Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

@oneira_glyka Ωωω τι ωραία να το νιώθεις..  Κ εγώ ανυπομονώ..  Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα..?  

Περαστικά σου..  Εμένα είναι ο γιος μου με πυρετό κ εύχομαι να τη γλιτώσω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας όλες τις μέλλουσες μανούλες!

Είπα να γράψω και εγώ, έχω ένα κοριτσάκι 2 χρονών και είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου (ΠΗΤ 24/3) που ακόμη δεν ξέρουμε τι φύλο είναι γιατί στην αυχενική μας έκανε κολπάκια και δεν μπορούσε να καταλάβει ο γιατρός!

Το πρώτο τρίμηνο πέρασα χάλια (έπεσε και μες το καλοκαίρι!!), είχα πάρα πολλές ανακατωσούρες και το στομάχι μου ήταν όλη μέρα κόμπος. Βέβαια αν συγκρίνω με την πρώτη μου εγκυμοσύνη, τώρα ήταν πολύ καλύτερα, διότι στην πρώτη έπαθα και υπερέμεση κύησης και παραλίγο να νοσηλευτώ.

Καλώς σας βρήκα και με το καλό τα μωράκια μας!!

  • Μου αρέσει 1

hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , elge είπε:

Καλημέρα σας όλες τις μέλλουσες μανούλες!

Είπα να γράψω και εγώ, έχω ένα κοριτσάκι 2 χρονών και είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου (ΠΗΤ 24/3) που ακόμη δεν ξέρουμε τι φύλο είναι γιατί στην αυχενική μας έκανε κολπάκια και δεν μπορούσε να καταλάβει ο γιατρός!

Το πρώτο τρίμηνο πέρασα χάλια (έπεσε και μες το καλοκαίρι!!), είχα πάρα πολλές ανακατωσούρες και το στομάχι μου ήταν όλη μέρα κόμπος. Βέβαια αν συγκρίνω με την πρώτη μου εγκυμοσύνη, τώρα ήταν πολύ καλύτερα, διότι στην πρώτη έπαθα και υπερέμεση κύησης και παραλίγο να νοσηλευτώ.

Καλώς σας βρήκα και με το καλό τα μωράκια μας!!

Καλως ορισες στο φορουμ!!! Να σου ζησει το παιδακι σου και με το καλο το δευτέρο!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elge είπε:

Καλημέρα σας όλες τις μέλλουσες μανούλες!

Είπα να γράψω και εγώ, έχω ένα κοριτσάκι 2 χρονών και είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου (ΠΗΤ 24/3) που ακόμη δεν ξέρουμε τι φύλο είναι γιατί στην αυχενική μας έκανε κολπάκια και δεν μπορούσε να καταλάβει ο γιατρός!

Το πρώτο τρίμηνο πέρασα χάλια (έπεσε και μες το καλοκαίρι!!), είχα πάρα πολλές ανακατωσούρες και το στομάχι μου ήταν όλη μέρα κόμπος. Βέβαια αν συγκρίνω με την πρώτη μου εγκυμοσύνη, τώρα ήταν πολύ καλύτερα, διότι στην πρώτη έπαθα και υπερέμεση κύησης και παραλίγο να νοσηλευτώ.

Καλώς σας βρήκα και με το καλό τα μωράκια μας!!

Καλώς ήρθες!!! Με το καλό κ σε σένα!! Κ εμάς δεν έχει δει..  Μάλλον ντρέπονται τα μωρά μας!! Πως τα πας με την μικρή? Αντέχεις? Εμένα είναι ο δικός μου 19μηνων τώρα κ νομίζω δεν την παλεύω άλλο..  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elge είπε:

Καλημέρα σας όλες τις μέλλουσες μανούλες!

Είπα να γράψω και εγώ, έχω ένα κοριτσάκι 2 χρονών και είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου (ΠΗΤ 24/3) που ακόμη δεν ξέρουμε τι φύλο είναι γιατί στην αυχενική μας έκανε κολπάκια και δεν μπορούσε να καταλάβει ο γιατρός!

Το πρώτο τρίμηνο πέρασα χάλια (έπεσε και μες το καλοκαίρι!!), είχα πάρα πολλές ανακατωσούρες και το στομάχι μου ήταν όλη μέρα κόμπος. Βέβαια αν συγκρίνω με την πρώτη μου εγκυμοσύνη, τώρα ήταν πολύ καλύτερα, διότι στην πρώτη έπαθα και υπερέμεση κύησης και παραλίγο να νοσηλευτώ.

Καλώς σας βρήκα και με το καλό τα μωράκια μας!!

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, elge είπε:

Καλημέρα σας όλες τις μέλλουσες μανούλες!

