρά κ όλα ήταν τέλεια στον υπέρηχο..  

Στην πρώτη την έπαθα ξαφνικά την προεκλαμψια όταν πήγα να γεννήσω..  Είχα όμως πάλι πιθανότητες να το πάθω..  Ευτυχώς ρυθμίζεται!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, February17 είπε:

Καλώς ήρθες @zouzounaki85 με το καλό!

Κοριτσια έκανα χθες αυχενική κ μου εβγαλε 1/60 ποσοστό για προεκλαμψια.. Πάλι τα ίδια Δλδ κ στην δεύτερη..  salospir προληπτικά από τώρα.. Ευτυχώς το μωρό είναι μια χαρά κ όλα ήταν τέλεια στον υπέρηχο..  

Στην πρώτη την έπαθα ξαφνικά την προεκλαμψια όταν πήγα να γεννήσω..  Είχα όμως πάλι πιθανότητες να το πάθω..  Ευτυχώς ρυθμίζεται!! 

Γειά σου.. Και εγω πήρα την προηγούμενη εβδομάδα τις απαντήσεις της αυχενικής και μου έδωσαν κι εμένα ποσοστο 1:63 για προεκλαμψια.. Έχω αγχωθεί λίγο για το πως θα επηρεαστεί το μωράκι μου απο όλο αυτό και γενικά με την πορεία της εγκυμοσύνης μου απο εδώ και περα.. Είναι το πρώτο μου παιδάκι.. 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλες, αυτό είναι το πρώτο μου ποστ, λοιπόν και η δικιά μου ΠΗΤ είναι τις πρώτες μέρες του Μαρτίου. Διανύω την 16η εβδομάδα. Ήθελα να γράψω πολύ νωρίτερα και να μπω στις συζητήσεις σας αλλά φοβόμουν ότι κάτι θα μου πάει στραβά. Περίμενα την αυχενική που τελικά ήταν πολύ καλή, τα αποτέλεσματα της λήψης τροφοβλάστη που επίσης ήταν πολύ καλά κι έμαθα ότι έχω αγοράκι. Όλα μια χαρά αλλά ο εμβρυολόγος στους επόμενους υπερήχους στην 14η και 15η βδομάδα με άφησε με ανησυχία για σκιές στα όργανα του παιδιού, στους νεφρούς, μετά στη σπλήνα ή στο έντερο! μου είπε να ξαναπάω να το παρακολουθούμε καθώς αναπτύσσεται. Όπως καταλαβαίνετε τίποτα δε μπορώ να χαρώ έχω πικραθεί με αυτά που άκουσα και ούτε μπορώ να καταλάβω τι σημαίνει αυτή η σκιά εδώ κι εκεί περιμένω με ανυπομονησία μια εξήγηση. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , arnita είπε:

Γειά σας φίλες, αυτό είναι το πρώτο μου ποστ, λοιπόν και η δικιά μου ΠΗΤ είναι τις πρώτες μέρες του Μαρτίου. Διανύω την 16η εβδομάδα. Ήθελα να γράψω πολύ νωρίτερα και να μπω στις συζητήσεις σας αλλά φοβόμουν ότι κάτι θα μου πάει στραβά. Περίμενα την αυχενική που τελικά ήταν πολύ καλή, τα αποτέλεσματα της λήψης τροφοβλάστη που επίσης ήταν πολύ καλά κι έμαθα ότι έχω αγοράκι. Όλα μια χαρά αλλά ο εμβρυολόγος στους επόμενους υπερήχους στην 14η και 15η βδομάδα με άφησε με ανησυχία για σκιές στα όργανα του παιδιού, στους νεφρούς, μετά στη σπλήνα ή στο έντερο! μου είπε να ξαναπάω να το παρακολουθούμε καθώς αναπτύσσεται. Όπως καταλαβαίνετε τίποτα δε μπορώ να χαρώ έχω πικραθεί με αυτά που άκουσα και ούτε μπορώ να καταλάβω τι σημαίνει αυτή η σκιά εδώ κι εκεί περιμένω με ανυπομονησία μια εξήγηση. 

Kαλησπερα και καλως ηρθες!Με το καλο το μωρακι σου! :) Εγω πιστευω σε τετοιες περιπτωσεις πρεπει παντα να ζηταμε μια δευτερη γνωμη. Εχω διαβασει ακομα και εδω μεσα  περιπτωσεις που εβλεπαν προβλημα στο παιδι ενω δεν υπηρχε τελικα τιποτα.Γιαυτο πριν στεναχωρεθεις μπορεις απλα να παρεις μια δευτερη γνωμη απο καποιον αλλο γιατρο να δεις που βαδιζεις. Προσωπικη μου αποψη γιατι δεν θα ηθελα να ειμαι στην αβεβαιότητα.


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, arnita είπε:

Γειά σας φίλες, αυτό είναι το πρώτο μου ποστ, λοιπόν και η δικιά μου ΠΗΤ είναι τις πρώτες μέρες του Μαρτίου. Διανύω την 16η εβδομάδα. Ήθελα να γράψω πολύ νωρίτερα και να μπω στις συζητήσεις σας αλλά φοβόμουν ότι κάτι θα μου πάει στραβά. Περίμενα την αυχενική που τελικά ήταν πολύ καλή, τα αποτέλεσματα της λήψης τροφοβλάστη που επίσης ήταν πολύ καλά κι έμαθα ότι έχω αγοράκι. Όλα μια χαρά αλλά ο εμβρυολόγος στους επόμενους υπερήχους στην 14η και 15η βδομάδα με άφησε με ανησυχία για σκιές στα όργανα του παιδιού, στους νεφρούς, μετά στη σπλήνα ή στο έντερο! μου είπε να ξαναπάω να το παρακολουθούμε καθώς αναπτύσσεται. Όπως καταλαβαίνετε τίποτα δε μπορώ να χαρώ έχω πικραθεί με αυτά που άκουσα και ούτε μπορώ να καταλάβω τι σημαίνει αυτή η σκιά εδώ κι εκεί περιμένω με ανυπομονησία μια εξήγηση. 

Καλωσόρισες! Ελπίζω να πάνε όλα καλά με το μωράκι σου. Ο εμβρυολογος σου έχει κάποια εξειδίκευση στους υπερήχους? Ο γιατρός σου τι λέει?


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλωσηρθατε ολα τα καινουρια κοριτσια! Με το καλο ολες τον Μαρτιο να κραταμε υγιη παιδακια.

@Μαριφαιη και @February17 κατανοω το αγχος σας. Οι γιατροι τι λενε γι'αυτο? Υπαρχει καποια αγωγη να ακολουθησετε κ να βοηθησει την κατασταση? Εσυ Μαριφαιη τι εξεταση εκανες? Ευχομαι ολα καλα να πανε!

@arnita Ποτε ειναι να κανεις την Β επιπεδου? Να δεις που τοτε ολα θα δειξουν φυσιολογικα, αλλωστε κ η τροφοβλαστη κ η αυχενικη δειχνουν να εχεις υγιες μωρο. Θα ρωτησω το ιδιο με την palmoira , ο γιατρος σου τι λεει?

Εγω κοριτσια μια χαρα ειμαι, σε καμια 10αρια μερες εχουμε γιατρο ξανα.

Μια κρεμα για την κοιλια πρεπει να παρω γιατι αρχισε το δερμα να τεντωνει κ με φαγουριζει. Και ραγαδες γενικα κανω πανευκολα. Ενα δειγμα της frezyderm που δοκιμασα μου αρεσε, μαλλον αυτην θα παρω.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον @Nicol_ σκοπεύω να επισκεφτώ ακόμα έναν γιατρό πέρα από τον γυναικολόγο και τον εμβρυολόγο αν και μου είπαν ότι είναι νωρίς για οποιαδήποτε παρέμβαση δηλαδή δεν μπορώ σε αυτή τη φάση να κάνω απολύτως τίποτα παρά να περιμένω τουλάχιστο να μπω στην 18η βδομάδα @palmoira ο γιατρός που με παρακολουθεί δεν είναι πιστοποιημένος στις αυχενικές και β' επιπέδου γι' αυτό συνεργάζεται και με έστειλε σε ειδικό κέντρο στο οποίο έχω κάνει τα πάντα μέχρι στιγμής και βγήκαν καθαρά. Στην αυχενική τα βρήκε όλα θαυμάσια και ακριβώς μια βδομάδα μετά είδε "κάτι" το οποίο πήγε να υποβαθμίσει στη συνέχεια αλλά ότι αφορά 2-3 όργανα!! κι εγώ ψιλοτρελάθηκα @evio β' επιπέδου είναι να κάνω στα τέλη του επόμενου μήνα και είναι πολύς καιρός για να τον περνάω αγχωμένη. Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να κάνω απολύτως τίποτα αν δεν έχω ξεκάθαρη απάντηση περί τίνος πρόκειται. Να πω ότι δεν μου είπε για υπερηχογενές, για κύστες, για αίμα, τίποτα το συγκεκριμένο. Θα προτιμούσα να μη μου έχει πει τίποτα παρά αυτό το μαρτύριο της σταγόνας.