Είπα να γράψω και εγώ, έχω ένα κοριτσάκι 2 χρονών και είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου (ΠΗΤ 24/3) που ακόμη δεν ξέρουμε τι φύλο είναι γιατί στην αυχενική μας έκανε κολπάκια και δεν μπορούσε να καταλάβει ο γιατρός!

Το πρώτο τρίμηνο πέρασα χάλια (έπεσε και μες το καλοκαίρι!!), είχα πάρα πολλές ανακατωσούρες και το στομάχι μου ήταν όλη μέρα κόμπος. Βέβαια αν συγκρίνω με την πρώτη μου εγκυμοσύνη, τώρα ήταν πολύ καλύτερα, διότι στην πρώτη έπαθα και υπερέμεση κύησης και παραλίγο να νοσηλευτώ.

Καλώς σας βρήκα και με το καλό τα μωράκια μας!!

Καλως ηρθες και απο μενα!Με το καλο το μωρακι σου! :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , marianna1989 είπε:

kalispera se olous.kainouria k egw stin pareoula.

Καλησπέρα Μαριάννα και καλωσήρθες!Πες μας και εσυ για το Μαρτιατικο μπεμπέ σου! Αγοράκι,κοριτσάκι? Πότε έχεις ΠΗΤ? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα! :)

 

21 ώρες πρίν, February17 είπε:

Καλώς ήρθες!!! Με το καλό κ σε σένα!! Κ εμάς δεν έχει δει..  Μάλλον ντρέπονται τα μωρά μας!! Πως τα πας με την μικρή? Αντέχεις? Εμένα είναι ο δικός μου 19μηνων τώρα κ νομίζω δεν την παλεύω άλλο..  

Προς το παρόν καλά πάει με την "μεγάλη" μου, το πρωί πάει παιδικό σταθμό και εγώ πάω δουλειά οπότε λίγο ξεκουράζομαι εκεί χαχαχαχα. Το απόγευμα συνήθως με βοηθάει και η μαμά μου ευτυχώς οπότε κάάάάάπως παλεύεται η κατάσταση! Το μόνο που δεν αντέχω με τίποτα είναι όταν με πιάνει η ανακατωσούρα στο στομάχι και δεν μπορώ να κάνω πράγματα με την κόρη μου...πχ θέλω να την πάω στις κούνιες να παίξει, αλλά νιώθω ότι δεν μπορώ να περπατήσω μέχρι εκεί! Ουφ, ελπίζω τώρα που μπαίνω σιγά σιγά στο Β τρίμηνο να ηρεμίσω λίγο!

Επίσης αυτοί οι πέντε μήνες που έχουν διαφορά τα παιδιά μας (19 εσένα, 24 εμένα) είναι πολύ σημαντική. Εγώ σε αυτούς τους πέντε μήνες είδα ένα άλλο παιδί, μιλάει πλεόν και επικοινωνούμε πολύ καλύτερα. Εννοείται γκρίνιες και κυνηγητό  πάντα υπάρχουν αλλά όσο μεγαλώνουν ηρεμούν πολύ.

18 ώρες πρίν, marianna1989 είπε:

teli martiou mou eipan.

esy palmoira? perimeneis mwraki?

Καλημέρα, μαζί είμαστε! Και εγώ τέλη Μαρτίου περιμένω.

 

Καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 1

hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! @elge και @marianna1989 καλωσηρθατε κ με το καλο τα μωρακια σας. Διαβασα κ για ιωσεις, περαστικα κοριτσια.

Αυριο εχω ραντεβου κ ενα αγχος οσο να πεις με επιασε. Θα ζητησω να μου γραψει αντιγριπικο εμβολιο κ να μου δωσει κανενα αλλο σκευασμα σιδηρου. Αυτο που παιρνω τωρα μου φερνει τυμπανισμο κ ζοριζομαι πολυ, μακαρι να μου δωσει κατι να μην με πειραζει στο γαστρεντερικο. Κατα τα αλλα καλα.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα! @elge και @marianna1989 καλωσηρθατε κ με το καλο τα μωρακια σας. Διαβασα κ για ιωσεις, περαστικα κοριτσια.

Αυριο εχω ραντεβου κ ενα αγχος οσο να πεις με επιασε. Θα ζητησω να μου γραψει αντιγριπικο εμβολιο κ να μου δωσει κανενα αλλο σκευασμα σιδηρου. Αυτο που παιρνω τωρα μου φερνει τυμπανισμο κ ζοριζομαι πολυ, μακαρι να μου δωσει κατι να μην με πειραζει στο γαστρεντερικο. Κατα τα αλλα καλα.

Ποιο σιδηρο παιρνεις? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...