Καλώς σας βρήκα κορίτσια και συγνώμη που σας φόρτωσα τις ανησυχίες μου ακόμα δεν ήρθα! 

Link to comment
Share on other sites

αριφαιη  μην αγχώνεσαι!! Θα πάνε όλα καλά..  Το μόνο που μπορεί να κάνει στο μωρό είναι να γεννηθεί μικρότερο σε βάρος Δλδ αντί να γεννηθεί 3500κιλα να γεννηθεί 2800 ή 2900..κ αυτό πάντα δεν είναι δεδομένο..  Δλδ ενώ εγώ είχα την προδιάθεση κ στο πρώτο,  την έπαθα όταν πήγα να γεννήσω κ το μωρό μου το έκανα 3900..αρα δεν υσχυει πάντα..  

Όσο για το τι πρέπει να κανουμε @Nicol_ είναι να μην τρώμε αλάτι, να μην πάρουμε πολλά κιλά στη εγκυμοσύνη κ κάποιοι γιατροί δίνουν προληπτικά κ το ασπιρινακι.. Που βοηθάει στη  ουσία να αιματωνεται καλύτερα το μωρό..  Αυτά.. 

@arnita όλα καλά θα πάνε κ μην βιάζεσαι να σκέφτεσαι το κακό..  Αφού βγήκαν καλά τότε μην ανησυχεις!! Θα δεις δεν είναι τπτ...  Με το καλό!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , arnita είπε:

Καλημέρα κορίτσια σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον @Nicol_ σκοπεύω να επισκεφτώ ακόμα έναν γιατρό πέρα από τον γυναικολόγο και τον εμβρυολόγο αν και μου είπαν ότι είναι νωρίς για οποιαδήποτε παρέμβαση δηλαδή δεν μπορώ σε αυτή τη φάση να κάνω απολύτως τίποτα παρά να περιμένω τουλάχιστο να μπω στην 18η βδομάδα @palmoira ο γιατρός που με παρακολουθεί δεν είναι πιστοποιημένος στις αυχενικές και β' επιπέδου γι' αυτό συνεργάζεται και με έστειλε σε ειδικό κέντρο στο οποίο έχω κάνει τα πάντα μέχρι στιγμής και βγήκαν καθαρά. Στην αυχενική τα βρήκε όλα θαυμάσια και ακριβώς μια βδομάδα μετά είδε "κάτι" το οποίο πήγε να υποβαθμίσει στη συνέχεια αλλά ότι αφορά 2-3 όργανα!! κι εγώ ψιλοτρελάθηκα @evio β' επιπέδου είναι να κάνω στα τέλη του επόμενου μήνα και είναι πολύς καιρός για να τον περνάω αγχωμένη. Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να κάνω απολύτως τίποτα αν δεν έχω ξεκάθαρη απάντηση περί τίνος πρόκειται. Να πω ότι δεν μου είπε για υπερηχογενές, για κύστες, για αίμα, τίποτα το συγκεκριμένο. Θα προτιμούσα να μη μου έχει πει τίποτα παρά αυτό το μαρτύριο της σταγόνας.

Καλώς σας βρήκα κορίτσια και συγνώμη που σας φόρτωσα τις ανησυχίες μου ακόμα δεν ήρθα! 

Ελπίζω να μην είναι τίποτε κορίτσι μου. Νομίζω παντως ότι εάν ήταν κάτι ανατομικό θα φαινόταν στην αυχενική. Καταλαβαινω το άγχος σου και έχεις απόλυτο δίκιο που το σκέφτεσαι αλλά να ξέρεις καμία φορά εμφανίζονται στους υπερήχους και ιδιαίτερα στους νεφρούς διάφορες μικρό στενώσεις ή υποψίες παλινδρόμησης και εκτείνουν τους αυλούς των νεφρών. Όλα αυτά με την γέννηση  διορθώνονται λόγω της αλλαγής της πίεσης. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλημερα και καλωσηρθατε ολα τα καινουρια κοριτσια! Με το καλο ολες τον Μαρτιο να κραταμε υγιη παιδακια.

@Μαριφαιη και @February17 κατανοω το αγχος σας. Οι γιατροι τι λενε γι'αυτο? Υπαρχει καποια αγωγη να ακολουθησετε κ να βοηθησει την κατασταση? Εσυ Μαριφαιη τι εξεταση εκανες? Ευχομαι ολα καλα να πανε!

@arnita Ποτε ειναι να κανεις την Β επιπεδου? Να δεις που τοτε ολα θα δειξουν φυσιολογικα, αλλωστε κ η τροφοβλαστη κ η αυχενικη δειχνουν να εχεις υγιες μωρο. Θα ρωτησω το ιδιο με την palmoira , ο γιατρος σου τι λεει?

Εγω κοριτσια μια χαρα ειμαι, σε καμια 10αρια μερες εχουμε γιατρο ξανα.

Μια κρεμα για την κοιλια πρεπει να παρω γιατι αρχισε το δερμα να τεντωνει κ με φαγουριζει. Και ραγαδες γενικα κανω πανευκολα. Ενα δειγμα της frezyderm που δοκιμασα μου αρεσε, μαλλον αυτην θα παρω.

@evio έκανα μια αιματολογικη για θρομβοφιλια.ειναο κάτι το οποίο ευθύνεται στο αν θα εμφανίσεις προεκλαμψια κ έπρεπε να το δούμε...Κ μετά ανάλογα θα μου πει ο γιατρός τι θα κάνουμε πάντως σίγουρα θέλει παρακολουθήση από εδω κ πέρα από την στιγμή που μου έδωσες τόσες πιθανότητες για προεκλαμψια..εύχομαι να πάνε όλα καλά....

1 hour ago, February17 είπε:

αριφαιη  μην αγχώνεσαι!! Θα πάνε όλα καλά..  Το μόνο που μπορεί να κάνει στο μωρό είναι να γεννηθεί μικρότερο σε βάρος Δλδ αντί να γεννηθεί 3500κιλα να γεννηθεί 2800 ή 2900..κ αυτό πάντα δεν είναι δεδομένο..  Δλδ ενώ εγώ είχα την προδιάθεση κ στο πρώτο,  την έπαθα όταν πήγα να γεννήσω κ το μωρό μου το έκανα 3900..αρα δεν υσχυει πάντα..  

Όσο για το τι πρέπει να κανουμε @Nicol_ είναι να μην τρώμε αλάτι, να μην πάρουμε πολλά κιλά στη εγκυμοσύνη κ κάποιοι γιατροί δίνουν προληπτικά κ το ασπιρινακι.. Που βοηθάει στη  ουσία να αιματωνεται καλύτερα το μωρό..  Αυτά.. 

@arnita όλα καλά θα πάνε κ μην βιάζεσαι να σκέφτεσαι το κακό..  Αφού βγήκαν καλά τότε μην ανησυχεις!! Θα δεις δεν είναι τπτ...  Με το καλό!! 

@February17  μακαρι να είναι όπως τα λες.. σκέφτομαι θετικά πλέον μετά από πολύ στενοχώρια που πέρασα τώρα θέλω να σκέφτομαι ότι θα πανε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

@arnita Σιγουρα ειναι πολυ ο καιρος για να τον περνας αγχωμενη δεν το συζητω... Νομιζω ο εμβρυολογος επρεπε να ειναι πιο ξεκαθαρος μαζι σου κ να σου πει ακριβως τι υποπτευεται κ οχι να σε αφηνει ετσι να βασανιζεσαι με υποψιες που στην τελικη λογικα δεν θα ειναι κ τιποτα. Ποτε θα ξαναπας σε αυτον?

@Μαριφαιη εγω λογω ιστορικου καθ'εξιν αποβολλων κανω ενεσεις ηπαρινης χωρις να εχει φανει κατι συγκεκριμενο στις εξετασεις μου. Παω καθε μηνα κ σε αιματολογο για να μου καθοριζει τη δοση, προς το παρον δεν χρειαστηκε να αλλαξω. Αφου ξερετε τι εχετε να αντιμετωπισετε ειναι πολυ καλυτερα απο το να σου ερχοταν ξαφνικο, τωρα ολα θα ειναι πολυ καλυτερα.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, evio είπε:

Καλημερα και καλωσηρθατε ολα τα καινουρια κοριτσια! Με το καλο ολες τον Μαρτιο να κραταμε υγιη παιδακια.

@Μαριφαιη και @February17 κατανοω το αγχος σας. Οι γιατροι τι λενε γι'αυτο? Υπαρχει καποια αγωγη να ακολουθησετε κ να βοηθησει την κατασταση? Εσυ Μαριφαιη τι εξεταση εκανες? Ευχομαι ολα καλα να πανε!

@arnita Ποτε ειναι να κανεις την Β επιπεδου? Να δεις που τοτε ολα θα δειξουν φυσιολογικα, αλλωστε κ η τροφοβλαστη κ η αυχενικη δειχνουν να εχεις υγιες μωρο. Θα ρωτησω το ιδιο με την palmoira , ο γιατρος σου τι λεει?

Εγω κοριτσια μια χαρα ειμαι, σε καμια 10αρια μερες εχουμε γιατρο ξανα.

Μια κρεμα για την κοιλια πρεπει να παρω γιατι αρχισε το δερμα να τεντωνει κ με φαγουριζει. Και ραγαδες γενικα κανω πανευκολα. Ενα δειγμα της frezyderm που δοκιμασα μου αρεσε, μαλλον αυτην θα παρω.

Κ εγώ δοκίμασα το δείγμα της frezyderm  όντως φαινεται πολυ καλή εγώ όμως πήρα  την "salba mamma uno " μου είπε στο φαρμακείο ότι είναι πολύ καλή κλασική κ από τις καλύτερες...Κ είναι κ πολύ πιο οικονομική...δες την κ αυτη στο φαρμακειο κ ρωτα..Έχω αρχίσει ήδη κ βάζω κάθε μέρα δυο φορες γιατί κ εγώ κάνω εύκολα ραγάδες..

πρίν από 2 λεπτά , evio είπε:

@arnita Σιγουρα ειναι πολυ ο καιρος για να τον περνας αγχωμενη δεν το συζητω... Νομιζω ο εμβρυολογος επρεπε να ειναι πιο ξεκαθαρος μαζι σου κ να σου πει ακριβως τι υποπτευεται κ οχι να σε αφηνει ετσι να βασανιζεσαι με υποψιες που στην τελικη λογικα δεν θα ειναι κ τιποτα. Ποτε θα ξαναπας σε αυτον?

@Μαριφαιη εγω λογω ιστορικου καθ'εξιν αποβολλων κανω ενεσεις ηπαρινης χωρις να εχει φανει κατι συγκεκριμενο στις εξετασεις μου. Παω καθε μηνα κ σε αιματολογο για να μου καθοριζει τη δοση, προς το παρον δεν χρειαστηκε να αλλαξω. Αφου ξερετε τι εχετε να αντιμετωπισετε ειναι πολυ καλυτερα απο το να σου ερχοταν ξαφνικο, τωρα ολα θα ειναι πολυ καλυτερα.

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο.αυτο σκέφτομαι ότι τουλάχιστον το βρήκα κ τώρα θα ξέρω πώς να το αντιμετωπίσω κ να προλάβω το κακο.απλα όλες μέσα μας έχουμε το άγχος για το παιδάκι μας να είναι καλά  όταν ξέρουμε ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα.. 

12 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Δεν ηξερα οτι στην αυχενικη σου δινουν και ποσοστο για προεκλαμψια.

Εμενα δεν μου ειπαν κατι

Στην Αυχενική  μαζί με τον υπέρηχο μετά δεν σου πήραν κ αίμα για το papA? Στις απαντήσεις αυτές αναφέρει κ το ποσοστό για προεκλαμψια..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα ξεκίνησα τον σίδηρο...Μου έχει γράψει το  legofer  σε υγρή μορφή.. το πήρα το πρωί κ μετά από ένα λεπτό το έβγαλα όλο έκανα εμετό κ το στομάχι μου είναι ακόμα καπως..Δεν ξέρω τι να κάνω να κάνα επιχειρήσω κ το βράδυ να τι πάρω η θα έχω πάλι το ιδιο; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Μαριφαιη είπε:

Κορίτσια σήμερα ξεκίνησα τον σίδηρο...Μου έχει γράψει το  legofer  σε υγρή μορφή.. το πήρα το πρωί κ μετά από ένα λεπτό το έβγαλα όλο έκανα εμετό κ το στομάχι μου είναι ακόμα καπως..Δεν ξέρω τι να κάνω να κάνα επιχειρήσω κ το βράδυ να τι πάρω η θα έχω πάλι το ιδιο; 

Να το πάρεις μισή ώρα πριν το μεσημεριανό σου. Εάν σε πειράξει ξανά ζήτα να σου γράψει άλλο σίδηρο. Εάν είναι το στομάχι χάλια ,δοκίμασε αύριο.


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...